Değerlendir:
  • 30 Oy - 2.8 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Merkür
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: RE: Merkür
almira Yazılan:Merkürü işlememizin üstünden epeyce zaman geçti fakat;
Birşeyi merak ediyorum.Bir bağlantıyı!Merkürü güçlü olan insanların uyku sürelerin daha uzun olduğunu okumuştum.Aynı şekilde balık burclarınında uzun uyuma durumu söz konusu.Bazı insanlar 2-3 saatle yetinebilirken.Bu tip etki almış insanlar daha uzun sürede vücutlarını dinlendirebildiklerinden dolayımı böyle bişey denmiş.Yada bu gerçek mi?
Ben kendimce şunu düşündüm.Merkür zihinsel faliyet ve sinirler beyin çalışması ,Keza balık oda hayal kuruyor bedeni size eşlik ederken beyni başka dünyada başka bir yaşamda oluyor.Fiziksel enerji gerektiren beyinsel aktiviteler bunlar bu yüzden bu etki var sayılmış.Yoksa bilmediğimiz başka bir etkiden dolayımı uzun süre uyuma eğilimi var.(Normal insanlar için düşünelim;ilaç almayan,kilo sorunu olmayan,ve miskin tiplerin dışındakiler)Bunlar potansiyel uykuculargülücük
Fikriniz nedir?

tipik merküryen kişiliklerin zihinsel aktivitesi hızlı ve işlek olacağından pek uykucu olacaklarını sanmıyorum.

balık burcunun ( ve neptünyenlerin ) ise hayal dünyasında vakit geçirmek adına çok uyumasa bile fiziksel olarak pasif moda geçme ihtiyaçlarından sözedilebilir.

05-19-2009 02:12 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
hilal-e Çevrimdışı
Merkury Vip
Merkury Vip
lt=

Rep Puanı: 0

Cvp: Merkür
benim şu 'Yanık merkür' hakkında merak ettiyim bi şey vardı....
şimdi bir derecen yakın ise merkür güneşe bu pekde iyi deyilmiş?
neden acaba?

yani 2 gezegen kavuşum halinde olunca otomatikmen güçlü olurlar diye sanırdım hep?
ama bu merkür için bir avantaj olmuyor galiba?
Benim mekür ve güneş kavuşum içindeler araları 0 derece yani dip dibeler
Boğa burcundalar 9 cu evde

http://imageshack.us/photo/my-images/812...16923.gif/
05-19-2009 05:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

RE: Merkür
Kendi adıma söyleyim yeni bir şey yapacağımda aynı anda bir çok mp3 birden dönmeye başlıyor.Yepyeni melodiler vs gibi...Ve bu çok yorucu oluyor.O yüzden makineyi kapatıyorum.Çocuklar gibi kendimi uykuya yatırıyorum.Ama benim yükselenim balık neptunyen durumu bende söz konusu.Zihinsel aktivite; çok düşünen insanlar eski dönemleri kast ediyorum.Çok uyumayın demişler ama gerektiği kadar uyuyun da demişler.Kişiden kişiye değişiyor.Koç tanıdığım var.5O Kusur yaşında aktif çalışma hayatında öğlenleri uyumazsam çıldırırım diyor.Onunda ay burcu balık ama.
Merkürü neden uyku ile bağladılar neyi anlatmaya çalıştılar hala anlayamadım:(:
05-19-2009 05:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Beatricé Yazılan:
almira Yazılan:Kendi adıma söyleyim yeni bir şey yapacağımda aynı anda bir çok mp3 birden dönmeye başlıyor.Yepyeni melodiler vs gibi...Ve bu çok yorucu oluyor.O yüzden makineyi kapatıyorum.Çocuklar gibi kendimi uykuya yatırıyorum.Ama benim yükselenim balık neptunyen durumu bende söz konusu.Zihinsel aktivite; çok düşünen insanlar eski dönemleri kast ediyorum.Çok uyumayın demişler ama gerektiği kadar uyuyun da demişler.Kişiden kişiye değişiyor.Koç tanıdığım var.5O Kusur yaşında aktif çalışma hayatında öğlenleri uyumazsam çıldırırım diyor.Onunda ay burcu balık ama.

Sadece asc balıksa Neptünyenlik söz konusu olmaz tabii diğer gezegenlerin durumlarını bilemiyorum. Merkür sinir sistemi ile ilişkili olduğundan uykuyla alakalı olabilir ama sadece Merkür ya da Ay'a bağlamak yeterli olmaz. Zaten uykuyla ilgili hala çok net bilgiler olmadığından bunun astrolojik yansımasında da netlik olması zor. Genelleme yaparsak zaten farklılıklar çıkacaktır, ama uykuyla ilk ilişkilendirilecek burç balık değil. Benim anlatmak istediğim uykunun da yanısıra balığın tembelliği ile de ilgiliydi.
Konu burada yıldırım yaptığı açıklama ile alakalı neptünyenlik kısmı burçların haritada hangi konumda nasıl değerlendirildiğinden değil.Neptünyenlik ve balık burcu konumuz değil.Balıkların tembel ve miskin olma durumu burç gölgesi ile akalı bir konu yoksa nice milyonerler bu burçtan çıkmazdı.Her burcu pasifize ve aktifize yönleri var.Merkür bu konuda bizi ne kadar tatmin eder bilinmez.Bu yorum astolog biri tarafından değil.Bilimsel kimliği ile ön planma olan bir zat tarafından öne sürülmüş bir iddadır.Konuya çeşitli bakış açıları getirebilirnir lakin açıklanmamış konu uyku safaları ve rüya analizi değil.Zaman ve bedenin ihtiyacının belirlenmesi bu konuda çok sayıda yayınlanmış makale var.Teknolojin gücüne inanıyorum.Beyinse hala bir muamma ,,,
Sistem beden yani çeşitli etkiler altında kendini kapatır.Aşırı hüzün,korku,neşe hatta mutlulukta bile..Kendi yorumumca muhtaşem ve mükenmmel sistem diyorum.Sonuçta inkar mekanızması diyede bir şey var.Beyin anlamadığı şeyi red eder.Amaç yada niyet önemli değildir.Koruma içgüdüsü ile yapar bunu buda diğer canlılardan insanı farklı kılar.Gelişmişlik balıkmından.12 Burc içinde buna 12.evde dahil evrimin tamamlandığı düşüncesindeyim.Beyenmesekte miskinde bulsak gezi,toplum,gruplar geçmiş olan 12 ev ve 12 burc diğerlerinden dahada dayanıklıdır.Eğerki gölgeler güçlü değilse!!!
05-19-2009 06:19 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Beatricé Yazılan:
almira Yazılan:
Beatricé Yazılan:
almira Yazılan:Kendi adıma söyleyim yeni bir şey yapacağımda aynı anda bir çok mp3 birden dönmeye başlıyor.Yepyeni melodiler vs gibi...Ve bu çok yorucu oluyor.O yüzden makineyi kapatıyorum.Çocuklar gibi kendimi uykuya yatırıyorum.Ama benim yükselenim balık neptunyen durumu bende söz konusu.Zihinsel aktivite; çok düşünen insanlar eski dönemleri kast ediyorum.Çok uyumayın demişler ama gerektiği kadar uyuyun da demişler.Kişiden kişiye değişiyor.Koç tanıdığım var.5O Kusur yaşında aktif çalışma hayatında öğlenleri uyumazsam çıldırırım diyor.Onunda ay burcu balık ama.

Sadece asc balıksa Neptünyenlik söz konusu olmaz tabii diğer gezegenlerin durumlarını bilemiyorum. Merkür sinir sistemi ile ilişkili olduğundan uykuyla alakalı olabilir ama sadece Merkür ya da Ay'a bağlamak yeterli olmaz. Zaten uykuyla ilgili hala çok net bilgiler olmadığından bunun astrolojik yansımasında da netlik olması zor. Genelleme yaparsak zaten farklılıklar çıkacaktır, ama uykuyla ilk ilişkilendirilecek burç balık değil. Benim anlatmak istediğim uykunun da yanısıra balığın tembelliği ile de ilgiliydi.
Konu burada yıldırım yaptığı açıklama ile alakalı neptünyenlik kısmı burçların haritada hangi konumda nasıl değerlendirildiğinden değil.Neptünyenlik ve balık burcu konumuz değil.Balıkların tembel ve miskin olma durumu burç gölgesi ile akalı bir konu yoksa nice milyonerler bu burçtan çıkmazdı.Her burcu pasifize ve aktifize yönleri var.Merkür bu konuda bizi ne kadar tatmin eder bilinmez.Bu yorum astolog biri tarafından değil.Bilimsel kimliği ile ön planma olan bir zat tarafından öne sürülmüş bir iddadır.Konuya çeşitli bakış açıları getirebilirnir lakin açıklanmamış konu uyku safaları ve rüya analizi değil.Zaman ve bedenin ihtiyacının belirlenmesi bu konuda çok sayıda yayınlanmış makale var.Teknolojin gücüne inanıyorum.Beyinse hala bir muamma ,,,
Sistem beden yani çeşitli etkiler altında kendini kapatır.Aşırı hüzün,korku,neşe hatta mutlulukta bile..Kendi yorumumca muhtaşem ve mükenmmel sistem diyorum.Sonuçta inkar mekanızması diyede bir şey var.Beyin anlamadığı şeyi red eder.Amaç yada niyet önemli değildir.Koruma içgüdüsü ile yapar bunu buda diğer canlılardan insanı farklı kılar.Gelişmişlik balıkmından.12 Burc içinde buna 12.evde dahil evrimin tamamlandığı düşüncesindeyim.Beyenmesekte miskinde bulsak gezi,toplum,gruplar geçmiş olan 12 ev ve 12 burc diğerlerinden dahada dayanıklıdır.Eğerki gölgeler güçlü değilse!!!

En başta uykunun neden gerekli olduğu ile ilgili bilimsel bir kesinlik yok. Önceki yıllarda 45 dakika ya da 2 saat hatırlayamıyorum uyumak normal düzeni olan bir kadın üzerine araştırma yapılmış ve kesin sonuç bulunamamıştı. Dolayısıyla uykunun astrolojideki göstergeleri de bulunamaz zaten bulunsa araştırdığımızda karşımıza farklı ve yüzeysel bilgiler dışında birşeyler çıkardı. Burçlar ve uyku genellemelerini de kişisel bilgi ve incelemelerimize göre yapıyoruz, bunun gezegen/burcun gölge özelliği ya da genel arketipleriyle ilgisi aynı şekilde olmuyor, çünkü onlar kişilikle alakalıdır, tabii uykucu kişilik değilse. Diğerleri konumuz değil.

Tespitler hayırlısı Olsun doğrudurverygood
05-19-2009 07:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Dizilerde astrolojiye dair şeylere rastlamak pek sık rastlanan bir durum değil.
Ve ben tvde astrolojiden bahseden bir anektod olduğunda mest oluyorum.
Dr. Housenin 5. sezonunda bir bölümde, asansörlerde problem olmuştu.
Dr dediki, bu merkür geri hareketine başladı yine heralde..Bunu esprili bir şekilde söyledi. Size çok önemli gelmeyebilir ama, bu tarz şeyler beni heyecanlandırıyor.
Meraklı biri, merkür retrosu da ne demek deyip, araştırıp, astrolojiye ilgi duyabilir.
12-27-2009 12:23 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
hilal-e Çevrimdışı
Merkury Vip
Merkury Vip
lt=

Félicé FilosoFo Yazılan:Dizilerde astrolojiye dair şeylere rastlamak pek sık rastlanan bir durum değil.
Dr dediki, bu merkür geri hareketine başladı yine heralde..Bunu esprili bir şekilde söyledi. Size çok önemli gelmeyebilir ama, bu tarz şeyler beni heyecanlandırıyor.
Meraklı biri, merkür retrosu da ne demek deyip, araştırıp, astrolojiye ilgi duyabilir.

Evet Amerikada ve ingilterede üniverstelerde 'astroloji' bölümüde var....isteyenler içingülücük

http://imageshack.us/photo/my-images/812...16923.gif/
12-28-2009 12:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

hilal-e Yazılan:
Félicé FilosoFo Yazılan:Dizilerde astrolojiye dair şeylere rastlamak pek sık rastlanan bir durum değil.

Evet Amerikada ve ingilterede üniverstelerde 'astroloji' bölümüde var....isteyenler içingülücük

2002 civarı, Doğuş üniversitesinde Hakan Kırkoğlu astroloji eğitimi vermiş. Ama devam etmemiş program.
İstemek yetmiyor Hilal;) ben istiyorum ama, üniversitesini bırak, özel bir kurumda bile bu eğitimi alamıyorum. Çünkü param yok..Ben bu paranın...
12-28-2009 01:22 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Derin
Kayıtsız

Güneş’in seyahatinde onun en yakın yoldaşı Merkür hiçbir zaman Güneş’ten 27 dereceden fazla uzaklaşmaz. Bu yüzden Merkür nadiren görülebilir, en iyi göründüğü zaman tam güneş tutulmasıdır. Güneş gibi Merkür’ün Zodyak’ı dolaşması bir yıl sürer, natal haritada Merkür ya Güneş ile aynı burçta veya bir önceki ya da bir sonraki burçtadır.

YÜCELME BURÇLARI İKİZLER, BAŞAK
RENKLERİ KARIŞIK VEYA ALACA RENKLER
HAFTANIN GÜNÜ ÇARŞAMBA
METALİ CIVA

Yunan mitolojisinde Merkür, tanrıların kanatlı elçisi Merkür’dür. Bu yüzden Merkür, Zodyak’ın sözcüsü eril burç İkizler’in yöneticisi olmasında da görüldüğü üzere, iletişimle ilgili her şeyi sembolize eder. Merkür ayrıca kesinlik ve kusursuzluk arayışında olan dişi burç Başak’ın yöneticisidir. Çünkü zihnin başka bir işlevi de analiz etme, tanımlama ve ayrım yapmadır.

Meraklı Gizleyici

--------------------------------------------------------------------------------
Merkür zihnin gezegeni olarak meraklıdır, fakat o aynı zamanda gençliğin gezegenidir. O derinlikten ziyade yüzüyle ilişkilidir, bu yüzden ciddi araştırmayı değil, öğrenimi yönetir. O ayrıca sesiniz, yazılı ve sözlü kelimelerle yapılan her şey, mektuplar, telefonlar, sohbetler, fikirler, kitaplar, medya ve benzeridir.

Dil ifşa ettiği kadar gizler de. Bu yüzden Merkür dile gelmeyenleri, özel düşünceleri, fantezileri ve fikirleri de temsil eder. Natal haritadaki yerine bağlı olarak yalan söyler veya doğrucudur, kışkırtıcı veya yüzleşmeden kaçıcıdır, açık veya sırlıdır. Merkür ayrıca mizahın ve majinin yöneticisidir. Elleri yönetir – el çabukluğu gözü yanıltır – yani Merkür bir majisyen olduğu kadar bir hırsız da olabilir.

Merkür tipleri genellikle el becerileri, zekaları, hızlılıkları ile ünlüdürler. Bu durum işçilik ve el becerileri şeklinde fiziksel olarak veya zeka yoluyla zihinsel olarak kendini gösterebilir. Ortak bir özellik ifade gücüdür. Merkür’ün şarkıcıların ve müzisyenlerin, yazarların, sunucuların, gazetecilerin ve araştırmanların haritasında güçlü olması şaşırtıcı değildir. Merkür ayrıca yerel seyahat, kısa yolculuklar, arabalar, otobüsler ve bisikletler gibi taşıma araçlarını yönetir.

© Joanna Watters, alındığı yer Astrology For Today, Carroll & Brown Publishers Ltd., London, 2003

© 2010, BATİNİLER
12-19-2010 11:23 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Yargıç Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 5

ben merküre çok önem veriyorum.zekayla ilgili olduğu için karakterle pek alakası yok gibi görünebilir ama merkürün burcu, açıları, evi zihin yapısı, algılama yeteneği ve şekli, yargılama yeteneği ve şekli, zihninin hangi konularda iyi çalışacağı ve hangi konulara yoğunlaşacağını belirler.bence kişiliğe damgasını doğrudan vuruyo.özellikle ay ve güneşle olumlu açıları varsa merkürün ruhaniyetiyle bütün bi kişilik olabilir.örneğin kişinin güneşi koç merkürü balık olsa ; hep kendisini gören koça yoğun empati ve sezgi yeteneği olan merkür dış dünyadan ve başka insanların ruhaniyetinden bilgiler vercek.bu durumda saldırgan koçun ateşi söncek.

u_u
12-24-2010 02:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Geri giden merkür ve yalan? dubletoprak 29 68,268 11-15-2020 12:52 AM
Son Mesaj: Feslegen
  Merkür Boğa Burcunda astrosohbet 21 34,618 06-28-2020 07:57 PM
Son Mesaj: Merau
  Merkür Aslan Burcunda astrosohbet 8 15,483 04-19-2020 02:43 AM
Son Mesaj: Feslegen