Değerlendir:
  • 23 Oy - 2.52 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Yükselen Yengeç
Yazar Mesaj
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

Yükselen Yengeç
Yükselen yengeç ile ilgili fikirlerimizi burada paylaşalım.

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
01-27-2008 11:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tarihci Çevrimdışı
Sakaryalı
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 68

RE: Yükselen Yengeç
YÜKSELEN YENGEÇ BURCU: yükselen burcunda bildiğim en karakteristik özellikleri çok tutucu olmalarıdır ve koruma ,içgüdüleri,hisleri çok gelişmiştir. ve bunların yanaklarında gülerken genelde gamzeleri ortaya çıkargülücük ayrıca bunları anlamak biraz zor olabilir. sanırım biz böyle kişilere halk dilinde dengesiz diyoruzhımm ama yengeçler genelde iyi kişilerdir yani en azından tanıdığım çevremdeki yengeçleri severim. benden bu kadar bu konu hakkında yükseleni yengeç olan kişiler veya bu konuda (yükselen yengeç) bilgisi olan kişilerinde bilgilerinden yararlanmak isteriz.

-- yengeç in yönetici gezegeni ay dır. yükseleni yengeç olan bir kişi ay ın etkisi altında kaldığından dolayı çok hassas ve utangaçdır.

--ay astrolojik olarak annelik iç güdüsüyle ilgili olduğu için özellikle, yükseleni yengeç olan kadınlar çocuklara düşkün, şefkat dolu insanlardır. yükseleni yengeç olan erkekler ise ailesine düşkün olacak , anne , eş ve çocuklarıyla çok yakından ilgilenirler. yükselen yengeç, yakınlarındaki insanları en az kendileri kadar korumak isteyen bir tavır içindedir. eğer ailesi yakınında değilse, çocukları yoksa, bu duygularını olduğu gibi arkadaşlarına yöneltirler. bu kişilerin sezgileri çok gelişmiş olduğundan, psişik güçleri vardır. ruh halleri çok değişken, denizler gibi dalgalıdır. ay ın hareketleri de bu davranışlarına yansır ve gel git etkisi yaratır. duygusal davranışların hayatını yönettiği söylenebilir. çok çabuk yıkılabilirler ama kısa sürede toparlanabilirler. duygularını kontrol edebilirse, dünyanın en anlayışlı insanı oluverir. bu kontrolü sağlayamazsa hassasiyetlerinin ve yoğun duygularının kurbanı olur, çeşitli bağımlılıklar edinebilir. yükseleni yengeç olanlara tıpkı yengeç gibi yan yürüyorsun denir. yaklaşımları asla direkt değildir. sessiz hareket eder karda yürüyüp izlerini belli etmezler. yuvasını sert kayalıklara kuran yengeç gibi, bu kişide yuvasını kale gibi sağlam inşa etmek ister. evi, ailesi onun için çok önemlidir. geçmişe olan tutkuları , aile bağları, çocukluk günlerinin sıcaklığı onun içini ısıtan konulardır. insanlara, mekanlara, eşyalara ,anılara tutkuyla bağlanabilir, sevdikleri, sevilen insanlarla geçirdikleri günlerin anıları ömürlerinin sonuna kadar onlarla birlikte yaşar. bu insan, algıları çok gelişmiş olduğu için etrafındaki kötü enerjiyi sünger gibi çeker, kendi sorunu gibi dert edinir, sorunlu insanlardan uzak durmaları onları kötü etkileşimden koruyabilir. fiziksel olarak, kısa veya orta boylu, açık tenli, küçük çeneli, ince telli saçlı, hoş minyon hatları olan insanlardır. elleri ve ayakları küçüktür. kadınlarda güzel, biçimli, yuvarlak omuzlu vücud hatları dikkat çeker. vücudları yağlanmaya müsaittir. özellikle orta yaşlarda gerdanlarında yağ birikintisi oluşma tehlikesi vardır.

--YÜKSELEN YENGEÇ ÜNLÜLERİ: albert einstein, arnold scwarzenegger, salvador dali , stephan spielberg, stephan king, tony curtis, yasser arafat, john travolta, jack nicholsan, joan collins, .......

ARTIK DEVİR DEĞİŞTİ TABİ RECEP'TE DEĞİŞTİ verygood
02-13-2008 03:57 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

neptunzz Yazılan:açıkcası hiç sevmem ben bu asc yengeci vallahi billahi tillahi sevmem gülücük
kendi halinde,gizemli,pasif gözükür fakat aksine cok hareketlidir hareketi caktırmayan bir edası vardır anlamak zordur,bir baktın cok neseli bir baktın inanılmaz hüzünlenmiş aniden duygusal alanda calkantı yaşar,cok kibar,centilmen bir havası oturaklı bir hali vardır anasını satayım insan cabucak kanını kaynatır fakat inanılmaz derece de ROL kabılıyetı vardır karsısında ki insana baska bırı gibi ROL ceker aslında kendisinde bir Özgüven arayısı söz konusudur bu durum yada maytap gecmek ıster baskalarıyla ama zarardan cok yarar saglar sevdıgı anda kendıni adar yapmıyacagı delilik iyilik vs kalmaz sevdıgı için can,mal,mülk,arsa tapu ucak,gemi herneyse zıvıtmayayım hibe eder anlıycanız herseyi ugurlar ola aklıma gelen bunlar bu allahın yengeç'i hakkında bunları gördüm gülücük

Allah'ın yengeçini ilginç tarif etmişsin neptün ; bence o kadar da iyi ROL yapamıyorlar .)

02-17-2008 04:02 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

gladio54 Yazılan:
Yıldırım Yazılan:
neptunzz Yazılan:açıkcası hiç sevmem ben bu asc yengeci vallahi billahi tillahi sevmem gülücük
kendi halinde,gizemli,pasif gözükür fakat aksine cok hareketlidir hareketi caktırmayan bir edası vardır anlamak zordur,bir baktın cok neseli bir baktın inanılmaz hüzünlenmiş aniden duygusal alanda calkantı yaşar,cok kibar,centilmen bir havası oturaklı bir hali vardır anasını satayım insan cabucak kanını kaynatır fakat inanılmaz derece de ROL kabılıyetı vardır karsısında ki insana baska bırı gibi ROL ceker aslında kendisinde bir Özgüven arayısı söz konusudur bu durum yada maytap gecmek ıster baskalarıyla ama zarardan cok yarar saglar sevdıgı anda kendıni adar yapmıyacagı delilik iyilik vs kalmaz sevdıgı için can,mal,mülk,arsa tapu ucak,gemi herneyse zıvıtmayayım hibe eder anlıycanız herseyi ugurlar ola aklıma gelen bunlar bu allahın yengeç'i hakkında bunları gördüm gülücük

Allah'ın yengeçini ilginç tarif etmişsin neptün ; bence o kadar da iyi ROL yapamıyorlar .)

abi valla ne yalan söyleyim bende şaşırdım yengeçleri neden bu kadar sevmediğinehımm aslında yengeçler bence o kadar da kötü değillerdir. yani arada mutlaka istisnalar çıkar ama olsun bütün yükselen yengeçlere mal etmemek gerekir diye düşünüyorum-ok bu arada abi seni buralarda görmek çok güzel-ok

gülücük aslında yengeçlere bişey dediğim yok , o lafım yükseleni yengeç olup , ROL yapmaya çalışan bir arkadaşaydı. neptünlü arkadaşında böyle bir tanıdığı olsa gerek .)

02-23-2008 02:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nev_bahar Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 1

Yükselen YengeçFarklı vibrasyonlara son derece açık olan Yükselen Yengeç insanları, psişik duyarlılığa yatkın ve dış uyaranlara açıktır. Günlük yaşamda ruh hallerinde ani değişimler ve dalgalanmalar çok sık görülür. Sezgi ve duyguların yoğunluğu, karar aşamasında belirleyiciliğe sahiptir. Düşünsel yanı da oldukça kuvvetli olmasına rağmen, Yükselen Yengeç insanları duygularıyla hayata katılımda bulunmayı tercih ederler. Duygularını kontrol etmeyi öğrenen Yükselen Yengeç bireyi, çevresindeki olaylara ve insanlara daha anlayışlı ve esnek davranabilme yeteneğini de geliştirir. Aile, ev yaşantısı ve gelenekler Yükselen Yengeç’in hayatındaki en önemli başlıklardır. Geçmişe karşı derin bir bağlılığı olan bu kişi, mirasına sahip çıkmakta ustadır. Gerek kolayca endişelenmeye yatkın yapısı, gerekse, nostaljik doğası nedeniyle, olmadık şeyleri biriktirmek, toplamak ve saklamak da belirgin özellikleri arasındadır. Yükselen Yengeç insanları, zaman zaman etrafındakilerin negatif enerjisinden etkilenebilir.

ڪےєνмєк ßαzєη ναzgєçмєуi ßiŁмєктiя..
Bazen...! Unutmak Gerekiyormuş UNUTANI..
нєяşєч вєиdє вαşLαя вєиdє вітєя.
06-14-2008 11:27 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
vuslat Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Rep Puanı: 7

Cvp: Yükselen Yengeç
benim erkek kardeşiminde yükselen yengeç, yapılı bir vücudu var ve aşırı duygusal ,ben yengeç denince duygusal ve ağlayan insan geliyor aklıma

[Resim: vuslatharitas.th.gif]

secdelerde imiş aşk bulmak alnıma düştü
06-17-2008 11:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: Cvp: Yükselen Yengeç
yengec71 Yazılan:ikizler kadar zeki,aslan kadar lider yengeç kadar duygusal ve romantik bir olunca ben de şaşırdım doğrusu.. yıldırım dan rica ettim ama aslansın diyor.. ee peki nerden geliyor bu duygusallık ve anaçlık :( anlayamadım...

eğer ki verdiğin doğum bilgileri , doğum saati doğruysa , yükselen burcun aslan oluyor. hem astro.com'da hemde astrozoomda..

duygusallığın , neptünden geliyor olabilir. ileride daha detaylı bakmaya çalışırım ama şimdilik bence neptünün ay-venüs ikiline yaptığı açıları araştırabilirsin.

ay-neptün zıt
venüs-neptün zıt

06-18-2008 01:19 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nev_bahar Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 1

benim de yükselenim yengeç aslında söylediklerin birazcık bana uyuyor.bir cümlende şöyle demişsin.
bir baktın cok neseli bir baktın inanılmaz hüzünlenmiş aniden duygusal alanda calkantı yaşar.
bu bende çok oluyor ve hüzünlü ve neşeli halim arasında ya 1 dakika vardır.ya yoktur. bu konuda haklısın...ama işte rol kabiiliyetim yoktur.onu yapamam kafamdaki neyse direk onu söylerim.içimde tutma gibi bir huyumda yoktur.aslında adaletli olmayı severim.ama herkese karşı nedense...evet şu cümlende doğru sevdiğim için herşeyi feda ederim ama bir hatasında tek bir hatasında da silerim akrep burcu olduğumdan dolayı herhalde.....
yani kısacası söylediklerim doğruluk payı çok gibi.

yükseleni yengeç olan insanların aniden ruh halleri değişiyor sezgileri ve duyguları çok yoğun olduğundan dolayı sanırım..
yükseleni yengeç olan insanların bir özelliğide duygularını çok iyi kontrol ediyorlar ben mesela ederim....aile ve ev çok önemlidir ...
bir de en önemli özellik Yükselen Yengeç insanları, zaman zaman etrafındakilerin negatif enerjisinden etkilenebilir.,bu çok doğru bir özellik bence herhalde auradan dolayı zayıf olunca hemen negatif enerjinden etkilenebiliyoruz..
benim de yükselenimin özellikleri bu kadar....

ڪےєνмєк ßαzєη ναzgєçмєуi ßiŁмєктiя..
Bazen...! Unutmak Gerekiyormuş UNUTANI..
нєяşєч вєиdє вαşLαя вєиdє вітєя.
06-18-2008 07:20 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Melike Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 0

Merhabalar!
Yukselen yengecim ben de. Bir arkadasini,kardesini v.s sevince aniden nerdeyse kundaga sarip,kucagina alasin geliyor.Sana birisi bir iyilik yaptiginda mumkun degil unutman.Belki omur boyu.Ama birisi de sana kotu bir duygu yasattiysa hep tetikte kaliyorsun.Gecip bitsede yanlis anlamis olsan bile,yine olabilir diye hatirlayip duruyorsun. Ben baska acilardan dolayi cok vicik vicik sevgi gosterilerini pek sevmem ama iyi niyet,iyi bakis hissedince hemen ona bir iyilik yapmak icin yer ariyorum.Bu yogun duyguyu ancak yengecler anlar.Duygu duygu duygu....

Butun yengeclere ve herkese kolayliklar dilerim.
07-10-2008 04:00 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
mislina Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

YÜKSELEN YENGEÇLERYAŞLARINDAN BÜYÜK GÖZÜKÜYORLAR

●•۰Yıldızlarım•●
08-04-2008 05:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  yükselen yengeç fotoğraflar aeon 34 45,213 07-01-2016 04:52 AM
Son Mesaj: Nin.Me.Sar.Ra
  Yükselen Yengecin duygulu ve güzel kadınları ozzzyyy 46 57,663 07-24-2011 04:32 PM
Son Mesaj: Messa

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir