Değerlendir:
  • 17 Oy - 2.82 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

İnsanı ot gibi hissettiren transitler
Yazar Mesaj
Marie Çevrimdışı
Merkury Vip
Merkury Vip
lt=

Rep Puanı: 5

İnsanı ot gibi hissettiren transitler
Bilmiyorum hiç başınıza geldi mi bu hissiyat. Kendini ot gibi hisseder, hiçbir şeyden keyif almazsın. Üstelik birkaç günlük bir mevzu da değildir
Ağır depresyon belirtisidir bu tıbben. Peki astrolojik olarak hangi transitlerin, gökyüzündeki hangi savaşların izidir bu? Depresyon deyince akla neptun ve ay gelir. Brn plutonun da bir süre sonra his kaybı yarattığını düşünüyorum. Ya siz ?
07-19-2015 11:08 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
dilek8855 Dışarıda
Jupiter Vip
Jupiter Vip

Rep Puanı: 37

RE: İnsanı ot gibi hissettiren transitler
Pluton gomulu olanlari temsil ettigi icin duygularida pek ala gomebilir..

Depresyon deyince bnmde aklima transit saturn kavusum natal gunes merkur kavusumu geliyo ... koca gunu 2 3 cumleyle tamamladigim zamanlarim olmustu..

KARM IS BITCH!!!
07-20-2015 12:50 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
cero Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 6

Cvp: İnsanı ot gibi hissettiren transitler
5-7 ve 11. ev konularına bakacak olursak, bu evlerdeki zorlu transitler insanı ot gibi hissettirebilir.

rezonans
07-20-2015 01:07 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Marie Çevrimdışı
Merkury Vip
Merkury Vip
lt=

RE: İnsanı ot gibi hissettiren transitler
5.evdeki satürnün insanın ruhunu çektiğini bizzat deneyimlemiş biriyim. Kaldı ki natal 5.evimde satürn olduğu halde durum böyle. Tr Pluton 7.evimde ve 1.evimdeki ayımla gerilim halinde. Uzun süre orada kaldığı için etkisini ağır ağır gösteriyor. Enerjiyi önce doruklara çıkarıyor sonra da yerden yere vurup, yerde bırakıyor. Bende durum böyle gülücük
07-20-2015 01:29 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Nin.Me.Sar.Ra Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 15

(07-19-2015 11:08 PM)Marie Yazılan:  Bilmiyorum hiç başınıza geldi mi bu hissiyat. Kendini ot gibi hisseder, hiçbir şeyden keyif almazsın. Üstelik birkaç günlük bir mevzu da değildir
Ağır depresyon belirtisidir bu tıbben. Peki astrolojik olarak hangi transitlerin, gökyüzündeki hangi savaşların izidir bu? Depresyon deyince akla neptun ve ay gelir. Brn plutonun da bir süre sonra his kaybı yarattığını düşünüyorum. Ya siz ?

Aslında Depresyon deyince akla gelen burçlar Akrep ve Oğlak gezegenler de Satürn ve Pluton'dur.Neptün ve Balık burcu tek başlarına depresyona eğilim vermez/sebep olmazlar.Belki diğer depresyon eğilimi veren konumları destekleyici olabilirler.
07-20-2015 01:49 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kumsal Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 11

(07-20-2015 01:49 AM)Ninsianna Yazılan:  
(07-19-2015 11:08 PM)Marie Yazılan:  Bilmiyorum hiç başınıza geldi mi bu hissiyat. Kendini ot gibi hisseder, hiçbir şeyden keyif almazsın. Üstelik birkaç günlük bir mevzu da değildir

Aslında Depresyon deyince akla gelen burçlar Akrep ve Oğlak gezegenler de Satürn ve Pluton'dur.Neptün ve Balık burcu tek başlarına depresyona eğilim vermez/sebep olmazlar.Belki diğer depresyon eğilimi veren konumları destekleyici olabilirler.

Sevgili Ninsianna,

Fazla Balık veya Neptün etkisi depresyona eğilim yaratmaz mı? Mesela bende Güneş-Neptün karesi var ve yaş aldıkça güneş Koç'tan balıklığa yol alıyorum sanki. Bugünlerde tam da Marie gibi hissediyorum.

Mesajlarımı alıntılamazsanız sevinirim forum dostlarım gülücük
07-20-2015 01:57 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kumsal Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Ben genelde hep bu duygu ile yaşıyorum aslında. Kafamın içi öyle olumsuz ve karanlık ki Akrep burcu halt etmiş. İçimden geçenler tümüyle dışarı dökülse insanlar benden kaçar veya köprüden atlardı herhalde gülücük Her şey kötü olacakmış hissim var sürekli.

