Değerlendir:
  • 24 Oy - 2.17 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Venüs Burçlarda
Yazar Mesaj
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

RE: Venüs Burçlarda
yezda Yazılan:benimde venüsüm oğlakta ama sert açıları var satürn ve plütodan,aşk konusunda sadıktırım ama aynı zamandada zorlu ilişkileri severim,nedense acı veren bir ilişki beni ancak mutlu ediyor,öbür türlü ilişkilerden hoşlanmıyorum,ve satürn sert açısıda sanırım sabırlı olmamı ve sabretmemi sonuna kadar mücadele etmemi sağlıyor,ama ipler koptuğundada birdaha dönüşü olmuyor benim için...

Yezdacığım,

Benimde Venüsüm Oğlakta ve Plutonla kare. Bende senin gibi acı veren ilişkilerle mutlu oluyorum sanki bir tür mazoşistlik işte.

Senin Venüsünün Oğlaktayken Satürnle olumsuz açı yapması senin beraber olduğun insanları mutlu edemiyormuşsun gibi ya da onlar karşısında yetersizsizmişsin gibi hissetmeni sağlayabilir.Sık sık sevilmiyorum duygusuna da kapılabilirsin.Birde aşkı dışa vurmayla ilgili sorunların olabilir.Bu konuda gurur yapıp kendine engeller koyabilirsin.

Nin.Me.Sar.Ra
05-13-2008 05:58 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yezda Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 3

aynen dediğin gibi,bide benim venüsüm geri,aynı zamanda 12.inci evde güneşle kavuşum,yükselenle kavuşum halindegülücük) ama plüto ve satürn 8.inci evde ikiside rahat konumda sayılır,çünki plüto 8.de rahattır,satürnde terazide rahattır benim harita biraz ilginç 8.inci ev özellikle çok ilginçgülücük) severken aynı anlamda acı çekmek,ama zaten acı çekmezsem hayatın anlamı olmuyorki,herşey mükemmelse ben mutlu olamam,hayatımda biraz karmaşa olmalı,Allahım sen yardım etgülücük) aynı zamandada zor olan insanları kendime çekmekte üzerime yokturgülücük

Başkalarına dayalı bir yaşam süren, hiçbir şey yapmadan öylesine yaşayan bir kişi, başına gelen zorlukları, kaderim buymuş diye nitelendiremez.
05-13-2008 08:14 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nev_bahar Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Cvp: Venüs Burçlarda
Haritalarında Venüs İkizler yerleşimine sahip insanlar genel anlamıyla nükteci ve zeki sohbetlerden, bilgi seviyelerini ve ilgi alanlarını ortaya koymaktan hoşlanırlar. İlişkilerde oldukça rahat tavırlar gösterir, bağlanmaktan kaçınırlar. Onlar için “ deneyim “ ön plandadır.

İkizler değişken ve hava nitelikli bir burçtur. Bu yüzden Venüs’ün burada yerleşimi kapsadığı konular dâhilinde istikrar göstermez. Buna rağmen enerji iletişim alanlarında oldukça akıcı olacaktır. Aşk ve ilişkiler söz konusu olduğunda anahtar kelime “taktik” olarak ortaya çıkar.

Doğum haritasında Venüs’ü İkizlerde bulunan kişi büyük bir coşku ve istekle birine bağlanabilir. Ama elde ettikten kısa bir süre sonra sıkılacaktır. Şu ana kadar incelediğim haritalar ve veriler kapsamında dikkatimi en çok çeken şey bu konumun kişiye çapkınlıktan ziyade “çift eşlilik” vermesidir. Kişinin genellikle partnerinin bilmediği bir öteki ilişkisi süregelmektedir. Venüs’ü İkizlerde bulunan kimse ancak bu çift partnerli ilişkide kendini bütünleyebilecek ve istikrar sağlayacaktır.

Yine bu yerleşime sahip insanlar için geçerli olan bir diğer nitelik kadınlarla iletişimi oldukça olumlu kılmasıdır. Buna istinaden yapılan girişimler ve iş alanları (kozmetik, güzellik merkezi, kuaför vs) olumlu sonuçlanır.

Bu konumda doğan kadınlar oldukça zekidir. İlişkilerini bir takım stratejiler üzerinden yürütmekten keyif alırlar. Erkeklerin haritalarında ise bu yerleşim zeki kadınları beğenme ve onlardan hoşlanmaya yatkınlık olarak kendini gösterir. İlerleyen süreçlerde ise bunu takip edecek Venüs İkizlerin negatif yönü tutarsızlık olacaktır.

ڪےєνмєк ßαzєη ναzgєçмєуi ßiŁмєктiя..
Bazen...! Unutmak Gerekiyormuş UNUTANI..
нєяşєч вєиdє вαşLαя вєиdє вітєя.
06-15-2008 09:58 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Uranos Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 0

Venüs'ü ikizler olan biriyim ve özellikleri inanılmaz uyuyor. Çevremde de venüs ikizler kişileri çok gözlemledim ve size şunu söyleyebilirim, venüs ikizler'in sadakatine kolay kolay inanmayın çünkü duyguları her an değişkenlik gösterir ve aslında ne hissettiklerini kendileri de pek bilmezler. Tabi karşınızdaki vicdanlı ve bilinç seviyesi yüksek biri ise o özelliklerini bastırabilirgözkýrpma

Ama şahsen venüs ikizler birine aşık olmak istemezdimutandım
08-03-2008 02:54 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
El Auria Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

transit haritanda venüs ün mars la trine açı oluşturmuş..aşk,sevgi duyguların ayaklanmış vaziyette..kolay aşık olabileceğin bir zaman..karşı cins seni çok etkileyecek..ya da sen öyle hissedeceksin..dışarıya çıkmak,yeni insanlarla tanışmak için sabırsızlanacaksın..venüsün 6.evde transitte ayrıca..çalışıyorsan iş yerinde etkilendiğin bir bey olabilir bu söylediğim..yada sevgilin varsa evliysen çok güzel vakitler geçirebilirsin..bir de dikkatimi venüs satürn kavuşumu çekti..bu da gönül işleri ilgili konularda ani hareket etmeye karşı sana bir uyarıdır.mars ın enerjisini yutman gerekebilir.satürn uyarmış çünkü seni..ayrıca bu açı depresyon eğilimi de verir venüs transiti boyunca..sana diyebileceğim tek şey;aşk ile ilgili konularda yanlış karar verip heyecana kapılırsan özellikle de şu sıra ruhsal sağlığın tehlikeye girebilir..

Unutma: Cesaret korkusuzluk demek değildir. Eğer bir insan korkusuzsa, ona cesur diyemezsin. Bir makineye cesur diyemezsin, o korkusuzdur. Cesaret sadece korku okyanusu içinde var olabilir. Cesaret korku okyanusu içinde bir adadır. Korku vardır ama korkuya rağmen insan o riski göze alır; işte cesaret budur. İnsan titrer, insan karanlığa girmekten korkar ama yine de girer. İnsan, kendine rağmen adım atar; cesur olmanın anlamı budur. Korku dolu olmak ama onun altında ezilmemek demektir.”
08-13-2008 03:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

Erkek İçin Kadın Özellikleri

Venüs Koçta : Aradığı kadın erkek gibidir. Erkeksi bir eş arar.
Venüs Boğada : Şehvetli,doğal ve dişilik özellikleri gösteren bir eş arar.
Venüs İkizlerde : Entelektüel ve çeşitli kadınlar arar. Eşi konuşkan olmalıdır.
Venüs Yengeçte : Düşünce zevki veren, anne gibi düşünen bir eş arar.
Venüs Aslanda : Lüks içinde kendisini tanıtabilecek tatlı dilli bir eş arayışı içindedir.
Venüs Başakta : Eşi dokunulmamış ve moralman temiz biri olmalıdır.
Venüs Terazide : Eşinin kültürlü biri olması gerekir.
Venüs Akrepte : Heyecanlandırabileceği, cinselliği güçlü bir eş ister.
Venüs Yayda : Konumu,sosyabilitesi iyi, dimdik durabilen bir eş arayışı vardır.
Venüs Oğlakta : Yüksek bir konumda olan, sadık bir eş arayışı içindedir.
Venüs kovada : Kendini yenileyebilen, orijinal ve her kadın gibi olmayan bir eş peşindedir.
Venüs Balıkta : Eşi duygusal ve önerilen bir kadın olmalıdır.

kaynak : astrogufran.

09-06-2008 02:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

Venüs Aslan

Sosyal ilişkilerde baskın bir tarzınız vardır ve hayatın merkezinde olmayı istersiniz. Maddi ve manevi varlığınızla farkedilmek, saygı duyulmak sizin için önemlidir. Sıcakkanlılığınız, samimiyetiniz, bonkörlüğünüz her türlü ilişkinizde olumlu bir katkıdır. Bulunduğunuz ortamlarda liderlik özelliklerinizle insanlara yön verir ve başı çekersiniz. İkili ilişkilerde ve aşkta sadakati ve samimiyeti tercih eden bir yapınız vardır. Doğuştan romantik olduğunuz için, aşkın dramatik ve heyecanlı tarafını yaşamayı seversiniz. Aşkta değer verdiğiniz insanlara karşı oldukça sadıksınızdır. Ama aynı sadakati karşınızdaki insandan da beklersiniz. Eğer durum böyle gelişmezse, sahiplenmeci ve kıskanç tarzınız, rahatsız edici boyutlara ulaşabilir.

Venüs Yengeç

Sosyal ortamlarda çok ön planda olmayı istemeyen bir yapınız vardır. Hassasiyetiniz, etkilenebilirliğiniz kolayca kırılmanıza ve yaralanmanıza neden olabilir. Ancak çok iyi tanıdığınız, güvendiğiniz kişilerle derin sosyal paylaşımlar yaşayabilirsiniz. Güvendiğiniz zaman insanları etrafınıza toplamayı, onları evinizde ağırlamayı, yemekler yapmayı çok seversiniz. İkili ilişkilerinizde ve aşkta kendinizi güvende hissetmeye çok ihtiyacınız vardır. Çok zor güvenmeniz, karşınızdaki insanın sizi hep aldatacağına dair inancınız ilişkinizin zedelenmesine nedendir. Hassaslığınızı ve etkilenebilirliğinizi vakur bir tavrın arkasına saklamaya eğilimlisinizdir. Size aşk kadar şefkat verecek ve koruyacak, ebeveyn özellikleri taşıyan bir partnerle birlikte olmayı istersiniz.

Venüs İkizler

Sosyal ilişkilerinize çok önem veren bir yanınız vardır. Toplumsal platformda aklınızla, zekanızla saygınlık kazanmayı istersiniz. Konuşkanlığınız, duygularınızı çok rahat ifade edebilme yeteneğiniz, ön plana çıkmanıza yardımcıdır. Farklı konulara duyduğunuz ilgi ve çok yönlülüğünüz aranılan ve sevilen bir insan olmanızda çok etkilidir. Duygusal paylaşımlarda her zaman düşünceleriniz ön plandadır. Duygularınızı düşüncelerinizin denetiminden geçirmeniz, kimi zaman romantizmi kaybetmenize de neden olabilir. Aşkta kalıcılığa ve tek eşliliğe inanmadığınız için, genellikle problemli birlikteliklerin yaşanması söz konusudur. Ancak sizi zihnen çok uyaran ve tatmin eden bir eş bulabildiğinizde ve eğer o kendini sürekli yenileyebiliyorsa, bağlanmanız ve ilişkinizi uzun süre devam ettirebilmeniz mümkün olacaktır.

Venüs Kova

Sosyal ilişkileriniz son derece kuvvetlidir. İnsanlara kuralsız ve şartsız bir şekilde, içtenlikle yaklaşmanız, sevilen ve aranılan bir insan olmanızda en önemli nedendir. Sosyal bağlantılarınızda başka perspektiflerden bakabilmeniz de ilişkilerinizin sağlam temeller üzerinde gelişmesinde etkilidir. Arkadaşlarınızın ve dostlarınızın her zaman samimi ve yardımsever bir şekilde yanlarında olmanız vazgeçilmez olmanıza sebeptir. İkili ilişkilerde ve aşkta genellikle duygusal paylaşımlardan önce kafaca anlaşmaya ihtiyaç duyarsınız. İlişkilerde deneysel bir yaklaşıma sahip olmanız, gelenekleri ve kuralları kolayca gözardı edebilmeniz, farklı bir imajın doğmasına neden olur. Bağımsızlık merakınız, ilişkilerinizin uzun süreli olamamasındaki en büyük etkendir. Birlikte olduğunuz insanın getirdiği kurallar, kıskançlık ve en ufak bir baskısı bile ondan kolayca uzaklaşmanıza neden olabilir.

Venüs Akrep

Sosyal ilişkilerde oldukça tutarlı yaklaşımlarınız vardır. Ancak ihtiraslarınız ve dominant tavırlarınız zaman zaman problem yaşamanıza da neden olabilir. Kendinizi toplumsal platformda açıkça ortaya koymamayı tercih edersiniz. Her zaman için kendinize sakladığınız bir sırrınız, paylaşmadığınız duygularınız vardır. Sosyal ilişkide olduğunuz, sevdiğiniz, değer verdiğiniz insanlara sahiplenir, onların başkalarıyla kurduğu ilişkilerden de rahatsızlık duyabilirsiniz.Aşkta ve ikili ilişkilerde son derece ihtiraslı, kıskanç bir tarzınız vardır. Birlikte olduğunuz insanın yaşamındaki tek merkez olmayı istersiniz. Onun temel ihtiyaçlarını gidermek adına başka insanlarla paylaşımda olmasına bile tahammülünüz yoktur. Duygularınızın aşırı uçlarda rahatça salınması, ilişkide farklı davranışlarınızın birlikte olduğunuz insanı şaşırtmasına neden olur. Cinsellik ve bedensel paylaşımlar sizin için oldukça önemlidir.

Venüs Terazi

Sosyal ilişkilerde son derece başarılısınızdır. Her sınıftan insanla çok rahat ilişki kurar ve paylaşıma girebilirsiniz. Zarif tavırlarınız, duyarlılığınız ve nezaketiniz, uyumluluğunuz ve orta yolu bulmaktaki başarınız da, toplumsal boyutlu ilişkilerde her zaman aranılan ve saygı gören bir insan olmanızı sağlar. Gelişkin estetik zevkleriniz ve bu alandaki yargılarınız da takdir görmenizi sağlayan özellikleriniz arasındadır. İkili ilişkiler ve aşk sizin için hayatın en önemli ihtiyaçlarından bir tanesidir. Bu alandaki eksiklikleriniz, kendinizi sağlıksız hissetmenize bile yol açabilir. Sevdiğiniz insan için yapamayacağınız hiç bir şey yoktur. Karşınızdaki insana karşı son derece duyarlı, onun ihtiyaçlarına cevap vermek için elinden geleni yapan bir insan olduğunuz için, genellikle beraberlikleriniz çok başarılı ve kalıcı olma özelliğindedir.

09-15-2008 12:43 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

Venüs başakta 5. evde :burası biraz tedirgin bir yer çünkü Venüs başakta çok eleştirir sevdiği kişiyi..bu yüzden sevdiği kişiyi bezdirme ihtimali vardır…hem beğenilerini göstermekte de zorlanır,çok çabuk beğenmez..venüs yürek Merkür kafa olunca sevgi tarzı da yürekle değil kafayla olur..Venüs sevgi ise başak hizmettir…sevdiği kişilere hizmet etmek hoşuna gider …5. evde olması sanat sevgisi ilgisi veya yeteneği verebilir..bu özellik sadece sevdiği eşinde değil ikili her türlü ilişkide başağımsı Venüs ile davranacak ..hizmet etmeyi seven çalışkan mantık küpü başak sevgi gezgeni Venüs ile harmanlanacak .....

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
11-04-2008 04:13 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sultan Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 0

--------------------------------------------------------------------------------
Venüs AKREP Burcunda
Aşkla ilgili meselelerde derin, yoğun ve tutkulu bir ilişki için deli olur, adeta can atar. İlişkilerde çok duygusal ve sahiplenici bir insandır. Sevdiği insanı aşırı ölçüde kıskanır. Yoğun kıskançlık ve aşırı sahiplenme duygusu ilişkinin sona ermesine neden olabilir. Venüs Akrep burcunda zararlıdır ve gizemli bir mıknatıs gücünü simgeler. Derin tutkular göstergesidir. Bu insanın büyüleyici bir gücü vardır. Hayli duygusal, tutkulu, çok yoğun duygulara sahip, tensel arzulu, tabulardan sıyrılmış ve unutulmaz bir kişiliktir.
Venüs akrepte zararlıdır..
Bi burçta zararlı olan gezegen nasıl iş görür, daha rahat anlayabiliyorum. Çevremdeki çoğu insanların beni anlayamamasını da anlayabiliyorum. (Venüs akrep'in etkisi, plutoyla kavuşum ve 8.evde olmasıyla artıyordur sanırım) Aşkı onun için ölmek olarak tanımlayabilirim ancak..tut ki öldü, ardında başka şeyler arar yine de inanmamaya mana ararım. Beni deli gibi sevdiğini anladım mı, süründürmeye kalkarım. Ve sevdiğimi asla söylemem, belli bile etmem. Aşkın en tepesindeyken karşımdakiyle ilgiyi kesiveririm. Ne sevdiğim bellidir, ne de sevmediğim..bu yüzden karşı tarafı çıldırtırım.
Aslında ben de yanarım ama karşımdaki insanın halini de çok iyi anlayıp hak veririm. Kazanan olmaz aşkımda..herkes, herşey kaybeder sanki! Belki şiirler kazanır sadece...
Bu etkiler hep venüs akrep'in etkisiymiş meğer..çok geç anladım..onca sevgiyi, aşkı harcadıktan sonra...hayırlısı bakalımgülücük
Başka zararlı gezegeni olanlar var mıııı?
11-06-2008 12:39 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
qulsah Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip

Venüsü Ateş (Koç,Aslan,Yay) Burcunda Olanlar
Venüs ateş grubunda
Ateş grubundaki Venüs insanları ne kadar eğlenceli ,ne kadar renkli ,yürekli ,maceraperest ve asil ruhlu olduklarını göstererek başka bir deyişle ateş özelliklerini ortaya koyarak –insanı cezbederler. Eğer bunları göz ardı ederseniz,ilişkilerle ilgili reklamları özel bir şeyler kaçıracağınızı söylerler ..Bu kadar cüretkar ve kayıtsız bir cesarete nasıl karşı koyarsınız?

Koçtaki Venüs kendisini hayata öncü bir ruhla saldıran aynı ruhla darbeleri atlatan ve hatta bu darbelerle gelişen bir savaşçı veya bir amazon olarak ilan eder. Bakın ben ne kadar cesurum. Ben sade bir flört değilim bir macerayım. Ben denetlenemez tutkuyum. Koçtaki Venüs sizin dürtüsel arzularınızla sürüklenmeye hazırdır. Hızlı bir şekilde ilişkiye girebilir ve aynı hızla ilişkiyi bitirebilir.. Koçtaki Venüs size kendisini fethe davet eden romantik bir çağrı gönderir. Beni en iyi atışınla vur.. Koçtaki Venüs bağımsızlığı ,yürekliliği ve doğruluğu takdir eder. Bunlar risk alan insanlardır. Özellikle sonuçta kendileri kazanırlarsa sağlıklı rekabete bayılırlar. Marilyn Monroe nun ve Elizabeth Taylorun tüm zamanların en çok kur yapılan ve en çok kovalanan iki kadınının Venüsleri koçtadır.. Jack nicholson Venüs koçtur.

Venüsü aslanda olan insanlar ya maskaralıklarıyla kalbinizi fethederler ya da görkemli aristokrat tarzlarıyla sizi etkilemeye çalışırlar eğer işini biliyorsan benden hoşlanırsın .. Dikkatinizi çekmek için gösteriş yapar azametli tavırlar takınırlar .. Takdir dolu bir seyircinin de hiçbir zararı yoktur ,ama sizin en ön sırada yerinizi aldığınızdan emin olmak isterler ..’Tüm hayranlarım içinde sen bir tanesin ..Dünya bir sahne sen ve ben afişlerde başroldeyiz. Hadi gösterinin tadını çıkaralım .. Aslandaki Venüs ne kadar olağandışı ve asil ,ne kadar cömert ,ne kadar yaratıcı ,ne kadar eğlendirici olduğunu ,ne kadar saygı hakkettiğini ve nasıl şapkanızdaki tüy olabileceğini gösterir. Hele bir de siz onun için uygun bir adaysanız harika olur. Kendi öz saygılarının ne kadar desteklendiğine veya kösteklendiğine bağlı olarak bu insanlar aslan yürekli Richard veya önemsiz bir zorba gibi davranabilirler.

Yaydaki venüsün çekim sanatına karmaşık bir yaklaşımı vardır ve bu yaklaşım kendi arketipleri içinde –gezgin öğrenci ,filozof kaşif ve antropolog –değişkendir. Gezgin ve kaşif bak ben ne kadar maceracı ve kaygısızım .. Herşeyi bırak ve benimle avrupaya gel der. Öğrenci asırların bilgelik birikimine anlık bakışlarla sizi kışkırtır. Filozof spiritüel yolunuzun ona doğru yönlendiği konusunda sizi ikna eder .. Antropolog sizi nefes kesen insan tiplemeleri koleksiyonunda ilgi çekici arkadaşlar ve tanıdıklar çeyizinde vals yaparak dolaştırır.. Yayı tanrıların kralı kanun koyucu ve çapkın jüpiter yönetir. Bu özellikler elbette venüsü yayda olan herkeste yoktur ama bunlar bu insanların deneyim macera ve çeşitlemeye olan muazzam iştahlarını ve bazen ideal ve prensiplere çelişkili bağlılıklarını gösterirler . Onları asla sıkmayın onların inançlarını asla küçümsemeyin ve safarinin zevkini çıkarın .. Grubuna gezginler grubu diyen olağanüstü gitarist Jimi Hendrix in venüsü yaydaydı. Jane Fonda Joan Baez Federico Fellini Venüs yaydır..

-Alıntıdır-

[Resim: astro_w2gw_guelah.29705.32345.png?32537]
01-21-2009 03:59 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Venüs Dönüş (Venus Return) haritaları. Valde_Amor 6 17,326 02-24-2020 10:51 AM
Son Mesaj: Karmen
  Venüs Karakter Haritası (Venus Persona Chart) BayanKararsız 6 18,307 01-15-2020 12:13 PM
Son Mesaj: Frederico
  Venüs Akrep Burcunda astrosohbet 76 134,669 08-27-2019 11:41 PM
Son Mesaj: Birsel
  Venüs Aslan Burcunda astrosohbet 24 42,477 06-12-2019 09:44 PM
Son Mesaj: Karpuzseverim
  Venüs Balık Burcunda astrosohbet 5 10,993 02-11-2019 08:21 PM
Son Mesaj: koçastroloji
  Retrograde Venüs yagmurimu 0 3,161 01-18-2019 12:46 PM
Son Mesaj: yagmurimu
  Doğum haritasında Venüs-Asc uyumu zorlamak 46 65,144 07-21-2018 12:57 AM
Son Mesaj: Merau
  Venüs Kova Burcunda astrosohbet 23 34,528 05-04-2018 06:45 PM