Değerlendir:
  • 54 Oy - 2.3 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Büyük Haç ( Grand Cross )
Yazar Mesaj
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

Büyük Haç ( Grand Cross )
Yüzleşme Zamanı mı?...

Bu durum, birbirine 180 derecelik zıt ve 90 derecelik kare açılar yapan en az dört gezegen veya gök cismi gerektirir. Büyük Haç, ikilem olarak da adlandırılır. Bu hilleli bir kombinasyondur. Doğum haritası sahibi, bir krizden diğerine atlar. Fakat, müthiş enerjinin doğru yönlendirilmesi sağlanırsa çok sıradışı sonuçlara ulaşılabilir. Büyük Haç'ı olanlar korkunç bir enerji ve gayrete sahip, öncü kişilerdir. Ama amaçlarına ulaşmaya çalışırken de aynı oranda bir dirençle karşı karşıya kalırlar. Sabit burç guruplarında Büyük Haç' ı olanlar, her şeyi olduğu gibi korumak için büyük çaba gösteririler. Güvenilir olma ve korumacılığı her şeyin üstünde tutarlar. Düzen duygularını bozacak her şeye ve herkese şiddetle karşı koyarlar.

Değişken burç gruplarında Büyük Haç ı bulunanlar ise değişimi kabullenmekte hiçbir zaman zorlanmazlar. Aslında bu onların önemli bir sorunudur. Zorluklarla karşı karşıya gelindiğinde onlarla yüzleşmek yerine rota değiştirme eğilimindedirler. Öğrenmeleri gereken şey yaşadıkları çatışmaların kendilerinden kaynaklandığıdır.

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
12-01-2008 01:02 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Büyük Haç
Büyük Haç diyebileceğimiz gibi , daha popüler ismiyle Büyük Kare açı kalıbıda diyebiliriz.

4 potansiyelin de birbirine sert açılarla bakmasıyla oluşan bir gerilim yumağı..

17 ağustos depreminin gecesi , tam 8 gezegen sabit burçlarda 4 + 4 yani 2 adet Büyük Kare açı kalıbı yapmıştı bunun tesadüf olmayacağını düşünüyorum.

ileriki zamanlarda detaylıca incelenmeye değer bir konu..

12-01-2008 01:20 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Cvp: Büyük Haç
Sabaha karşı 3:02’de oluşan depremin gök konumlarını izlediğimizde; Ateş, Toprak, Hava ve Su gruplarında birbirine kare açı yapan gezegen birikimleri, depremin yıkıcı ve ölümcül karakterini yansıtabiliyor.

Aslan’daki Güneş, Merkür, Venüs, Kuzey düğüm, Kova’daki Uranüs, Neptün’e karşıt açı oluştururken; Akrep’teki Ay, Mars, şiron, Boğa’daki Jüpiter, Satürn’e karşıt durarak, aralarında büyük haç denilen açı kalıbını oluşturmuşlardı.

MEVLANA
[i]
12-01-2008 01:34 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

Rep Puanı: 1

Astrolojide, görkemli bir haç, dört gezegenin, kare görünüşler ile birbirlerinden bütünüyle ayrı olduğu zaman (90 derece ayrı) meydana gelir. Görkemli bir haç hem de, iki karşıtlığın (180 derece ayrı), birbirlerinden bir kare tarafından ayırdığı gibi görülebilir. Görkemli bir haçta, (Ateşle, dünya, hava ve su) her astrolojik öğede bir gezegen vardır, ama bütün gezegenler, aynı biçim veya kalitenin işaretlerindedir.
Çünkü görkemli bir haçta bütün görünüşler, zor görünüşler düşünülür, görkemli haç, kişiliğin çeşitli görünüşlerinin (Gezegenler tarafından temsil edilen), birbirlerini geçersiz kılmaya hizmet eden ters maksatlarda çalışan uç noktadaki gerilimin bir kaynağı olarak görülür. Bu, somut başarıları üretmeyi kararsızlık ve bir yetersizliğe götürebilir. Görkemli bir haçta çatışmaları yenmek için alışılmadık önlemleri almak gerekebilir. Örneğin;15*Satürn başakta, Uranüs 15* yayda,15* Neptün ikizlerde ve 15* Plüton balıkta. Esas görkemli bir haç, bir zorluğa sebep olur ve başarmayı ister, birey aynı zamanda, her şeyi başarmayı ister. Esas görkemli haçın bir örneği; plutonun, uranüsün, satürnün, jüpiterin ve marsın sırasıyla 0-3º oğlak, koç ve terazide olduğu zaman 2010 yazında meydana gelecek. 0–3 º yengeçte iç gezegen geçişi olurken. Bu durum birçok meydan okuma ve dramatik değişikliklere yol açabilir.1930da meydana gelen başka bir görkemli haça benzer. Tutturulmuş görkemli bir haç, iyi organize olmuş bir kişiye uğrayabilir fakat yeteneklerini nereye yöneltmeleri gerektiğini bilmeyebilir. Anlaşmazlıkların üstesinden gelmek için yeterli çalışsa, dikkate değer kişisel büyüme ve kendini gerçekleştirmesini başarmak için maharetli olmalı..2010 yılı (imkan dahilinde nükleer silah veya biyolojik silahlarla ABD ve ,İsrail Müslümanlara saldırabilir.Putin(Rusya),İranın nükleer programına yardım edebilir.)yada kuzey Kore savaşa katılabilir.
18 Mart'ta, 1938.Bu olağandışı bir olaydır. bir 6-6-6'dan ziyade bir 6-6-5, ama venüsün üçlü birleşimi, koçtaki Satürn’dür zamanın önemli olayı,. 12 Mart'ta, 1938, Hitler, Avusturya'yı istila etti 2. dünya savaşına neden olan. Niyetini dünyaya açıkça gösteren, olaylar sırasında başlayan başka bir ülkeyi ele geçirmesi.

[Resim: grandcross.gif]
12-01-2008 02:24 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 15

sevgili arkadaslar,
Grand Cross da denilen bir olaydır bu.

Bunu yorumlarken genelde hangi cesit gezegenlerin grand cross yaptığına bakarız...
ay düğümleri ya da sans noktası gibi noktaların grand cross yapması pek o kadar öenmli degildir ama yine de etkilidir...

Özellikle kişisel gezegenlerin jüpiter, saturn, mars, guneş, ay, merkur venus gibi gezegenlerin grandcross yapmasi cok enderdir.Böyle durumlarda her köşenin aldığı yumuşak açılar da muhakkak vardır ve yorumlarda bunları dikkate alarak degerlendirek gerekiyor...
Buyuk Hac, ya da grand cross dedigimiz potansiyel aslında baskası için cok zor görünsede, harita sahibi için hiç de zor değildir, çünkü o zaten boyle bir potansiyelde dogmuştur....
Böyle bir hartiada çıkış gezegeni bulmak çok önemlidir ve bence kişi çıkış gezegenini bilirse ona göre hareket edecek ve zor olayları kendisine göre daha kolaylaştıracaktır.
Bu dort köşenin biri digerlerine göre daha cok yumuşak açıya sahiptir, ya da Jupiter veya venus le bir bağlantısı vardır, ya da yakında gececek bir transit gezegen ona soft açı yapacaktır, ya da haritanın butunune bakıldıgında haritanın yöneticisi konumundadır...ve kişinin, bu gezegenin dogurduğu potansiyeller üzerinde çalışması cok daha iyi olacaktır....
Ama harita bütünü yine de cok önemlidir...

Evet 99 depreminde tepemizde kocaman ve cok kuvvetli bir grandcross vardı....
daha sonra 2002 ya da 2003 de 8 Kasım da istanbulda es zamanlı bir sinagog patlaması ve ingiliz buyukelciligine saldırı vardı... o gunlerde de davutun yıldızı dediğimiz bir hexagon oluşmuştu istanbul semalarında.... ve o hexagonu inceledigimizde en önemli bulgu chiron un katılımı (yahu beni de artık astroloji ye katın ...der gibi yerini almasıydı) ve su burclarının yoneticilerinin toprak burclarında, toprak burcları yoneticilerinin de su da gözukmesiydi.... Gokyüzü sanki büyük bir değişime işaret ediyordu.... Maddenin anlamını Mana da arayın...der gibiydi...
hepinize güzel bir hafta diliyorum... bol güneşli ve bol aşk lı....

Mutluluğumun sınırı, başkalarının mutsuzluk sınırına kadardır.
12-01-2008 10:14 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Cvp: Büyük Haç
Büyük Kare (Haç) en ender rastlanan açı kalıplarından biridir. Gökyüzünün büyük bir stres altında olduğunu gösterir. Çıkışı çok zor olan durumlara girmek söz konusu olabilir. Bu dolunayda olduğu gibi, bu zorlayıcı açı kalıbı içerisine Güneş ve Ay gibi gökyüzünün en önemli iki cismi ile birlikte, Mars ve Plüton gibi sert etkileri içeren gezegenler girdiğinde, büyük mücadelelere çağıran durumlar ortaya çıkar. Su yüzüne çıkmayı bekleyen büyük bir yoğunluğun devreye girmeye başladığını düşünebiliriz!

Öner Döşer

MEVLANA
[i]
12-01-2008 01:13 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 15

RE: Büyük Haç ( Grand Cross )
öner bey haklıdır, aynen tarif ettigi sekilde ama daha bir cok bilgi de var yazılması gereken...buyuk Haç ın tarifi cok zor yapılır. Cunku her buyuk Haç a sahip olanın apayrı potansiyelleri vardır...
astro.com arap noktalarını pek kaale almaz, o yuzden onun haritalarinda gercek grand cross lar vardır...yani gezegenlerle olanlar...zaten zorlayıcı ve acıklaması güç potansiyeller de onlardır. Boyle buyuk Hac olan haritaları yorumlarken, yazmaktan ziyade karsılıklı oturup konusarak bunu yorumlamak cok daha faydalıdır. cünkü astrolog kişinin bilinçaltındaki, duygularını ortaya cıkarabilirse bu buyuk hac potansiyellerini daha rahat acıklayabilir...

Mutluluğumun sınırı, başkalarının mutsuzluk sınırına kadardır.
12-01-2008 05:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: Büyük Haç ( Grand Cross )
17 ağustos 99 Büyük Haç (Grand Cros) örnekleri ;

[Resim: 17austosjj8.th.gif]

kırmızı renklerle 2 adet Büyük Kare göreceksiniz.. (sabit burçlarda)

not ; sabit burçların depremlerle daha alakalı olduğuna dair yazılar okuduğumu ilave edeyim.

12-02-2008 07:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Derin
Kayıtsız

zet programı benim haritamda hem grand cross hemde mystic rectangle gösteriyor acaba doğru mu gösteriyor doğruysa bu durum neyin işaretidir normal bi durum mudur yoksa ben yanlış bi şey yaptım da öyle mi görünüyor zorlanıyorum da bu programları kullanırken zar zor haritamı çıkartabildim bunlar çıktı karşıma gülücük
01-17-2009 12:30 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

dubletoprak Yazılan:
dubletoprak Yazılan:merhaba arkadaşlar,
bu harita annemin haritası
yazılarınızı doğru anladıysam annemde de büyük haç var
size de onaylatmak istiyorum
doğru mu?

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=v...&rs=0&ast=

not: ya hatta aynı zamanda mistik dikdörtgen de mi var ne,
yoksa ben mi yanlış görüyorum
(dubletoprak heyecanlanır :D )

bilgili forum arkadaşlarım,
lütfen bana bu konuda ışık tutun

Dubletoprak,bu haritaya söylenecek söz bulmak zor.Deprem haritası gibi,ama toprak elementi hiç yok.Bu tarz bir haritası olan kişi,her anlamda değişik bir tip olmalı.Güneşide ay'ıda sert açılar almış,harita gerilim hattı üzerine kurulu.Çok merak ettim nasıl bir hayatı,psikolojisi,iletişimi,evliliği,anneliği,mesleği var?Bu enerjilerle nasıl başa çıkmış;kanalize etmişmi,sinir sistemimi çökmüş?

Bu tarz gökyüzü konumunda yerler sarsılırken,insan ne olur acep?Şu anacığını bana biraz anlatırmısın?Çok başarılıda olmuş olabilir,enerjilerle baş edemeyip hiç birşeyde olamamış olabilir.Yine de aykırı,dikkat çekici,nevi şahsına münhasır bir insan olmalı.
01-17-2009 11:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Büyük Şans Üçgeni - Grand Trine astrosohbet 115 138,660 08-04-2017 11:26 PM
Son Mesaj: Gulsen

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir