Değerlendir:
  • 7 Oy - 4.71 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Asc/ dsc / Ic / mc aksları üzerindeki açılar
Yazar Mesaj
zeynepelif Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 21

Asc/ dsc / Ic / mc aksları üzerindeki açılar
Merhaba arkadaşlar uzun zamandır merak ettiğim ve üzerinde gözlem yapma fırsatı pek bulamadığım ama çok etkili olduğunu düşündüğüm bir konu var ve hep beraber incelemek isterim deneyimleri ve bilgisi olan arkadaşları bekliyorum
Konu şu arkadaşlar 1 den fazla gezegenin akslar üzerindeki karşıt açıları örneğin asc ile kavuşum yapan venüs ve dsc ile kavuşum yapan ay'ın birbirlerine karşıt açı yapması gibi yada örneğin mc kavuşum satürn ve ıc kavuşum güneş gibi... haritasında bu yerleşime sahip olan varmı ?
08-29-2018 06:14 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Libra Çevrimdışı
:)
Moderatörler
lt=

Rep Puanı: 68

RE: Asc/ dsc / Ic / mc aksları üzerindeki açılar
IC kavuşum Güneş ve Merkür var bende
Dip noktayla kavuşum yapan gezegenler hakkında bilgim yok maalesef

Doğum Haritam :
Bir Astroloji programından çıkan http://i.hizliresim.com/vZLrnp.jpg
Placidus Ev Sistemi http://i.hizliresim.com/Y4m4yj.png
Whole Sigsn Ev Sistemi http://i.hizliresim.com/2jBjzO.png
Sabit Yıldızlar http://i.hizliresim.com/kEmEy7.jpg
08-30-2018 04:44 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Gulsen Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 12

[Resim: ODbnOQ.jpg]

Bir tanıdığımın haritası bu şekilde. Merak ettiğin şeyleri ona iletebilirim, astrolojiye meraklı birisi gülücük
09-03-2018 01:43 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
say24 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 15

Doğum saatimin dakikası net bilinmediği için uzak orbla ASC-Plüto kavuşumum var her ne kadar yükselen Yay olsam da dışarıya pek konuşmayan, ciddi ve soğukkanlı bir imaj veriyorum bu bazılarının ilgisini çekecek derecede, bazılarının da itici bulduğu bir şey

Jüpiter ve Ay IC ile kavuşumda -Jüpiter farklı bir burçta ama-
Aileye ve geleneklere önem veriyorum eskiye her zaman ilgim olmuştur
Anılar benim için çok özeldir eski fotoğrafları her zaman bir yerde saklarım
Yükselenden ve öz burcumdan ne kadar su etkisi alsam da pek sulugöz biri değilim genelde üzüntümü içimde yaşarım ve gelgitlerim de çok fazladır

Haritam: https://resmim.net/i/uXiTy
2021-22 Solar Return Haritam: https://resmim.net/i/uXFsU
09-25-2018 04:53 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
melody Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 5

Cvp: Asc/ dsc / Ic / mc aksları üzerindeki açılar
(09-25-2018 04:53 AM)say24 Yazılan:  Doğum saatimin dakikası net bilinmediği için uzak orbla ASC-Plüto kavuşumum var her ne kadar yükselen Yay olsam da dışarıya pek konuşmayan, ciddi ve soğukkanlı bir imaj veriyorum bu bazılarının ilgisini çekecek derecede, bazılarının da itici bulduğu bir şey

Yükselenden ve öz burcumdan ne kadar su etkisi alsam da pek sulugöz biri değilim genelde üzüntümü içimde yaşarım ve gelgitlerim de çok fazladır
Whole signse göre pluton 1. evde ve zaten tanıdığım yengeçler hep az konuşuyordu
09-30-2018 08:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Libra Çevrimdışı
:)
Moderatörler
lt=

Rep Puanı: 68

Jüpiter kavuşum MC
Jüpiter Midheaven'ı birleştirir. Kişi, büyük boyutlarda büyük ve geniş kapsamlı bir kariyere sahip olabilir, belki de abartı ve geniş çapta infüzyonla karşı karşıya kalacaktır.
infuse kelimesinin anlamını bulamadım perhaps infused with exaggeration and of a wide scale.
Örnek: Angelina Jolie

Başka bir siteden alıntılar:

Güneş kavuşum MC
güçlü bir varlığa sahipsin ve seni görmezden gelmek imkansız. Doğal güveniniz ve bakış açınız güvene ilham verir Yönetici pozisyonuna terfi etmeniz muhtemeldir.

Merkür - MC
Merkür kelimeleri veya elleri temsil edebileceğinden, usta marangoz gibi büyük ustalık gerektiren bir zanaatta da çok yetenekli olabilirsiniz.

Venüs - MC
sıcaklığınız, çekiciniz ve çarpıcı görünümünüz insanları size çeker
Moda, modelleme, çöpçatanlık, düğün plancısı, arabulucu, etkinlik koordinatörü veya saç stilisti gibi insanların becerilerinin vurgulandığı alanlarda yeteneklisiniz.

Mars - MC
Rekabetçi, doğal bir lider Masa başı iş sıkıcı fiziksel olarak zorlu bir iş daha keyifli gelir

Jüpiter - MC
Göz ardı edilmesi zor bir varlığa sahip olursunuz.
İnsanlar sizi başkaları için hayatı iyileştirmeye çalışan biri olarak Görüyorlar İyimser, olumlu bir tavırla, başarılı olmanız muhtemeldir. Dünyayı dolaşan bir avukat, öğretmen ya da motivasyon konuşmacısı olabilirsiniz.

Başka bir site Açıklamalarını çok iyi buldum Google çeviriyi kullanıp okuyabilirsiniz
http://rugdeeaustralia.tripod.com/id18.html
09-30-2018 10:35 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeynepelif Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

(10-01-2018 05:20 AM)aqua-sco Yazılan:  Plüto tam ASC min üzerinde yükselenim de akrep ayrıca. Plütonik özellikler taşıyorum diyebilirim.Duygularımı özellikle öfkemi kontrol edebilirim.Bir şeyi kafamda bitirdimse bir daha dönüp irdeleme gereği duymam beni üzen olaylar karşısında kolay toparlarım; o gücü de kendi içimde ararım bunun yanı sıra takıntılarım var günlük yaşamda düzen, insan ilişkilerinde ise kullanılan üslup ve gösterilen tavırlara aşırı duyarlı olmak gibi karaktere sirayet eden özellikler. IC kavuşum ay da var haritamda o nasıl bir etki veriyor bilmiyorumgülücük

Merhaba, çok karekteristik bir haritaya sahipsin farklı birisin bence çok dikkatimi çekti kaliteli bir auran olmalı gülücük).. konuya dönersek asc kavuşum pluton ve ay kavuşum ıc bunlar kare yapıyor tamda konuya örnek bir kalıp.. hayatında anane yada babaanne gibi figürler çok baskın karekterlermiydi ailedeki figürlerinden zor günler yaşadınmı ? Yada bu anne figürleri psikolojik rahatsızlıklar geçirmişmiydi, vs.. bu kadın figürlerinrın senin üzerinde olumsuz etkisi olmuşmuydu ?
10-05-2018 02:28 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeynepelif Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

(09-25-2018 04:53 AM)say24 Yazılan:  Doğum saatimin dakikası net bilinmediği için uzak orbla ASC-Plüto kavuşumum var her ne kadar yükselen Yay olsam da dışarıya pek konuşmayan, ciddi ve soğukkanlı bir imaj veriyorum bu bazılarının ilgisini çekecek derecede, bazılarının da itici bulduğu bir şey

Canım kendinden bahsettiğin bu yazıda hissettiklerinin sebebi sembolik olarak 8. Evdeki güneş ve merkürüne uyuyor mesela güneşine pluto açısı var evet bu yerleşim ve açı seni içe dönük yapar ki yengeç ve balık burçları zaten duygularını belli etmez. Ama akrep yada plutonik kişiler duygularını belli etmekten ziyade rol yapar pokerface yani saklamakta yansıtmamakta iyidir.. "anılar " kelimesi yine sembolik olarak yengeç burcunun ifadesidir ve Fotoğrafları saklıyor olman yine 8. Eve uygun (gizli saklı alan) bir davranış biçimi. Üzüntünü içinde yaşıyor olman yine 8. Evdeki yengeç güneşine plutodan gelen açı ve bunu dışarı iletmede merkür yengeç 8. Pekte yardımcı olmuyor. Gelgitlerinin fazla olması yine yengeç çünkü yöneticin ay 2 buçuk günde 1 burç değiştiriyor ayrıca asc değişken burç yayda.

Açı kalıbına gelirsek Asc pluto kavuşumuna ıc deki ay üçgeni seni ailene ve geçmişine bağlı derin aile bağları olan biri yapar ve aynı zamanda aile için fedakarlık yapabilecek merhamet kazandırmış olabilir sana ayrıca ailedeki kadın figürlerinden psikolojik destek yada gözle görünür yada görünmez güç desteği aldın yada alacak olabilirsin ilerde
10-05-2018 02:55 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeynepelif Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

(10-05-2018 03:00 AM)aqua-sco Yazılan:  
(10-05-2018 02:28 AM)zeynepelif Yazılan:  
(10-01-2018 05:20 AM)aqua-sco Yazılan:  Plüto tam ASC min üzerinde yükselenim de akrep ayrıca. Plütonik özellikler taşıyorum diyebilirim.Duygularımı özellikle öfkemi kontrol edebilirim.Bir şeyi kafamda bitirdimse bir daha dönüp irdeleme gereği duymam beni üzen olaylar karşısında kolay toparlarım; o gücü de kendi içimde ararım bunun yanı sıra takıntılarım var günlük yaşamda düzen, insan ilişkilerinde ise kullanılan üslup ve gösterilen tavırlara aşırı duyarlı olmak gibi karaktere sirayet eden özellikler. IC kavuşum ay da var haritamda o nasıl bir etki veriyor bilmiyorumgülücük

Merhaba, çok karekteristik bir haritaya sahipsin farklı birisin bence çok dikkatimi çekti kaliteli bir auran olmalı gülücük).. konuya dönersek asc kavuşum pluton ve ay kavuşum ıc bunlar kare yapıyor tamda konuya örnek bir kalıp.. hayatında anane yada babaanne gibi figürler çok baskın karekterlermiydi ailedeki figürlerinden zor günler yaşadınmı ? Yada bu anne figürleri psikolojik rahatsızlıklar geçirmişmiydi, vs.. bu kadın figürlerinrın senin üzerinde olumsuz etkisi olmuşmuydu ?

teşekkür ederim güzel yorumunuz için çok mutlu oldum okuduğumda gülücük Ailemdeki kadınlar hep baskın, güçlü karakterli ve mücadeleci insanlardı.anneannemi annemi ve babaannemi uzun yıllar önce kaybettim.Zor ve travmatik kısmı çok sevdiğim insanları ilk gençlik yıllarımda ve erken yaşlarımda kaybetmiş olmak.

Rica ederim Aslında kaybını dile getirmek istemedim hayatta olma ihtimaline karşı :( . Sana sevdiklerine uzun ve mutlu bir yaşam diliyorum. Ve ayrıca Çok zeki biri olmalısın böyle özel haritalar görünce her astrolog gibi merak uyandırıyor bendede.
10-05-2018 03:10 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeynepelif Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

(10-05-2018 03:20 AM)aqua-sco Yazılan:  
(10-05-2018 03:10 AM)zeynepelif Yazılan:  
(10-05-2018 03:00 AM)aqua-sco Yazılan:  
(10-05-2018 02:28 AM)zeynepelif Yazılan:  

teşekkür ederim güzel yorumunuz için çok mutlu oldum okuduğumda gülücük Ailemdeki kadınlar hep baskın, güçlü karakterli ve mücadeleci insanlardı.anneannemi annemi ve babaannemi uzun yıllar önce kaybettim.Zor ve travmatik kısmı çok sevdiğim insanları ilk gençlik yıllarımda ve erken yaşlarımda kaybetmiş olmak.

Rica ederim Aslında kaybını dile getirmek istemedim hayatta olma ihtimaline karşı :( . Sana sevdiklerine uzun ve mutlu bir yaşam diliyorum. Ve ayrıca Çok zeki biri olmalısın böyle özel haritalar görünce her astrolog gibi merak uyandırıyor bendede.
estağfurullah çok incesiniz hayat içinde her şey var duyarlılığınız için ayrıca teşekkür ederim.Ben de sizin için aynı dilekleri paylaşıyorum. Şanssız yerleşimlerim ve açılarım için üzülüyordum haritamı dikkate değer bulmanız bu duygumu hafifletti.Sevgiler

Bence sende kendindeki potansiyelin farkındasın ama nasıl açığa çıkaracağını bilemiyorsun
10-05-2018 03:30 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Yükselen Burcun ( Asc ) Yaptığı Açılar luci 49 105,080 07-26-2018 05:55 PM
Son Mesaj: Feslegen
  150-inconjunction açılar ateskızı 27 80,946 05-24-2017 12:07 AM
Son Mesaj: Libra
  Novil Açılar ( 9'dan türeyen açılar ) astrosohbet 41 52,859 09-08-2012 01:19 PM
Son Mesaj: ekinoks
  Septil ve Bi-septil Açılar astrosohbet 74 96,120 09-06-2012 05:10 PM
Son Mesaj: deniz kaya
  HARİTANIZDAKİ AÇILAR vivienleigh 31 32,081 12-31-2011 12:39 AM
Son Mesaj: DEMET
  Tepe Noktasının ( Mc ) Yaptığı Açılar luci 29 94,243 12-08-2011 04:49 PM
Son Mesaj: Arkadaş
  Açılar ve Yeni Yorumlama Kavramı ferhat006 28 35,179 07-13-2011 01:13 AM
Son Mesaj: nisan15
  Astro.com'da Görunmeyen Açılar. miyase 2 5,385 02-04-2010 09:40 PM
Son Mesaj: astrosohbet

Forum'a Git: