Değerlendir:
  • 22 Oy - 3.36 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Başak Burcu ve Özellikleri
Yazar Mesaj
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 25

RE: Başak Burcu ve Özellikleri
(12-14-2010 11:21 PM)vishne21 Yazılan:  
(12-14-2010 11:16 PM)Messa Yazılan:  
(12-14-2010 11:12 PM)vishne21 Yazılan:  nebiçim yükselen başağım artık bilemiyorum ne titizlik ne hizmet etme duygusu ne düzen hiçbiri yok bende dansy

Sen yükselen başaksın, ben güneş başak çaktırma bende de yok pekgülücük) Hele titizlik hiç yok. Annem gibi titiz bir kadın olmasa ev çöp ev olacak hiç umrumda olmaz sanırım.
şimdi anladım bi bende var sanıyordum :D anneye güveniyoruzda ondan sanırım annem okadar titiz tertipli düzenliki benim yaptığım bir işi beğenmiyor bende yapmıyorum nasılsa beğenmicek diyerek...enerjimi kendi evime saklıyorum dermişim sanki burda misafirim artık bilemedim bahane ararsan çok yani dansy

Aynı ben iştegülücük Annem bana mesela odayı süpür derdi süpürürdüm o eline süpürgeyi alır tekrar süpürürdü filan. Bulaşık yıkardım olmamış der tekrar kendi yapardı bende vazgeçtim. Bide eleştirirdi yaptığım şeyleri onda sonra tövbe işe elimi sürmedim. Annem zor yaptırır bana ev işi dil çýkarma
12-15-2010 12:06 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ayşe kara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 3

Güneş Başak

Elementiniz: Toprak

Yönetici Gezegeniniz: Merkür

Kariyer Gezegeniniz: Merkür

Aşk Gezegeniniz: Neptün

Para Gezegeniniz: Venüs

Ev ve Aile Yaşantısı Gezegeniniz: Jüpiter

Eğlence ve Zevk Gezegeniniz: Satürn

Cinsellik Gezegeniniz: Mars

Renkleriniz: Toprak renkleri, portakal rengi, sarı

Aşk Hayatını, Romantizmi ve Sosyal Uyumu Destekleyen Renkleriniz: Su mavisi

Para Kazanma Gücünü Artıran Renkleriniz: Zümrüt yeşili

Değerli Taşlarınız: Akik ve Yemen Taşı

Metal: Cıva

Kokularınız: Lavanta, lilyum

Niteliğiniz: Değişken

Denge Yaratabilmek için En Gerekli Özellik: Geniş perspektif

En Kuvvetli Yanlarınız: Mental yetenekler ve güçlülük, analitik düşünce, detaylara konsantre olabilme, şifacılık

Gizli İhtiyaçlarınız: Faydalı ve üretken olabilmek

Vazgeçmeniz Gereken Davranış: Yıkıcı eleştiricilik

En İyi Anlaştığınız Burçlar: Boğa, Oğlak

En Zor Anlaştığınız Burçlar: İkizler, Yay, Balık

Kariyer Yaşantınıza En Çok Destek Veren Burç: İkizler

Duygusal Yaşantınıza En Çok Destek Veren Burç: Yay

Finansal Yaşantınıza En Çok Destek Veren Burç: Terazi

Eş ya da Ortak Olarak En Uygun Burç: Balık

Yaratıcı Projelerinize En Çok Destek Veren Burç: Oğlak

En İyi Eğlence Arkadaşınız: Oğlak

Manevi Konularınızda En Çok Destek Veren Burç: Boğa

Uğurlu Gününüz: Çarşamba

Gelişim, düzen, program ve sistem yaratmak için elinizden gelen her şeyi yaparsınız. Bir Toprak burcu olarak, pratiksinizdir, her şeyin yerli yerinde olması rahat bir yaşam sürebilmeniz için temel gereksiniminizdir. Kendi değerinize ancak diğer insanlardan onay gördükten sonra inanabilmek gibi bir özelliğiniz vardır. Diğer bir deyişle, yanlışlarınız, eksikleriniz, hatalarınız sizin için, olumlu özelliklerden daha ön plandadır. Ancak başarılı olduğunuz zaman sevilmeye, takdir edilmeye layık olduğunuzu düşünürsünüz. Özeleştiri alışkanlığınız zaman zaman o derece ileri gidebilir ki, hayatı kendinize zehir ederek, bir mutsuzluk abidesi halinde yaşayabilirsiniz.

En önemli motifiniz hizmettir, insanlara faydalı ve yardımcı olabileceğiniz durumları muhakkak değerlendirmek istersiniz. Tam bir mütevazılık ve alçakgönüllülük örneğisinizdir. Disiplin ve yaşam boyu öğrenmeye devam etmek, tipik özellikleriniz arasındadır. Bir işi yaparken, sürekli analiz eder, karşılaştırır ve "ne kadar iyi?" diye incelersiniz. Hayatınızdaki değerler sisteminde hep "daha iyi, daha güzel" vardır. Yaptığınız şey ya da üzerinde çalıştığınız proje hiç bir zaman "yeterince iyi" değildir, bir türlü bitmek bilmez, hep düzeltilmesi, ilave edilmesi gereken şeyler olduğu düşüncesindesinizdir. Dolayısıyla bir şeyi "daha iyi" hale getirmek için, her zaman, yanlış, eksik ya da hata arayan yapınız, negativitenin karakterinizde ve yaşamınızda güçlü hakimiyetine neden olur.

Bu alışkanlıklarınız özellikle insan ilişkilerinde öne çıktığında, bir felaketin ilk adımları da atılmış olacaktır. Korkularınız ve tereddütleriniz de bu alışkanlıklarınıza eklendiği zaman, sosyal yaşantınızda ve ikili ilişkilerinizde problemlerin ortaya çıkması kaçınılmazdır. Diğer insanların karakterleri ve davranış biçimleriyle kendinizi ve davranış biçiminizi karşılaştırarak, muhasebe yapmaya bayılırsınız. Detaycılık, indirgemek, filtreleme en belirgin özelliklerinizdir. Ancak bu özelliklerinizin en büyük dezavantajı tek ağaca konsantre olup, ormanı kaçırmanızdır. Her şeyi küçük parçalara ayırarak değerlendirmeye almanız kimi zaman yanlış yargılara varmanıza da yolaçabilen bir özelliğinizdir.

Fiziksel hijyen, beslenme rejimleri ve temizlik ile yakından alakalısınızdır. Her şartta yaşamınızı kendi kurallarınıza göre yürütebilmek için elinizden geleni yaparsınız. Sistemler, organizasyon, rutin işler, kurallar ve düzenlemeler karakterinizin en kuvvetli yanlarıdır. Teknik konular, bakıcılık, hizmet sektörü, sağlık endüstrisi gibi alanlar, araştırmacı, sekreter, muhasebeci gibi meslekler en başarılı olabileceklerinizdir. Hayatınızın amacına direkt olarak yönlendiğiniz için, zamanla detayları bütünün içinde görmeyi de öğrenirsiniz.

Dürüstlüğünüz, küçük şeylerde bile büyük itina göstermenizle, çalışkanlığınızla tüm insanların saygısını ve güvenini kolaylıkla kazanırsınız. İkili ilişkilerde konuşabileceğiniz, fikir alış-verişinde bulunabileceğiniz insanlarla birlikte olmayı, beraberlik kuracağınız insanın en az sizin kadar entellektüel ve akıllı olmasını beklersiniz. Oldukça seçici ve mükemmeliyetçi bir yapınız olduğu için, sessiz, sakin ama şık mekanlarda bulunmayı, rafine tatlar deneyimlemeyi tercih edersiniz. Sizinle iletişim kurmak kolaydır, ancak özel hayatınıza fazla girildiği zaman, rahatsızlık hissedip uzaklaşmak isteyebilirsiniz.

Gerçeğe ve doğruya çok önem verdiğiniz için, ikili ilişkilerinizde de bu unsurlar öne çıkar. Gerçeklerden emin olmadan, ne ilişkiye ne de karşınızdaki insana kendinizi bırakabilir, teslim olabilirsiniz. Aradığınız, tam anlamıyla güvenebileceğiniz, özellikle entellektüel paylaşımlar yaşayabileceğiniz insanı bulduğunuz zaman, sadakati tercih eden bir yapınız vardır. Yaşamınızı paylaşmaya değeceğine inandığınız insanı bir kez bulduğunuzda, ona her zaman sadık olmaya çalışarak, onu mutlu etmek istersiniz. Ancak sorumluluk sahibi, hassas ve entellektüel yanı kuvvetli insanlar sizin aşkınızı anlayabilir.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=6...=&rs=0&ast=
03-31-2011 01:56 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

Alıntı:En İyi Eğlence Arkadaşınız: Oğlak

başaktaki rezalete bak.
en eğlenceli arkadaşı oğlak ; manevi danışmanı boğa hehee

allah başka zeval vermesin.

biri eğlenceden anlamayan yalnızlığın burcu ; diğeri materyalizmin burcu .
zavallı başak :D

:D
03-31-2011 11:17 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(03-31-2011 11:17 AM)aeon Yazılan:  
Alıntı:En İyi Eğlence Arkadaşınız: Oğlak

başaktaki rezalete bak.
en eğlenceli arkadaşı oğlak ; manevi danışmanı boğa hehee

allah başka zeval vermesin.

biri eğlenceden anlamayan yalnızlığın burcu ; diğeri materyalizmin burcu .
zavallı başak :D

aslında bunu kim böyle yazdıysa , 1.ev Başak mış gibi düşünmüş

1.ev Başak -------5.ev oğlak ( eğlence ) -------9.ev Boğa ( maneviyat )

03-31-2011 12:02 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

evet fark ettim ama yine de komik geldi.

ateş evlerine topraklar düşünce , çok iyi durmuyor gülücük

ben,m eğlnc arkadaşlarım başaklar , manevi danışmanlarım da oğlaklar .
03-31-2011 12:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Daily Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

acıyana bak satürn tarafından esir alınmış kişilik :D

Okyanusta ölmez de insan, gider bir kaşık ''sevda'' da boğulur...
Cemal Süreya...

Sadece susayanlar suyu aramaz. Su da susuzları arar durur.
RUMİ

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang...y=13&go=Go
03-31-2011 04:48 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
jet
Kayıtsız

benim en yakın arkadaşımın burcu başak, yükseleni de başak, ayı yengeç. çok iyi anlaşırız, çok keyifli geçer zamanımız. ama biraz maneviyat eksikliği var onda. çok umutsuz ve bana göre daha materyalist birisidir, nihilist olduğunu da söyleyebilirim.
sürekli iyi düşünmesi için motive etmeye çalışırım onu.
ama aklı vesveseyle çok çabuk bulanır, dünyası kararmış gibi gezer ortalıkta. sonra beni 'Çok pozitifsin' diye eleştirir, ben de onu 'Sen de çok negatifsin ' diye eleştiririm. gülmeye başlarız bir süre sonra. Gülünce keyfi yerine geliyor ve sanki iyi geliyorum ona makara
03-31-2011 06:53 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

Alıntı:acıyana bak satürn tarafından esir alınmış kişilik

benim ayım aslan venüsüm goç .eğlencede başakları ikiye katlarım.hehee
03-31-2011 09:00 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ayşe kara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

satürn başak eğlenmeyimi bilemiyomuşgülücük bu arada güneş oğlakların espri anlayışlarını sevmişimdir herkesin anlayamayacağı şeylere bile gülebiliyolar tam benlikgülücük

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=6...=&rs=0&ast=
03-31-2011 10:29 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 17

(10-28-2008 03:34 AM)qulsah Yazılan:  Kendinizi müzede gibi hissettiğiniz bir evdeyseniz ve orada kalemler yazı masasının kenarına paralel yerleştirilip, kitaplar büyüklük sırasına göre dizilmişse ve ortam desintan kokuyorsa, hiç şüphe yok ki evin sahibi Başak burcunda doğmuştur. Aklın gezegeni Merkür tarafından yönetilen Başağı, dış çevresi ve ruhsal durumundaki karmaşa kadar rahatsız eden bir şey yoktur. ,Zodyak' ın altınca burcu olan Başağın en önemli özelliği akıllı olması ve doğruyu yanlıştan ayırabilme yeteneğinin olmasıdır. Bu burçta doğanlar dikkatlidirler, ölçüp biçerler, düşünürler, karşılaştırırlar ve ondan sonra karar verirler. Her şeyi dikkatli bir şekilde analiz ettikleri için, uygun olmayan şeyleri hemen anlayıp, onu en hızlı bir şekilde "düzeltmeye" çalışırlar. Sözünü ettiğimiz bu özellikler, Başağı titizlik delisi gibi gösterebilir. Diğer yandan Başak insanlarına, dürüstlük ve samimiyete dayalı büyük özen göstermek gerekir.

Başağın ayakları sımsıkı yere basar zaten onu etkileyen madde topraktır. Zodyak' ın problemli üyeleri, özellikle birine dayanma ihtiyacı duyan Yengeç için, Başak huzur ve güven kaynağıdır. Bazı insanların aklını başından alan ve akılca hareketlerin imkânsız olduğu düşünülen durumlar, Başağı şaşkına çevirmez. Verilmesi gereken kararları, bilgisayar kadar güvenilir ve doğru verebilir. Doktorluk veya hemşirelik gibi çabuk ve doğru karar vermenin bir insanın yaşamanı kurtardığı mesleklerde bu burçtan insanların bulunmasına şaşırmamak gerekir. Başak, devamlı mızmızlanan müşterilerin sayısız şikâyetleriyle uğraşması gereken bir otel müdürü olarak da sakinliğini korur ve gerekeni yapar.

Buraya kadar söylediklerimizi bir sonuca bağlarsak; Başak, karmaşık olmayan ve belki biraz tek yönlü bir burç gibi gözüküyor. Farklı bir ruh sal yönü yok gibidir. Ama peşin hükümlerden kaçının. Çünkü Başak burcunun tüm karakterini henüz ele almadık. Merkür'ün çocukları olan Başaklar, çok "akıllı"dırlar, asla sıradan veya soğuk değildirler. Duygusal anlarda nadiren tepkî göstermeleri onların duygusuz olduklarını göstermez. Çok duygulu ve şefkatlidirler ama sevdikleri insanlara yeterli ilgiyi göstermezler. Başak insanları zayıf noktalarını tümüyle bildikleri için kendinden şüphe etmeye meyillidirler. Ama şüpheleri, varlıklarının manevi temelini sarsacak kadar ileri gitmez. Bunun için toprak unsuruna kök salmışcasına bağlıdırlar. Başaklar bu dünyada yer edinme konusun da kendilerinden şüphe ederler. Bundan dolayı daha önceden yaptıklarını koruma ve güvensizliklerini giderme çabaları vardır. Başakların kutsal kitabı takvimleridir. Buna en önemsiz anları bile işaretleyeceklerdir. Ama kader planlanamadığı için bu dünyada en uyanık Başağın bile tahmin edemeyeceği şeyler olur. Bir kaos içine düşme korkusu yüzünden bazı Başaklar aşırı hareketlere eğilimlidirler. Hayat planlarını öyle abartırlar ki her coşku ve heyecan daha doğmadan yok edilir. Etraflarına koruyucu bir duvar örerler ve sonra da hapisteymiş gibi yaşadıklarından şikâyet ederler.

Başakların göze çarpan başka bir özelliği de kendilerine çok dikkat etmeleridir. Bu, başka burçların sinirine dokunabilir, örneğin Başağın yatak odasındaki büyük aynanın önün de sivilce ve deri bozuklukları ile uğraşmaları gibi... Başak erkekleri için saç dökülmesi en büyük talihsizliktir. Her sabah şakaklarındaki boşluğun büyüyüp büyümediğini kontrol ederler.

Aşırı dikkatlilik, Başaklarda sadece dış görünüşte kalmaz. Bu burcun üyeleri iç dünyalarını da acımasızca incelerler. Kendilerinin ve diğerlerinin zayıf noktalarını görürler. Başak tarafından yapılacak bir eleştiri, karşı taraf için acı verici olabilir. Ama bunun içinde bir parça gerçeklik de her zaman vardır.

Başaklar, büyük iddialar ve gerçekler arasındaki çelişkiyi hemen fark ederler. Bu yüzden gerçekten sakin ve keyifli olduğu anlar çok nadirdir. O her olayı çok ciddiye alır. Ufak bir alay, kaba bir söz karşısın da Başak köşesine çekilir ve görünmez olur. Başkalarını cesaretlendirdiği konuları kendisi yapamaz. Alaylı sözleri yanlış anlar. Zayıf noktalarına rağmen Başağın ölçülü ve güvenilir bir karakteri vardır. Bu arada sakin görünüşünün altında bastırılmış olan kuşku ve güvensizlik, bir gün patlayabilir. Bir örnek vermek gerekirse: Bu, tıpkı yüzyıllarca durulan bir volkan gibidir, volkan bir gün hiç belirti göstermeden patlar ve parıltılı ateşiyle çevresindeki her şeyi felakete sürükler. Başaklar patladıklarında, astroloji "vahşi Başaklar"dan bahseder. Yanındakilere 180 derecelik dönüşleri kavramak zor gelir, çünkü bu burcun karakteri ne tamamen zıt durumdadırlar. Sadece Başak çift karakterli değildir, İkizler, Yay, Balık gibi burçlar da öyledir. Bir öğüt: Başak kontrolünü kaybederse, onu kendi haline bırakın. Böyle değişimler "vahşi Başak"ta tam bir fırtına etkisi yaratır. Yine de bu durum, Başak insanlarının her endişe ve sorunu içlerine atmaları ve sonradan değişik "psikomatik" hastalıklardan acı çekmelerinden iyidir. Başak, fiziksel sebeplerden çok, duygusal sebeplerden oluşan hastalıklara karşı özellikle duyarlıdır. Ancak başka insanlara yardım edebiliyorsa kendi acılarını "unutur". Başkalarının sorunlarını çözerken kendi problemlerinin üstesinden gelir. Yardım işlerindeki görevlilerin çoğunun Başak burcun dan olmaları bu nedenledir.

Sorunlu özelliklerden söz açılmışken, Başaklar haylazlık etmeyi severler. İnsanlığın geri kalanından farklı olduklarını düşündükleri için korkunç züppe olabilirler. "Güçsüz" buldukları insanların sorunlarına burunlarını sokarlar. Eğer kişiliğinin vahşi ve aşırı titiz yanlarını göz ardı edersek Başaklar güvenilir, çalışkan, dikkatli, akıllı ve temelci insanlardır. Aileleri ve dostlarıyla yakından ilgilenirler. Yanına yaklaşılması kolay insanlardır. Bir sanat eleştirmeni olarak, zevkleri ve kaliteyi fark etme yetenekleri vardır. Bu onları sanat eseri ve antika kolleksiyonculuğunun ustası yapar, özellikle de bu pahalı hobiyi olası kılacak bir işleri varsa. Eşyaları dik katli kullanmayı bilirler, onlara bir şeyi ödünç verirseniz, aynı şekilde geri alacağınızdan emin olabilirsiniz. Bunun dışında; onları yöneten akılcı Merkür, bir bardak şarapla çakır keyif olmalarını sağlar. O zaman biraz katı olan Başaklardan, kendileriyle bile dalga geçebilen esprili hikâyeciler çıkar.

Son olarak, özellikle yaşlı Başak insanlarını ilgilendiren bir konuya değinmeliyiz. Başaklar düzenli yaşam anlayışlarından dolayı uzun yıllar yaşarlar. Yalnız kalmayı tercih ederler. Başak insanları gençken bile parti çılgını değildirler. Arka planda olmayı severler, sadece saygı değer başarılarla göze batmayı isterler. Kendilerine ihtiyaç duyulduğunu bilmek, iş ve aile yaşamlarına anlam katar. Çocukları evden ayrılıp hayat arkadaşlarına kaybettiklerin de yalnızlaşırlar. Her şeye rağmen Başak insanlarının birçok kültürel ilgi alanları vardır, okurlar, müzik dinlerler, çok yaşlanmamışlarsa tiyatroya veya konsere giderler. Kitap ve müzik onlar için çok önemli olmasına rağmen, insan ilişkileri ve sıcaklığının yerini dolduramazlar.

Özellikle Başak insanları yaşlanınca sabit fikirli ve hareketsiz olurlar. Gençler bundan korkmamalı ve bu muhafazakâr görünüşün altında sadece güvensizliğin yattığına düşünmelidirler. "Yaşlılar"' ın ne dediğini dinlemeliler. Başak erkeklerinîn hikâyeleri özellikle hoştur, çünkü eşsiz bir hafızaları vardır.

Peki bu cogu özelligin kendimde oldugunu düsünüyorum, ne bileyim daginikligi vs.. sevmem, detaycilik hat safada.. bu simdi merkürümün basakta olmasindan kaynaklaniyor olabilir mi ya da venüsümün? insanlari da incelerim tanimam gerek ... secerim ona göre arkadaslik kurarim...yanlis bir sey varsa mutlaka düzeltilmelidir.. kim ne derse desin... hayatta da bir seyler yanlis gidiyorsa, düzeltebildigim alanlarda düzeltmem sart..

HAYALLER NE KADAR BÜYÜK OLURSA, KIRIKLIKLARI DA O KADAR GÜRÜLTÜLÜ OLUR

Söylesem tesiri Yok, sussam gönül razi degil...

Ögüt verecek insana degil, örnek olacak insana ihtiyac

Öyle Bir Dert Varki BendE, Bin Dermana Degismem !!!
07-13-2011 03:09 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Başak Burcu Vurgusu ve Ünlüleri astrosohbet 11 16,015 04-12-2017 12:05 AM
Son Mesaj: vilma
  Başak Kadını yaren 40 58,812 07-22-2015 01:59 AM
Son Mesaj: cero
  Başak Burcu ve Başakların Bilinmeyen Yüzü Yakamoz 1 6,162 05-28-2015 09:09 PM
Son Mesaj: Marie
  Başak erkeği ve bitmeyen aşk... i3erat 53 70,300 04-20-2015 01:06 AM