Değerlendir:
  • 13 Oy - 3.08 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Türkiye'de son siyasi gelişmeler
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Türkiye'de son siyasi gelişmeler
(11-06-2010 02:16 PM)virgotaurus Yazılan:  Niye Numan Kurtulmuş dediğini bilmiyorum ama benim bir öngörüm var. Numan Kurtulmuş'a yakın biri olduğum ya da onu istediğim için değil ama Türkiye'nin şu anda kaydığı çizgide chp ya da sosyal demokrat herhangibir partiye şans tanımıyorum. Akp giderse yerine gelecek olan sola yakın değil Numan Kurtulmuş çizgisine yakın biri olacaktır. Hem tayyiple de ortak kaderi paylaşıyorlar. Türkiye'nin ekseninin değiştiğine inandığım için söylüyorum bunu da..

Çok mantıklı evet.

Niye Numan Kurtulmuş dedim ifade etmeye çalışayım.
Forumdaki bazı arkadaşlarınız farklı düşünsede gülücük siyasete objektif baktığımı düşünüyorum. Şu yaşıma kadar hiç bir partiye ve parti liderine sempati duymadım hatta forum içinde OY KULLANMAYIN gibi mesajlar verip tepki aldığımı hatırlıyorum.

Bugüne kadar böyle yaptım çünkü hangi siyasi partinin iktidara geldiğinin farketmeyeceğini , başa kim geçerse geçsin Batı odaklı politikalar izleyeceklerini düşünüyordum.
Kendi politikası olmayan , uzun vadeli düşünmeyen , günü kurtarma derdinde olup medya üzerinde birbirine hav hav havlayan kişiliklerin peşinden gitmemeyi tercih ettim.
Aslında hemen herkes bu söylediklerimin farkında.
Çok cahil göreceğiniz biri bile çıkıp siyasetçilerin kendi koltuğunu düşünmekten başka birşey yapmadığını söyleyecektir.

Numan Kurtulmuş gözlemlediğim kadarıyla farklı bir elektrik veriyor.
Öncelikle didişme - sürtüşme odaklı biri değil.
Çözüm odaklı olduğunu her fırsatta tane tane ifade ediyor.
Sonra kendisini sağda yada solda görmediğini vurguluyor. Kendimi bildim bileli bu sağ-sol görüşüne soğuk bakmışımdır

Ve hepsinden önemlisi ; Küresel Sermaye'den ( Piramitten ) emir almayacağına dair izlenimler alıyorum + söylemlerinde bu da var.

Türkiye'de iktidara oynayacak kişiler şunun farkında olmalıdır ;

en büyük problem ekonomi değildir , terör değildir , temel değerlerin kaybolması filan ( irtica ) hiç değildir.

Türkiye'nin ve ( Chavez gibi istisnalar dışında ) tüm dünya politikacılarının en büyük problemi , Küresel Sermaye'ye biat etmek durumunda bırakılmasıdır.
Eğer ' onlar ' burunlarını ülkemize sokmasa , en dandik siyasetçimiz bile şu ankinden daha iyi hale getirirdi Türkiyeyi eminim buna.
Ama realite diyorki ' onlar ' heryerde ve herşeye burnunu sokuyor..

İşte ben , bu en büyük problemle ilgili konuşan tek liderin Numan Kurtulmuş olduğunu gözlemliyorum. MHP terör odaklı dar düşünüyor , CHP rejim odaklı dar düşünüyor ve AKP Küresel Sermayenin yüksek müsadesiyle orada oturmaya devam ediyor.

Numan Kurtulmuş hem Kılıçdaroğluna benzer halkı ilgilendiren konulara değiniyor + hemde Küresel Sermayeye rağmen ülkeyi yönetmeye talip olduğunu vurguluyor.

Bu sebepler benim bu kişinin peşinden gitmem için yeterlidir.

Artık umarım çizgisinden sapmaz diyeyim.

11-06-2010 02:47 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Bu Konudaki Mesajlar
RE: Türkiye'de son siyasi gelişmeler - aeon - 11-06-2010, 01:33 PM
RE: Türkiye'de son siyasi gelişmeler - aeon - 11-10-2010, 01:44 PM
RE: Türkiye'de son siyasi gelişmeler - Félicé - 05-18-2011, 12:51 PM
RE: Türkiye'de son siyasi gelişmeler - ginka - 05-18-2011, 07:36 PM

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Türkiye Astrolojik Yorumu Angel 22 29,610 04-01-2017 03:18 AM
Son Mesaj: Alejandro
  Türkiye capri 12 15,030 03-05-2017 10:45 AM
Son Mesaj: Ahmeedd
  Dünyanın en ünlü astroloğu Türkiye’nin falına baktı Tuğçe 10 11,672 12-12-2010 01:01 AM
Son Mesaj: SeRDaL

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 6 Misafir