Satürn ve Plüton transitleri insanı hayattan soğutuyor bazen. Şu an ay-satürn zıtlığı yaşıyorum içim şişti. Satürn Güneş'ime de zıt bakınca çok fena olmuştum.

07-20-2015 02:00 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Marie Çevrimdışı
Merkury Vip
Merkury Vip
lt=

(07-20-2015 02:00 AM)Kumsal Yazılan:  

Ben genelde hep bu duygu ile yaşıyorum aslında. Kafamın içi öyle olumsuz ve karanlık ki Akrep burcu halt etmiş. İçimden geçenler tümüyle dışarı dökülse insanlar benden kaçar veya köprüden atlardı herhalde gülücük Her şey kötü olacakmış hissim var sürekli.

Satürn ve Plüton transitleri insanı hayattan soğutuyor bazen. Şu an ay-satürn zıtlığı yaşıyorum içim şişti. Satürn Güneş'ime de zıt bakınca çok fena olmuştum.

Ben hiçbir şey hissetmiyorum ve düşünmüyorum. Her şeyi akışına bırakıp yaşıyorum. Beni neyin mutli ettiğini ya da edecegini bilmiyorum. Satürn döngüsünden ötürü mu bilmiyorum ama tükendiğimi bile hissedemeyecek kadar hissizim.
07-20-2015 02:14 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kumsal Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

(07-20-2015 02:14 AM)Marie Yazılan:  
(07-20-2015 02:00 AM)Kumsal Yazılan:  

Ben hiçbir şey hissetmiyorum ve düşünmüyorum. Her şeyi akışına bırakıp yaşıyorum. Beni neyin mutli ettiğini ya da edecegini bilmiyorum. Satürn döngüsünden ötürü mu bilmiyorum ama tükendiğimi bile hissedemeyecek kadar hissizim.

Tamam işte aynısı bende de var gülücük Yapmam gereken günlük işler,yerine getirilmesi gereken ödevler var. Eğer bir şeyler elde etmek istiyorsam harekete geçmeliyim.Ama sanki ben bir sahnedeyim, etrafımda olaylar ve insanlar örgüsü var bense sadece seyrediyorum hiç bir şey yapamıyorum. Ne içimden geliyor ne elim tutuyor. Böyle de yaşanmıyor be gülücük Satürnün kaç derecede? Benimki 21 derece Yay, yani tam dönüşe epeyce var. Sanırım ay satürn zıtlığı benim şu anki halimin sebebi. Aralık ayında da böyle hayattan geçmiştim. Ya bir de niye yaşıyoruz ki hayatın anlamı nedir tadında takıldığım için Allah da al sana rahat yerinden mızmızlanmak neymiş dercesine önce bir çok kötü düştüm ağzım gözüm dağılıyordu geçenlerde de hiç olmayacak şekilde tüm kolumu yaktım gülücük Bu da mars-satürn zıtlığından mı oldu yoksa? O yüzden artık pek ağzımı açmıyorum gülücük

Bu sevgili Satürncan 3-4 senede bir yaptığı transitlerle anamı ağlatıyor. Esas Oğlak burcuna geçince seyreyle şenliği düşünmek bile istemiyorum gülücük

07-20-2015 03:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
cero Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 6

(07-20-2015 04:27 PM)Lionhearted Yazılan:  odun tamam da, ot nedir ? biri bana açıklasın hangi kelimelerin yerini tutabiliyor ? gülücük

Ot için tad almadan yaşamak diyebiliriz. Siz yine de ot içmeyin. Otun yerini alabilecek kelime örneği veremedim; çünkü o alternatif kelimeden ziyade durum anlatıyor.

Ot gibi yaşamak tabiri var mesela, bence çok büyük lüks sahibi olman gerekir; örneğin evde yemek bekleyen çocuklarına karşı depresyona girme lüksü yoktur bir babanın, bu yüzden ancak lüks sahipleri ya da sağlık problemleri olan insanlar ot gibi yaşayabilir. Yani kişi mecburen kendinin doktorudur, yapacak bi'şey yok. (:

Odun, aksine "tamam da" diyebileceğimiz bir yakınlıkta değil konuya diye düşünüyorum. Odunu daha çok nobran insanları betimlemek için kullanırız.

rezonans
07-20-2015 06:58 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Transitler astrosohbet 1,012 1,455,324 11-11-2020 02:56 AM
Son Mesaj: Feslegen
  Kişisel bakımlar ve dış görünüşde değişiklikler için uygun transitler ? Alejandro 18 28,046 09-13-2017 11:12 AM
Son Mesaj: Laremme
  Transitler ve Sorular Arkadaş 2 9,007 03-01-2012 08:59 PM
Son Mesaj: Arkadaş
  Transitler Bize Neler Yaptı ? :) :( ariess 89 110,707 10-17-2010 02:00 AM
Son Mesaj: Félicé

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir