Değerlendir:
  • 24 Oy - 2.17 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Venüs Burçlarda
Yazar Mesaj
aeon
Kayıtsız

Cvp: RE: Venüs Burçlarda
ibd18 Yazılan:konuyu bölmek gibi olmasın ama sanırım bende de plüto venüs yoğunluğu var fakat yıldırım belirttiği sebeplerin biri hariç diğerlerinde hiç kesip atamadım ben...hatta hala etkilerini taşırım...çok çok yıkıcı olur benim için fakat atamam... atamıyorum...biri hariç derken şu cümlesini çok yaşadım ama... - kendi açısından Venüs-Plüto sahibinin tatmin olması zordur ve karşı tarafı Venüs-Neptün sahibine göre çok daha gerçekçi değerlendirip , ilişkinin yürümeyeceğini hissedip KESİP ATMASI ihtimali vardır... aradığım o değilse hiç büyütemem sevgiyi...

şimdi venüs pluto yoğunluğu derken , venüs ile plutonun kavuşum , 180 ve 90
kendi arasında yaptığı açılardan söz edildi.senin venüsün boğada ve pluto açısı yok.

sen bir boğasın venüsünde boğa
akrep burcunda ay pluto kavuşumun var.ay plutoda duygusal olarak birine bağlanmayı çok arzular.
bunlar genel olarak sahip olamayı seven kombinasyonlar.güneş ve venüs boğa burcu çok sahiplenicidri.ancak ,kesip atma özelliği yoktur.ve ihanet ve biten ilişkiler köklerini sarsar.
çünkü toprağın sabitidir.bir şeyi bitirmek demek aynı zamanda yeni bir başlangıç yapmak demektir.boğa huzur ve güven burcudur.durağanlık ve sukunet anahtar sözcüklerdir.yeni başlangıçlar yapma riskinden hoşlanmaz.bir yerde kök salmak ister.
09-16-2009 02:01 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

RE: Venüs Burçlarda
bunu soracaktım ancak sormak için uygun başlığı aradım, bulamadım.
bir haritada hangi gezegenin yükseldiğini nerden anlıyoruz ? mesela marilyn monroe'nun venüsü yükseliyormuş haritasında ki bu onun güzelliğinin bu kadar namlı olmasına neden olmuş. gezegeni yükseliyor kılan, evi midir bulunduğu burç mudur, açısı mıdır ? çok merak ediyorum.
cevaplarsanız ya da konunun bulunduğu bir başlık mevcutsa yönlendirirseniz çok sevinirim.

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
09-16-2009 03:53 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Serena Yazılan:bunu soracaktım ancak sormak için uygun başlığı aradım, bulamadım.
bir haritada hangi gezegenin yükseldiğini nerden anlıyoruz ? mesela marilyn monroe'nun venüsü yükseliyormuş haritasında ki bu onun güzelliğinin bu kadar namlı olmasına neden olmuş. gezegeni yükseliyor kılan, evi midir bulunduğu burç mudur, açısı mıdır ? çok merak ediyorum.
cevaplarsanız ya da konunun bulunduğu bir başlık mevcutsa yönlendirirseniz çok sevinirim.

çok basit =)

Asc noktasına yakın olan gezegen , yükselen gezegendir.

herkesin haritasında Asc noktasına yakın bir gezegen yoktur hatta çoğu kişide yoktur.

yükselen gezegeni olan kişiler , o gezegene ait enerjileri olumlu yada olumsuz güçlü bir şekilde deneyimler.

Mariliyn Monroe'nin Venüsü değil , Neptünü yükselmektedir.
çünkü yükseleni aslandır ve Neptünü de aslan burcundadır , Asc noktasına yakındır.
tabii Venüs için söylenen güzellik , sanatsal potansiyel gibi tanımlar Neptün içinde çok uygundur hatta Neptün Venüsün bir üst oktavıdır derler.

doğru hatırlıyorsam , Angelina Jolie'nin Venüs-Asc kavuşumu vardır yani yükselen Venüs sahibidir.
yada mesela ünlü tenisçi Federer yükselen Venüs sahibidir ( çok teknik ve göze hoş gelen bir oyun stili var )

Sean Connery yükselen Satürn sahibidir.. ( erkekte sakal bırakma eğilimi )

vb.

09-16-2009 05:26 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

Ura Yazılan:Sevgili Aprilios

akrep, pluto temalarını düşündüğümüzde konu başlığımızdaki J.T. nin uzun süremeyengülücük ilişkileri bağlamında anlamlı bir "bırakma" duruma uygun görünüyor.diğer türlü satürn ve oğlak yapışkanlığından kurtulmak mümkün olur muydu? diyorum ve sorumu alıp üst danışmanlarımıza yöneltiyorum

Sevgili Yıldırım, siz buyrun hocam???
Sevgili Yıldırım, astrolojik bilgi hazneme bir yenisi daha eklerken, son noktayı koymuş (;

Sorunuzu yanıtlamaya çalıştığım ilk iletimde, açısal özelliğe dair genel bir bakış açısıyla yazmıştım. Sorunuzun J.T üzerinden yürütüldüğünü yeni fark ediyorum. Naçizane bir şeyler karalamak gerekirse;

Justin Timberlake'in Britney Spears ile ilişkisinde aldatılma durumu söz konusu olmuştu.

Ki ''Cry Me A River'' dizeleri (: şöyle der;

''...you told me you loved me
why did you leave me, all alone
now you tell me you need me
when you call me, on the phone
girl i refuse, you must have me confused
with some other guy
your bridges were burned, and now it's your turn
to cry, cry me a river...''

Timberlake'in Plüto'su iletişim'in evi olan üçüncü evde. Venüs ile beşinci evden aldığı kare Plütonikleşen Venüs'ün nasıl çalıştığı hakkında bilgi veriyor sanki; ihanet olayını kelimelere döküp şarkılaştırması gibi. Bu ona belki de bir tür intikam'ın aracılığını sağladı. Mc yöneticisinden de Venüs sorumlu bu arada. Her ne kadar ilk etapta ''sanatsal konulara eğilim'' yönünde düşünülebilecek olsa da, yaşadığı ilişkinin kendisinde bıraktığı derinliği (Plütonikleşen Venüs) mesleki yaşamına yansıtabilme durumunu da hesaba katmak olası.

09-16-2009 09:35 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gizem kara Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

Ura Yazılan:
Aprilios Yazılan:
Ura Yazılan:Sevgili Aprilios

akrep, pluto temalarını düşündüğümüzde konu başlığımızdaki J.T. nin uzun süremeyengülücük ilişkileri bağlamında anlamlı bir "bırakma" duruma uygun görünüyor.diğer türlü satürn ve oğlak yapışkanlığından kurtulmak mümkün olur muydu? diyorum ve sorumu alıp üst danışmanlarımıza yöneltiyorum

Sevgili Yıldırım, siz buyrun hocam???
Sevgili Yıldırım, astrolojik bilgi hazneme bir yenisi daha eklerken, son noktayı koymuş (;

Sorunuzu yanıtlamaya çalıştığım ilk iletimde, açısal özelliğe dair genel bir bakış açısıyla yazmıştım. Sorunuzun J.T üzerinden yürütüldüğünü yeni fark ediyorum. Naçizane bir şeyler karalamak gerekirse;

Justin Timberlake'in Britney Spears ile ilişkisinde aldatılma durumu söz konusu olmuştu.

Ki ''Cry Me A River'' dizeleri (: şöyle der;

''...you told me you loved me
why did you leave me, all alone
now you tell me you need me
when you call me, on the phone
girl i refuse, you must have me confused
with some other guy
your bridges were burned, and now it's your turn
to cry, cry me a river...''

Timberlake'in Plüto'su iletişim'in evi olan üçüncü evde. Venüs ile beşinci evden aldığı kare Plütonikleşen Venüs'ün nasıl çalıştığı hakkında bilgi veriyor sanki; ihanet olayını kelimelere döküp şarkılaştırması gibi. Bu ona belki de bir tür intikam'ın aracılığını sağladı. Mc yöneticisinden de Venüs sorumlu bu arada. Her ne kadar ilk etapta ''sanatsal konulara eğilim'' yönünde düşünülebilecek olsa da, yaşadığı ilişkinin kendisinde bıraktığı derinliği (Plütonikleşen Venüs) mesleki yaşamına yansıtabilme durumunu da hesaba katmak olası.

Sevgili Aprilios,

J.T.ye dair değerlendirmenizde, "plutonik venüs yaşantısı" tüm bağlantılarıyla yerine oturuyor...

Adı ölümle anılan Pluto'nun ilişki planetiyle bağlantısında bir ölüm deneyimi kaçınılmaz görünüyor...J.T. ciddi bir ilişkisinin ölümüne tanık olmuştu yada birden fazla..."ilişkinin ölümü" deneyimini sahneye koyması şart...dediğiniz gibi Venüssel yaşantısında derinleşmesi gereken biri J.T., Pluto, onu yeraltına çekip acı ve ızdırabın karanlıklarıyla tanıştırmak zorunda...

bu açının kişiye kaçınılmaz biçimde en az bir ciddi ilişki ölümü yaşatabileceği konusunda ısrar ediyorum.Mars bu senaryoda ölüm deneyiminin tetikçisi olarak çalışmış olabilir..yani başrolde değilgülücük
ben buna bire bir deneyimledim, benim venüs plüto karem var natal haritamda 1.ev ve 10.ev arasında tr.plüton natal venüsüme kavuştuğunda üsteki verilen bilgiyi deneyimledim ayrıca mars tan söz edilmiş o dönem progres marsımda natal venüsümün tam üstünde kavuşumda idi...yani kısaca natal haritadaki venüs-plüton karesini hayat akışı içinde deneyimlemiş oldum transit ve progreslerin tetiklemesiyle....bir ilişkinin ölümü yda duygu dünyasında öldürmek gibi..sevgi(venüs) anlayışını öldürmek(plüton) ve gömmek gibi....... kısacası haritalar çalışıyor arkadaşlar ...kimdemiş astroloji YALAN diye......
09-17-2009 03:00 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Aquar
Kayıtsız

RE: Venüs Burçlarda
...Tüm Venüs Pluto açılarında rastlanmayan ama venüs pluto kavuşumları ve karşıt açılarında sık gördüğüm, son bir nokta bazılarımızın eski duygusal bağları nasıl tamamen BIRAKMAMIZ gerektiğini vurgulamaktadır. Bazı durumlarda böyle bir açıya sahip kişinin sevgilisi veya nişanlısı ya ölüyor ya kayboluyordu.hatta bir adam dört kere evlenmek niyetiyle nişanlandı ve her seferinde nikahtan kısa süre önce eş adayı öldü..../..

Stephen Arroyo
09-17-2009 11:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

optimus_prime Yazılan:
Ura Yazılan:...Tüm Venüs Pluto açılarında rastlanmayan ama venüs pluto kavuşumları ve karşıt açılarında sık gördüğüm, son bir nokta bazılarımızın eski duygusal bağları nasıl tamamen BIRAKMAMIZ gerektiğini vurgulamaktadır. Bazı durumlarda böyle bir açıya sahip kişinin sevgilisi veya nişanlısı ya ölüyor ya kayboluyordu.hatta bir adam dört kere evlenmek niyetiyle nişanlandı ve her seferinde nikahtan kısa süre önce eş adayı öldü..../..

Stephen Arroyo

belkide adam nişanlılarını öldürüyordur:D:D

Venüs 90 plutonu olan biriyim. İlşki kayıplarını fiziksel değil de, ruhsal olarak deneyimlediğimi söyleyebilirim. Aslında içinizde ölmüş birini, hayatınızdan çıkaramayanca, plutonun derin dönüştürme ilkesi devreye girerek sizi yormakta.
Dönüştürme ilkesini görmezden gelip, bağları koparmadığımızda aslında daha da çok yıpranmaktayız.Venüsle temasından hiç hoşlanmadığım bir gezegen
09-18-2009 02:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
optimus_prime Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 0

Nevrotik Yazılan:
optimus_prime Yazılan:
Ura Yazılan:...Tüm Venüs Pluto açılarında rastlanmayan ama venüs pluto kavuşumları ve karşıt açılarında sık gördüğüm, son bir nokta bazılarımızın eski duygusal bağları nasıl tamamen BIRAKMAMIZ gerektiğini vurgulamaktadır. Bazı durumlarda böyle bir açıya sahip kişinin sevgilisi veya nişanlısı ya ölüyor ya kayboluyordu.hatta bir adam dört kere evlenmek niyetiyle nişanlandı ve her seferinde nikahtan kısa süre önce eş adayı öldü..../..

Stephen Arroyo

belkide adam nişanlılarını öldürüyordur:D:D

Venüs 90 plutonu olan biriyim. İlşki kayıplarını fiziksel değil de, ruhsal olarak deneyimlediğimi söyleyebilirim. Aslında içinizde ölmüş birini, hayatınızdan çıkaramayanca, plutonun derin dönüştürme ilkesi devreye girerek sizi yormakta.
Dönüştürme ilkesini görmezden gelip, bağları koparmadığımızda aslında daha da çok yıpranmaktayız.Venüsle temasından hiç hoşlanmadığım bir gezegen

walla pluto dönüştürür diyorlar pluto benide cok kotu yıktı ama hiç dönüştügümü hissetmedim..pluto hangi kişisel gezegene kare yaparsa yapsın çok kötüdür..ben saturn karelerını pluto karelerıne tercih ederim sahsen:D:Dsiz kova burcundansınız sanırım merkurunuz yada venusunuzden biriside kovadadır..pluto-kova karısımı cok kotu sonuclar dogurur..plutonun kova burcundan bir gezegenime kare yapacagına baska bir burctakı gezegenime kare yapmasını tercih ederim..
09-28-2009 11:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

Rep Puanı: 1

Cvp: Venüs Burçlarda
teraazziii Yazılan:benmde venüsüm başak 12 evde ??

sevgi konularında utangaç olabilirsin,sakin,gösterşisiz,çevrende olup bitene karşı meraklı olabilirsin,plotonik aşklar yaşayabilirsin,aşk hayatın sorunlu olablir ya da sorunlu kişilerle aşk yaşayabilirsin,herhangibir grişim konsunda çabuk cesretin kırılabilir,sevdiklerinle aynı zevkelrinin olmasını istersin,çocukluk yılları sevgisiz geçmiş olabilir bu yüzden sıcak bir yaşam istersin.
09-28-2009 11:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 30

dancingqueen Yazılan:benimde venüs koç ta ve 8. evde... koçta olması anlatılanlarla birebir dogru aynı ben..ama 8.evde olması nasıl bır etkı yapıyor?

venüsünün 8.evde olması partnerinin kazancı ile ilgilidir eşinin parasından yararlanabileceğini gösterir belki miras'ta kalabilirgülücük
09-29-2009 10:35 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Venüs Dönüş (Venus Return) haritaları. Valde_Amor 6 17,425 02-24-2020 10:51 AM
Son Mesaj: Karmen
  Venüs Karakter Haritası (Venus Persona Chart) BayanKararsız 6 18,487 01-15-2020 12:13 PM
Son Mesaj: Frederico
  Venüs Akrep Burcunda astrosohbet 76 135,743 08-27-2019 11:41 PM
Son Mesaj: Birsel
  Venüs Aslan Burcunda astrosohbet 24 42,835 06-12-2019 09:44 PM
Son Mesaj: Karpuzseverim
  Venüs Balık Burcunda astrosohbet 5 11,042 02-11-2019 08:21 PM
Son Mesaj: koçastroloji
  Retrograde Venüs yagmurimu 0 3,182 01-18-2019 12:46 PM
Son Mesaj: yagmurimu
  Doğum haritasında Venüs-Asc uyumu zorlamak 46 65,838 07-21-2018 12:57 AM
Son Mesaj: Merau
  Venüs Kova Burcunda astrosohbet 23 34,866 05-04-2018 06:45 PM