Değerlendir:
  • 55 Oy - 2.71 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jüpiter Açıları
Yazar Mesaj
sessizgidiş Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 1

RE: Jüpiter Açıları
(06-15-2010 10:10 PM)Félicé Yazılan:  
(06-15-2010 07:15 PM)Vena Yazılan:  Pluto etkisi zayıflık veriyor genelde, ama minyondan çok iri kemik verme durumu var, tabii en etken durumdaysa görüntüde. Jüpiterlilerin hepsi de kilolu olmaz uzun ve zayıf olanları da var, Jüpiter'in yayının erkek cinsleri için atletik olur denir, atletik derken Herkül modunda değil tabii=)))

Plutonun iri kemik verme durumuna kesinlikle katılıyorum;)

bunu bilmiyordum=).pluto etkisi derken 1.evde olması falan mı?

07-13-2010 06:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(07-13-2010 06:41 PM)sessizgidiş Yazılan:  
(06-15-2010 10:10 PM)Félicé Yazılan:  
(06-15-2010 07:15 PM)Vena Yazılan:  Pluto etkisi zayıflık veriyor genelde, ama minyondan çok iri kemik verme durumu var, tabii en etken durumdaysa görüntüde. Jüpiterlilerin hepsi de kilolu olmaz uzun ve zayıf olanları da var, Jüpiter'in yayının erkek cinsleri için atletik olur denir, atletik derken Herkül modunda değil tabii=)))

Plutonun iri kemik verme durumuna kesinlikle katılıyorum;)

bunu bilmiyordum=).pluto etkisi derken 1.evde olması falan mı?

Yükselen burç ve bu evdeki gezegnler daha çok fiziksel görüntümüz hakkında bilgi verir..Plutonu 1. evinde olan bi çok kişinin iri kemikli olduğuna vakıf oldum..
Ama haritanın genelinde etkin bir pluton varsa da kişinin tipine yansıyabilir..
07-13-2010 07:49 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(07-13-2010 08:35 PM)Vena Yazılan:  Katılıyorum. Ayrıca Plüto 1.evle ilgili çeşitli kaynaklardan edindiğim şöyle bir bilgi var; sabırsızlık, tez canlılık ve dolayısıyla sakarlık. Tabii haritada çok yoğun yavaşlatıcı etkenler varsa değişiyor da ben genelde bunu gözlemledim.

Plutonun 1. evde oluşu ile ilgili sabırsızlığı ve tezcanlılığı bağdaştıramadım, ama 1. evinde plutonu olan 3-4 kişinin sakar olduğuna şahit oldum..Tabi bu çok az bi veri..
Yani ne bileyim pluto gibi yoğun, gömülü, gizemli, uzun vadede sabırlı bi gezegen nasıl tez canlı ve sabırsız oluyor?
07-14-2010 01:20 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(07-14-2010 06:15 PM)Vena Yazılan:  Plüto son gezegen ve dolayısıyla en yavaş ilerleyen gezegen olduğundan mantıksız gelebilir ama Plüto Mars'ın bir üst oktavı diye düşünürsek belki daha anlamlı olur, Mars doğrudan hareketle ilişkili ve Mars ile ilişkilendirilen burçlar; koç ve akrep hızlı, hareketli, enerjik burçlar ( saf halleriyle ). Mesela Neptün etkisi bence yavaşlık veriyor; konuşmaya, yürümeye, sonuca ulaşmaya... Venüs'ün bir üst oktavı Neptün; Venüs - terazi ve boğa pek aktif ve hızlı olarak anılmayan burçlar. Neptün - balık denirse eğer, ben balıkla Neptün'ü çok bağdaştıramıyorum akrep ile Plüto'yu da aslında, yöneticilikle klasiği tercih etme sebeplerimden biri de bu durumlar, yani balığa astrologumsular tembel sıfatını yapıştırmaktan çok hoşlanır, bir koç kadar ani karar verip yerine getirmez ya da akrep kadar kararlı değildir ama balıklarda hızlı hareket, konuşma, düşünme şahit olduğum şeyler hepsinde değil tabii...

Yaklaşımını anladım, bi nevi doğru olabilir..Ben yine de akrep ve plutoyu, neptün ve balığı birbirilerine çok uyumlu görüyorum..
07-15-2010 01:12 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

(07-15-2010 01:12 PM)Félicé Yazılan:  
(07-14-2010 06:15 PM)Vena Yazılan:  Plüto son gezegen ve dolayısıyla en yavaş ilerleyen gezegen olduğundan mantıksız gelebilir ama Plüto Mars'ın bir üst oktavı diye düşünürsek belki daha anlamlı olur, Mars doğrudan hareketle ilişkili ve Mars ile ilişkilendirilen burçlar; koç ve akrep hızlı, hareketli, enerjik burçlar ( saf halleriyle ). Mesela Neptün etkisi bence yavaşlık veriyor; konuşmaya, yürümeye, sonuca ulaşmaya... Venüs'ün bir üst oktavı Neptün; Venüs - terazi ve boğa pek aktif ve hızlı olarak anılmayan burçlar. Neptün - balık denirse eğer, ben balıkla Neptün'ü çok bağdaştıramıyorum akrep ile Plüto'yu da aslında, yöneticilikle klasiği tercih etme sebeplerimden biri de bu durumlar, yani balığa astrologumsular tembel sıfatını yapıştırmaktan çok hoşlanır, bir koç kadar ani karar verip yerine getirmez ya da akrep kadar kararlı değildir ama balıklarda hızlı hareket, konuşma, düşünme şahit olduğum şeyler hepsinde değil tabii...

Yaklaşımını anladım, bi nevi doğru olabilir..Ben yine de akrep ve plutoyu, neptün ve balığı birbirilerine çok uyumlu görüyorum..

ben de balıkla jüpiyi, akreple marsı özdeşleştiriyorum ama satürnle kovayı bi türlü özdeşleştiremedim hýmmm

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
07-15-2010 03:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(07-17-2010 01:59 AM)Sniper Yazılan:  Rakka, 12.evin düşmanları temsil etmesinden kasıt aslında gerçek anlamıyla düşmanlık veya düşmanlar değil..daha çok içimizde kabul etmediğimiz parçalarımızın diğer insanlara yansıması..ve bunu yansıttığımız insanları düşman kabul etmemiz..halbuki o kişinin bu yaptıkları başkalarına göre gayet sıradandır oysaki sana hiçte öyle gelmez gibi...

yada başkalarına yansıtmasak bile içimizde bize zarar veren parçalarımız..tabiki dışarıya çıkaramadığımız için içimzde zararlı hale geliyolar...

ben böyle biliyorum..ve bunu kendimde ara sıra gördüğümü de söyliyebilirim..mesela nefret ettiğin ve düşman gibi algıladığın kimseleri inceliyerek bunu farkedebilirsin..yanlışıyo da olabilirim yanlış anlatmış dagülücük

12.ev konusunda yakında master yapacak kadar bilgilisin artık verygood

07-17-2010 01:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(07-26-2010 01:04 AM)asena Yazılan:  benim jüpiterim 2.evde terazide
satürn ile bQ nedemek ise
plüto ile 45
şiron ile 45
mc ile bQ
güneş ile 90
ay ile 120
venüs ile 120
mars ile 30 derecelik açı yapmıştır
ne anlama geliyo bilen varmı

Jüpiterin oldukça önemli açılarına sahip görünüyorsun. Özellikle Hava elementindeki üçgen açıları , sendeki merak dürtülerini , iletişim potansiyelini , öğrenim konusunu , zihinsel ve sosyal gelişimi ifade edebilir.

bu konularda Jüpiterin tâlihine sahip olabilirsin diyelim şimdilik.
tabii detaylı bakmadım haritana bunu belirtmeliyim.

07-26-2010 07:52 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: Jüpiter Üçgenleri
Jüpiterin Üçgen açılarının özel olabileceğini söyleyebilirmiyiz ?

Hem Jüpiter hemde 120 derecelik üçgen açının doğaları birbiriyle paraleldir diyebiliriz. Bu iki rahat ve akıcı enerji bir araya geldiğinde olumlu anlamda fırsatlarla karşılaşma olasılığı artacaktır. Jüpiterin genişleten özelliği ve bereketini daha rahat yollardan ifade etmesi muhtemeldir.
Normalde Kavuşum - Zıt açı ve Kare açıların en güçlü açılar olduğunu biliyoruz lâkin söz konusu gezegen Jüpiter olursa , Jüpiterin üçgen açılarının da en az diğer 3 dinamik açı kadar etkili olacağından söz edebiliriz.

Transit Jüpiterin Koç burcunun ilk derecelerinde olduğu ve benim doğum haritamdaki Merküre 120 derecelik Ateş üçgeni yaptığı bu dönemde , yazmak ( merkür ) konusunda ciddi bir zihinsel-fikirsel artış deneyimlediğimi söyleyebilirim.

Aslan ve Yay burçlarının ilk derecelerinde gezegenleri olanların bu dönemde türlü fırsatlara , genişlemeye , iyileşmeye açık olabileceğini söyleyebiliriz.

Not => Her potansiyelin bir değil iki yüzü vardır ( gölgeler ve ışıklar , melekler ve şeytanlar )

Jüpiter Üçgenlerinin diğer yüzüne de değinmemek polyannacılık olurdu.

Fazla iyimserlik ve rahatlık sebebiyle fırsatları görememek , fırsatlar doğrultusunda o anda yapılması gerekeni ihmal etmek ( gevşeklik , tembellik )

Jüpiterin bu üçgenleri eğer 6. ve 8.evle bağlantılıysa zaman zaman sözkonusu Jüpiter genişlemesini problemlerin büyümesi ve artması , hastalığın artması vb. şeklinde deneyimleyebiliriz buna dikkat çekelim.

08-15-2010 03:49 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

Jüpiterin malefik gezegenlere olan uyumlu açıları bana göre de malefik etkileri arttıran etkileri beraberinde getiriyor, eğer ki, akre veyzıt aspekt ile değerse bu planetlere o vakit, bu malefik planetler kötücül diyebileceğimiz, gölge yanlarını kişide çok daha az gösterebilmekte, çünkü, Jüpiter arttıran özelliğini bu noktada eksilten olarak daha pozitif düzeyde sunabilmekte..
08-16-2010 12:04 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Jüpiterin uyumlu açıları, birbirine sert açı yapmış gezegenlerle bağlantı kuruyorsa, sert açıların getirdiği negatifliklerin akışına, artışına yardımcı oluyor jüpiter..bende bu şekilde okudum
08-16-2010 11:47 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Jüpiter - Uranüs Açıları astrosohbet 5 21,571 07-26-2018 03:49 PM
Son Mesaj: Feslegen
  Haritada Jüpiter ve Saturn'ün Kavuşum Yapması salmakis 10 52,375 03-26-2018 08:15 PM
Son Mesaj: Ahmeedd
  Jüpiter - Neptün Açıları astrosohbet 7 21,363 03-14-2018 03:39 AM
Son Mesaj: Beyazcık
  Jüpiter - Plüto Açıları astrosohbet 42 65,056 03-04-2018 02:32 PM
Son Mesaj: idrilhawke
  Jüpiter - Satürn Açıları astrosohbet 51 67,962 07-12-2017 03:53 PM
Son Mesaj: BayanKararsız

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir