Değerlendir:
  • 28 Oy - 2.75 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Progres Güneşi İrdeliyoruz
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: RE: Progres Güneşi İrdeliyoruz
sundancer Yazılan:arkadaslar progres gezegenler ne demek ben bilmiyorum.biri bana progres guneşim ayım saturn nerde soyleyebilirmi acaba?

sevgili sundancer ;

progres harita , her yıl için gezegenleri 1 gün ilerlettiimiz yeni haritamız oluyor..
SOLAR ARK PROGRES sisteminde ise , tüm gezegenleri her yıl için 1 derece ilerletiyoruz ki bunu en son incelemeyi düşünüyorum..

şimdi konunun mantığını öğrendiğimize göre , senin doğum haritanda güneşin 29 derece oğlak burcunda ve 1982 ocak doğumlusun..
yani sundancer 2-3 ay içinde doğum günün olacak öyleyse rahatlıkla 27 yaşındasın diyebiliriz.. formülde ne demiştik ; her yıl için 1 gün (güneş için 1 derece) ilerliyoruz demiştik. yani sundancer , 29 derece oğlaktan itibaren 27 derece ilerliyoruz ve senin şu an ki progres güneşin yaklaşık 26 derece kova oluyor..

SOLAR ARK PROGRES sistemi hariç , bildiğimiz progres yönteminde sadece progres güneş ile progres Ay'ı incelemeniz yeterli olacaktır arkadaşlar , diğerlerine gerek yok şimdilik..
zaten SOLAR ARK PROGRES SİSTEMİNDE tüm gezegenlerin progeslerini inceleyeceğiz uzun uzun..

sundancer son olarak şunu söyleyim , yorumunu da merak edersin şimdi gülücük

sen kova soslu bir oğlaksın şeklinde yorumluyoruz en kaba haliyle..

26 derece kova burcundaki progres güneşin şu dönemde çok güçlü açılar yapmıyor sadece dikkatimi çeken senin natal plütona 120'lik güzel açı yapıyor.. (plüto , 26 derece terazide)

bunun yorumu olarakta önümüzdeki 3-5 aylık süreçte daha plütonyen bir kimlik sergileyebilirsin ok

şimdi yavaş yavaş diğer arkadaşlarında progres güneşlerini incelemeye başlayalım..

sizlerden ricam arkadaşlar , bundan 3-5 sene önce yaşamış olduğunuz progres güneş etkilerinide tespit edebiliriz kolaylıkla ve hafızanızı biraz zorlayıp sizlerde meydana getirdiği-yada hiç bi şekilde etkilemediği- değişimleri bizlerle paylaşmanızı istiyorum.

10-10-2008 11:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

Cvp: Progres Güneşi İrdeliyoruz
Şimdi Stephen Arroyo nun porgres Güneş ile ilgili arşivinde yer alan bir kaç örnek paylaşacağım sizlerle.
Yorum konusundada bizlere fikir kazanıracağını düşünüyorum.

25 yaşında bir erkeğin haritasındaki Progres Güneş Satünle kare açı yapmış;

Görüşleri ve değerlerinde daha muhafazakarlaştığı bir dönem oldu. Bu esnada birçok Satürnyen özellikleri hazmetti; bunların bir kısmıyla çatışmalar yaşadığı daha yaşlı bir profesörle ilşkisinde karşılarştı. Bir zamanlar çok arzuladığı şeye devam edip etmeyeceğini değerlendirmek için mezuniyet sonrası programlardan ve işinden yaklaışık beş hafta çekilme ihtiyacı hissetti. Bu dönem geçtiğinde hayatında ilk defa bazı pratik gerçeklerle yüz yüze gelmişti ve daha sabırlıve kurumun yaşlı üyelerine karşı daha kabullenici olma özelliği ile Satürnyen hale germişti.

26 Yaşında bir bayanın haritasında Progres Güneş Neptünle Kavuşum yapmış;
Daha idealist olma ve bu idealleri yaşama indirmeye çalışma dönemiydi. Spiritüel bir uyanış ile birlikte yaşamında daha önce gözardı ettiği birçok bilinçle anlaşılmaz unsura karşı artmış bir farkındalık gerçekleşti.Bu dönem, işinden ayrılıp üç ay inzivaya çekilmesi ile başladı ve bu süre esnasında öxeki yaşam tarzından daha doyurucu ve ilham verici bir gelecek için plan yapmaya başladı. Son derece tatmin edici bulduğu ve ozamandan beri srdürmekte olduğu tıp alanında bir kariyer ilgisini çekmeye başladı. Bu süre esnasında karma, kader vs. gibi spiritüel faktörlere daha açık olmakla Neptünyen hale geldi.

30 yaşında bir erkeğin haritasında Progres Güneş Plutoyla Kare açı yapmış;
Değerleri ve konumunun kolej yıllarına ait deneyimleri aştığını ve artık "genç" bir insan olmadığını fark etmesiyle eskiye ait şeyleri geride bırakma dönemi oldu. Geçmişin geri gelmeyecek şekilde arkada kaldığı ve birçok yaşam durumuna baskılayıcı, mekanik yaklaşımının artık tatmin edici veya ilgi çekici olmadığı gerçeğini hazmetme dönemi oldu. Bu dönem önemli bir yeniden doğuşun habercisi olan üç haftalık bir hastalık ile çakıştı; çünkü iyileşip toparlandıktan sonra birkaç senedir geçimini sağladığı işini tamamen sona erdirmekle yeni bir kariyer için yer açmış oldu. Çünkü hastalığı sırasında geçmişin anlamsız, heyecansız faaliyetlerine kesinlikle devam edemeyeceğini anlamıştı. Yaşamını yönetmkte daha sert (ama daha olumlu yönde ) ve hedefleri hakkında çok daha odaklanmış olmakla birlikte bu dönemde Plutonyen hale geldi.

Bir kaç örnek yazmak yeterlid sanırım. Yıldırımında yorumlarıyla bilgimiz dahada çok pekişecektir.

Söz sende Admincimverygood

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
10-11-2008 12:51 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: Progres Güneşi İrdeliyoruz
teşekkürler Beyhan -ok

ben progres etkilerinin orb aralığını 0,5 alarak dar tutacağım ki bu daha mantıklı geliyor bana..

şimdi progres güneşi , geçmiş yakın zamanda - bu dönemde - önümüzdeki dönemde önemli açılar yapmış olan arkadaşlarımızın haritalarını inceleyelim..
mümkün olduğunca diyalog şeklinde olursa konumuz daha verimli olacaktır söyleyim yani kritik ve paylaşımlarınızı bekliyorum.

10-11-2008 01:13 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: Progres Güneşi İrdeliyoruz - morello için
sevgili morello ;

progres güneşini 29 derece boğada görüyoruz yani önümüzdeki sene burç değiştirecek + ikizler burcunun ilk derecesinde yöneticisi merkürü görüyoruz yani progres güneş önümüzdeki sene hem burç değiştirip hemde o burcun yöneticisine dokunacağı için hatırı sayılır bir etkiden sözedebiliriz.

bu etki , daha merküryen olmak , daha okur-yazar olmak , iletişim kapasiteni daha fazla kullanmak , daha meraklı daha sosyal daha girişimci olmak gibi özelliklerini ön plana çıkarabileceğin bir dönem olabilir 2009-2010 dönemi..
yazma potansiyelin varsa , kitap çıkarmak için ideal bir dönem olabilir söyleyim ;)

10-11-2008 01:21 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: Progres Güneşi İrdeliyoruz - meri keklik için
sevgili meri keklik ;

son 7-8 aydır etkisini hissediyor olabileceğin ciddi bir progres konumu görünüyor.
progres güneşin 9 derece akrep burcunda ve senin natal marsına zıt açı yapıyor..

diyoruz ki ; son 7-8 aydır kimliğin cesaret ve enerji kapasitenle bağlantı yapacak şekilde gelişmiştir..
ben nacizane bir-iki tahminde bulunacağım ve senin kritiğini mutlaka bekliyorum merikeklik.

natal haritanda , durgun görünen marsını tetikleyecek gelişmeler yaşamış olabilirsin..

- cesaret gerektiren kararlar almak durumunda kalmış olabilirsin.

- düşman ya da rakip diyebileceğin kimselerle mücadele durumları sözkonusu olmuş olabilir

- mevcut problemlere karşı insiyatif alıp girişimde bulunmuş ve erkeksi yönünü kullanmış olabilirsin.

- bir erkekle ilgili ilgi-beklenti-ilişki-tartışma-gerilim vb. türde olasılıklar sözkonusu olabilir.

ben aklıma gelen olasılıkları yazdım , lütfen bir iki dakika düşünerek erçekten marsını uyaracak türde gelişmeleri şu 7-8 aylık süreçte yaşayıp yaşamadığını bizimle paylaşırsan sevininirim merikeklik.

progres konusunda çok süper kaynaklar bulmak zor olabiliyor ama kendi hayatlarımız ve tecrübelerimiz en önemli kaynaktır bence bu sebeple kritik beklediğim arkadaşların paylaşımlarını rica ediyorum gözkýrpma

10-11-2008 01:40 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

Rep Puanı: 1

RE: Progres Güneşi İrdeliyoruz
Benim progresGüneş Balıkta
Ay ile 180* venüs ile 45* mars ile 150* k.a.d ile 120* asc,dc ve ş.n ile kare açı yapıyor şimdilik
10-11-2008 01:44 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: Progres Güneşi İrdeliyoruz esraa1 için
sevgili esraa 1 ;

öncelikle 2 yıl önce yaşamış olduğun etkileşimden başlayım. 2006 yılında progres güneş , senin natal satürne 90 derece kare açı yapmış..

o döneme dair hatırladığın sıkıntılar , kısıtlanmışlıklar , sorumluluklarının artıp kendini baskı altında ve disiplinli hissettiğin durumlar , babanla yada aile büyüklerinle ilgili olası gerilimler-sorunlar-kayıplar varsa , hatırlıyorsan paylaşırsan sevinirim..
2006'da daha satürnyen bir esra görünüyorsun progres güneşinin satürn bağlantısından dolayı..
belkide olumlu bir gelişme , bir yapılandırma sözkonusudur aklına gelen bişeyler varsa paylaş lütfen.

2010 ve 2011 yıllarındaysa progres güneşini yine aktif görüyoruz. önce 2010'da Asc yani yükselenine dokunacak ve daha Güneşyen (Leo) olacaksın , kendini ortaya koyma kapasiten artacak , daha sosyal olacaksın diyebiliriz.
2011'de ise bu kez progres güneşin Neptününe dokunacak ve daha duyarlılaşacaksın , daha neptünyen olacaksın , hayaldünyan zenginleşecek ve tasarım-sanat potansiyelin varsa 2011'de bunu daha verimli kullanabilisin , ayaklarının yerden kesilebileceği , belki maneviyatının artabileceği belkide romantik duygularının artabileceği bir atmosferden sözedebiliriz. ölmez sağ kalırsak bunu hep birlikte görmek dileğiyle ;)

10-11-2008 01:51 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: RE: Progres Güneşi İrdeliyoruz - Lavinya için
Lavinya Yazılan:Benim progresGüneş Balıkta
Ay ile 180* venüs ile 45* mars ile 150* k.a.d ile 120* asc,dc ve ş.n ile kare açı yapıyor şimdilik

sevgili Lavinya ;

o söylediklerinin hiçbiri etkili değil şimdilik gülücük
çünkü progres güneş 1 yılda sadece 1 derece ilerleyen ve çok yavaş hareket eden bir potansiyeldir. eğer orb olarak 2 alırsak bunun anlamı yaklaşık 4 sene sürecek bir etkidir ki bu pek mantıklı değildir.
öyleyse progres güneşin bir gezegene açı yapması için onunla neredeyse aynı derece olmasına dikkat edin derim.
senin progres güneşin 20 derece balık burcunda. ve en yakın zamanda yapacağı önemli açının senin natal venüsle 3 sene sonra yapacağı 60'lık güzel açı olduğunu söyleyebiliriz.
şu dönemde pek bağlantısı yok pr.güneşinin ;)

10-11-2008 01:59 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: Progres Güneşi İrdeliyoruz - hilal demir için
sevgili hilal demir ;

progres güneşini 29 derece başak burcunda görüyoruz ve 2009'da progres terazi olacaksın böylece hem başak hemde terazi soslu aslan olacaksın. bu geçiş döneminde teraziye has özellikler kazanabilirsin , kişisel bakımına daha özen göstermek gibi..
bunun dışında progres güneşin açı yapmıyor şu dönemde ok

10-11-2008 02:04 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: Progres Güneşi İrdeliyoruz - Béatrice için
sevgili Béatrice ;

2009 sonu ile 2010 başı civarında progres güneşinin , senin natal Neptününe kare açı yapacağını görüyoruz. daha neptünyen olabileceğin , hayalkırıklığı-fedakarlık gibi durumlara dikkat etmeni önereceğim duygusal ve hülyalı bir dönem olabilir ;)

10-11-2008 02:13 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Progres Ay'ı İrdeliyoruz astrosohbet 155 199,089 03-07-2023 12:48 PM
Son Mesaj: Lajâ
  Progres Harita Hakkında Geniş Bilgi Angel 6 19,830 10-31-2019 09:23 PM
Son Mesaj: Cancer61
  Progres Harita Nedir? Angel 16 33,564 08-31-2019 12:53 AM
Son Mesaj: picachu
  Progres Yorumları astrosohbet 205 214,751 03-03-2018 11:06 PM
Son Mesaj: say24
  Progres Ay ile Transit Satürn Arasındaki Fark plutomania 1 5,670 08-20-2012 03:21 AM
Son Mesaj: astrosohbet
  Türkiye'nin Progres Harita Yorumu salmakis 4 7,409 07-11-2012 02:21 AM
Son Mesaj: deniz kaya
  Progres Haritada Yeniay ve Dolunay Valde_Amor 2 6,058 07-02-2009 04:20 AM
Son Mesaj: gizem kara

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir