Değerlendir:
  • 20 Oy - 2.6 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Geri giden merkür ve yalan?
Yazar Mesaj
dubletoprak Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 0

Geri giden merkür ve yalan?
merhaba,
bir arkadaşımın arkadaşı vardır, hayalgücü hiperaktif ve kontrol edemediği bu özelliği korkunç bir yalancılıkla kişiliğine yansımış.
iletişimi çok iyidir, sıcaktır , acayip girişkendir vs. ama korkunç yalancıdır, garip... herneyse
kızın haritasına baktım demin,
ve merkürünün geri olduğunu gördüm inanamadım, çünkü iyi bir iletişimci hatta mesleği de iletişim...
bir daha baktım dikkatle geri giden merkürü jüpiterle kavuşumda, yani jüpiterin abartıcılığı geri giden merkürde yalancılık olarak kendisini çıkarabilir mi arkadaşlar, ne dersiniz hımm
not:haritasını ekleyebilirim ama doğum saati belli değil 12 olarak aldım
08-24-2008 12:28 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yezda Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 3

Cvp: geri gden merkür ve yalan???
Benimde merkürüm geri ama yalandan ve yalancı insandan nefret ederim...

Artık hepimiz geri giden Merkür'ün anlamını bilir olduk, ancak yine de bilmeyenler için tekrar edelim ve geri giden Merkür'ün özelliklerine bir göz atalım:

-derin düşünceler içinde, iç dünyaya yönelmiş bir zihin.

-kendini analiz eden, özeleştiri yapan insan.

-iç dünyadaki hassas noktaların farkında olma süreci.

-dalgın, dıştaki ayrıntıları algılamaya duyarlı değil.

-edebiyatla ilgili ya da bu konuda yetenekli.

-sindirerek öğrenir.

-söz söylemeye ya da iletişim kurmaya utanır. Ağzından çıkanı kulağı duyar.

-kendi başına kalmaktan zevk alır, gevezelik etmeye ya da ayaküstü sohbetlere eğilimli değildir.

-algılarını kelimelere dökmekte ve iletişim kurmakta sıkıntı çeker.

-yanlış anlaşıldığı ya da insanlarla iletişim kuramadığı hissini taşır.

ama bunlar kişinin haritasında merkürün geri haraketinin devam ettiği zamanı içine alır,merkürün ileri harakete döndüğü sene kişinin bu özellikleri tamamen değişir...

Başkalarına dayalı bir yaşam süren, hiçbir şey yapmadan öylesine yaşayan bir kişi, başına gelen zorlukları, kaderim buymuş diye nitelendiremez.
08-24-2008 01:42 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
dubletoprak Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

zaten geri giden merkürü yüzünden yalancı demedim sevgili yezda, jüpiter ve merkürü kavuşumda, zaten kızda hayalgücüde abrtılı boyutta, böyle bir kombinasyon olabili mi, sormak istediğim buydu, yoksa benim eşimin de natal merkürü geri ve kendisi hiç yalancı değiildir ;)
08-24-2008 03:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ay_se Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 2

RE: geri gden merkür ve yalan???
dubletoprak Yazılan:zaten geri giden merkürü yüzünden yalancı demedim sevgili yezda, jüpiter ve merkürü kavuşumda, zaten kızda hayalgücüde abrtılı boyutta, böyle bir kombinasyon olabili mi, sormak istediğim buydu, yoksa benim eşimin de natal merkürü geri ve kendisi hiç yalancı değiildir ;)

sevgili dubletoprak düşüncende haklı olabilirsin.çünkü incelediğim haritalarda jüpiter-merkürün olumsuz açılarında malesef bu tür etkilere açık kişileri bende gördüm.belki başka etkilerde vardır,tek başına bu açıyı baz alabilirmiyiz bilemiyorum.jüpiter-merkür karelerdede var bu etki.duyduğuma göre politikacılara uygun bir açıymış bu açıhımm artık gerisini sizin insiyatifinize bırakıyorumask

feryadıma şahit gökteki tüm yıldızlar.
08-24-2008 04:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yezda Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 3

terazideki satürn,mars,plüto kavuşumum 1.inci evimdeki merkür ve ayıma 120.baktığı için yalan ve yalancı olan insanlarlardan hiç hoşlanmam ve güven konusu benim için çok önemlidir... Merkür jüpiter sert etkileri ayse.arkadaşımızında dediği gibi bu etkilere neden olabilir ama aynı zamanda merküre 120.bakan bir satürn bu etkiyi azaltabilir...

Başkalarına dayalı bir yaşam süren, hiçbir şey yapmadan öylesine yaşayan bir kişi, başına gelen zorlukları, kaderim buymuş diye nitelendiremez.
08-24-2008 11:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

Astrolog İrem Su; Merkür gerilerken doğan kişilerde oluşan durumları açıklamış, dubletoprak size yardımcı olacağını düşünüyorum.

Merkür astrolojide iletişim, haberleşme, zihinsel düşünce, kısaca diğer insanlarla bağlantı kurmamızı sağlayan bir temsilci. Doğum haritasında Merkürün konumunu incelediğimizde o kişinin yukarıdaki konularda nasıl bir iletişimde bulunduğunu öğreniyoruz.. Eğer güçlü bir burçta örneğin ikizler, Başak ve Kova'da konumlandığı zaman ve doğum haritasının 3,6,11. evlerinde ise ve olumlu açılar altındaysa o insanın güçlü bir iletişime sahip olduğunu ve aklını en olumlu alanlarda kullanabileceğini saptamış oluyoruz.. Eğer olumsuz görünümler altındaysa kişi aklını yanlış yerlerde yanlış şekillerde kullanıyor… Mesela ters şeyler yanlış işler düşünüyor ve bunları da gayet mantıklıymış gibi göstermeye çalışıyor.. Yalan konuşuyor, inanılmaz ama neler söylüyor ve siz söyleyince de yok canım şöyle böyle ne alakası var diyerek yaptığı yanlışlığı kabul ettirmeye çalışıyor ya da dikkafalı bir insan oluyor.. Ne söyleseniz kendi bildiğini okuyor.. Çok kurnaz oluyor mesela, kimi nasıl kandıracağını yoldan çıkaracağını biliyor… Hilekar tabiata yakın oluyor… Ayak üstünde on kişiyi kendi tarafına yalan dolanla çekebiliyor… Tabi merkürün bu denli ters olması için sadece bulunduğu konum veya haritadaki açıları yeterli değil.. Bunun için tüm haritanın incelenmesi lazım… Adam yalan söylüyordur ama kimseye zararı yoktur veya çok akıllıdır ama kullanmasını bilmez… Bu yüzden merkürün doğum haritasındaki konumunu inceledikten sonra haritanın tümünü tekrar ele alırız… Acaba bu zorluk nerelerde zarar vermez nerelerde sorun yaratır diye…

Geri hareket ise, bu hangi gezegen olursa olsun bir içe yönelme yani tekrar gözden geçirme hali demektir… Merkür geri hareketi ise, kişinin iç dünyasında herhangi bir olayı veya oluşumu tekrar düşünmesi, hesap etmesi, analiz edebilmesi, özeleştiri yaparak kendini düzenleyebilmesi demek.. Örneğin Merkür İkizler burcunda geri harekette doğan bir çocuk bir de olumlu bir evde konumlanmışsa iletişim alanında bir yetenek olabilir, bu çocuk her öğrendiği bilgiyi kendi içinde tekrarlayarak dağarcığını genişletebilir. Çok zekidir ve herkesten daha çabuk okumayı sökebilir. Yani büyük şans fakat dediğim gibi tüm harita gözden geçirilir öyle karar verilir… Tek bir oluşumla şu demek zor…..

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
08-25-2008 03:23 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

dubletoprak Yazılan:merhaba,
bir arkadaşımın arkadaşı vardır, hayalgücü hiperaktif ve kontrol edemediği bu özelliği korkunç bir yalancılıkla kişiliğine yansımış.
iletişimi çok iyidir, sıcaktır , acayip girişkendir vs. ama korkunç yalancıdır, garip... herneyse
kızın haritasına baktım demin,
ve merkürünün geri olduğunu gördüm inanamadım, çünkü iyi bir iletişimci hatta mesleği de iletişim...
bir daha baktım dikkatle geri giden merkürü jüpiterle kavuşumda, yani jüpiterin abartıcılığı geri giden merkürde yalancılık olarak kendisini çıkarabilir mi arkadaşlar, ne dersiniz hımm
not:haritasını ekleyebilirim ama doğum saati belli değil 12 olarak aldım

bende şunu söyleyebilirim jüpiter ve neptünün sert ve güçlü açıları kontrol edilemeyecek düzeyde olduğunda yalan ve abartıya eğilim sözkonusu olabilir.
birde haritada lilith'in incelenmesinde fayda görüyorum.

08-25-2008 03:47 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sim. Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Yalan dolanı huy edinmiş bir kuzenim var malesef. Onda Güneş Neptün Merkür kavuşumu var. Bu kavuşum Mars'tan kare alıyor. Pluto Satürn kavuşumu da K. Ay düğümüne kare

http://www.astrozoom.com/sonuc.php?ISIM=...&x=67&y=14
08-25-2008 03:56 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

simya Yazılan:Yalan dolanı huy edinmiş bir kuzenim var malesef. Onda Güneş Neptün Merkür kavuşumu var. Bu kavuşum Mars'tan kare alıyor. Pluto Satürn kavuşumu da K. Ay düğümüne kare

evet güzel bir örnek simya. yukarıda da söyledim jüpiter ve neptün sert etkiler alınca abartı ve yanılgılar ortaya çıkabiliyor..
tabii illaki jüpiter ve neptün sert açısı olanlara abartıcı ve yalancı demek çok yanlış olur , burada sihirli kelime şudur ''kontrol''
aşırı hiperaktiviteyi kontrol edemeyenler abartıya ve yanılgıya eğilim gösterebilir.

08-25-2008 04:02 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Hades Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Bendede vardı küçükken yalan söyleme olayı. Ama bunlar herkezde olan şeylerdi sanırım. Önemli olan büyüdükçe bilincine varmak ve bundan kurtulabilmek. Satürn Merkürümün üzerinden kaçkere ileri geri ileri geri yapıp geçti ohoo. Yalan kötü birşey ve satürnde bunu çok iyi kullanıyormuş silah olarak.

Fark edilmek için çok küçük olduğunu düşünüyorsan, kapalı bir odada bir sivrisinekle uyumayı dene.
08-25-2008 08:57 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Merkür Boğa Burcunda astrosohbet 21 34,464 06-28-2020 07:57 PM
Son Mesaj: Merau
  Merkür Aslan Burcunda astrosohbet 8 15,433 04-19-2020 02:43 AM
Son Mesaj: Feslegen
  MERKÜR GERİLERKEN DOĞANLAR vivienleigh 18 40,819 06-23-2018 01:52 AM
Son Mesaj: Ahmeedd
  Merkür Balık Burcunda astrosohbet 44 60,935 05-06-2018 09:08 PM