Değerlendir:
  • 55 Oy - 2.71 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jüpiter Açıları
Yazar Mesaj
Venüs
Kayıtsız

RE: Jüpiter Açıları
(08-27-2010 01:34 AM)ece Yazılan:  jüpiterim yayda. ve birinci evde ve neptünle kavuşumda. sanırım çok güzel bir şey. ama kötü bir özelliği var aðla... basen ve kalça bölgemden çok çabuk kilo alıyorum. su içsem yarıyor. kendimi bir salsam haftada 4 kilo alabiliyorum. aðla...

Eee her güzelin bir çirkin yönü vardır sonuçta..:DJüpiter adına söylüyorum..
Bu arada hoşgeldiniz, paylaşımlarınızı yeni görüyorum, iyi paylaşımlar..çiçek
08-27-2010 03:42 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 25

Benim Jüpiter ay ve güneşle sekstil, marsla kavuşum şeklinde. İyi galiba jüpiter açıları sekstil filan. İyi olsun da transitler filan bozmazsa durumu.
08-29-2010 01:25 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ayşe kara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 3

JÜPİTER SATÜRN 150

Aşırı ihtiyatlıdır, kuralcı ve despot davranışları yüzünden kişisel her ilişkisi mutsuzlukla sonuçlanır, hoşgörüyü öğrenmesi şarttır yoksa acı derslerle öğrenecektir.dini yönelimlerinde de tehlikeli boyutlara kayabilir.

JÜPİTER NEPTÜN SEKSTIL

Doğum haritasında Jüpiter Neptün sekstili olanların hayal güçleri çok kuvvetlidir, geleceğe umutla bakarlar. Sorunlara yaklaşımları teoriden ve pratikten uzak olabilir. Başkalarına yardım etmeyi neredeyse kendilerine bir amaç endirler. Hayata pembe gözlüklerle bakarlar. Bu nedenle hayal kırıklığına uğrayabilirler. Ancak bütün bunlar iyimserlikten bir şey kaybettirmez

JÜPİTER PLUTO TRINE

Bu konum, iş adamları ve yüksek düzey yöneticilik için uygundur.Organizasyon yetenekleri çok gelişmiştir. Başkalarının potansiyellerini harekete geçirmek gibi üstün bir yeteneğe sahiptirler

JUPİTER KUZEY AY DÜĞÜMÜ 30
bulamadım
JÜPİTER ASC KAVUŞUM

Bu konum, iyimser ve abartılı bir kişilikte ortaya çıkar. Yaptıkları hiç birşeyde makul olmazlar. Nazik, sempatik iyi klapli oldukları için hayır kurumlarında başarılı işlere imza atarlar. Özellikle ilerleyen yaşlarında kilo almaya çok müsait olduklarından yediklerine dikkat etmeleri gerekir. Jüpiter, dokunduğu herşeyi büyütür denir. Bu yüzden elleri ve ayakları büyük olan, iri cüsseli kişiler olabilirlersuna-bak

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=6...=&rs=0&ast=
02-28-2011 10:52 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

bende ay, jüpiter karesini henüz anlayamadım..

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
03-01-2011 12:35 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ayşe kara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 3

jüpiterin sert açılarının getireceği olumsuzluklar ; abartmak , rehavet içinde olmak , gevşeklik , fırsatları görememek vb. gibi durumlarları ifade edecektir.

mesela venüs - jüpiter karesi olan birisi para harcama konusunda yada yemek alışkanlıkları konusunda (tatlı yada kurabiye canavarı olabilir ) yada aşk ve sosyal ilişkiler konularında abartılı ve rehavet içinde tavırlara sahip olabilirler.
mesela kilo alma eğilimi olan bir kombinasyondur venüs - jüpiter güçlü açıları.. tabii burç ve evine göre de yorumlar değişecektir
Kare: Mars - Jüpiter

Doğum anınıza göre hazırlanan haritanızda bulunan Jüpiter ve Mars arasındaki dinamik açı, aceleciliğinizin ve dürtüselliğinizin temel kaynağıdır. Sizin için, dikkat ve planlama oldukça zordur. Bu özelliklerinizin mutlaka üzerinde durarak geliştirmeniz gerekir. Pek çok şeye karşı yoğun bir hevesiniz vardır. Enerji seviyeniz çok yüksektir ama, pozitif bir çıkış noktası bulmanız genellikle zordur. Zaman zaman nedenini sizin bile tam anlayamadığınız, ciddi bir huzursuzluk ve kontrolsüzlük yaşayabilirsiniz.
pluto güneş etkisi iri kemik

oluto evet,
venüs jupiter olumsuz açısında sevsen bile sevgiyi umursamama oluruna bırakma kasmama,korkmama durumu olabilirmi.bide 1. evdeki jupiterin pluto,mars,güneş gibi gezegenlerle aldığı açılar sanırım pluto(ezici özellik) mars(öncü bulunduğu ortamda öne çıkma ilerleme) güneş ( gizli ego) olabilir gibime geliyor.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=6...=&rs=0&ast=
03-05-2011 02:26 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
penelope Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 11

retro jüpiterin açılarını yorumlarken nasıl bi yol izlemeliyiz geri giden gezegenlerin enerjisi zayıflar diye birşey okumuştum.. retro olması ayrı bir kişilik özelliği mi katıyor sadece açıların etkisinde bir azalma olur mu?

05-01-2011 06:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mahinur Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 50

(03-05-2011 02:26 PM)ayşe kara Yazılan:  jüpiterin sert açılarının getireceği olumsuzluklar ; abartmak , rehavet içinde olmak , gevşeklik , fırsatları görememek vb. gibi durumlarları ifade edecektir.

Doğru.
Jüpiter Yükselene kare açı yapıyor.Yükselenim Başak.Endişe,kılı kırk yarma durumları had safhada.
05-01-2011 06:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Derin
Kayıtsız

Astrolojik olarak geri hareket, önemli bir güçsüzlük durumudur. Bu durumdaki bir gösterge pasif ve alıcı durumdadır. Dediğini yaptırmakta ve vaadini gerçekleştirmekte zorlanır. Bu bir şanssızlık, zarar, uyuşmazlık, anlaşmazlık, aykırılık,tutarsızlık ve giriştiği işlerden zararla dönme göstergesidir. İbn-i Ezra'ya göre, geri harekette olan bir gezegen, husumete ve niyet edilen şeylerin zarara uğramasıan işaret eder. Ona göre geri harekette olan bir gezegen, isyankar ve meydan okuyan biri gibidir.

Öner Döşer
Alimlerin Astrolojisi
05-01-2011 07:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Arkadaş
Kayıtsız

Jüpi - güneş - bi quintel var ... bu açıyı aslında daha tam bilmiyorum ?
12-14-2011 09:29 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mahinur Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 50

Jüpiter Kavuşu Açısı
Bu açılar olumlu düşüncelere,özgüvene ve yardımseverliğe işaret eder.Bu açılarla ilişkin gezegen,burç ve evler ufkunuzu genişleme yolundaki arayışlarınızı gösterir.Bolluk ve bilgelik de genellikle Jüpiter kavuşum açısı özellikleri arasındadır.

Jüpiter Sekstil Açısı
Arkadaşlık ilişkileri ve çeşitli ilgi alanları hayatınıza Jüpiter'in sekstil açılarının etkisiyle girmiş olabilir.Söz konusu açı size uyum ve sevimli bir cana yakınlık katar.İletişimin hakimiyetiyle gelen gelişim ve fırsatlar bu açıda bulunan gezegenler,evler ve burçlar yoluyla incelenebilir.

Jüpiter Kare Açı
Bu açılar hayatınızda gelişim,genişleme ve büyümeye dair engellerle karşılaşacağınız yaşam alanlarını gösterebilir.Abartılı bir özgüvenle hareket ederek kişisel gelişiminizin önünü tıkayabilir hatta sahip olduklarınız da kaybedebilirsiniz.İşleri derinlemedine düşünmek içi biraz zaman harcamanız ve önemsiz görünen detaylarla ilgilenmeniz kare açının sebep olduğu zorlukların üstesinden gelmenizi sağlayabilir.

Jüpiter Üçgen Açı
İyi talihin gezegeni Jüpiyter ve iyi şansın açısı üçgenle gelen bu açılar yeteneklerinizi geliştirebilmeniz,önemli başarılara imza atmanız hatta zengin olmanız için fırsatlar sunar.Açıyla ilişkin gezegenler ve bu gezegenlrin konumlandığı burç ve evler yeteneklerinizi en iyi şekilde nasıl değerlendirebileceğinizi gösterebilir.

Jüpiter Karşıt Açı
Abartılı bir özgüven ve kendini beğenme bu açının özellikleri arasındadır.Özellikle Jüpiter'in size kattığı bu aşırı iyimserliğin belli bir temeli yoksa insanlarla gerginlikler yaşayabilirsiniz.Jüpiter'le karşıt açı oluşturan gezegenler ve bu açıyla ilişkili burçlar ve evler hayatınızın hangi alanlarında bir adım geri çekilmeniz gerektiğini gösterebilir.

Lisa Tenzin-Dolma
Hayatınıza Astrolojiyle Yön Verin
12-14-2011 10:20 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Jüpiter - Uranüs Açıları astrosohbet 5 21,570 07-26-2018 03:49 PM
Son Mesaj: Feslegen
  Haritada Jüpiter ve Saturn'ün Kavuşum Yapması salmakis 10 52,372 03-26-2018 08:15 PM
Son Mesaj: Ahmeedd
  Jüpiter - Neptün Açıları astrosohbet 7 21,362 03-14-2018 03:39 AM
Son Mesaj: Beyazcık
  Jüpiter - Plüto Açıları astrosohbet 42 65,047 03-04-2018 02:32 PM
Son Mesaj: idrilhawke
  Jüpiter - Satürn Açıları astrosohbet 51 67,945 07-12-2017 03:53 PM
Son Mesaj: BayanKararsız

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 2 Misafir