Değerlendir:
  • 19 Oy - 2.74 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Burçlara Göre Dini Tutum
Yazar Mesaj
Daily Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

RE: Burçlara Göre Dini Tutum
Bir yaratıcı var mı? bu sorgulanabilir, var olduğuna ikna olduktan, bildikten, sonra ki her cümle; ukalalıktır. nacizane fikrim budur. cevaplarına, içeriğine, çok kolayca ulaşabilecekleri soruları sormak sorgulamak değildir.

Okyanusta ölmez de insan, gider bir kaşık ''sevda'' da boğulur...
Cemal Süreya...

Sadece susayanlar suyu aramaz. Su da susuzları arar durur.
RUMİ

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang...y=13&go=Go
10-23-2009 08:49 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

Cvp: RE: Burçlara Göre Dini Tutum
Daily Yazılan:Bir yaratıcı var mı? bu sorgulanabilir, var olduğuna ikna olduktan, bildikten, sonra ki her cümle; ukalalıktır. nacizane fikrim budur. cevaplarına, içeriğine, çok kolayca ulaşabilecekleri soruları sormak sorgulamak değildir.

sorun, var olduğuna inandıktan sonra da ortaya çıkar.çünkü ,dünyada bütün insanlar İslamiyet'teki Allah kavramına inanmıyor veya hristiyanlık ve musevilikta ifade edilen yaratıcı kavramına inanmıyor.
yaratıcının var olduğunu bilmekten fazlası da gerekir.

kolay zor kişlere göre değişir.sana kolay gelen başkasına zor gelebiliyordur.bu değişkendir.
10-23-2009 08:54 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Dark Lord Dışarıda
DARK SIDE
**
lt=

Rep Puanı: 0

sorgulamayan ya aptaldır, yada gerçekten iman etmiştir...

Eğer Tanrı varsa;
İki durumda da, ne yazık ki sorgulamayanlar kazanıyor hehee

Herkes dedi merak içinde
Ölümden sonra hayat var mı diye,
Boşuna düşünürler
Sanki hayat varmış gibi ölümden önce ...
10-23-2009 08:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Daily Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

aeon Yazılan:
Daily Yazılan:Bir yaratıcı var mı? bu sorgulanabilir, var olduğuna ikna olduktan, bildikten, sonra ki her cümle; ukalalıktır. nacizane fikrim budur. cevaplarına, içeriğine, çok kolayca ulaşabilecekleri soruları sormak sorgulamak değildir.

sorun, var olduğuna inandıktan sonra da ortaya çıkar.dünya da bütün insanlar İslamiyet'teki Allah kavramına inanmıyor veya hristiyanlık ve musevilikta ifade edilen yaratıcı kavramına inanmıyor.
yaratıcının var olduğunu bilmekten fazlası da gerekir.

kolay zor kişlere göre değişir.sana kolay gelen başkasına zor gelebiliyordur.bu değişkendir.

var olduğuna inanan onu arar ve bulur. tembellik edip adına da sorguluyorum demez. Bir yaratıcı olduğunu farkeden bir hristiyan bakar ki; ona öğretilen tanrı yorulan, dinlenen, çocuğu olan v.s bir tanrıdır. kabullenemez onu arar ( ve bulur. Allah kullarına açık mektup göndermiştir. sorguluyorum diyen kaç kişi açıp bunu okumuştur??? ) yada kolayına kaçar deist olur. örnekleri çoğaltmak mümkündür. dürüstçe kendine soran kim olursa olsun, cevap; tembelliktir. artık buna atalet mi dersiniz, nefsin hoşuna giden mi dersiniz size kalmış.

Cemal Süreya...

RUMİ

10-23-2009 09:05 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Dark Lord Dışarıda
DARK SIDE
**
lt=

KoçAslanı Yazılan:
Melancholic Yazılan:sorgulamayan ya aptaldır, yada gerçekten iman etmiştir...

Eğer Tanrı varsa;
İki durumda da, ne yazık ki sorgulamayanlar kazanıyor hehee

madem sorgulayanlar cezalandıralacak ne diye bu yeti verilmiş insanlara ?
insan zihnine laf geçiremezki..Düşünmek istemediğin şeyleri düşünür zihin, inatla..Şahsen bende böyle..

Kümeler konusuna ağırlık vermeni öneririm dil çýkarma Sorgulamayanların kazanacak olması, sorgulayanların kaybedeceği anlamına gelmiyor. Biri diğerinin alt kümesi. Sorgulayıp da inananlar, sorgulamadan inananlara göre daha çok kazanacaklar (din adamlarının yalancısıyım). Ama sorgulayıp da, inanmama durumu da var. İşte bu risk içeriyor =) Ondan dolayı sorgulamayanlar için risk söz konusu değil gözkýrpma

Herkes dedi merak içinde
Boşuna düşünürler
10-23-2009 09:07 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

Daily Yazılan:var olduğuna inanan onu arar ve bulur. tembellik edip adına da sorguluyorum demez. Bir yaratıcı olduğunu farkeden bir hristiyan bakar ki; ona öğretilen tanrı yorulan, dinlenen, çocuğu olan v.s bir tanrıdır. kabullenemez onu arar ( ve bulur. Allah kullarına açık mektup göndermiştir. sorguluyorum diyen kaç kişi açıp bunu okumuştur??? ) yada kolayına kaçar deist olur. örnekleri çoğaltmak mümkündür. dürüstçe kendine soran kim olursa olsun, cevap; tembelliktir. artık buna atalet mi dersiniz, nefsin hoşuna giden mi dersiniz size kalmış.

kutuplarda veya afrikanın ilkel kabilelerinde doğan bir kimseyi düşünelim; asla ve asla İslamiyette anlatılan Allah inancını sorguluyarak bulamaz.
anladığım kadarıyla inançlı bir Müslümansınız.acaba aileniz sizi hristiyan olarak yetiştirseydi , İslama yönelebilir miydiniz?
ayrıca sorgulama objektifse faydalı olur.ben inanmak istiyorum dedikten sonra yapılan uygulamanın , sorgulama olduğuna katılamıyorum.ona ,inançdıktan sonra araştırmak adını vermemiz daha uygun olur.
10-23-2009 09:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Daily Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

KoçAslanı Yazılan:

peki görsel, işitsel, somut bir kanıtı varmı? yok. kim ne ispat gösterirse göstersin hepsi soyuttur.Ateist, bana gelip "görmediğim şeye inanmam" diyor, ben niye hiçbirşey diyemiyorum? bunu kastettim yani.Sonuç olarakta sorgulamamız gerektiği çıkıyor ortaya..Sorgulamayan anormaldir zaten.

Kuranı Kerim en büyük kanıttır. 1500 sene öncesinden bilinmesi imkansız bilgiler verir. bu somut bir ispattır. ama bunun için de açıklama olarak uzaylılar v.s tercih edilmiştir.

Kendimi ifade edemiyorum sanırım... ( bu birazda uzun uzun yazmaya üşendiğimden oluyor gülücük ) sorgulamaya sonuna kadar katılıyorum ama böylesine değil... Yaratıcı olduğuna ikna oldun mu, onu bul. tüm dinleri incele ama gerçekten incele. burada harcadığımız zamanın yarısı yeter inanın. buraya kadar sorgulamaya varım. bulduktan sonra sorgulamak olmaz, işte o ukalalıktır.

Cemal Süreya...

RUMİ

10-23-2009 09:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Daily Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

aeon Yazılan:
Daily Yazılan:var olduğuna inanan onu arar ve bulur. tembellik edip adına da sorguluyorum demez. Bir yaratıcı olduğunu farkeden bir hristiyan bakar ki; ona öğretilen tanrı yorulan, dinlenen, çocuğu olan v.s bir tanrıdır. kabullenemez onu arar ( ve bulur. Allah kullarına açık mektup göndermiştir. sorguluyorum diyen kaç kişi açıp bunu okumuştur??? ) yada kolayına kaçar deist olur. örnekleri çoğaltmak mümkündür. dürüstçe kendine soran kim olursa olsun, cevap; tembelliktir. artık buna atalet mi dersiniz, nefsin hoşuna giden mi dersiniz size kalmış.

kutuplarda veya afrikanın ilkel kabilelerinde doğan bir kimseyi düşünelim; asla ve asla İslamiyette anlatılan Allah inancını sorguluyarak bulamaz.
anladığım kadarıyla inançlı bir Müslümansınız.acaba aileniz sizi hristiyan olarak yetiştirseydi , İslama yönelebilir miydiniz?
ayrıca sorgulama objektifse faydalı olur.ben inanmak istiyorum dedikten sonra yapılan uygulamanın , sorgulama olduğuna katılamıyorum.ona ,inançdıktan sonra araştırmak adını vermemiz daha uygun olur.

Benim inandığım Rabbim adildir. kulundan gücü yetmeyeni istemez, istiyorsa gücü yetiyordur. hz. ibrahim putperest bir dünya ya putperest bir babanın oğlu olarak doğmuş. ama Rabbini bulmuştur. hikayesini bilirsiniz, tekrar anlatmayayım, uzun sürer gülücük eğer hristiyan olarak yetişseydim, müslüman olamazdım dersem zaten ben müslüman değilim demektir. Rabbimin bana anlattıklarını dinlememiş ve gereğince ona iman etmemiş olurdum. eğer siz bu sözleri kendi adınıza söylüyor ve Allah a iman etmiyorsanız, muhatabım siz değilsiniz. siz sonuna kadar sorgulamakta haklısınız, fakat nacizane tavsiyem yanlış şeyleri sorguluyorsunuz olur.
benim muhatabım iman ediyorum diyenler...

Cemal Süreya...

RUMİ

10-23-2009 09:30 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Dark Lord Dışarıda
DARK SIDE
**
lt=

Öyle demeyin yaww... "Kay" diye bir çizgi film var. Bir adada tek başına büyüyen bir çocuğun islamiyeti buluşunu anlatıyor. Ceylanı annesi benimsiyor falan, bal yiyince "aman allahım, ne kadar güzel. Bizi ve bunları yaratan birşey olmalı diyor". Keşke ben de ıssız bir adada büyüseymişim . O zaman İslamiyeti daha rahat bulurmuşum gülücük)

Herkes dedi merak içinde
Boşuna düşünürler
10-23-2009 09:35 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Melancholic Yazılan:Öyle demeyin yaww... "Kay" diye bir çizgi film var. Bir adada tek başına büyüyen bir çocuğun islamiyeti buluşunu anlatıyor. Ceylanı annesi benimsiyor falan, bal yiyince "aman allahım, ne kadar güzel. Bizi ve bunları yaratan birşey olmalı diyor". Keşke ben de ıssız bir adada büyüseymişim . O zaman İslamiyeti daha rahat bulurmuşum gülücük)

sınırlar ( satürn ) ve sınırları sorgulamak ( uranüs )

ama bence en iyisi sadece inanmak ( neptün )

gülücük

10-23-2009 09:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Burcunuz /Yükleselen Burcunuza Göre Saç Renginiz Alejandro 35 41,786 08-18-2016 02:12 AM
Son Mesaj: Alejandro
  Maya takvimine göre burcunuz kariyb 24 33,545 04-14-2012 07:42 AM
Son Mesaj: Mavisahram
  Dünyanın En Zengin 1000 Kişisinin Burçlara Göre Dağılımı Lajâ 31 40,158 02-19-2012 09:06 PM
Son Mesaj: smoochy
  14 Şubat' Burçlara Göre Hediye Seçimi (: Terazi 5 8,439 02-07-2012 03:43 PM
Son Mesaj: ateskızı
  Burcunuza Göre Sağlikli Beslenme önerileri Angel 5 7,963 11-28-2008 10:03 PM
Son Mesaj: red lionsa
  Burçların Ortak Özelliklere Göre Gruplandırılması kariyb 4 11,747 11-01-2008 10:38 PM
Son Mesaj: morello
  DOĞUM AYINIZA GÖRE RUH HALİNİZ Angel 7 10,524 10-21-2008 02:54 PM
Son Mesaj: acmiyam

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 2 Misafir