Değerlendir:
  • 23 Oy - 2.52 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Yükselen Yengeç
Yazar Mesaj
ay_se Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 2

Cvp: Yükselen Yengeç
hiç yükselen yengeç bir tanıdığım olmadı malesef derdim yakın zamana kadar.ama hep bahsederim yengeç kızımdangülücük ondada yengeç etkilerini göremiyorum ya neyse:( ama asıl şaşırdığım meger oğlumun yükseleni yengeçmiş. ben doğum saatini yanlış girmiş, yıllardır ona yükselen ikizler muamelesi yapıyormuşum..garip yavrum benim:)saten hep diyordum yükselen ikizlerle alakası yoktu.bir tek elleri ikizler diye düşünüyordum ;ama geri kalan ne varsa başkaydı sankigülücük

ama şimdi oturdu bazı şeyler.yemek yemeyi sever.özellikle hep ağzına layık olmalıgülücük ve bunun getirdiği etki tabi biraz tombul olması.yükselen yengeçler genelde etine dolgun oluyor çünkü.benim oğlumda duygusal hatta gözünde yaş hazırdır her zaman.ama aslan gururu vardır pek göstermek istemez.duygusal hafızası oldukça güçlüdür.sezgileride oldukça güçlüdür.ama yukarda bahsedilenler gibi rol kabileyeti yoktur.üstelik aslan olmasına karşıgülücük korumacı ve sahiplenicidir.yuvasına oldukça düşkün.hatta evinden çıkmasa hiç çıkmak istemez.

yükselen yöneticisi ay terazide.dostane bir kişiliği vardır.her gruptan arkadaşı vardır.her yaştan.çok çabuk kaynaşır insanlarla.zevk sahibidir.çatışmaları pek sevmez.dingin ve huzurlu ortamları severler.birazda tembeldir:( aslan etki ediyor belkide ama oldukça rahatına düşkündür.terazi_ay+güneş aslan olacak o kadargülücük ama sevgi dolu bir yürek.yükselen burcu su,güneş burcu ateş,ay burcu hava tabi biraz denegsizlikler oluyor.çok istediği bir şeyden aniden vaz geçme.hırslı olması gereken yerde boş vermişlik gibi.yani dezavantajlarıda çok.ee bir yerinden tutmak gerek.

bir eve bir yengeç yeterdi oysa birde yükseleni çıktıgülücükgülücük

feryadıma şahit gökteki tüm yıldızlar.
08-25-2008 11:13 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

RE: Yükselen Yengeç
Çevrelerine karşı oldukça duyarlı, sezgisel ve koruyucu tiplerdir. Yumuşak konuşan, kendilerini hemen belli etmek istemeyen, özellikle çocukken çekingen bir doğaları olabilir. Son derece becerikli ve sevdiklerini korumak, kollamak, annelik yapmak konusunda isteklidirler. Bu yükselen burç feminen ve anaç bir hava verir. Hassas ve kibar yapıdadırlar. Duygusal bağlılıkları çok güçlüdür. Bu nedenle hemen kırılabilir ve alınganlık gösterebilirler. Böyle bir durumda içlerine çekilirler. Duyguları çok değişkendir, bir an tutkulu, heyecanlı, yarım saat sonra somurtkan davranabilirler. Ev, ailevi konular, anneleri ile ilişki hayatlarında merkezcil bir rol oynar. Genç yaşta ev sahibi olmak, mutlu bir aile yaşantısı ve güven isteği gösterebilirler. Geleneklere ve toplumun neler dediğine önem verirler ve uyum göstermek isterler. Muhafazakardırlar. Hayal güçleri oldukça yüksektir.

Burcun bazı ayırt edici fiziksel özellikleri:
Yuvarlak hatlar, açık kimi zaman soluk ten, renkli ve ıslak gözler, kadınlarda büyük göğüsler, orta boy, genelde göğüs kafesi geniştir.

Yükselen burcu Yengeç olan bazı ünlüler:.
Albert Einstein, Farrah Fawcet, Jerry Lewis, Sezen Aksu, Vincent Van Gogh.

kaynak : milliyet.

09-06-2008 05:23 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: RE: Yükselen Yengeç
hare Yazılan:YÜKSELEN YENGEÇLERYAŞLARINDAN BÜYÜK GÖZÜKÜYORLAR

Sevgili Mislina En az on yaş genç gösterdiğimi söylüyorlar)))

yaşından büyük gösterme konusunda , oğlaklar ve akrepleri örnek verebiliriz ki onlarda fizikselliğinden ziyade , tavırlarıyla yaşından büyük ve olgun görünebilirler.

yaşından küçük gösterme konusunda da terazi yada güçlü venüs etkisini örnek verebiliriz.

10-01-2008 09:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
qulsah Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip

Rep Puanı: 1

YÜKSELEN BURÇ YENGEÇ

Yengeç burcunun yöneticisi Ay olduğu için, ufukta Yengeç burcu yükseldiği zaman, Ay haritada daha büyük bir öneme sahiptir. Ay baskın etkisiyle, hassas ve utangaçlığa eğilimli bir kişiliğin ortaya çıkmasına neden olur. Yükselen burcu Yengeç olan kişi, hisleriyle hareket etmeyi tercih eder. Duyguların, hislerin ve hassasiyetlerin sembolü olan Ay, Yükselen Yengeç karakterinde kendini gösterir. Diğer yandan Ay, annelik içgüdüsü ile de bağlantılıdır. Yükselen Yengeç insanları, kendilerine yakın olan diğer kişileri de en az kendileri kadar koruma altına almak ihtiyacını hissederler. Ailenin dışında, yakın arkadaşlarına karşı bile bu tür bir tavır içerisindedirler.

Farklı vibrasyonlara son derece açık olan Yükselen Yengeç insanları, psişik duyarlılığa yatkın ve dış uyaranlara açıktır. Günlük yaşamda ruh hallerinde ani değişimler ve dalgalanmalar çok sık görülür. Sezgi ve duyguların yoğunluğu, karar aşamasında belirleyiciliğe sahiptir. Düşünsel yanı da oldukça kuvvetli olmasına rağmen, Yükselen Yengeç insanları duygularıyla hayata katılımda bulunmayı tercih ederler. Duygularını kontrol etmeyi öğrenen Yükselen Yengeç bireyi, çevresindeki olaylara ve insanlara daha anlayışlı ve esnek davranabilme yeteneğini de geliştirir. Yükselen Burcu Yengeç olan kişi, sevgiye önem verir ve etrafındaki insanlarla duygusal bağlar geliştirmek ister. Ancak kontrol mekanizması zayıf olan Yükselen Yengeç insanı, hayatı içinde boğulabileceği, kendini kurban edebileceği karanlık bir okyanus gibi algılayabilir. Genellikle negatif yanı görmeye eğilimli oluşu, ruhsal olduğu kadar, psikosomatik rahatsızlıklara da eğilimli olmasındaki ana nedendir.

Aile, ev yaşantısı ve gelenekler Yükselen Yengeç’in hayatındaki en önemli başlıklardır. Geçmişe karşı derin bir bağlılığı olan bu kişi, mirasına sahip çıkmakta ustadır. Gerek kolayca endişelenmeye yatkın yapısı, gerekse, nostaljik doğası nedeniyle, olmadık şeyleri biriktirmek, toplamak ve saklamak da belirgin özellikleri arasındadır. İnsanlara karşı da çok hassas olan Yükselen Yengeç, zaman zaman etrafındakilerin negatif enerjisinden etkilenebilir.

(ekolay.net)

[Resim: astro_w2gw_guelah.29705.32345.png?32537]
11-22-2008 04:02 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
qulsah Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip

İmajı: Yardım etmeye hazırım.

Hayata Yaklaşımı: Direkt, açık bir yol tutturmak dışında her şey olabilir.

Yükselen Yengeç duygularını dışarı vurmadan önce güven arayan bir kişisel stili vurgular. Yengeç süreci artık yüzeydedir.

Yükselen Yengeç'in insanı feminendir, duyarlıdır, kırılgandır. Yengeç'i Ay yönettiği için, onun ruh haline bağlı, değişken özellikleri Yükselen'i Yengeç olan bir kişinin davranışlarında kolaylıkla izlenebilir. Bu kişi aynı gün içinde birbirinden çok farklı ruh halleri sergileyebilir. Duygularını kontrol edebildiği zamanlarda dünyanın en anlayışlı ve duyarlı insanıdır. Sevecendir ve kabullenicidir. Kontrolü kaybettiğinde mutsuz ve hüzün doludur. Yükselen Yengeç çevresindeki insanların duygularını bir sünger gibi emer, onların etkisinde kalarak kendi yolundan sapabilir, hedeflerini kaybedebilir. Enerjisinin olumsuz ifadesi suçluluk ve kıskançlık duyguları göstermektir. Başlangıçta belirli bir vizyonu ve amacı vardır. Sonra olumsuz kişilerin ve koşulların da katkısıyla yan yollara bakmaya başlar. Kendi yaşamını başkalarınınkilerle karşılaştırıp üretici olmayan çabalara girişir. Kendisine acır, koşulları veya "hayatı" suçlar, yaralanmış hisseder. Sonra saklanma dönemi gelir. Duygusal reaksiyonları algısını bulanıklaştırdığı için durumu gerçekçi olarak analiz etmeyi reddeder. Bir süre acı çektikten sonra asıl suçlunun koşullar değil kendisi olduğuna karar verir. Bu defa suçluluk duygusu öne çıkar. Alınganlaşır ve kırıcı olur. Kabuğuna çekilir ve herkesi uzaklaştırır. Sigara, yemek ve içkiyi ağzından eksik etmeyerek oral ihtiyaçlarını karşılamaya çalışır. Dipsiz bir kuyuya düşmüş gibidir. Kurtuluş zemini bu düzeni bilinçli olarak farketmesinde saklıdır. Kendisini disiplin altına alması, sağlıklı alışkanlıklar geliştirmesi duygusal problemlerini halletmesine yardımcı olur. Yükselen Yengeç duygularıyla barışıp, onları rahatça ifade edebildiği sürece hayatta başarıyı yakalayabilir. Duyarlılığı sayesinde insanlığın ortak noktalarını anlar ve onlara nasıl yardımcı olacağını bilir. Onun insanlığa katkıda bulunma yolu kendi duygusal acıları kanalıyla başkalarının acılarını anlamasından geçer. Zekasını ve analiz yeteneğini kullanabilirse çevresine ışık saçar. Koruyucu içgüdüleri ortaya çıkar ve mükemmel bir tedavici, iyileştirici olur.

Yükselen'i Yengeç olanlar karşıt burçları Oğlak'ın özelliklerini inceleyerek çok şey öğrenebilirler.

Bu durumda Oğlak'ın özdisiplin, duygularını bilinçli yönlendirerek asıl hedefini kaybetmeden hareket etme ve kendine olan saygısını geliştirme özelliklerini benimseyerek dengeyi sağlayabilirler.

Ayşem Aksoy

[Resim: astro_w2gw_guelah.29705.32345.png?32537]
01-01-2009 05:52 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ibd18 Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Bir yükselen yengeç olarak açık konuşayım... rol yapabilme kabiliyetim vardır... ama istemem gerekir bunu... genelde kullanmam hiç hoşuma gitmez... ama insan bazen zıvanadan çıkıyor... bazen kullandığım oluyor bunu... kilo almaya aşırı meyil veriyor... en çok istediğim şey eve gitmektir... riskli şeylere girmeyi pek sevmem... çoğu insan yürüyüşümün komik olduğunu söyler... bir yerde okumuştum yükselen yengeçlerin garip yürüyüşleri olurmuş... sadece kadınlar değil sanırım erkeklerinde göğüs kafesleri geniş ve göğüsleri büyükçe oluyor... kafamda hep aile özlemi var... sanırım yükselen yengeçler normal yengeçlere nazaran daha az paracı ve savurgan... sağolsun küçük eller parmaklar vermiş... ruh halim değişebilir fakat ben buna ay akrebe daha çok yoruyorum... yemek zevkim gelişkindir... kavgayı hiç sevmem ve hayatımda hiç kavga etmedim... beladan uzak durmak isterim... dugu yoğunluğum üst derecededir... hastalıklara karşı titizimdir... güzel aslında yükselen yengeç...ama bir erkek için iyi değil... ve kilo konusunda cidden özellikle insanın gövdesinde çok çabuk yağ topluyor... :D

I Always Ready For Battle!!!

http://img266.imageshack.us/i/astrow2gw0...97305.gif/
09-14-2009 06:58 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Valde_Amor Çevrimdışı
Lunar Vip
Lunar Vip
lt=

Yükselen yengeç hele bir de Ay da yengeçte olunca kişiye ev sevgisi veriyor. Sıcak bir aile sevgisi.. Sabah kız arkadaşın 5 dakika daha fazla uyusun diye kimi zaman çayı senin koyman gibi anaç tavırlar oluyor.. Sporla vücuduma şekil vermem de kolay oluyor, göğüs kafesi geniş oluyor.. Bundan 2-3 sene öncesine kadar ne yesem kilo almazdım, hep aynı kilodaydım ama bilgisayar başında iş yapınca ve sporu da ihmal edince göbek çevresinde kilo alınmaya başlanıyor (askerden sonra gene kurtulabiliyorsunuz gülücük ) Boyum 1.80 yükselen yengece uyar mı bilmem ama ellerim ve ayaklarım boyuma göre küçüktür. Yanakta bir gamze veriyor.. Yaşımdan genç gösteriyorum ama bunun sebebi ikizler burcu olmam ve Merkür'ün 1. evde yükselenle kavuşum yapıyor olması da olabilir. Kimi zaman aşırı hassaslık ve değişken ruh halleri oluyor. Sevdiklerimin sıkıntıları da çok mutlu olmaları da içime doğar, neler oluyor diye onları arar sorarım.. Evet, beladan uzak durarım, çok şükür ki belayı da çekmiyorum, yaşamım genelde barış içinde geçmiştir. Biri bana rol yap dese yapamam herhalde muhtemelen kasarım ama mecbur kalınca oluyor. Eskiden, özellikle çocukken ve ergenlikte utangaç ve çekingen biriydim. Çocukluğum, kimi ailevi durumlara rağmen çok güzel geçti. Aşırı hayalperestlik var ama Neptün'ün açıları da bunda etkili sanırım. Buzdolabımın her zaman dolu olması hoşuma gider ama yemek zevkim ve yemek yapma konusunda çok iddialı değilim ya da pek üstünde durmadım, bilemiyorum.. Evet, bunalımlı insanların yanında kötü etkileniyorum ama kimi arkadaşlarımın da 'psikoloğu' gibi bişey oldum..
09-15-2009 03:47 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Bay Yükselen Yengeçlerden samimi değerlendirmeler , kitaplardaki kalıp bilgilerden çok daha lezzetli olmuş teşekkür ettim ;)

09-17-2009 12:44 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
optimus_prime Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 0

asc nin yengeç veya aslan olması çok iyidir bence..çünkü yöneticisi ay yada güneş olur bu durumda..ay ve güneş bizim en subjektif gezegenlerimizdir biliyorsunuz..güneş ve ayımızın burcu,evi ve açıları çok daha önemli olur bu durumda..hayatta halk arasında dahada önplana çıkacaklarını düşünüyorum bu insanların..
09-21-2009 09:59 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

Kendimi yükselen ikizler zannederken, doğum kartımı bulmamla birlikte mensubu oldugumu anlamış bulundugum yeni yükselen burcum gülücük
bana ne artısı oldu ? doğum haritamda , güzel evler arasında güzel güzel büyük su trinleri oluştu gülücük
hatta uçurtmam da oldu bi tane gülücük

ama ben yine de ikilemdeyim. o inanılmaz araştırma ve kitap okuma merakımı, kelimelerle oynamaya bayılmamı, mantıkçı yaklaşımlarımı hep yükselen ikizlere bağlardım.

demek ben de kıskaçlılar familyasındanmışım gülücük

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
10-18-2009 07:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  yükselen yengeç fotoğraflar aeon 34 45,244 07-01-2016 04:52 AM
Son Mesaj: Nin.Me.Sar.Ra
  Yükselen Yengecin duygulu ve güzel kadınları ozzzyyy 46 57,718 07-24-2011 04:32 PM
Son Mesaj: Messa

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir