Değerlendir:
  • 24 Oy - 2.17 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Venüs Burçlarda
Yazar Mesaj
qulsah Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip

Rep Puanı: 1

Venüsü Su (Yengeç,Akrep,Balık) Burcunda Olanlar
VENÜS SU GRUBUNDA
Venüsü su grubunda olan insanlar bu grubun elemanının sembolü olan duygular ve subjektiflikle koşullanmışlardır. Bizi duygularımız kanalıyla çekerler . Bize hassas olduklarını ,kalplerimizin içini gördüklerini ve orada bulduklarına karşı incelikle davranacaklarını gösterirler . Bizi hayalgücünün büyülü subjektif dünyasına davet ederler..

Yengeçteki Venüs: Ne kadar koruyucu yumuşak ve iyileştirici olduğunu göstererek cezbeder.''Sen yorgunsun ve ağırlaşmışsın,bana gel seni dinlendireyim .''Astrolojik gelenek venüsü yengeçte olanları evcil,aşırı bağımlı ,kederli bir duygusallıkla dolu ve annelik yapan ,aşırı anneliğiyle boğan tipler olarak etiketler. Bunun gölge yönü böyle bir tehlike taşır ama ''boğucu anne ''tanımlaması yengeçteki venüsü azımsamak olur. Bu insanlar ister ailevi ,ister psikolojik ister arketipsel olsunlar köklerinizi bulmanıza ve bunları beslemenize yardımcı olur. ''Bak ben ne kadar anlayışlıyım''gerçek sana '' ne kadar uyumluyum. Yumuşak başlı Clark Kent görünümünün altındaki süpermanı farkediyorum. Telefon klübesini ben sağlarım ...''Size kendinizi güvende hissedebileceğiniz bir merkez üs sunarlar . Yengeçteki venüs ne kadar düşsel ve özgün olduğunu ve sizin hayat uçuşunuzda ne kadar iyi yardımcı pilotluk yapabileceğini göstererek size hitap eder. Judy Garlandın venüsü yengeçteydi ve o fantastik oz diyarında dolaşan ,evini seven Dorothy rolünde bundan yararlandı . Carl Jungun yengeçteki venüsü hastaların kişisel mitlerini incelemesinde yardımcı oldu..

Venüsü Akrepte olan insanlar farkedilmek istedikleri zaman gizem güç ve cinsellik -manyetik bir güç -yayarlar. Hipnozcu arketipi venüsün bu konumunda işlev görür. ''Benden kaçamazsın ,gözlerimin içine bak daha derine daha derine . ''Büyücü arketipi kanalıyla ,sizi onlarla ilişkiye girmenin ruhsal boyutlarını incelemeye çağırırlar.. Aklınızı mı el falınızı mı okuduklarınızı anlayamazsınız. Akrepteki venüs cinsel ,duygusal veya psikolojik olarak temel ve dönüştürücü bir yoğunluk vaat eder. ''Bak ben ne kadar fırtınalıyım . Ben volkanik duygularla kaynıyorum . Ve ben senin kendinden saklanmana izin vermem .''Eğer siz de dürüstlüğe ve yoğunluğa bağımlıysanız kancaya akıldınız demektir. Eğer değilseniz başka yarlere bakın .Akrepteki venüs sizi okült kelimesinin orijinal anlamı olan bilinmeyenle saklı olanla büyüler. Kurukafa yüzükleriyle de tanınan Rolling Stonesun gitaristi Keith Richards ve Mick Jaggerın ''dünyadaki en sıcak yer sahnede onun yanı ''dedikleri rock şarkıcısı Tina Turnerin venüsü akreptedir ve Sophia Lorenin venüsü akrepteydi..

Balıktaki Venüs; neptünün yönettiği arketiplerle insanın ilgisini çeker . Mistik şair hayalci kahin, ve romantik. Gözlerinin arkasındaki saf ve özgür ruhu farketmenizi isterler. Sosyal güvenlik numarası ve alışveriş listelerini kapsayan kişilkten sıkıcı gerçek dünyadan bilincin egemen olduğu farkındalık hayal ve ilüzyon kralığına kaçışı vaat eder. Balıktaki venüsün vizyonuyla sizi kilise tapınak veya camiinin içinde mi yoksa dışında mı etkilediği önemli değildir. Bu insanlar içsel uzaya birinci sınıf biletlerle sizi ayartırlar. Bu biletlerin tek yönlü olmamasına dikkat edin .. ''Benimle birleş .. Benimle ruhunu yenile . Plaklarımı dinle veya birlikte suda yansıyan ayı seyredelim .. Benim yanımda en derin iç benliğin nefes alabilir ve ben parlak ışıklarla veya kaba sorularla onu rahatsız etmem . ''New Age yazarları Ram Dass ve Shirley Mclaine balet Mikhail Baryshnikovun ,şair Edgar Allan Poe venüsleri balıktadır..

alıntı - gökyüzü ortaklıkları

[Resim: astro_w2gw_guelah.29705.32345.png?32537]
01-21-2009 04:01 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
qulsah Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip

Venüsü Toprak (Boğa,Başak,Oğlak) Burcunda Olanlar
Venüs toprak grubunda
Venüsü toprak grubunda olanlarımız bu elemanın gerçekçilik pratiklik ve üç boyutlu somut dünyaya hakimiyet özelliklerini göstererek kendimizi çekici kılmaya çalışırız .. Bu insanların maddi ve fiziksel bir yönleri vardır. Topraktaki Venüs bize ne kadar bedensel sabırlı güvenilir verimli ,ne kadar olgun ne kadar pratik biri olduğunu gösterir.

Boğadaki Venüs toprağın fiziksel beden merkezli doğasını vurgulayarak cezbeder. Bu insanlar dokunabilirlik duygusunu yansıtırlar .. İnsanın içinden onlara sarılmak gelir. Bak benimle olmak ne kadar kolay ve doğal derler. Bak yakınlığım senin için ne kadar huzur verici .Ayaklarını uzat ve kulaklıklarını tak . Ben toprak anayım/babayım . Ben her şeyi basitleştiririm .. Boğadaki Venüs rahatlığı ve lüksü sever.. Bunlar insanın duyularına veya cebine hitap ederler. Size sizden hoşlandığını kelimelerle ifade etmeyebilir.. Ama beraber olmanın ne kadar doğru olduğunu ,size sunabileceği fiziksel ve maddi olanakları göstererek sizi çekmeye çalışır.. Kovboy filmlerinin kahramanı John Wayne Marlon Brando venüsteki boğanın maddesel çekiciliğinin örnekleridir.

Başaktaki Venüs: eğer beraber olursanız hayatın ne kadar kusursuz olacağını belirterek cazibe kazanır. Başaktaki Venüs bir ilşkinin tüm detaylarına ne kadar ilgi gösterdiğini ilişkiyi geliştirmeye ne kadar ne kadar gönüllü olduğunu belirtir. Bak ne kadar dürüstüm .. Bak bu ilişkiyi olabileceği en iyi hale getirmek için ne kadar kararlıyım.. Bu insanlar ayrıca Merkür zekalarını ,eleştiri yeteneklerini,en iyiyi seçebilme kabiliyetlerini de ortaya koyarlar. Kendilerini olabildiğince vazgeçilmez kılarlar. Bu yapıyla iki ayrı davranış biçimi ortaya çıkabilir.. Başaktaki Venüs bazen aşırı eleştirici olur ve kimsenin kendisi için yeterince iyi olmadığını düşünür.. Bazen de kendisinin bir ilşkiyi hak edecek kadar iyi olmadığını düşünür ve eşine hizmet etmek onu hak etmek için yerlere kadar eğilir.. Elbette her iki uçtan da kaçınılması gerekir. Eşi Franklin Delano Roosevelt için vazgeçilmez olan Eleanor Rooseveltin venüsü başaktaydı. Şair ve mitoloji tarihçisi Robert Gravesin venüsü başaktaydı ve kendisi bu konuma özgü sözel yetenekler göstermekteydi. Rolling Stonesin şarkıcısı Mick Jagger ın venüsü başaktadır. Başparmağımın altından patron odura kadar değişkenlik gösteren şarkı isimlerine bir bakınız..

Venüsü oğlakta olanlar sizi oğlağın strateji ve etkinlikleriyle cezbederler .. Ketum bir havaları vardır. Derinleşen sular gibi sizi çekerler .. Ben yalnız bir kurt olabilirim. Ama senden hoşlanıyorum… Bir şekilde bu münzevinin kalbine giden yolu buldun .. Ondan sonra bir yem daha sunarlar ve ben asla bağımlı ve boğucu olmayacağım .. Sorumluluk etkinlik ve dürüst duygularını vurgularlar .. Ben güvenilirim ben boş kafalı biri değilim .. Ben sahte değilim bana güvenebilirsin.. Maddi dünya üzerindeki hakimiyetleriyle –belki statüleriyle belki namlarıyla veya kişisel derebeylikleriyle sizi etkilerler.. Gösterişli olmayabilirim ama ben klasik pahalı fakat sağlam bir hisse senedi gibiyim. Ben iyi bir yatırımım ve yıllandıkça değerlenirim . Bu insanlar o anda moda olup olmamasına bakmaksızın bağlılık fikri karşısında dehşete düşmezler ve sükunetle bunu size belirtirler.. James Dean ,Katherina Hepburn oğlaktır bu konumun yalnız kurt ve klasik özelliklerini ortaya koyarlar…

Alıntı-gökyüzü ortaklıkları

01-21-2009 04:02 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
qulsah Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip

Venüsü Hava (İkizler,Terazi,Kova) Burcunda Olanlar
VENÜS HAVA GRUBUNDA
Venüsleri akıl elemanında olan insanlar bir kavramın canlı simgesi olma güçleriyle insanı etkilerler. Akıl ve mantığı kendilerini ilginç kılmak için kullanırlar.. Varlıklarıyla büyüleyici bir akılsal yaşam umudu vaat ederler. Zekidirler akıllıdırlar ,pırıl pırıl bakarlar ve fikirleriyle sizi çekerler.

Venüs ikizlerde:olan insanlar kalbinize giden yolun beyninizde yattığına inanırlar.. Bu insanlar doğuştan iyi konuşmacıdırlar. Sizi katıldıkları konferanslar ,okudukları yazarlar ve deneyimleriyle ilgili hikayelerle büyülerler. Çok iyi gazeteci olurlar. Kütüphaneleriyle sizleri etkilerler. Ben zekiyim ama ukala değilim . Asla sıkıcı olmam her zaman tartışacak bir şeyimiz olur. Sözel oyunları severler iyi flört ederler. Onsekizinci yüzyılda bir asilzadenin evinde dönemin düşünürlerinin bir araya gelip kahve içtikleri salon yaşamı herhalde Venüs ikizler de olan birisi tarafından icat edilmiştir. Bu insanlar gözlemci ve dost canlısıdırlar. Doğum haritasının diğer bölümleri yalnızlık nöbetleri ve Tibet mağaralarını anımsatmıyorsa,neredeyse her şeyle ilgilenir ve neredeyse herkesle konuşma eğilimi gösterirler. Geniş bir ilgi alanına sahipseniz ikizlerdeki Venüs için daha çekici olursunuz. Maymun iştahlı olmaktan ziyade meraklıdırlar. Onları eğlendirin onlar da sizi eğlendirsinler. Bill Cosby ve Cher ,Bob Dylan ,William Shakespeare Venüs ikizlerdir..

Venüs terazide olan insanlar sosyal incelikleri,barış uyum ve güzellik sevgileri,ve estetik duyarlılıkları ile sizi büyülemeye çalışırlar. Size ne kadar ince zarif,artistik,sıcak ve karşısındakini ne kadar merkeze yerleştiren bir insan olduklarını gösterirler. Ben büyük r harfiyle kibar bir romantiğim. Venüsü terazide olan insanlar ne kadar dürüst ve ahlaklı olduklarını adaleti ne kadar sevdiklerini çekişme ve bağnazlıktan ne kadar nefret ettiklerini ve bu nedenle hayatın onlarla ne kadar hoş olacağını ortaya koyarlar. Terazi arketiplerini hatırlayın .. Sanatçı yaratıcılığıyla sevgili hassasiyetiyle ,danışman anlayışıyla,diplomat inceliğiyle ve arabulucu adaleti ve dengesiyle sizi etkiler. Eğer haritasının geri kalanı bir savaşçı haritası değilse havanın akılsal özelliği terazide idealizm ve romantizme kayar ve bazen ne pahasına olursa olsun sözel uyuma bağlılık duyar. Diplomat ve arabulucu kendi iyilikleri için çok fazla ödün verebilirler veya sizden ödün vermenizi isteyebilirler. Onlarla paylaşacak bir kozunuz varsa bunu yumuşaklıkla ve kendinizden emin olarak yapın ve onların dillerine kanmayın.. Pırıltılı yüksek sosyete komedileri yazmış Oscar Wilde ,Rüzgar Gibi Geçtideki rolüyle tanınan aktris Vivien Leigh nin Venüsleri terazideydi..

Kovadaki Venüs başkalarını çekmek için orijinallik bağımsızlık ve açık fikirlilik yayını yapar. Seni bağımsız kılacak devrimci fikirlere sahibim venüsü kovada olan insanlar düşünce netlikleri ,doğruyu algıladıkları biçimde ifade etme sadakatleri ve dahi nitelikleriyle dikkat çekerler. Ben geleceğin yurttaşıyım . Ben zamanın ötesini görebilen bir hayalciyim, ve bunu yapabildiğim için de çok mutluyum.. Bu insanlar farklılıklarıyla ,çevreye uymayarak,çevrelerinde gördüklerini sorgulayarak kendilerini ilgi çekici kılarlar … Ben bağımsızım benim yanımda kendin olabilirsin ve böyle olursan daha çok severim. Bu insanların aşırı bağımsızlık olarak algılanabilecek bir mesafeye ihtiyaçları vardır ve size de bol mesafe bırakırlar. Doğum haritasının geri kalanı aksini belirtmediği sürce ,kovadaki Venüs mümkün olduğunca açık bağımsız ve sahiplenmeyen birisi olmak ister ve kendisini ve sizi bu hedeften uzaklaşmamak konusunda uyarır. Bu insanlar yalnızca var olan kuralları yıkmaz tümünü atıp kendi kurallarını onların yerine koymayı veya kuralsızlığı severler. Feminist Simone De Beauvoir ,Gloria Steinem Erica Yang ve varoluşçu oyun yazarı Edward Albee nin Venüsleri kovadır..

alıntı-gökyüzü ortaklıkları

01-21-2009 04:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
kayasran Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 11

Venüs Burçlarda
Venüsüm 9.evde ve koç ta. Bu durumda benim yurt dışından bir bayanla hayat arkadaşlığı kurma olasılığım yüksek.

Doğrumudur arkadaşlar.

http://www.astrozoom.com/sonuc.php?ISIM=...&x=27&y=10

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang...r=4&nho2=4
06-23-2009 04:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ginka
Kayıtsız

RE: Venüs Burçlarda
evet doğrudur benimde 9. evimde ve yayda. ama şimdi senin venüsün evlenecein bayanda aradığın özellikleri göstriyor yani koç özellikli biri olcak. hırslı tutkulu enerjik ve lider aynı zamanda seni bunaltmayan biri olabilir.9. ev de yurt dışı evi eleneceğin insan senin kültüründen farklı bir kültürede sahip olabilir. aynı zamanda 9. evdeki venüs üniversite hayatında da tanıştığın biriyle evlenmene dalalet olabilir.
06-23-2009 05:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

Cvp: Venüs Burçlarda
kayasran Yazılan:Venüsüm 9.evde ve koç ta. Bu durumda benim yurt dışından bir bayanla hayat arkadaşlığı kurma olasılığım yüksek.

Doğrumudur arkadaşlar.

http://www.astrozoom.com/sonuc.php?ISIM=...&x=27&y=10

Evet böyle bir olasılık verir ama Ginka nın da belirttiği gibi ihtimal sadece bununla sınırlı olmaz.

Akademisyen bir eş
Yabancı dille ilgili ya da yabancı ülkelerle bağlantıları olan bir eş(atıyorum çevirmen vb.)
Aynı uyruktan olunsa bile farklı din ya da meshepten bir eş..

gibi olasılıklar da var.

Haritandaki diğer bayan göstergelerinden biri olan Ay ın da Yay burcundaki yerleşimi yabancı eş(ya da yukarıdaki kombinasyonlar) vurgusunu artırmakta.
06-23-2009 07:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: RE: Venüs Burçlarda
ayse Yazılan:venüsüm 12.evde yengecte :( :( gunes ıle 45 derecelık acısı var,jupıter ıle sextile, saturn ıle quantil,uranus ile ucgen,pluto ıle kare, siron ile sexstile,MC ile kare bılgısı olan arkadaslar bırseyler soyleyebılırlerse cok sevınırım.

12.evde yengeç burcundaki Venüs için öyle çokta üzülecek bir kombinasyon denilemez bence pekte karamsar olma sevgili ayse ;)

06-24-2009 12:51 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ayse Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

RE: Venüs Burçlarda
Tesekkur ederim sevgili yıldırım.Fakat gunes venus yarı karesıyle ılgılı buldugum bır yazıyı paylasmak ıstıyorum.

En önemli yarım-kare, Venüs ile Güneş arasında olan yarım-karedir. Çok az görünmesine rağmen etkisi uzun ve yıkıcı olarak görünür. Venüs-Güneş yarım-karesi, kişiliğin kendi hakkında çevresindeki insanların dedikoduları, çekiştirmeleri ve duygusal ilişkilerinde sürekli yaptığı yanlış seçimleri gösterir. Birey zevksiz kıyafetler seçebileceği gibi, maddi ve ekonomik olarak da sürekli kayba uğrayabilir. Yarım-kareler kendimiz ile barışık olmadığımız yerleri de gösterebilir. Bu nedenle çok dikkatli incelenmelidir.
Astrolog Oğuzhan Ceyhan

http://img519.imageshack.us/img519/7857/...sehp80.gif
06-24-2009 01:17 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

ayse Yazılan:Tesekkur ederim sevgili yıldırım.Fakat gunes venus yarı karesıyle ılgılı buldugum bır yazıyı paylasmak ıstıyorum.

En önemli yarım-kare, Venüs ile Güneş arasında olan yarım-karedir. Çok az görünmesine rağmen etkisi uzun ve yıkıcı olarak görünür. Venüs-Güneş yarım-karesi, kişiliğin kendi hakkında çevresindeki insanların dedikoduları, çekiştirmeleri ve duygusal ilişkilerinde sürekli yaptığı yanlış seçimleri gösterir. Birey zevksiz kıyafetler seçebileceği gibi, maddi ve ekonomik olarak da sürekli kayba uğrayabilir. Yarım-kareler kendimiz ile barışık olmadığımız yerleri de gösterebilir. Bu nedenle çok dikkatli incelenmelidir.
Astrolog Oğuzhan Ceyhan

bana biraz genel bir değerlendirme olmuş gibi geldi.
şahsen herhangi bir konumun tek başına bizi SÜREKLİ yanlış seçimlere ve kayıplara götüreceği yorumuna katılmıyorum.
elbette bazı problemlere işaret edebilir ama o kombinasyona sahip olanlar için dünyanın sona ermesi gerekmez.
mesela son cümlede yarım karelerin kendimizle barışık olmadığımız yerleri göstereceği bilgisi bence yazının en can alıcı noktası olabilir.
bu can alıcı noktadan benim çıkardığım şey şu ; güneş-venüs yarım karesine sahip kişilerde '' güzellik , çekicilik , para '' gibi venüsyen konularda kendiyle barışık olmak zor olabilir.

06-24-2009 04:03 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SeLiN Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

Yıldırım Yazılan:
ayse Yazılan:Tesekkur ederim sevgili yıldırım.Fakat gunes venus yarı karesıyle ılgılı buldugum bır yazıyı paylasmak ıstıyorum.

Astrolog Oğuzhan Ceyhan

bana biraz genel bir değerlendirme olmuş gibi geldi.
şahsen herhangi bir konumun tek başına bizi SÜREKLİ yanlış seçimlere ve kayıplara götüreceği yorumuna katılmıyorum.
elbette bazı problemlere işaret edebilir ama o kombinasyona sahip olanlar için dünyanın sona ermesi gerekmez.
mesela son cümlede yarım karelerin kendimizle barışık olmadığımız yerleri göstereceği bilgisi bence yazının en can alıcı noktası olabilir.
bu can alıcı noktadan benim çıkardığım şey şu ; güneş-venüs yarım karesine sahip kişilerde '' güzellik , çekicilik , para '' gibi venüsyen konularda kendiyle barışık olmak zor olabilir.

Benim bir arkadaşım güneş yarı kare venüs-satürn kavuşumuna liseye kadar pek kıyafetlerine özen göstermezmiş ama şimdi çok fazla özen gösteriyor ayrıca paradan nefret eder yani sevmez nebileyim düşkünlük yok.Bu arada renk seçiminde vs çok zevklidir tasarımcı bir tarafı var tasarım yada mimari gibi bir bölüm okumak istiyor baya venüsyen konular tasarım sanırım bende anlamadım.Ama ikili ilişkilerde iyi olduğu söylenemez arkadaş çevresinde bilinir ve sevilir ama asla çok sıcak değildir ama tuhaf bir şekilde sevilirgülücük) Tam venüs kova imajı var kendinde feminist ukala profesör ortaokulda bazıları çatlak profesörde dermiş:D Sürekli kafa uyumu arar.Bir yerde kovaların giyimine o kadarda özen göstermediğini okumuştum belki venüs kovadandır.Şöyle bir soru yönelttim kendisine güvensizlikten vs mi imajınla oynamıyrdun diye hayır dedi ilgimi çekmiyordu yalnızca dil çýkarma Ama şimdi neredeyse stil ikonu ama yinede sürüden farklı giyiniyorgülücük)

Bu konuda sormak istediğim birşey var sizce haritamızın etkileri özellikle venüssel etkiler ergenlikle birliktemi çıkar?hımm
08-09-2009 02:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Venüs Dönüş (Venus Return) haritaları. Valde_Amor 6 17,326 02-24-2020 10:51 AM
Son Mesaj: Karmen
  Venüs Karakter Haritası (Venus Persona Chart) BayanKararsız 6 18,307 01-15-2020 12:13 PM
Son Mesaj: Frederico
  Venüs Akrep Burcunda astrosohbet 76 134,669 08-27-2019 11:41 PM
Son Mesaj: Birsel
  Venüs Aslan Burcunda astrosohbet 24 42,477 06-12-2019 09:44 PM
Son Mesaj: Karpuzseverim
  Venüs Balık Burcunda astrosohbet 5 10,993 02-11-2019 08:21 PM
Son Mesaj: koçastroloji
  Retrograde Venüs yagmurimu 0 3,161 01-18-2019 12:46 PM
Son Mesaj: yagmurimu
  Doğum haritasında Venüs-Asc uyumu zorlamak 46 65,144 07-21-2018 12:57 AM
Son Mesaj: Merau
  Venüs Kova Burcunda astrosohbet 23 34,528 05-04-2018 06:45 PM