Değerlendir:
  • 48 Oy - 2.98 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Satürn Açıları
Yazar Mesaj
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

RE: Satürn Açıları
(07-15-2010 04:12 AM)misnur Yazılan:  Merkür_Satürn Karesi (90 )

Haritasında Merkür satürn karesi olanlar geleneklere bağlıdırlar. Karamsarlığa kolay kapılabilir, olayların daha çok kötü yanlarını düşünürler. Önemsiz detaylar üzerinde çok fazla durdukları için, asıl önemli olanı kaçırabilirler. Başaramamak korkusu yüzünden atılım yapmakta zorlanırlar. Kardeş ve çocuklarla ilişkilerinde problem yaşayabilirler.
---------------------------------------------------
Kardeşlerle olanı anlıyorum da çocuklarla olabilecek bir iletişim problemi ne alakahim

Bu tarz yorumları Merkürü 3. evin yöneticisiymiş gibi düşünerek yazıyorlar genelde.Bence sen kardeşlerinle ve çocuklarla ilişkilerini kendi 3. ve 5. evlerinin yöneticilerini ve bu evlerdeki gezegenleri düşünerek yorumla.

Nin.Me.Sar.Ra
07-18-2010 04:09 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(09-24-2010 08:08 PM)DenizKızı Yazılan:  asc satürn karesi güneş satürn karesi kadar etkili midir?Çnkü ben bunun sıkıntısını çok çekiyorum :(

Güneşin satürnle olan karesi kadar etkili olmaz..Yükselene açı yapan gezegenleri sue tompkins dikkate alıyor, oda 4. yada 10. evden açı alırsa...Güneş parlamayı sever, yaşam kaynağımızdır, güven duygumuzdur..Satürnün bu prensibe dokunması, egoyu darmadağın eder, münzevi, özgüvensiz, melankolik, hep engellerle karşılaşan bir kimlik açığa çıkartır..Eğer ascye olan kareyi dikkate alsak bile, bu bir nokta olduğu için sadece, günlük hayatta kendini ifade etmekte zorlanma, seçici iletişim, soğuk bir görüntü olabilir kişi de..Güneşle olan kare, asc ile olan kare ile yarışamaz yanigülücük
09-24-2010 10:54 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 25

(12-06-2010 11:00 PM)gezegenjupiter Yazılan:  güneş satürnle 7 derece kavuşumda placidusta 5. evde (wholesing 6.) y
yayda olduğundanmıdır nedir hiç öyle melankolik karamsar bir hissiyatım yok.
ama zaman konusunda aşırı derecede takıntılıyım.örnek:

'ne zaman geleceksin?'
'öğleden sonra'
'öğleden sonra diye bir saat yok, kaçta geleceksin?'
'3-4 gibi gelirim'
'3 mü 4 mü' koptum.w

'saat kaç'
'altı buçuğu 2 geçiyor' :D

annem: 'akşama teyzenlere gidicez'
'kaçta?'
'akşama işte, yemekten sonra'
'yani kaçta?'
'başbakan mısın be randevu alıcaz senden'

asansör 40 saniyede aşşağıya iniyor..evden durağa yürüyüşüm topuklu ayakkabıyla 3 dakika , sporla 2 dak 30 saniye kadar..bunu hesaplayıp ona göre evden çıkıyorum..

Çok ilginçmiş gerçekten gülücük) Saate dakikliğe bende önem veririm dakikasına dikkat ederimde böyle aşırı değil.
12-06-2010 11:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

Bunun satürnle alakası yok. Bu bildiğin başak gülücük
12-07-2010 02:00 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 25

(07-17-2010 04:21 PM)miyase Yazılan:  Kesinlikle katılıyorum... Ben mesela bir yengeç olmama rağmen çocukları sevemiyorum mesela, zaman geçmesi gerekiyor... Ve bendede merkür satürn karesi var.

miyase avatardaki sensen eğer daha sen çocuksun yagülücük) Tabi ilerde seversin şimdi senin sevilme zamanın çok şirinmişsin amagülücük
12-07-2010 02:13 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Yakamoz Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 19

(12-06-2010 11:16 PM)Messa Yazılan:  
(12-06-2010 11:00 PM)gezegenjupiter Yazılan:  güneş satürnle 7 derece kavuşumda placidusta 5. evde (wholesing 6.) y
yayda olduğundanmıdır nedir hiç öyle melankolik karamsar bir hissiyatım yok.
ama zaman konusunda aşırı derecede takıntılıyım.örnek:

'ne zaman geleceksin?'
'öğleden sonra'
'öğleden sonra diye bir saat yok, kaçta geleceksin?'
'3-4 gibi gelirim'
'3 mü 4 mü' koptum.w

'saat kaç'
'altı buçuğu 2 geçiyor' :D

annem: 'akşama teyzenlere gidicez'
'kaçta?'
'akşama işte, yemekten sonra'
'yani kaçta?'
'başbakan mısın be randevu alıcaz senden'

asansör 40 saniyede aşşağıya iniyor..evden durağa yürüyüşüm topuklu ayakkabıyla 3 dakika , sporla 2 dak 30 saniye kadar..bunu hesaplayıp ona göre evden çıkıyorum..

Çok ilginçmiş gerçekten gülücük) Saate dakikliğe bende önem veririm dakikasına dikkat ederimde böyle aşırı değil.

tiyatral_gitarist bunun satürnle bir alakası yok demiş ama bence var. benim satürn asc kavuşum ve satürn mars karem var. benim de aynen böyle saat hesaplamalarım vardır. bir şeyi yaptıktan sonra ne kadar zamanımı almış çok merak ederim, bir şeye bir yere geç kalmaktan nefret ederim. buna rahmen zamanlama sıkıntısı çekebiliyorum çoğu zaman o da mars karesi yüzünden olabillir.

12-16-2010 01:25 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Valde_Amor Çevrimdışı
Lunar Vip
Lunar Vip
lt=

Rep Puanı: 1

Başak burcunda Güneş-Satürn kavuşumu olan bir arkadaşım var. Onunla ilk tanıştığımızdan bir süre sonra haritasına baktığımda birçok olumlu özelliğin yanında bu açıyı da görünce şöyle bir genel yorum yapmıştım: Kendine güveninde bazı sorunlar olabilir, baba çok katı, disiplinli veya soğuk birisi olabilir veya sen onu öyle algılıyor olabilirsin... Gerçekten de bahsettiğim kişide belirgin bir kendine güven eksikliği vardı. Babası tam bir iş bağımlısı, disiplinli ve katı kuralları olan birisiymiş. Hatta arkadaşın özgüveni üzerinde öyle olumsuz etkisi var ki çok iyi araba kullanan arkadaşım babasının yanında araba kullanırken sürekli hata yaptığını söylemişti. Babası torunlarıyla oyun oynarken arkadaşım gözlerine inanamayarak "bu şen şakrak adam benim babam mı?" diye şaşırmaktan kendini alamıyormuş...

Çalışırken çok disiplinli ve sebatlı olabiliyor. Sadık bir çalışan (Başak burcu), herkes yorulsa o işini en küçük ayrıntısına kadar gayet düzenli ve tertipli yapıyor. Ben de ona söyledim zaten: Senin sevdiğin bir konuda çok iyi çalışman lazım dedim. Muhtemelen bu onu uzman yapmakla kalmayacak, kendine güvenini de getirecektir...

Astrolojinin faydaları işte.

(Bu kişinin arkasından konuşmuş gibi oldum kusura bakmayın, ama nasıl olsa isim vermeden anlattığımdan ve buradaki herhangi birisi onunla karşılışsa bile burada anlatılan kişi olduğunun onun aklına bile gelmeyeceğinden böyle örnek verebildim. Astrolojiye feda olsun gülücük )
12-16-2010 03:00 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ebru29 Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

[quote='Angel' pid='34637' dateline='1221074970']
Venüs’ü Satürn ile açı yapan haritalar insanları birlikte tutar, çünkü Satürn bir yapışkan gibidir. Bir kare, bu birlikteliği çok sıkı tutacaktır. Satürn bağlantısı olmayan ilişkilere çok ümit vermemekteyim çünkü Satürn karşısındakine senden sorumlu olacağım, sana yemek pişireceğim ve çalışacağım ve buna benzer şeyler söylemektedir. Satürn’ün diğer haritada Mars ile kavuşum yaptığı haritalar görebilirsiniz. Bu pek iyi değildir fakat fazlasıyla manyetiktir. Eğer bir kadının Satürn’ü bir adamın Mars’ının üstünde ise ona olan arzusu, umutları ve tutkusu erkeği bir çok kereler psikolojik olarak zayıf, aciz bırakacaktır, çünkü eğer erkek dış dünyada kadının istediği gibi davranmaz ise seksüel bir manipülasyon olacaktır. Bir erkeğin Satürn’ü bir kadının Mars’ı ile birleşirse bu taktirde kadını çekingen yapacaktır. Kendini özgür hissetmeyecektir. Onunda problemleri olacaktır. Mars Plüton açıları şiddeti teşvik etmektedir, özellikle kedi haritanızda da varsa. Plüton’un yükselen burçta (ASC) olması veya köşe evlerde olması, sizin kendi gücünüzdür ve hayatınızı dönüştürmek ister. Bu tür insanların farkına varacaksınızdır. Çok güçlü yanları vardır. Plüton Merkür ile karşıt ise çok sert bir dile sahip olabilir. Haritalar arasında iyi Merkür iletişimler görmekten hoşlanırım. Eğer herhangi bir temas yok ise Ay ile Merkür size konuşmak için kabiliyet verecektir. Kare var ise, birbirlerini yanlış anlayabilirler, fakat bunun üstesinden gelebilirler. Kinkos açı olduğunda, bir tarafın gönderdiğini diğer taraf anlamamaktadır. Derinden sizi etkileyen ve hareket eden ve çözümlenmesi gereken konular gibidir .

Yazan: Carol Rushman
Çeviren Banu Kuru, Esq

haritalar arasındaa venüs satürn karesi tutkal görevindedir deniliyor.peki bayanın venüsü yengeçte erkeğin satürnü akrepteysee bu da bağlayıcı bir etki oluşturur mu ? aynı şeklide bayanın satürnüde akrepte erkeğin venüsü başakta burda semi sekstil denilen pekte etkisi olmayan bir açı mı oluşuyorr ?
01-11-2011 01:14 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Daily Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

kinkos açı nedir?

Okyanusta ölmez de insan, gider bir kaşık ''sevda'' da boğulur...
Cemal Süreya...

Sadece susayanlar suyu aramaz. Su da susuzları arar durur.
RUMİ

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang...y=13&go=Go
01-11-2011 03:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
panel Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

Arkadaşlar satürn'üm iyi açılar almış,rahat ettiği burçta ama 6. ev gibi gizli bir evde.Satürn'ümün kuvvetli olduğunu Yıldırım söylemişti.Hatta Satürn VIP bile olabilirmişim.Gerçekten herşeyi çok ciddiye alıyorum.bu açılarla ilgili yorum alabileceğim başka bir arkdşım var mı acaba?İyi geceler...

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=3...r=1&nho2=1
01-15-2011 01:26 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Satürn - Plüto Açıları astrosohbet 17 43,571 01-11-2020 05:58 PM
Son Mesaj: Raggio di sole
  Satürn - Neptün Açıları astrosohbet 10 25,622 03-11-2018 02:26 AM
Son Mesaj: say24
  Satürn - Uranüs Açıları astrosohbet 5 17,504 02-27-2017 01:44 PM
Son Mesaj: Nin.Me.Sar.Ra