Değerlendir:
  • 16 Oy - 3 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Transit Satürn'ün Ortaya Çıkardığı Enerji Düzeyi
Yazar Mesaj
Mavi Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 4

Cvp: Transit Satürn'ün Ortaya Çıkardığı Enerji Düzeyi
teşekkürler ben başladığım noktaya dönmüşüm aslında hadese açıklarken kendim aynı soruya takılıp kalmışım şu an tekrar okudum dagülücük bu transitlerden biliçli ya da bilinçsiz etkilenmyen insanları düşünürken acaba hiçbişiden anlamamış olsak daha mı ii cvp verirdik transitin hayatımıza yansımasına diye düşünürken tekrar toparladım açıklaman çok öğreticiydi plutonic sağol , sen de yıldırım;)

[IMG=http://img138.imageshack.us/img138/3929/maviharita.gif][/IMG]

Ben bazen münasip bir yerde inmek istiyorum.
Size de oluyor aynından biliyorum...
07-31-2007 03:17 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 15

RE: Transit Satürn'ün Ortaya Çıkardığı Enerji Düzeyi
Günaydın herkese...
Saturn transitiyle basladık, nerelere geldik... Bizim forumun derinligini gösterir bu, sevindim...

İlk önce kelimelerin frekansından bahsetmek istiyorum... mesela "sevgi" kelimesi neyi ifade eder? kimine göre sevgi hak edene verilmelidir, kimine göre sevgi evrenseldir (bana göre de böyle) kimi sevmekten korkar, cekinir, çünkü akıl oyunlarına düşer, ben seversem ya karsılıksız kalırsa, ya o beni sevmezse.... karsılıksız sevgiler vardır, cocugu olanlar cok iyi bilir...
"Kader" kelimesinin de bir cok cagrıştırdığı anlamlar vardır, çünkü çeşitli kültürlerde çeşitli anlamlar yüklenmiştir bu kelimeye.. bazen "kader" kelimesi kurtarıcı rolünü de üstlenir... istenmeyen bir olay olur, anlam yukleyemezsin ve "kaderim buymuş, napim ki, " dersin ve kurtarırsın pacayı... "kader utansın", kaderle ilgili şarkılar..hatta "kader " isim olarak bile kullanılıyor... şansa hamile kalıyor kadın her nasıl şans ise bu gülücük) sonra da doğan cocuga "kader" ismini takıyorlar... hahahaaa....
her neyse ...ben kaderi söyle tarif ediyorum... bilemedigin, anlam yukleyemedigin her olaya "kader" diyoruz... ama tarif edebilirsen o olayı, o zaman kader olmaktan cıkar... astrolojinin de burda faydası dokunur... kişiye düşünme yapısını değiştirtir, bir de madalyonun öbür yüzünü görmeye başlar ve daha değişik açıdan olayları ve kişileri anlamaya çalışırsınız...

Mavinin çok güzel sorularına gelince....
herhangi bir transit sırasında elbette ki o gezegeni o evde ve o burcta guzel anlamak lazım, eksik bilmemek ve haritanızda hangi anlamda sizi değiştirecegini anlamak lazım...

1- bunu anladığımız zaman sonra iş o kunuyla ilgili gercek ihtiyacınızı bilmeye, ögrenmeye kalıyor... bir takım meditatif yöntemlerle kişi kendi bilincaltına girip ordan o konuyla ilgili gercek ihtiyacını ögrenebilir, medyumik kişiler, yani o potansiyeli olanlar daha kolay yapabilir bunu, diğer kişiler ise örnegin bir pluto transitinde gunes ya da ay etkileniyorsa bence muhakkak bir sekilde bilincaltına inebilmeli, kendine uygun bir yöntem belirlemeli ve gercek ihtiyacını ortaya cıkarmalı, bilmelidir....sırasında bir namaz bile bu görevi görebilir.
"% 100 düşünce gücü" ve yine akaşa yayınlarından "yaratıcı imgeleme" adlı kitaplar isteyene bu konuda yardımcı olabilir...

2- ihtiyacını ögrendikten sonra bu ihtiyac otomatikman zihninize bir hedef olarak yukselecektir artık.
Bu içsel bilgidir ve gercek ihtiyacınız hedefiniz olmustur artık şuurunuzda.... ve siz bu transit enerjisini bu hedefe kanalize etmeniz gerekir artık... bunu cok güzel hissedersiniz... daha 9 orb kala bu his butun benliğinizi sarmaya baslar... içinizden sesler yukselir...özellikle saturn transitinde bu ses, "ben bunu gercekleştirmeliyim" diye size baskı koyar... ve öyle olaylar olusur ki, bir de bakmışınız sorumluluklarınız artmıstır bu konuda... alışkanlıklarınız aklınıza gelmeye baslar ve onları nasıl değiştirecegim diye sıkılmaya baslarsınız.... Artık bu enerji sizin hedefinize akmaya baslamıstır aslında....

3- simdi sıra ilk adımı atmaya gelmektedir.... Koydugunuz hedef için bir yola girmelisiniz artık ve o yol için adım atmalısınız.... Ama kişi düşünmeye başlar, akıl yürütmeye başlar ve en büyük yanılgılar da burada kendini gösterir... özellikle neptun transitinde bu cok görülür... ama akıl oyunları dedigimiz olaylar her zaman gunlük hayatımızda da var.... Bu neden yanlıştır?
Siz gercek ihtiyacınızı belirler, ortaya çıkartırken bilincaltından bunu buldunuz ve bilincaltında düşünce, akıl yoktur, zaten düşünerek bilincaltına inemezsiniz... meditasyon da bu yuzden yapılır zaten... ve düşünce , akıl yokken, bir ihtiyac belirliyorsunuz ve bunu şuurunuza hedef olarak yukseltiyorsunuz ...işte bu yüzden o hedefinize ulasmak yolunda ilk adımı atmak için akıl yurutemezsiniz, cünkü orda akıl yoktu, düşünce yoktu, orda saflık, hiclik duygusu dedigimiz bir buyuk duygu, büyük akıl ya da bazılarınca bilincaltı zihni de, denilen vardı, yani gercekten düşünce yoktu, akıl yoktu.... o yuzden hic düşünmeden ilk adımı atmalısınız...

4- ilk adımı attıktan sonra yani bir yola girdikten sonra ancak o zaman Mavi nin dedigi sekilde kendinizi akışa bırakmalısınız.... Bu da cok önemlidir... o yola girdikten sonra hedefiniz hep aklınızda olmamalıdır, yani hergun hedefinize odaklı düşünmemelisiniz ve kendinizi gunluk olayların akısına bırakmalısınız... Bu aslında fotograf cekmeye benzer.... diyelim ki, 10 metrede duran bir arkadasınızı cekeceksiniz, ve makinede metre ayarını 10 m. ye getirirsiniz ki obje net cıksın... ve fotoya baktıgınızda 2, 5, 7 metrelerde duran her sey flu cıkmıştır, net gorunmez.... net gorunen tek sey hedefteki 10m. de duran kişidir... Siz sayet her gun o yolda ilerlerken, hedefinize odaklanıp, hedefinizi netleştirirseniz, o zaman aradaki her sey flu cıkacaktır, yani o hedef yolunda yaşadığınız her olayı net olmadıgı için sizin düşüncenizde, bu olayları anlayamazsınız ve netlesmez bu günlük olaylar. Böylece hem keyif alamazsınız günlük yaşadığınız anlardan, hep hedefinize odaklı düşündüğünüz için hem de hedefe ulaşmanız cok güçleşir... çünkü hayat aslında sizi hedefe ulaştırmak için size o yolda bir takım olaylar yasatacaktır, ögrenmeniz icin ve degisiminizi yavas yavas yapabilmeniz icin....adım adım gidersiniz hedefe...atla otobuse git, yok ki böyle bir sey...gülücük) Eger kendimizi akışa bırakmazsak o olayları netleştiremeyiz....Zaten bir yola girmiştik, o yolda başka sapak yok sapacagımız, geri dönüşü de olmamalı... o yol zaten seni hedefine göturecektir... o yuzden o yolda karşılaşacagın her olaya odaklan, hedefine odaklanmak gereksiz artık....

Yani esasında ne zaman akışa bırakmayı ne zaman bırakmamayı bilmek lazım...

herkese guzel bir gun dilerim... hayırlı yolculuklar ...gülücük))
sevgiyle kalın...gülücük)

Mutluluğumun sınırı, başkalarının mutsuzluk sınırına kadardır.
07-31-2007 09:38 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavi Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 4

Cvp: Transit Satürn'ün Ortaya Çıkardığı Enerji Düzeyi
Hocam çok güzel , hedefe kitlendim, flu olan obje ya da olaylara takılmıyorum, "%100 düşlünce gücü, yaratıcı imgeleme " vs kitaplarını okudum ve aslında hep o bağlamda hareket etmişim yeni şeyler keşfetmedim ama "farkındalık" kazandım okumalarımla bu da tamam, yapı olarak olumlu düşünme ve herşeyin çok güzel olacağına inaçta tam transitlerimi de aldımgülücük bitiyor hatta ve satürn dersini en ii şekilde verdi ve ben de ii bi öğrenciydim itiraf ediyorum ona zorluk çıkarmadım, olanlardan da memnunum hayata dair çok zor geğişimler de olsa kabullendim bilinçli olarak akışa uydum yani sizin anlatımınızla; pekiiiii içimdeki acıyı niye çözemiyorum ve atamıyorum:( burda takılıyorum doğru olana doğru ilerliyorum huzur var hayatımda satürn transiti öncesine göre, ama içimdeki acıyı açıklayamıyorum kendime çünkü ay kova başkalarının anlaması mümkün değil tek bilen benim:( neptün tepemde belki ondan ama başka bi transit mi lazım bu taa derinlerdeki problemimi de çözmek için ? özür dilerim konu biraz dağıldı ama takıldığım noktayı paylaşmak istedim bir satürnzede olarak

[IMG=http://img138.imageshack.us/img138/3929/maviharita.gif][/IMG]

Ben bazen münasip bir yerde inmek istiyorum.
Size de oluyor aynından biliyorum...
08-01-2007 02:00 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ayşe kara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 3

(07-30-2007 09:11 AM)uranus Yazılan:  Sadece Saturn transitinde degil butun önemli transit ve döngulerde değişim esastır....
Ancak değişimden ne anladığımız değişir...Kişinin haritasına göre de değişir, aynı haritaya sahip ikizlerin genetik yapısındaki farklılıktan dolayı da değişir, bilincaltının yapısından dolayı da değişir...
Örneğin Saturnyen kişiler değişim yaşamakta zorlanırlar, çünkü çoğu kendi koyduğu kuralların kölesi olmuş vaziyette yaşarlar...
Sabit burcta olanlar, özellikle Aslan burcu kişilerin de değişmeleri zor olur...
Ama neticede herkes ihtiyacları dogrultusunda az ya da cok değişir...iyi yada kötu değişir...

Sürekli aynı hataya düşen insanlar var elbette... onların misyonu insanlıga dualite gercegini ögretmektir... hersey zıttıyla vardır... iyiler kotuler, yanlışlar, doğrular, değişenler değişemeyenler, gelişim gösterenler, gösteremeyenler.... bunlar ama kötu bir sey değildir, olması gerekendir... cunku hayat böyledir... kendi secimimizdir...bazen mutsuzlukları, mutlulugun yapı taşları olarak kabul etmemiz gerekir.....Astroloji burada kişiye farkındalık kazandırır... en bi saturnyen ve "ben değişmek istemiyorum ama "diyene bile durumu anlatır ve kişi adeta yeniden dogmus gibi canlanıverir... Ama astroloji bilmeyen de ihtiyacı kadar etkilenir bu transitlerden.... mesela iflas eder, bir sey ögrenemezse tekrar iflas eder, taa ki, ögrenene kadar... vakti yetmezse de iflas ede ede ölür gider.... ve ben bunları kotu diye yorumlayamam... dışardan bakılsa belki kötü bir sey denebilir ama aslında bu , o kişinin ihtiyacıdır bence, yoksa yaşamaz zaten bunları....
Neticede sevgili Hades, astroloji sayesinde insanların kendi dünyalarını, kişiliklerini kritik etmemeyi ögreniyoruz... çnkü herkes bu dunyada kendisini gerceklestirir...psikologlar, psikyatristler haric, kimse kimsenin iç dünyasını anlayamaz, kaldı ki onlar bile zaman zaman zorlanırlar...... ama astroloji biraz olsun aydınlatır...ve kişiler bana uyarsa arkadasım olur, uymazsa olmaz...bunlar baska konudur....

Aklıma gelmişken konu dışı ama, şunu da eklemek isterim. Kişileri eleştirirken davranışlara odaklanmak gerekir, kişiliklere değil....

sevgiyle kalınız....gülücük)

kişileri eleştirirken ben tersini yaparım kişiliğine odaklanırım.mesela dobra bi kişiliğin sarfettiği sözle içten pazarlıklı birinin söylediği söz aynı değildir.psikolaglar yada bilim ne derse desin bana göre davranışlar değil niyetler yani kişilik önemlidir.çok tatlı dilli sinsi birini melek görmem yada dan dun konuşan iyiniyetli birinede asla kötü biridir demem.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=6...=&rs=0&ast=
06-24-2011 09:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nisan15 Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Rep Puanı: 30

Evet davranışlara degil karaktere odaklanılır. Cünki hedefleri ugruna kendilerini cok farklı lanse eden o kadar cok insan var ki ve o kadar yapmacık davranışlara yalakalıklara şahit oluyoırsunuz ki bazen öööyle kalakalıyorsunuz bazı insanlarınn cıkarları ugruna yapamayacakları tatlılık ya da düşmanlık yok cok politik olmuş dünya gülücük

Bazıları da bunu hic yapmaz neyse odur olay bitmistir tuhaf ya da ters bir davranısına sahit olmussam mutlaka bir sebebi vardır der ardında art niyet aramam karakterdir aslolan ..

HARİTAM

''Kelimelere yüklediğim anlamı, ancak ben bilebilirim.'' GORGİAS
06-25-2011 02:32 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Transit Saturn Evlerde salmakis 191 341,441 11-01-2021 09:32 PM
Son Mesaj: Karpuzseverim
  Transit Satürn Doğ. Haritasında Ay'a Açı Yaparsa astrosohbet 33 42,657 12-13-2019 04:53 PM
Son Mesaj: justicee
  Transit Satürn Açıları Simurg 69 141,134 03-11-2019 12:03 AM
Son Mesaj: merkür_yen
  Transit Satürn Doğ. Haritasında Güneşe Açı Yaparsa astrosohbet 11 21,876 04-06-2018 09:47 AM
Son Mesaj: say24
  Transit Satürn Yay Burcu Geçişi tools 17 25,434 01-10-2018 12:58 AM
Son Mesaj: Kumsal
  Satürn Devinimi & Transitleri nev_bahar 168 256,418 06-19-2016 07:09 PM
Son Mesaj: Alejandro
  Transit Satürn akrep burcunda. Tuğçe 29 40,336 04-23-2016 09:00 PM
Son Mesaj: ekinoks
  Transit Satürn' ün Doğum Haritasındaki Planetlerle Etkileşimi Yakamoz 75 110,549 10-01-2015 09:09 PM
Son Mesaj: Didemm
  Transit Satürnün Ay Düğümlerine Kavuşumu plutomania 22 46,150 04-17-2015 01:30 AM
Son Mesaj: nisan15
  Satürn Yüzünden mi? dubletoprak 9 15,231 01-15-2013 12:52 AM
Son Mesaj: hulya35

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir