Değerlendir:
  • 28 Oy - 3.25 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

HARİTANIZDAKİ AÇILAR
Yazar Mesaj
vivienleigh Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 0

HARİTANIZDAKİ AÇILAR
haritanızdaki açıları kritik edebilirsiniz...
06-19-2007 12:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: HARİTANIZDAKİ AÇILAR
ben başlayım ; güneş - satürn karesine sahip biri olarak şikayetçiyim gülücük yay olmama rağmen , neşeli ve enerjik yönümü , gençliğimi aldı götürdü bu satürn. üstelik , yükselene de 90 derece bakıyor , kendimi ifade etme konusunda hep gerilim yaşamışımdır.
artık verdiklerini değerlendirmek gerektiğini öğrendim. disiplin ve sorumluluk duygusu verdiği güzel bir potansiyel. kaynak kitabımda , ileriki yaşlarda herşeyin daha iyi olacağını yazıyordu , bakalım göreceğiz.

06-19-2007 02:01 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Sert açı Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

güneşimin açısı yokaðla... ayımsa haritada tek başına bir yarımkürede ve pluto haricindeki bütün gezegenlerle zor açılar yapıyor. (ay kare venüs) (ay kare jüpiter) (ay karşıt neptün)
Duygusal problemler, anneyle problemler, ilişkide problemler (venüs kare mars)
Hayal ettiklerimle, karşılaştıklarım farklı oluyor, ama bana gerekenin bu olduğunu, öğrenmem, yaşamam gerekenin bu olduğunu keşfettiğimden beri hayal kırıklıklarım azaldı. Bazı şeyler değiştirilemiyor, kendini sevmek ve insanları olduğu gibi kabul etmek yeni yaşam tarzım (en azından çalışıyorumgülücük )
İyi sayılabilecek açılar; venüs 120 asc, ay 120 pluto, neptün 60 pluto, venüs 60 uranüs, merkür kavuşum uranüs
Hangi harita tamamen iyi ya da tamamen kötü olabilir ki değil mi?
yalnız anlamadığım, daha doğrusu yorum yapamadığım paralel açı. ay ile uranüs ve merkür arasında paralel açım varmış ve bunu kavuşumun az etkilisi olarak kabul etmem gerekiyormuş, bağlantı kuramadım, ama buralardayım elbet öğrenirimgülücük

Allah'a şükür, herşey hızla geçer, aşk ta, hatta keder de.
Nerde dün akşamki gözyaşları, geçen yılki karlar nerde?
06-19-2007 02:23 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kurby Çevrimdışı
.
**

şimdi, güneşimden başlayayım.Güneş-yengeç-10.evde

kavuşum merkür-aslan-11.ev:Merkürüm fazla yanık değil, 7 derece kaçabilmiş güneşimden.Meraklı yapımı buna borçluyum sanırım(Tamam satürn seni unutmadım.İkizlerde de satürn amcam oturuyor, 10. evde ve Mc ile dip komşusu. )Bu açı benim çenemi az düşürüyor, hele de kendimden bahsetmeye başlarsam, yandı karşımdaki!:D (Yazdıklarımı okuyunca bu iki arkadaşımın bana yaptığı güzelliği farkedeceksiniz.Satürn--merkür)

Kare uranüs-terazi-1.ev:"İsyanım vaaar!İsyancı geldi hanıııım!" diye bağırtan açım.:D

90 Şiron-koç-8.ev:Ağır yaralarda dahi yaralarımı sarabilme gücümü aldığım açım.Ne kadar dibe yuvarlanırsam yuvarlanayım, oradan bir şekilde çıkıyorum.Hem de ansızın.Seni seviyorum Şiron!

60 ASC-başak:İyimser, güleç bir dış maske kazandırıyor bana.Bazen pişmiş kelle gibi sırıttığımı hissetmeme sebep olsada seviyorum bu açımı.::D
06-19-2007 09:49 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Sert açı Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Ben bekliyorum sevgili seals, insan yine de farketmediği birşeyler vardır, belki bir-iki tavsiye alır ya da yazılanlardan bişey çarpar gözüne diye başka yorumlar da istiyor iştegülücük görüşürüz

06-21-2007 04:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 15

sevgili sert açı, bulamadım haritanın detaylarını, musait bir zamanda bakarim, dogum bilgilerini verirsen... gunesin en azından bi minor acısı filan vardır muhakkak, gözden kacan.... ama olmasa bile bunu "kötu " diye yorumlamamak lazım bence, sert açılarla doğduysan buna doğustan dayanıklısındır, demektir zaten...
gülücük)

Mutluluğumun sınırı, başkalarının mutsuzluk sınırına kadardır.
06-22-2007 02:01 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: RE: HARİTANIZDAKİ AÇILAR
seals Yazılan:Açı dedınız de aklıma geldi sert olan hiç bir açı iyi degıl bence! Çogu insan "ee efendim hareketlendırıyor" fılan "azim kazandırıyor" dıyor; ama bence hep ters gidiyor işler o yuzden mumkun oldukca en az sert açı harıtaya sahıp olan kişi mutlu bir yasama daha yakın dıye hep dusunurum, dusunun bır ay ve plutosu kare olan kim mutlu olabılır?venus kare mars yada?ama bunlar ucgen veya sextile olsa arada daglarca fark olur en ıyı açı sextile derim cunku hem istek hem uyum hem şans verıyor harıtasında sextile açısı cok olan ınsanların cogu hep basarılı ve mutludur bır ınceleyın benden örnek İLHAN İREM bır harıtasına bakarsanız ne kadar iyimser bır adam oldugunu anlarsınız!Hersey kader kısmet yıne de tabi allahın takdırı dogum günümüz kader de neyse katlanmak ve mucadele etmek sart orası ayrı!

ben sert açıların hayata sorun ve zahmet getirdiğini ve bu zahmetlerle piştiğimizi düşünüyorum. tatlı açılarla lay lay lom yaşayacağıma satürnün arkadaşı olmayı tercih ederim gülücük

06-24-2007 04:26 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: RE: HARİTANIZDAKİ AÇILAR
Sert açı Yazılan:27 Ekim 1980, Pazartesi 13:30 Bursa Merkez, teşekkürler

paralel açıyla ilgili pek bilgim yok. güneşinin iki tane minör açısını gördüm. satürnle 30 derece , neptünle 45 derece açılar yapıyor.
ay - venüs - neptün T karesi duygusal problemlere işaret ediyor olabilir. ilişkilerinde ayaklarını yere sağlam basmanı öneririm. neptün bazı hayalkırıklıklarına sebep olabilir çünkü..
10.evindeki merkür - uranüs kavuşumun -hemde akrep burcunda- çok güzel bi konum bence. merkürün geri gidiyor olması işi bozuyor ancak jüpiter , uranüs gibi transitler altında merkür aktive olacaktır ve pratik zekanla yüksek akıl birlikte çalışıp sana güzel sonuçlar olarak dönebilir. mesela geçen sene jüpiter akrepteyken bu güzelliği yaşadınmı sormak istiyorum. zihinsel faaliyetlerin artması sonucu orijinal fikirler yada başarılı sonuçlar aldınmı geçen sene bunun kritiğini yaparmısın ?

06-24-2007 06:31 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Sert açı Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

paralel açıyla ilgili pek bilgim yok. güneşinin iki tane minör açısını gördüm. satürnle 30 derece , neptünle 45 derece açılar yapıyor.
ay - venüs - neptün T karesi duygusal problemlere işaret ediyor olabilir. ilişkilerinde ayaklarını yere sağlam basmanı öneririm. neptün bazı hayalkırıklıklarına sebep olabilir çünkü..
10.evindeki merkür - uranüs kavuşumun -hemde akrep burcunda- çok güzel bi konum bence. merkürün geri gidiyor olması işi bozuyor ancak jüpiter , uranüs gibi transitler altında merkür aktive olacaktır ve pratik zekanla yüksek akıl birlikte çalışıp sana güzel sonuçlar olarak dönebilir. mesela geçen sene jüpiter akrepteyken bu güzelliği yaşadınmı sormak istiyorum. zihinsel faaliyetlerin artması sonucu orijinal fikirler yada başarılı sonuçlar aldınmı geçen sene bunun kritiğini yaparmısın ?
demişsin sevgili yıldırım; dışarıdan anlaşılacak şekilde bir değişiklik olmadı hayatımda. Ancak dediğin gibi düşüncelerimde olumlu gelişmeler yaşadım, kendimi ilişki anlamında izole ettim ve tek başıma çok mutlu oldum, ayrıca inanç gelişimi de yaşadım diyebilirim, kendimi en çok geçen sene yakın hissettim Yaratıcıya ve hayatın mutluluklarını gördüm hep.
Ancak hergün yeni bir gün ve sürekli değişiyor birşeyler, sürekli acı çekemeyeceğimiz gibi sürekli mutlu da olamıyoruz, hayal kırıklıkları devam edecek ama ben en azından hazırım artıkgülücük

06-25-2007 01:27 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: HARİTANIZDAKİ AÇILAR
Alıntı:düşüncelerimde olumlu gelişmeler yaşadım, kendimi ilişki anlamında izole ettim ve tek başıma çok mutlu oldum, ayrıca inanç gelişimi de yaşadım diyebilirim, kendimi en çok geçen sene yakın hissettim Yaratıcıya ve hayatın mutluluklarını gördüm hep.

ben de -uzak orb aralığında olsa bile- merkür uranüs kavuşumuna sahibim ve geçen sene bende inanç konusunda gelişim yaşadım ve yaratıcıya yaklaştım diyebilirim. jüpiterin sadece eğlence demek olmadığını , inançların büyümesini de etkilediğini gösteriyor bu iki örnek , paylaşmak istedim.

06-26-2007 03:04 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Asc/ dsc / Ic / mc aksları üzerindeki açılar zeynepelif 18 30,322 12-13-2018 03:31 AM
Son Mesaj: İkizlerben
  Yükselen Burcun ( Asc ) Yaptığı Açılar luci 49 105,499 07-26-2018 05:55 PM
Son Mesaj: Feslegen
  150-inconjunction açılar ateskızı 27 81,193 05-24-2017 12:07 AM
Son Mesaj: Libra
  Novil Açılar ( 9'dan türeyen açılar ) astrosohbet 41 53,143 09-08-2012 01:19 PM
Son Mesaj: ekinoks
  Septil ve Bi-septil Açılar astrosohbet 74 96,475 09-06-2012 05:10 PM
Son Mesaj: deniz kaya
  Tepe Noktasının ( Mc ) Yaptığı Açılar luci 29 94,591 12-08-2011 04:49 PM
Son Mesaj: Arkadaş
  Açılar ve Yeni Yorumlama Kavramı ferhat006 28 35,285 07-13-2011 01:13 AM
Son Mesaj: nisan15
  Astro.com'da Görunmeyen Açılar. miyase 2 5,392 02-04-2010 09:40 PM
Son Mesaj: astrosohbet

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir