Değerlendir:
  • 47 Oy - 2.96 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Büyük Şans Üçgeni - Grand Trine
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Büyük Şans Üçgeni - Grand Trine
Uranos Yazılan:Benim haritamda da grand trine var. Kendimi pek şanslı biri olarak adletmem amagülücük)

gülücük sevgili uranos , senin büyük şans üçgeninde Neptün mızıkçılık yapıyor bence..

çünkü açı aralığı oldukça geniş görünüyor neptünü dahil ettiğimizde ve biliyorsunki sultan'ın da bahsettiği T-Kare sert açısının satürn gibi bir başrolüne sahipsin ;)
boşver herkes şanslı doğmuyor ve satürnlüler kedi şanslarını kendileri oluştururlar ve bu daha anlamlıdır bence gözkýrpma

08-31-2008 04:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Uranos Yazılan:
Yıldırım Yazılan:
Uranos Yazılan:Benim haritamda da grand trine var. Kendimi pek şanslı biri olarak adletmem amagülücük)

gülücük sevgili uranos , senin büyük şans üçgeninde Neptün mızıkçılık yapıyor bence..

çünkü açı aralığı oldukça geniş görünüyor neptünü dahil ettiğimizde ve biliyorsunki sultan'ın da bahsettiği T-Kare sert açısının satürn gibi bir başrolüne sahipsin ;)
boşver herkes şanslı doğmuyor ve satürnlüler kedi şanslarını kendileri oluştururlar ve bu daha anlamlıdır bence gözkýrpma

Aslında çevremdekiler çok şanslı olduğumu söylüyorlar ama bazı çıkışları yapabilmem için çok az bir süreye daha ihtiyacım var. Bunu astrolojik açıdan söylemiyorum, kendi hayatıma objektif bakışım.

Bu arada yıldırım illa araya satürn'ü katıcaksın di migülücük) satürn fobisi oluştu sayendegülücük

sizleri bilemem ama bence satürn çok sevimlidir , halkalı şeker gülücük

08-31-2008 04:31 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Beatricé Yazılan:Güneşle kare yaptığında daha bir sevimli oluyor gülücük)

evet şekil A -- Ben gülücük

yoksa sendemi güneş-satürn karesine sahipsin sevgili Beatrice ?
senin doğum bilgilerini kayıtlarımda bulamadım. gizemli şey seniii gülücük

08-31-2008 06:42 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Musti Yazılan:Ben de büyük şans üçgeninden de büyük şey var yıldırım gözkýrpma Sende demiştin. Uçurtma kalıbı. Hatta iki tanede var diyebiliriz. Jüpiter yengeç,ay başak,uranüs oğlak,merkür boğa arasında var. Bir de merkür boğa, venüs balık,asc akrep,jüpiter yengeç arasında var. Bunların ciddi etkisi olduğunu düşünüyorum. Bir koç burcu olmama rağmen ciddi toprak-su etkisi taşıdığımı düşünüyorum Benim haritaya bakarak bunları nasıl değerlendirebiliriz yıldırım

büyük şans üçgeninin kilit gezegeni uranüs , çünkü Ay ile merkürünü uranyen özellikler katıyor bunu derinlemesine incele derim bu bir.
uçurtmanın kilit gezegenide jüpiter ve 9.ev başlagıç çizgisinde şironla kavuşum yapıyor. eğitim , öğrenim potasiyelin yüksek olacaktır diyebiliriz.
bence zeki bir gençsin , verdiğim cevaplarla yetinmeyip bu uçurtmanın anlamını , etkisini ve sana sunacağı özellikleri derinlemesine incele derim.

08-31-2008 07:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Musti Yazılan:Teşekkürler yıldırım incelicem. Aynı zamanda asc nin açılarıyla oluşan durum da uçurtma olarak sayılır mı? Çünkü onda da aynı durum var. Vaktin varsa bir ara benim uçurtmaları inceleyebilirmisin? Acelesi yok. Ne zamana bakabilirsen. Çok makbule geçer

detaylı incelemeyi sonra yapayım. ve haklısın ASC'ni de diğer uçurtmanın kilit noktası olarak sayabiliriz.
yükselen burcun enerjisinin harita üzerinde aktif olduğunu söyleyebiliriz çok basitçe.

09-01-2008 03:47 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Cvp: RE: Büyük Şans Üçgeni - Grand Trine
gizem kara Yazılan:büyük şans üçgeni sayılıyormu bilmem haritada öyle gözüküyor ama
başak 16. derece lilith
oğlak 20.derece merkür
boğa 23 derece juno
.............................
başak 16. d lilith
boğa 16.d satürün
oğlak 20.d merkür
......................
başak 29.d plüton
boğa 23.d juno
oğlak 20.d merkür
........................
başak 29.d plüto
boğa 16.d satürün
oğlak 20.d merkür
yani merkür,juno,satürü,plüton,lilith arasında oluşmuş şimdi eğer doğruysa anlamları hakkında kısa bilgi rica edebilirmiyim?

Yıldırım Yazılan:** büyük üçgen , kişiye kendine güven hisleri verir. herşeyin olumlu ilerleyeceğine dair bir içsel düşünce mekanizması söz konusudur. içsel gerilimi , baskıyı ve dolayısıyla stresi azaltır. olumsuz tarafı kolay yolu seçme içgüdüsünün tembellik eğilimine yol açabilmesidir..

toprak elementi üçgeni ;

gezegenler boğa-başak ve oğlak burçlarında ise ve aralarında 120'şer derecelik açılar var ise bu durum söz konusudur..

vereceği özellikler ; sakinlik ve rahatlatıcı bir yapı + mevcut statülerin korunması ihtiyacı + düzenlilik ve istikrar + konsantrasyon yeteneği + uzun çalışma saatlerine dayanıklılık + kararlılık + inatçılık + monotonluk..

Gizem,yukarıda yazılanlar dışında,toprak üçgeni için,konfora düşkünlük,güvenilirlik,ideallerini gerçekleştirebilme için gerekli azim ve sabır gibi özellikleri de ekleyebiliriz.
11-21-2008 03:19 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gizem kara Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

sağol nihan
sabır evet çok sabırlıyımdır.Eşim kızınca amerika gibisin 50 yıllık planlar yapıyorsun ve onları gerçekleştirmedende vazgeçmiyorsun pes der...gülücük
konfora düşkünlük yok öyle rahatını seven konfor arayan biri değilimdir. Ama yukarda yazanların bunun haricinde hepsi doğru.. bir asc yay güneş kova vea ay koçu olarak sabır bende enson olması gerken birşey ama tam tersi ,oğlak yapısına sahibim sanki....
11-21-2008 09:05 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

kaylayss Yazılan:
sundancer Yazılan:
gizem kara Yazılan:sağol nihan
sabır evet çok sabırlıyımdır.Eşim kızınca amerika gibisin 50 yıllık planlar yapıyorsun ve onları gerçekleştirmedende vazgeçmiyorsun pes der...gülücük
konfora düşkünlük yok öyle rahatını seven konfor arayan biri değilimdir. Ama yukarda yazanların bunun haricinde hepsi doğru.. bir asc yay güneş kova vea ay koçu olarak sabır bende enson olması gerken birşey ama tam tersi ,oğlak yapısına sahibim sanki....

tanıdıgım sabırlı oglaklar oldu ama ben kesinlikle sabırlı degilimhımm
yanlız değilsin sundancer sabırsız oglak ikide ben gülücük)

sabırlılık konusunda Toprak ve Su burçlarının ve satürn gezegeninin söz sahibi olacağını söyleyebiliriz.

sabırsızlık konusunda da Ateş ve Hava burçlarını + mars ile uranüs (hatta jüpiter) gezegenlerini gösterebiliriz..

gizem'in haritasında Satürn Boğa burcunda ve Güneş ile Kare açı yapıyor yani tipik bir kova değil , satürnyen bir kovadan söz ediyoruz.
yine gizem'in haritasında Mars için OKYANUSTAKİ ATEŞTOPU tanımlamasını kullanabiliriz. niçin ? çünkü gizem'in Mars-Neptün kavuşumu var yani sabırsız savaşçı Mars , Neptünyen alemlerde (hayaller , duygusallıklar , romans vb.)

sundancer ile kaylays ise tipik oğlak değiller ;)

kayli'nin Uranüsü Asc üzerinde ve Marsla kare açı yapıyor yani çok güçlü..

sundancer'in Uranüsü ise Ay ile kavuşum yapıyor (hemde Yay burcunda) yani oldukça güçlü..

artık astrosohbetin dâimi üyelerinin böyle sadece burca göre değerlendirme yapmayıp , haritanın geneline bakarak değerlendirmeler yapması gerektiğini düşünüyorum gözkýrpma

12-03-2008 02:12 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

doğum bilgilerini , doğum yeri de dahil olmak üzere verirsen haritanı buraya ekleyebilir ve daha net yorumlar yapabiliriz.

büyük şans üçgeni , uçurtma gibi özel açı kalıplarıyla ilgili şu konuyu okumanı öneririm , fikir edinmen açısından faydalı olacaktır. özellikle 10. ve 11.mesajlar..

linki veriyorum ;

http://www.astrosohbet.com/showthread.ph...108&page=1

12-31-2008 09:02 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 30

Beatricé Yazılan:
tugcee Yazılan:grand trinede şart olarak muhakkak 3 gezegeninde mi trine yapması gerekiyor mesela asc-uranüs-jüpi trine si şans üçgeni olarak sayılmaz mı?

Genel olarak sayılıyor olması gerek ama, seninle yakın zamanlarda aynı saatlerde doğan herkeste olacağı için çok etkili olmaz diye düşünüyorum. Sadece asc değil, Jüpiter ve Uranüs arasında olması sebebiyle.

bende neptün-jüpiter-asc ve neptün-jüpiter-asc grand trini var ama eğer dediğin doğruysa sevgili beatrice o zaman bu kalıbın bana getireceği pek bir kolaylık yok anladığım kadarıyla
05-16-2009 09:48 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Büyük Haç ( Grand Cross ) Angel 71 89,122 09-29-2018 10:04 PM
Son Mesaj: Ahmeedd

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir