Değerlendir:
  • 84 Oy - 2.99 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Transitler
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: RE: TRANSİTLER
uranus Yazılan:mesela aklıma takılan bir şey var... tr. saturn 6. evde plutonuma kavusum yapınca ne olacak.... ne dusunuyorsun bu konuda..... sence neler yasarımm.....??????gülücük))

evler konusunda pek iyi değilim , yinede bildiğim kadarını yazmaya çalışayım.
6.ev hizmet evi olarak biliniyor. modern yorumu ; bir yeteneğimizi geliştirip insanların faydasına sunmak.. plütonun burada size ''bir tür vizyon içgüdüsü'' vereceğini düşünüyorum. insanlara katkıda bulunmak adına , tutkulu bir yaklaşımınız olabilir. sizin plütonun geri gittiğini düşünürsek ; transitlerle tetiklenmesi 6.ev plütonuzun aktive olmasını sağlayacaktır. doğum haritanızda plütonun , güneş - ay - satürn üçlüsüyle üçgen açı yaptığını görüyoruz. öyleyse satürn başak burcuna geçip plütona dokunduğunda GÜÇ temasını ön plana çıkaracağını düşünüyorum. güneş sisteminin iki ağır abisinin başak arenasında ve başak evinde (6.ev) vereceği etkiler ;

* hizmet verdiğiniz iş yada katkıda bulunduğunuz bir alanla ilgili yaşayacağınız bir tür ZORLUK , doğru değerlendirirseniz size GÜÇ katacak + sosyal imajınızı (10.ev) olumlu yönde besleyecektir diye bi olasılıktan bahsedebiliriz.

* 6.ev aynı zamanda sağlık evi diye geçiyor. plütonun pek sert açısı olmadığını düşünürsek , inşallah sağlık açısından bir sorun çıkmayacaktır..

* sonuçta plüto kişisel bir gezegen olmadığından haritanızda açı yaptığı - özellikle güneş ve ay - gezegenlerin fonksiyonlarında bir tür ''derinleşme'' olabilir. tatlı - sert tarzında içsel etkiler hissedebilirsiniz diye düşünüyorum. satürnün tatlısı mı olur derseniz oradaki üçgen açılara güvenerek böyle söyledim gülücük umarım yanılmam ;)
saygılar

06-29-2007 02:09 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 15

RE: TRANSİTLER
tesekkurler, dediklerine ben de katılıyorum... iş konusunda köklü bir degisiklik yapmam gerekecek galiba...
saglık konusunda da herhalde sigarayı bırakıp yine cok köklü bir değişiklik yapmış olacagım...
hayırlısı.....

Mutluluğumun sınırı, başkalarının mutsuzluk sınırına kadardır.
06-29-2007 08:38 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: RE: Transitler
seals Yazılan:Arkadaşlar malumunuz jüpiter yay burcunda hareket halinde 2007 yılının aralık ayına kadar burda olacak dogal evler kusagında 9.evi yöneten yay burcu ve jupıter Transitlerine bir göz atalım derim mesela ben şu açıları bir çözelim diye sunarım.

T.Jupiter üçgen N.Merkür
T.Jupiter kavusum N.Jupiter
T.Jupiter Paralel(150)N.Venüs
T.Jupiter kavusum N.Uranüs (dogal evler olarak sayın asc koç ile baslıyor 9.ev yay!)

evet arkadaslar bu tansitler hakkında bilgisi olanlar lütfen yorumları esırgemesın nasıl bir etki söz konusu kişi kendinimi kandırıyor ,yoksa cok güzel bir değişim gündemde mi olacak? gülücük

bildiğim kadarını söyleyim seals ; jüpiter döngüsü yaşıyorsun gördüğüm kadarıyla. yine tr. jüpiterin , senin merkür ve uranüsüne dokunduğunu ilave edersek kesinlikle boş bir dönem değil senin için. hempratik zekanın hemde yüksek aklın (uranüs) daha verimli çalışacaktır bence. sezgilerinin de yoğunlaşacağını tahmin ediyorum. asıl sürpriz , jüpiter döngüsünden gelecektir. 9.evde sayarsak bu döngüyü , eğitiminle ilgili sürpriz gelişmeler olabilir yada düşünce sistemin de bir büyüme bi tür aşama kaydedebilirsin. rehavet yada aşırı iyimserlik gibi olumsulukları da göz ardı etmemeni tavsiye ederim..

07-06-2007 04:43 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

mavi 2007 transit analizi
jüpiter

7.evinde geri harekette olan jüpiter ileri harekete geçtiğinde ekim ayının son haftası ve kasım ayının ilk iki haftası Güneşine ve uranüsüne güzel açıyla bakacak.
Güneşinin 4.evinde olduğunu düşünürsek aklıma gelen iki olasılığı söyleyim ;

1- 4.evi ''aile'' olarak değerlendirirsek bu konuda karşınıza sürprizler çıkabilir gülücük

2- 4.evi ''bilinçaltı'' olarak değerlendirirsek , karşınıza bilinçaltınızı besleyecek , genişletecek (jüpiter) insanlar çıkabilir yada bu tür aktivitelere dahil olabilirsiniz..

* kasım ayının son iki haftasında transit jüpiter sizin venüse sert bakıyor , aman ayaklarınız yerden kesilmesin diyorum. harcamalarınıza dikkat etmenizi öneririm. yada önemli kararlar sözkonusu bu dönemde sabırlı olup içgüdüsel kararlar almamanızı öneririm.

satürn

transit satürn 4.evinizde ilerliyor. mayıs ve haziran aylarında Güneşinize dokunmuş ve kimliğinize ciddiyet , sabır , tedbirlilik , gerçekçilik ve disiplin ilaveleri yapmış olmalı. ağustos ayının son haftası ve eylül ayı boyunca tr. satürn sizin mars - satürn ikilinize güzel bakacak. hayallerinizi , özkaynaklarınızı ve parasal konuları iyileştirme - gerçekleştirme çabaları söz konusu olabilir. ekim ve kasım aylarında tr. satürn , 7.evinizdeki neptüne ve hemen yanındaki juno - ceres astreoidlerine sert bakıyor. geçmiş bazı sorunlar nüksedebilir.

uranüs

transit uranüs şu dönemde sizin 11.evinizde. hiçbir gezegeninize açı yapmıyor şu dönemde. 2009 yılında venüsünüze zıt bakacak ve neler olabileceğini söylemiştim size gülücük)
bu arada 11.evdeki transit uranüs ; astroloji gibi ilgi alanlarında başarı ve tabii para gülücük) getirebilir. ( forumun kasasını size verecez paralı yaparsak .) )

transit neptün yıl sonuna kadar 19 - 20 derece arasında kova burcunda yavaş hareketini sürdürecek. sizi ilgilendiriyor çünkü , 20 derece kovada ki neptün , sizin 20 derece aslandaki Güneşinize zıt bakıyor. aynı zamanda bu transit neptünün sizin haritanızın tepesinde olduğunu düşünürsek ''duyarlılaştırma'' etkisi güçlü olacaktır.. özellikle AY transitlerinde yada sizin AY'ınıza dokunan transitlerde yıl boyunca ''balıklaşma'' potansiyeliniz artabilir gülücük

plüto

kasım ve aralık aylarından itibaren , 2008 ve 2009 yıllarında da etkisini sürdürecek olan plüto transitleri görüyoruz. önce bir astreoid olan Lilithe dokunacak. Lilithin anlamına pek hakim değilim ancak bu transidin 8.evde olması , jüpiterinde aralık ayında orada olması Lilithi sizin açınızdan araştırmaya değer kılıyor bence. mesela 8.evi başkalarının kaynakları - paraları olarak yorumlarsak , mutlaka milli piyango alın bu sene gülücük)
sonra transit plüto oğlaka geçince sizin marsınıza 120 derecelik açıyla güzel bakarken cesaret ve girişimcilik ruhunuzu aktive edecektir. yine ayın 2008 - 2009 döneminde transit plütonun sizin plütonuza sert baktığını görüyoruz. zahmetli bir sürecin sizde dinamik bir süreç oluşturabileceği yorumunu yapabilirim.

07-19-2007 02:47 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

mavi 2007 transit analizi devamı
haritaya ait bir demet yorum

T kare açı kalıbına sahip olduğunuzu sanırım biliyordunuz. şimdi ben bunu büyük kare yapıyorum gülücük şaka bir yana , pallas astreoidini sayarsak sabit burçlarda büyük kare açı kalıbına sahipsiniz..
12.evdeki mars boğanız + 6.evdeki pallas akrebiniz + 9.ev ay-jüpiteriniz + 3.ev merkürünüz arasında büyük kare dediğimiz gerilimli bir açı kalıbı var..
ilginç olan ; 12.ve 6.evler sorunlu evler olarak bilinir ve kişiye fedakârlık yapma zahmetlerine sokabilir sert açılar sözkonusu olduğunda. ve sizin bu yönünüzü bildiğim için açıklayım istedim.
yine ilginç olan ; 3.ve 9.evler eğitimle ilgilidir ve büyük karenin içindeler.
sert transitlerde özellikle satürn - plüto - uranüs gibi gezegenler sabit burçlardayken o evlerle ilgili zahmetler yaşamış olabilirsiniz.
güzel olan ; en az 6-7 sene ( satürn akrebe gelene kadar ) büyük karenize yan bakacak ağır abi transitler görünmüyor .)

........dikkat zamanları..........

* 30 temmuz gecesi ''dolunay'' sizin AY - Jüpiter kavuşumunuzun üzerinde olacak..
hassaslığınızın artabileceği , duygusal dozun yükselebileceği bir gün bir gece olabilir.

* 20 temmuz - 28 temmuz arasında transit mars , güneşinize sert bakıyor. gerilim yüklü anlar sözkonusu olabilir

* 8ağustos - 18 ağustos ; tr.mars ikizler burcunda yükselen burcunuza dokunuyor. yaydaki neptün ceres juno üçlüsüne zıt bakıyor. ay-jüpiter ikilisine 120 derece güzel açı yapıyor. neredeyse tüm haritanın etkileneceği bir zaman dilimi olacaktır sizin için. ne olabileceğiyle ilgili net yorumda bulunamam , şunu söyleyim oradaki ay-jüpiter kavuşumunuzdan destek alacaksınız. anladınız siz onu .)

*10 eylül - 20 eylül ; tr.mars , sizin venüse 90 derece sert bakıyor. sosyal yönden kıpırdanmalar olabilir.

.....hoş zamanlar.......

* 22 eylül - 25 eylül ; transit venüs , güneşinize dokunuyor.

* kasımın ilk haftası ; venüs döngüsü , tr.venüs sizin venüse dokunuyor.

* 11 kasım - 17 kasım ; transit venüs terazide , Ay - jüpiter - plüto ve merküre güzel bakıyor..

* 25 kasım - 30 kasım ; tr.venüs , sizin uranüse dokunuyor

* veeee aralık ayında şans oyunları ve milli piyangodan büyük paralar gülücük)

tüm dualarınızın kabul olması dileğiyle , saygılar..

07-19-2007 05:47 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Beyhan 2007 transit analizi..
jüpiter

bu hafta tr. jüpiter durağan durumda ve Beyhanın marsına sert bakıyor. yani bu hafta kendini daha girişimci , daha cesur , daha aktif hissedebilirsin. açı sert olduğundan ''hesapsız'' hareket etmemeni öneririm.
ekim ayında tr.jüpiter senin merkür-uranüs kavuşumuna dokunacak. kendini ifade etme konusunda ''zihinsel açıdan'' bir tür genişleme olacaktır. ayrıca uranüs faktörünüde hesaba katarak ekim ayında bazı sürprizler sözkonusu olabilir.
yine bu jüpiter transidinin 8.evinde olduğunu düşünürsek o dönemde sezgilerine güvenmeni tavsiye ederim.
aralık ayının ilk iki haftasında da tr. jüpiter bu kez senin venüse 60 derece güzel açıyla bakıyor. hoş etkilerin olacağı bir zaman dilimi olması söz konusu. sosyal yönden hareketlilik olması mümkün..

satürn

ağustos ayı boyunca tr.satürn aslan burcunda ve senin venüsüne ve satürnüne sert bakacak. temmuz ayında başlayan bazı sıkıntıların artçı şokları olması mümkün ağustos ayında.
gerçekler ( satürn ) ile istekler ( venüs ) arasında içsel bir sürtüşme yaşaman olası. ben her zaman ''ikilem'' söz konusu olduğunda bilinçli bir çabayla her iki gezegenide beslemelerini tavsiye ederim yorumladığım insanlara.
yani Beyhan ; hem satürnün hedefini ciddiyetle ele alırken diğer taraftan venüs konularını gerçekleştirebilirsin yada düzenleyebilirsin. mesela ilişkilere olan bakış açında satürn biraz olgunluk katacaktır.
eylül ayından itibaren başak burcuna geçecek olan tr. satürn senin Ay - neptün ikiline 120 derece güzel bakıyor. duygusal açıdan istikrarlı ve verimli ir süreç olacaktır bu sonbahar senin açından..

uranüs

şu anda tr. uranüs senin 12.evinde ve 8.evindeki merkür-uranüs kavuşumunla sürtüşme içinde. geri harekette olan tr. uranüs , senin bilinçaltını beslemen için bi tür olanak tanıyor belkide , çünkü ileri harekete geçtiğinde ''bilinçaltı gerilimler'' yaşaman olası görünüyor. öyleyse şimdiden bilinçaltı kaslarını geliştirmenin faydalı olacağını düşünüyorum.
toprak ağırlıklı bir karakterin var ve buna göre daha hiperaktif bir zihinsel yapın olmalı merkür-uranüs yay kavuşumu sebebiyle. konu ne olursa olsun , net olman , zihninin dağınık olmasına müsade etmemen hep yararına olacaktır.

neptün

şu dönemde tr.neptünün senin gezegenlerine ciddi bir etkisi görülmüyor. 2009 - 2010 yıllarında tr.neptün senin venüsüne dokunacak , aşk vb. sosyal konularda ayaklarını yere sağlam basmanı öneririm o dönemde..

plüto

tr.plüto , senin venüse 60 derecelik güzel açıyla bakıyor. ilişkilere olan bakış açını derinleştirecektir.
aynı zamanda tr.plütoyu 9.ev başlangıç çizgisinde görüyoruz. eğitim konularında , düşünce sistemleri ve inançlarda derinleşme söz konusu olabilir.

.......dikkat zamanları......

* 1 - 5 ağustos ; şu günlerde tr.mars , senin satürne ve venüse sert bakıyor.
* 12 - 20 ağustos tarihleri arasında tr.mars , senin marsa sert bakacak.
* 1 - 8 eylülde tr.mars , senin merkür-uranüs kavuumuna zıt bakacak.
* kasımın ilk haftası , tr.mars , senin güneşe sert bakacak.
bu dönemlerde gerilim sözkonusu olsa bile ay boğanın sakinliğini korumanı öneririm.

....hoş zamanlar......

* ekim ayında başak burcuna geçecek olan tr. venüs , sırayla senin neptün , Ay , güneş , jüpiter fonksiyonlarına güzel açıyla bakacak. ekim ayı hoş sürprizler olabilir.

* aralık ayının ilk haftası tr.venüs , senin venüse güzel bakarken aynı zamanda 7.evine giriyor. aşk potansiyeli sözkonusu olabilir .)

şimdilik bu kadar şekerpare , tüm dileklerin gerçek olsun..

08-02-2007 05:06 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

Cvp: TRANSİTLER
Öncelikle tüm emeğin için binlerce defa teşekkür ederimmelek

jüpiter

bu hafta tr. jüpiter durağan durumda ve Beyhanın marsına sert bakıyor. yani bu hafta kendini daha girişimci , daha cesur , daha aktif hissedebilirsin. açı sert olduğundan ''hesapsız'' hareket etmemeni öneririm.

Evet bazen hesapsız hareket edebiliyorum, jüpiteri seviyorumgülücük)

satürn

ağustos ayı boyunca tr.satürn aslan burcunda ve senin venüsüne ve satürnüne sert bakacak. temmuz ayında başlayan bazı sıkıntıların artçı şokları olması mümkün ağustos ayında.
gerçekler ( satürn ) ile istekler ( venüs ) arasında içsel bir sürtüşme yaşaman olası. ben her zaman ''ikilem'' söz konusu olduğunda bilinçli bir çabayla her iki gezegenide beslemelerini tavsiye ederim yorumladığım insanlara.
yani Beyhan ; hem satürnün hedefini ciddiyetle ele alırken diğer taraftan venüs konularını gerçekleştirebilirsin yada düzenleyebilirsin. mesela ilişkilere olan bakış açında satürn biraz olgunluk katacaktır.
eylül ayından itibaren başak burcuna geçecek olan tr. satürn senin Ay - neptün ikiline 120 derece güzel bakıyor. duygusal açıdan istikrarlı ve verimli ir süreç olacaktır bu sonbahar senin açından..

Çok haklısın Temmuz ayı bayağ bir zor ve sıkıntılı geçti.Bende bekliyorum Ağustos ayında bir artçı şok yaşamayı. Son zamanlarda öyle bir ikilem yaşadım ki hem de bu hayatım açısından çok önemliydi,şimdi bakalım göreceğim doğru bir şeymi yapmışım acaba… Aslında Satürnüde çok seviyorum bengülücük

plüto

tr.plüto , senin venüse 60 derecelik güzel açıyla bakıyor. ilişkilere olan bakış açını derinleştirecektir.
aynı zamanda tr.plütoyu 9.ev başlangıç çizgisinde görüyoruz. eğitim konularında , düşünce sistemleri ve inançlarda derinleşme söz konusu olabilir.
-okalkış

* 12 - 20 ağustos tarihleri arasında tr.mars , senin marsa sert bakacak.
Zaten benim marsta balıkta yandım desenegülücük)ve bu zaman diliminde önemli şeyler olacak…

Hoş zamanların zamanları çokkkk güzelgülücük zaten en sevdiğim iki ay aralık ve ocaktır Daha doğrusu kış aylarını çok seviyorum ben.

Çooooooooooook teşekkür ederim ,harcadığın vakte emeğine sağlıkmelek

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
08-02-2007 03:05 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Hades Yazılan:Arkadaşlar bu pluton benim 2. evime gircek. yaklaşık 18 sene fln kalacak. Bu sırada natal neptün-uranüs-kuzey ay düğümü ve daha sonra satürn ve şans noktamla kavuşacak. Kuzey ay düğümü 2 evde ise en çok gelişme,büyüme ve dönüşüm göstereceğim yer burası ve plutonun bunu tetiklemesi iyidir..((mi??)

selam hades.. transit plüto , dokunduğu gezegenin fonksiyonuyla ilgili derinleşme verir. neptüne dokunduğunda , duyarlılığın hayalgücün derinleşecektir -özellikle neptün haritanda kuvvetliyse- , uranüse dokunduğunda özgürlük ve farklılık dürtülerin derinleşecektir. uranüsün kuvvetliyse , başkaldırı zamanı diyebiliriz..
satürne dokununca , disiplin ve gerçekçilik yönün derinleşecektir. kendini çalışmalarına adayabileceğin zahmetli ve yorucu , uzun vadede ise kazandıran bi süreç olabilir..
2.ev özkaynaklarla ilgilidir. hem parasal kaynaklar , hemde özsaygı , özgüven gibi değerleri ifade eder bildiğim kadarıyla. plüto bu evde , yukarıdaki gezegenlere dokunurken ve onları dönüştürüp derinleştirirken ''önce bişeyleri yıkacaktır gülücük ''
bu yıkım hayatında dış dünyana hemen yansımayabilir mesela bazı fikir , inanç ve alışkanlıklarını değiştirmek şeklinde de olabilir..
sonra ise yenisini yapacaktır. 18 yıllık özkaynaklarda dönüşüm planına hazır ol ;)

08-10-2007 04:22 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Hades Yazılan:Neptün oğlakta güçsüzmüş , acaba açıları bunu değiştirebilirmi ?

elbette , zaten bir gezegenin açıları ne kadar fazla ve kuvvetliyse harita üzerindeki gücü o düzeyde artacaktır.

senin neptünün yakınında uranüsü görüyoruz. kavuşum yapmışlar. aynı zamanda astroidlerden lilith ve juno ikilisi neptünün hemen yanında görünüyor.
yani hades ; transit plüto 10 - 16 dereceleri arasındayken oldukça güçlü bi şekilde etkileneceksin şeklinde yorumlayabilirim.

özellikle 2015 yılı plütonun 2.ev geçişinde sivriliyor senin adına diyebilirim..

08-11-2007 03:24 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Hades Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

RE: TRANSİTLER
Ben bu neptüne çok kızgınım çook. Şunun yaptığı terbiyesizliğe bakın yaw.. Natal ay-plutoma kare açı yaparak trip atıyor.. Birde natal venüsümle küsmüş..180 derece var aralarında.. Bir kaç sene sonrada güneşle küsecek.. Off çok yaramaz çoook. Ne yapmam gerekiyor benim şimdi .... Benim bunların aralarını düzeltmem , barıştırmam lazım.. Ne yapsamki nasıl başlasam acaba ?
Tabi önce benim neptünle barışmam lazım gülücük) Küs değiliz de.. yinede aramızdaki bağ sağlam olsun.. Bana (güneşe) zıt açı yaptığında aramızdaki güçlü bağ kopmasın.. Dargınlık falan olur arasıra ama dostlar kötü günde birbirlerinin yanında olurlar gülücük
Yardımlarınızı bekliyorum gülücük

Fark edilmek için çok küçük olduğunu düşünüyorsan, kapalı bir odada bir sivrisinekle uyumayı dene.
08-21-2007 05:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  İnsanı ot gibi hissettiren transitler Marie 27 37,098 11-21-2019 03:19 PM
Son Mesaj: Karmen
  Kişisel bakımlar ve dış görünüşde değişiklikler için uygun transitler ? Alejandro 18 28,220 09-13-2017 11:12 AM
Son Mesaj: Laremme
  Transitler ve Sorular Arkadaş 2 9,035 03-01-2012 08:59 PM
Son Mesaj: Arkadaş
  Transitler Bize Neler Yaptı ? :) :( ariess 89 111,071 10-17-2010 02:00 AM
Son Mesaj: Félicé

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 2 Misafir