Değerlendir:
  • 47 Oy - 2.96 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Büyük Şans Üçgeni - Grand Trine
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Büyük Şans Üçgeni - Grand Trine
yıldız haritası üzerinde ki aynı elemente ait 3 burçtada bulunan , aralarında 120'şer derecelik açılar olan gezegenlerin oluşturduğu BÜYÜK ÜÇGEN şeklindeki açı kalıbıdır..

mesela toprak elementi boğa - başak ve oğlak burçlarından oluşur. 3 yada daha fazla gezegen , boğa-başak ve oğlak burçlarındaysa ve hepsinin arasında 120 derecelik güzel açı varsa BÜYÜK ŞANS ÜÇGENİNİN varlığından söz edebiliyoruz..

peki niçin bu büyük üçgenin ŞANS ÜÇGENİ olarak tanımlandığını biiyormuyuz ?

çok fazla kaynak olmamakla birlikte biraz mantık , birazda hayal gücümüzü çalıştırarak bunu açıklamak zor olmayacak.

yukarıda ki örneği detaylandıracak olursak ; diyelim ki bir kişinin haritasında 5 derece boğa burcunda venüsü olsun + yaklaşık 5 derece başak burcunda Ay olsun + yaklaşık 5 derece oğlak burcunda uranüsü olsun..

şimdi bu kişinin haritasını hayal edelim. ay burcu başak ne ile besleniyor ? uranüs ve venüsle hemde güzel açılarla besleniyor..
venüs neyle besleniyor ? Ay ile uranüsle hemde güzel açılarla besleniyor.
aynı şey uranüs içinde geçerli..
şimdi AY - venüs arasında olumlu bir enerji akışı hayal edin. sonra venüsten uranüse doğru yine olumlu bir enerji akışı hayal edin. ve uranüsten AY'a doğru olumlu bir enerji akışı hayal edin. AY'a geldik ve oradan tekrar venüse doğru olumlu bir enerji akışı olacak.. umarım anlaşılmıştır , büyük şans üçgeninde OLUMLU ENERJİ AKIŞININ BİR TÜR DÖNGÜSÜNDEN bahsediyoruz..

olumlu enerjinin bu sürekli döngüsü bazı gözlemlerime ve kaynak kitaplara göre ŞANS OLARAK , YETENEK OLARAK , DEĞERLENDİRLMESİ GEREKEN ÖZEL BİR POTANSİYEL OLARAK karşımıza çıkıyor..

12-05-2007 02:02 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: Büyük Şans Üçgeni - Grand Trine
şimdi Barış İlhan'a ait elimdeki kaynak kitaptan elementlerde ki büyük üçgenlere ait bir kaç bilgiyi paylaşayım istiyorum ;

** büyük üçgen , kişiye kendine güven hisleri verir. herşeyin olumlu ilerleyeceğine dair bir içsel düşünce mekanizması söz konusudur. içsel gerilimi , baskıyı ve dolayısıyla stresi azaltır. olumsuz tarafı kolay yolu seçme içgüdüsünün tembellik eğilimine yol açabilmesidir..

ateş elementi üçgeni ;

gezegenler koç-aslan ve yay burçlarında ise ve aralarında 120'şer derecelik açılar varsa bu durum sözkosudur..

vereceği özelikler ; yaratacı hayal gücünün zenginliği + sahne yeteneği + cesaret + gururlu yapı + dinamik bir kişilik + tutkuların zenginliği..

toprak elementi üçgeni ;

gezegenler boğa-başak ve oğlak burçlarında ise ve aralarında 120'şer derecelik açılar var ise bu durum söz konusudur..

vereceği özellikler ; sakinlik ve rahatlatıcı bir yapı + mevcut statülerin korunması ihtiyacı + düzenlilik ve istikrar + konsantrasyon yeteneği + uzun çalışma saatlerine dayanıklılık + kararlılık + inatçılık + monotonluk..

Hava elementi üçgeni ;

gezegenler ikizler-terazi ve kova burçlarında ise ve aralarında 120'şer derecelik açılar var ise bu durum söz konusudur..

vereceği özellikler ; meraklı , geniş düşünceli ve toleranslıdır. yüksek bir zekanın göstergesi olabilir.. iletişim yeteneği olacaktır ancak insanlarla olan diyaloğu belirli bir mesafede kalabilir + özgürlük ihtiyacı içindedir..

Su elementi üçgeni ;

gezegenler yengeç-akrep ve balık burçlarında ise ve aralarında 120'şer derecelik açılar var ise bu durum söz konusudur..

vereceği özellikler ; zengin bir hayal dünyası + duygusal yoğunluk + sezgisel yetenekler hatta psişik yetenekler + dış dünyadan soyutlanma + empati yeteneği (kendini başkalarının yerine koyabilme yeteneği) + anaçlık + güzel sanatlar becerisi + alınganlık düzeyinde hassaslık..

12-05-2007 02:21 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: RE: Büyük Şans Üçgeni - Grand Trine
Hira Yazılan:Su gruplarında Jüpiter (Akrep)-Pluto (Terazi) kavuşum, Güneş (Yengeç) ve DC (Balık)Grand Trinesi var -resimde yanımdaki arkadaşımın gülücük Acaba bu ne anlama gelir?? Haritasındaki o üçgeni göreli başımın etini yiyip duruyor bu ne bu ne diye gülücük)

öncelikle dsc'yi önemli bir nokta olarak kabul ediyoruz sadece yani bir gezegen değil.. öyleyse güneş ve jüpiterin , dsc'ye yaptığı 120'lik açıların orb aralığı mümkün olduğunca az olmalı bence. yani güçlü bir 120'likten söz etmeliyiz..

eğer ki böyle ise nacizane yorumum şu olacak ; arkadaşını çeken insan tipi hem duygusal olacak hemde kırılgan ve çekingen olmayacak.. ( su elementinden dolayı ve dsc balıktan dolayı duygusal + güneş ve jüpiterden dolayı özgüven sahibi , neşeli ve sosyal )

örneğin ; yengeç burcu - ay koçu yada aslan burcu - ay akrep ya da yay burcu - ay balık vb..

12-05-2007 02:30 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Hira Yazılan:Bu yazdığını görmemiştim çok mersi Yıldırım örneğin çok doğru olmuş çünkü arkadaşımın sevgilisi aynen bahsettiğin gibi biri gülücük Sevgiler..

mesela arkadaşının o sevgilisi aslan burcu - ay koçu olmasın gülücük

12-09-2007 03:40 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Hades Yazılan:Benimde ilgimi çeken var bitane. Oda satürn mars ve ds arasında oluşmuş. Bana pek büyük şans verecekmiş gibi gelmedi ama :D . Biraz bilgi alabilirmiyim ?

selam Hades ; şans üçgeni denmesinin sebebi akıcı olumlu bir enerji döngüsü olması ve hoş bir özelliğe , bir yeteneğe , rahatlığa işaret ediyor olmasından kaynaklanıyor..

dsc gezegen değil arkadaşlar ancak oldukça hassas bir nokta. yani gezegenlerle yaptığı açılardan etkilenen taraf dsc olacaktır yani ilişkiler , bizi çeken insanlar hatta belki düşmanlar..

hades senin mars ve satürn zorlayıcı tiplere doğru çekildiğinin işareti olabilir. yumuşak huylu tiplere değilde gerilimli ve zahmetli birliktelikleri çağrıştıran tiplere çekildiğini ifade ediyor olabilir..

12-09-2007 03:51 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sultan Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 0

Cvp: Büyük Şans Üçgeni - Grand Trine
Sevgili Mimoza
senin haritanı incelediğim kadarıyla grand trine üçgen göremedim. Ama yarım kare var sende. Sanırım sabit burçlar arasında.

T - KARE

Büyük karenin yarısıdır. Üç gezegen arasında iki kare, bir zıt açı vardır.

Başarılı olmak için motivasyon yeteneği verir. Ancak zorluklar enerji kaybı meydana getirebileceğinden dengesizlikler görülebilir. Tek yöne eğilmeğe müsaittir.

Açıları meydana getiren gezegen özelliklerine göre başarı ve yetenek yanı sıra aşırılıklar, sinirsel sorunlar da yaratabilir.

SABİT burçlar arasındaki T- Kare; irade gücü, kendi isteklerini elde etmede kararlılık verir. Enerji yavaş yavaş depolanır ve güçlü bir şekilde harcanır.

ÖNCÜ burçlar arasındaki T- Kare; Kişisel çalışmalar ile ilgili konularda kriz yaşatır. Ev, aile, evlilik, aşk gibi ilişkilerde de sorunlar verir.

DEĞİŞKEN burçlar arasındaki T- Kare; Değişik durumlara kolay uyum sağlamayı, çok yönlülüğü fakat çabuk etkilenmeyi gösterir. Değişebilme özelliği, huzursuzluk verir. İnsan ilişkilerinde denge sağlama ihtiyacı hissettirir.
(sufizmveinsan'dan alıntı)

Demek ki senin enerjin yavaş yavaş artıyor ve mutlaka hedefine ulaşman için depolanıyor. gülücük
Sevgiler
07-03-2008 08:02 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sultan Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

RE: Cvp: Büyük Şans Üçgeni - Grand Trine
selam sultan...
-cevabin icin tesekürler canim... demekki ben yanlis hesap etmisim, bildigin gibi ben henüz cicegi burnunda astroloji ögrencigim ve henüz o T-kare'den anladigim pek yok ama insallah ögrenecegim...
-masallah senin bilgin mevcut, devam böyle... -alkış -ok
ama o son yazi:
Demek ki senin enerjin yavaş yavaş artıyor ve mutlaka hedefine ulaşman için depolanıyor. gülücük beni cok mutlandirdi ve motive etti, zahmetin icin yeniden tesekküler canim... kal sevgiyle...
[/quote]

Ne demek mimoza, ama ben de çok bilgili sayılmam. Benim yazma sebebim forumda hareket olması,hem de öölesine fikir beyan etmek.. yani çok bilgili olduğumu asla düşünmüyorum. Sen bilenlere danış yine de.
Senin t kareyle ilgili açılar konusunda baya uzun konuşmalar olmuş. İnceleyebilirsin.
Birbirimize olumlu enerjiler göndermek forumu güzelleştirir sanırım. gülücük Kandilin mübarek olsun, dualar..
07-03-2008 08:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: Cvp: Büyük Şans Üçgeni - Grand Trine
sultan Yazılan:Bende de grand trine üçgeni mevcut. Ay balık, venüs -güneş kavuşum akrep, şans noktası(kiron değil de fortune) yengeçte. Bu da beni daha bi hassaslaştırıyomuş.
Oooof of, hassaslaştıkça hassaslaşıyorum...
Bu şans noktası gezegenden sayılıyor mu?
Grand trine in harita üzerinde büyük etkisi var mıdır acaba?

http://www.astrosohbet.com/showthread.ph...108&page=1

selam sultan ; büyük şans üçgenine dair eklediğim şu linkte bazı bilgiler olması lazım. , genel anlamda oldukça önemli bir etkisi vardır diyebilirim büyük şans üçgeninin..

07-05-2008 08:07 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: Büyük Şans Üçgeni - Grand Trine
sultan Yazılan:Yıldırım teşekkür ederim. Biraz inceledim. Diğer etkilerle birlikte incelenmesi lazım sanırım. Benim şans üçgenim çok da rahat evlerde değil.4veya5, 8 ve 12. evler. Bu duygusal açıdan hassas olmamla birlikte bunları iç dünyamda yaşayacağım ve de acılarla olacağım anlamına gelebilir mi?
Uçurtma modeli de varmışmış bende, onu da araştırmam gerekecek. Büyük üçgenin alt çizgisiyle oluşmuş küçük 120-30-30 üçgen oluşmuş. Üçüncü açıda neptün-mars kavuşumu var."Duygu Kesici" dosyasında anlattığına göre, tetikleyici burasıymış. Bende de neptün-mars kavuşumu. Bu sanırım sanat alanında bi enerji verebilir bana. Ama erkekler konusunda da dağınıklık, belirsizlik de veriyormuş. Bi de 10.evde. Bu neptün 10.evde nasıl çalışır ki? hımm
Nasıl yorumlamak lazım üstadlar?? Enerjinin dağılıp uçup gitmesi mi; yoksa neptünle alakalı konularda başarıya götüren bir enerji mi?
HELP HELP! gülücük
Sevgiler,teşekkürler

selam sultan ; şunu söylemeliyim ki büyük şans üçgeni olarak görülen yapının bir ayağını şans noktası ve ay düğümü oluşturuyor ki bunlar sanal noktalardır. aslında gökyüzünde ay düğümü yada şans noktası diye cisimler yoktur. bu ikisi astrologların önem verdikleri sanal birer noktadır. bu sebeple senin büyük şans üçgeninin ve tabii uçurtmanın pek etkili olacağını söyleyemeyiz.
ama üzülecek bir şey yok , aksine herkeste büyük şans üçgeni ve uçurtma modeli olacak diye bir kâide yok , bende de yok mesela bu konumlar ama hayatımdan çok menunum diyebilirim ;)
senin haritandaki 10.ev mars-neptün kavuşumu , akrep burcundaki güneş-venüs kavuşumun ve AY-Yükselen kavuşumun gibi çok özel potansiyellerin olduğunu söyleyebiliriz.
bunları müsait bir zamanda yorumlamaya çalışırım ok

ilk yorum olarak yukarıdaki 3 etkinin sana çekicilik kattığını söyleyebiliriz.

07-07-2008 02:16 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sultan Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

RE: Büyük Şans Üçgeni - Grand Trine
Uranos Yazılan:Benim haritamda da grand trine var. Kendimi pek şanslı biri olarak adletmem amagülücük)

Aaa canım çok güzel bi haritan var, ben çok beğendim. Hem şans üçgenin hem de t karen var. Uçurtma modeli, yıldırım daha iyi billir tabi. senin uçurtma neptünle uçacak gibi görünüyor. Belki hayallerle disiplin arasında bi çatışma olabilir.. Bilemiyorum.. Ama cidden güzel bir harita.. yükselen kova, güneş boğa, ne kadar huzurlu görünüyor. Ay da yay... Dingin, neşeli, hoş bi insan olmalısın.. Hem de t kareyle güçlü ve şans üçgeniyle şanslı..
çok beğendim
08-31-2008 03:35 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Büyük Haç ( Grand Cross ) Angel 71 89,122 09-29-2018 10:04 PM
Son Mesaj: Ahmeedd

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir