Değerlendir:
  • 32 Oy - 3.31 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Progres Ay'ı İrdeliyoruz
Yazar Mesaj
pamuk674 Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 0

RE: Progres Ay'ı İrdeliyoruz
lütfen benimde progres ayımıda yorumlarmısınız
11-07-2008 02:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: Progres Ay'ı İrdeliyoruz - Beatricé için
şu dönemde Beatrice'in progres Ay'ını balık burcunda ve 5.evde görüyoruz. kabaca romantik ilişkiler ve yaratıcı hayal gücünün gündemde olabileceğini söyleyebiliriz.

yine bu dönemde progres Ay'ın Beatrice'in natal plütosu ile marsına güzel açılar yaptığını görüyoruz. cesaret ve tutku duygularının Beatrice için ön planda olması muhtemeldir yorumu yapılabilir. mesela onun marsının 7.evinde olduğunu ve erkeği temsil ettiğini düşünürsek Beatrice için bir erkekle ilgili konuların gündemde olabileceği söylenebilir ya da erkek yoksa , ilişkiler konusunda yüzleşilmesi gerekenlerle yüzleşmek için uygun bir zaman yorumu yapılabilir.

* mayıs 2008 döneminde progres Ay , retro merkürüne dokunuyor ve iletişimle ilgili konular gündeme gelmiş olabilir. belkide yanlış anlama ve iletişim kopuklukları gibi sorunlarda olmuş olabilir. hatırlayabildiğin gelişmeler varsa söyleyeceğim tarihlere dair tecrübelerini paylaşırsan sevinirim Beatrice.

* kasım 2007 döneminde progres Ay , natal Ay'ına kare açı yapıyor. duygusal yaralar , bilinçaltı tepkilerin yüzeye çıkması gibi konulardan sözedebiliriz.

* eylül 2006 döneminde progres Ay , Mars ve plütoya kare açılar yapıyor ve bunu 4.evden yapıyor aileyle ilgili gerilimler sözkonusu olmuş olabilir.
tepkisel bir dönemdir ve ilişkilerine yansımış olabilir.

* mart-nisan-mayıs-haziran 2006 döneminde progres Ay , venüs-juno kavuşumuna dokunuyor duygusal ilişkiler gündemde olabilir. hatırlayabildiğin gelişmeleri yine paylaşmanı rica edeceğim sevgili Beatrice.

* progres Ay , ekim 2004 döneminde lilithe zıt açı yapıyor ve yaklaşık haziran 2004 döneminde de Neptüne dokunuyor yani bu süreçte yanılgılar ve hayalkırıklıkları sözkonusu olabilir.

* 2003'ün bahar ve yaz aylarında progres Ay satürn-uranüs kavuşumuna sırayla dokunuyor..

* mayıs 2000 döneminde bu kez progres Ay , plütoya dokunuyor ve tabii T-Kareyi tetikliyor.

* 1999 yılının ilk aylarında ocak-şubat-mart döneminde progres Ay'ının saatin kesin ise ASC'ye dokunduğunu görüyoruz.
belirgin gelişmeler varsa ve hangi ayda olduğunu hatırlarsan ASC derecesinin sağlamasını yapmak için uygun bir dönem olarak değerlendirilebilir.

11-08-2008 06:45 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: Progres Ay'ı İrdeliyoruz - gizem kara için
şu dönemde gizem'in progres Ay'ını başak burcunda ve natal marsı ile kare açı yaparken görüyoruz. sinirsel gerilimin yüksek olabileceğini , alınganlık duygusunun ön plana çıkabileceğini söyleyebiliriz. eleştirel ifadeler gündemde olabilir.

progres Ayın burç ve eviyle ilgili genel ifadeleri Beyhan yazdığı için ben her zamanki gibi TARAMA ağırlıklı bir çalışma yapacağım.

* ağustos 2008 döneminde progres Ay , gizemin natal jüpiter-neptün kavuşumuna kare açı yapıyor.. hesapsızlık , dağınıklık , karmaşıklık gibi duygular ön planda olabilir diyelim. hatırladığın şeyler varsa bizimle paylaşırsan sevinirim gizem.

* kasım 2006 döneminde progres Ay , gizemin natal güneşine zıt açı yapıyor..

* mart 2007 döneminde progres Ay , natal satürne kare açı yapıyor. sağlık sorunu yaşayıp yaşamadığını merak ettim o dönemde ,,,

* şubat 2005 döneminde progres , natal Ay'ına kare açı yapıyor aynı zamanda merkürüne zıt açı yapıp T-Kare oluşturuyor.

* şubat 2003 döneminde progres Ay , venüsüne zıt açı yapıyor. parasal kaynaklı problemler oldumu merak ettim.

* ağustos 2001 döneminde progres Ay , marsına zıt açı yapıyor. sürtüşmeli bir dönem olabilir ilişki(leri)n açısından.

* mayıs 2001 döneminde de progres Ay , jüpiter-neptün ikiline zıt açı yapıyor hemde DSC üstünden.

* 1999 sonları ile 2000 yılının ilk aylarında , progres Ay , senin güneş-satürn kareni tetikliyor diyebiliriz. sancılı bir süreç olabilir.

* haziran 1998 döneminde progres Ay , natal Ay'a dokunuyor ve merkürüne kare açı yapıyor..

* aralık 1997'de progres Ay'ın , Uranüsüne zıt açı yaptığını görüyoruz..

* eylül-ekim döneminde progres Ay'ın , venüsüne kare yaptığını görüyoruz..

* mayıs - haziran 1995 döneminde hem progres güneş hem progres Ay senin Marsına kare açı yapıyorlar. cesaretinin sınandığı bir dönem olabilir.. ,,,

* kasım 1993 döneminde progres Ay , güneşine kavuşum yapıyor..

* 1987'nin son aylarıyla 1988'in ilk aylarında progres Ay , yay burcundaki üçlüne dokunuyor hemde 1.evinde..

Tarama yaparak bunları tespit ettim gizem , hatırlayabidiklerini paylaşırsan sevinirim ok

11-09-2008 05:10 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gizem kara Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

Cvp: Progres Ay'ı İrdeliyoruz - gizem kara için
Yıldırım Yazılan:şu dönemde gizem'in progres Ay'ını başak burcunda ve natal marsı ile kare açı yaparken görüyoruz. sinirsel gerilimin yüksek olabileceğini , alınganlık duygusunun ön plana çıkabileceğini söyleyebiliriz. eleştirel ifadeler gündemde olabilir.

progres Ayın burç ve eviyle ilgili genel ifadeleri Beyhan yazdığı için ben her zamanki gibi TARAMA ağırlıklı bir çalışma yapacağım.

* ağustos 2008 döneminde progres Ay , gizemin natal jüpiter-neptün kavuşumuna kare açı yapıyor.. hesapsızlık , dağınıklık , karmaşıklık gibi duygular ön planda olabilir diyelim. hatırladığın şeyler varsa bizimle paylaşırsan sevinirim gizem.

* kasım 2006 döneminde progres Ay , gizemin natal güneşine zıt açı yapıyor..

* mart 2007 döneminde progres Ay , natal satürne kare açı yapıyor. sağlık sorunu yaşayıp yaşamadığını merak ettim o dönemde ,,,

* şubat 2005 döneminde progres , natal Ay'ına kare açı yapıyor aynı zamanda merkürüne zıt açı yapıp T-Kare oluşturuyor.

* şubat 2003 döneminde progres Ay , venüsüne zıt açı yapıyor. parasal kaynaklı problemler oldumu merak ettim.

* ağustos 2001 döneminde progres Ay , marsına zıt açı yapıyor. sürtüşmeli bir dönem olabilir ilişki(leri)n açısından.

* mayıs 2001 döneminde de progres Ay , jüpiter-neptün ikiline zıt açı yapıyor hemde DSC üstünden.

* 1999 sonları ile 2000 yılının ilk aylarında , progres Ay , senin güneş-satürn kareni tetikliyor diyebiliriz. sancılı bir süreç olabilir.

* haziran 1998 döneminde progres Ay , natal Ay'a dokunuyor ve merkürüne kare açı yapıyor..

* aralık 1997'de progres Ay'ın , Uranüsüne zıt açı yaptığını görüyoruz..

* eylül-ekim döneminde progres Ay'ın , venüsüne kare yaptığını görüyoruz..

* mayıs - haziran 1995 döneminde hem progres güneş hem progres Ay senin Marsına kare açı yapıyorlar. cesaretinin sınandığı bir dönem olabilir.. ,,,

* kasım 1993 döneminde progres Ay , güneşine kavuşum yapıyor..

* 1987'nin son aylarıyla 1988'in ilk aylarında progres Ay , yay burcundaki üçlüne dokunuyor hemde 1.evinde..

Tarama yaparak bunları tespit ettim gizem , hatırlayabidiklerini paylaşırsan sevinirim ok
Teşekkür ederim yıldırım
Ağustos 2008; evet dediğin etkileri yaşadım sayılır halada devam ettiğini söyleyebilirim.
Kasım 2006; ağustos- kasım dönemi duygusal çöküntülerimden birini yaşadığım bir dönem kısaca ihanete uğramak diyebiliriz.
Mart 2007;pek hatırlamıyorum doğrusu ama ağır bir gribal enfeksiyon geçirdim o dönemler..
Şubat 2005;hayatımdaki en büyük duygusal çöküşten sonraki ne hissedeceğini bilememe eli kolu bağlanmış olarak mecburiyetlerle yaşamaya alışma dönemi diyebiliriz.
Şubat 2003;evet maddi olarak sıkışık bir dönemdi. Bunun yanında duygusal problemlerin patlak vermeye başladığı dönemde diyebiliriz.
Ağustos 2001;evet sorunların yüzeyde görünmeden içsel olarak başladığı dönem..
ve bu süreç hala etkili ...
Mayıs 2001; Ağustos döneminin başlangıç etkileri..
1999 sonları 2000 ilk ayları; eşimin mesleği dolayısıyla şark görevi sıralarındaki herkesten uzak olmanın (hakkaride geçen 2 sene 99 temmuz -2001 temmuz) verdiği içsel sıkıntıar..
Haziran 1998;Eşimin askerlik görevininin bitiş tarihi
aralık 1997; hamileliğimi mecriyet dolayısıyla sonnandırmak zorunda kalmam...
Mayıs-haziran 1995;oğluma hamileliğim sırasında onun sakat doğma ihtimalinin yüksek olması ihtimali ve benim herşeyi göze alarak onu dünyaya getirmem (Şükür sapasağlam ve çok zeki bir çocuk şimdi 12 yaşında)
daha sonraki tarihleri net hatırlamıyorum şu an.
Tekrar teşekkürler yıldırım emeğine sağlık...
11-09-2008 07:33 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Beatrice ve Gizem'e de paylaşımları için tşk ederim. birkaç istisna dışında progres Ay'a atfedilen TETİKÇİLİK niteliğinin sizin örneklerinizle desteklendiğini görmek güzel. bu isabet oranı devam ederse bunun anlamı , yılda yaklaşık 12 derece ilerleyen progres Ay'ın analizlerde mutlaka göz önüne alınması gerektiğidir..

ben müsait oldukça diğer arkadaşların da progres Ay Taramalarını yapacağım ancak sabırsızlanan ve detaylı inceleme yapmak isteyenler , astro.com'dan NATAL AND PROGRESED CHART seçeneğini tarihleri geriye doğru kaydırarak (birazcık zahmetli bir işlem gülücük ) Tarama yapabilirsiniz..

11-09-2008 06:14 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: Progres Ay'ı İrdeliyoruz - Amine için
Amine'nin progres Ay'ını ikizler burcunda ve DSC üzerinde yani 7.evinde görüyoruz..

eğer doğum saatin tam doğruysa birkaç aydır progres Ay'ın DSC noktasına dokunuyor ve seni iletişime ve ilişki kurmaya yönlendiren içsel sesler duyabilirsin.
kalbin ilişki kurmak ister , iletişim kurmak ister bu dönemde.
bu ilişkinin duygusal bir aşk ilişkisi olması şart değildir , hoşsohbet bir yakınınla yapacağın diyaloglar , derin sohbetler olabileceği gibi bu bir rekabet ilişkisi de olabilir..

mesela normalde 12.ev ile akrep potansiyellerin sebebiyle biraz gizemli ve kendinden çok söz etmeyen eski Amine'nin yerine son birkaç aydır daha konuşmaya hevesli , iletişim kurmaya istekli bir Amine gelmiş olabilir ;)

yaşın henüz küçük olduğundan sana yapacağımız progres Ay Taramamız kısa sürecektir ;)

* önümüzdeki 1 ay içinde progres Ay , GAD yani güney ay düğümüne dokunacak ve duygusal yaraların varsa depreşmesi olasılığı vardır. gelişme olursa paylaşırsan sevinirim.

* temmuz 2007'de progres Ay , senin Güneşine zıt açı yapıyor. babanla ilgili yada sağlığınla ilgili (6.evinde) problem olup olmadığını merak ettim.

* nisan 2007'de progres Ay , senin Ay burcuna zıt açı yapıyor. bu verdiğim tarihlerle ilgili hatırladığın gelişmeler varsa paylaşırsan sevinirim Amine.

* şubat 2007'de progres Ay , senin merkürüne zıt açı yapıyor. görünüyor ki 2007 yılı senin için yoğun geçmiş olabilir..

* kasım 2006'da progres Ay , senin plütona zıt açı yapıyor.

* 2006 yılının ocak - mayıs ayları döneminde progres Ay , senin venüs-uranüs-neptün kavuşumunu güzel açı yaparak uyarıyor.

* kasım 2004'te progres Ay , senin marsına sert kare açı yapıyor..

* ağustos 2003 ile ocak 2004 döneminde progres Ay , senin venüs-neptün-uranüs üçlüne sırayla sert kare açı yapıyor..

* kasım 2001'de progres Ay , Ay düğümlerine sert kare açı yapıyor..

* nisan-mayıs-haziran 2000 döneminde progres Ay , sırayla Lilithine ve Güneşine sert kare açı yapıyor..

* temmuz 1999 ile ocak 2000 döneminde zaman zaman progres Ay'ının sırayla plütona - merkürüne ve Ay'ına sert kare açı yaptığını görüyoruz. okula başladığın ilk zamanlar olabilir hatırlayabildiğin şeyler varsa paylaşırsan sevinirim.

* eylül 1998'de progres Ay , senin satürnüne dokunuyor..

* mayıs 1997'de progres Ay , senin marsına zıt açı yapıyor..

5 yaşına kadar ki progres Ay taramasını yaptım sevgili Amine ;)

11-11-2008 05:07 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Progres Ay Taraması Yapmak
hepinizin sırayla progres Ay'larınıza dair tarama yapmaktansa , sizlere bu balığı tutmayı öğretmek daha faydalı olacaktır ;)

* http://www.astro.com tıklayın

* free horoscope + extended chart selection tıklayarak haritanızı seçin.

* Methods kısmında ki seçenekler arasından , Natal and progresed chart seçin.

* Options kısmında ilk kutucukta bugüne dair tarih verilmiştir gün-ay-yıl olarak.

işte progres taraması yaparken bu kutucuğu kullanacaksınız..

bugünün verilerini o kutucuktan silerek , sırayla hatırladığınız tarihleri yazabilir ve enter yaparak (yani en altta click here show the chart tıklayarak) yazmış olduğunuz geçmişe dair progres sonuçları çıkacaktır , tabii aradığınız progres Ay'ıda bulmuş olacaksınız.

mesela ben 2003 ekim ayı döneminde işsiz geçen sıkıntılı bir sönemin ardından , şu an çalıştığım sinemaya girmiştim.
Options kısmındaki tarih kutucuğuna 17 ekim 2003 olan işe girme tarihini yazdığımda progres Ay'ımın tam olarak natal jüpiterime dokunduğunu gördüm ;)

sizlerde aklınıza gelen hastalık , evlilik , iyi-kötü zamanlara dair tarihleri bu Options kısmının tarih kutucuğuna yazabilir ve progres Ay taramasını yapabilirsiniz..

11-17-2008 02:47 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SoL@RÎ$ Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 2

Progres Ay 8. Evde; karakterinizin daha az çekici yönleriyle yüzleşirsiniz. Bu keyifli ve neşeli bir süreç değildir, ama kendinizi açarsanız, sizi iyileştirir. Bu dönemde müthiş bir bütünleşme ve yakınlaşma ihtiyacı hissederiz.

* Henry David Thoreau Walden gölündeki uzun ikametgahına progres Ay 8. evindeyken başlamıştı.
Progres Ay Yengeç burcunda; Ay ın burçlar turu içinde hayalgücü ve subjektifliğin doruk noktasında bulunduğu aşama yengeç burcundan geçişidir. Ay ın bu burca geçişi kalbinizin sizin dikkatinizi talep ettiğini gösterir. Er ya da geç oturup duygularınızı dinlemeniz gerekir. Yengeçtki Ay sakin bir dönemdir. hayaller, hülyalar kabarmaya başlar.

*Henry David Thoreau Walden Gölüne böyle bir ruh haline sahipti. Aynı ruh hali ilk plak kaydını yaptığında Miles Davis'e deilham vermişti, içedönük ruhundan bir caz efsanesi doğdu.
tskrler beyhan paylasımın için inzivaya çekilmek anlamını tasıyo yani aynı durumlar bendede var suan herseyi oturup düşünüyor kendimi içimde arıyorum diyebilirimgülücük ya bu etkiler ne zamana kadar sürecek bir iki yıl sürüyormus simdi-kızdım bu yıla daha enerjik ve daha rahatlamıs girmek istiyordum puff yıldırım abi banada küçük bir yorum yapar mısın

<3<3<3<3 Değişmeyen Tek Şey "" Degişimin"" Kendisidir <3<3<3<3

ємѕαℓѕiz ∂üşℓєя ask
11-23-2008 12:34 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ginka
Kayıtsız

benimde pregress haritamda ayım yayda ve 8. evimde içime kapanmış durumdayım iç eleştirilerim düşüncelerimi kontrol etme yönünde çaba sarf ediyorum. acaba progres ayın yayda ve 8. evde olması ne anlama gelir.bir şeyi daha merak ediyorum bu ğrogres ay kaç yılda başka burca geçer.süresi ne kadardır?
06-04-2009 08:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Aquar
Kayıtsız

Cvp: RE: Progres Ay'ı İrdeliyoruz
He Ran Yazılan:
ginka Yazılan:benimde pregress haritamda ayım yayda ve 8. evimde içime kapanmış durumdayım iç eleştirilerim düşüncelerimi kontrol etme yönünde çaba sarf ediyorum. acaba progres ayın yayda ve 8. evde olması ne anlama gelir.bir şeyi daha merak ediyorum bu ğrogres ay kaç yılda başka burca geçer.süresi ne kadardır?

İmzadaki harita sizinse eğer ayınız neredeyse geçtiğimiz bir senedir dokuzuncu evde görünüyor...Başka etkileri bırakıp sadece 9.evde olmasını yorumlamak gerekirse 9 ev arenasında hiç olmadığınız kadar esnersiniz anahtar kelime esnemek....Daha özgür ve vurdumduymaz hissedebilirsiniz sırasıyla merkürle satürnle kavuşmuş ve venüse yaklaşıyor.

"esnemek" sözcüğüne bir katkı yapabilmek adına, evrensel hale gelmek diyebileceğimiz bir etkiden sözedebiliriz..zaten yeterince esnediğinizde toplamda bu gezegenin sınırları kadar bir esnemeden, genişlemeden bahsetmek mümkün....

sözcüğün tam anlamıyla "özgürleşme" eski sınırların dışına çıkabilecek kadar en azından, yoksa gerçek özgürlük başka bişey
06-21-2009 01:24 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Progres Harita Hakkında Geniş Bilgi Angel 6 19,880 10-31-2019 09:23 PM
Son Mesaj: Cancer61
  Progres Harita Nedir? Angel 16 33,656 08-31-2019 12:53 AM
Son Mesaj: picachu
  Progres Yorumları astrosohbet 205 215,768 03-03-2018 11:06 PM
Son Mesaj: say24
  Progres Ay ile Transit Satürn Arasındaki Fark plutomania 1 5,676 08-20-2012 03:21 AM
Son Mesaj: astrosohbet
  Türkiye'nin Progres Harita Yorumu salmakis 4 7,445 07-11-2012 02:21 AM
Son Mesaj: deniz kaya
  Progres Güneşi İrdeliyoruz astrosohbet 159 158,841 06-10-2012 11:38 PM
Son Mesaj: Derin
  Progres Haritada Yeniay ve Dolunay Valde_Amor 2 6,060 07-02-2009 04:20 AM
Son Mesaj: gizem kara

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir