Değerlendir:
  • 21 Oy - 3.05 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Diger Burclara Göre Basak
Yazar Mesaj
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 17

Diger Burclara Göre Basak
Koca göre Basak, elestirici, gicik biridir. Aklina eseni yapmak isteyen kocla kuralci Basak gecinmekte cok zorlanir. Ancak birbirlerini tamamlamalarinda fayda vardir. Her konuda cok farkli olmalarina karsin caliskanlik konusunda benzesirler. Kocun girisimlerini basagin özenli ve sebatli calismasi tamamlar.

Bogaya göre Basak, akli basinda makul biridir. Iki burc ayaklari yere basan, lüzumlu ve faydasi belli olan mantikli seylerden hoslanirlar. Maddi birikim ve düzeni koruma konusunda benzer davranislara sahiptirler. Ancak bu ikili para harcamaktan hoslanmama konusunda birbirlerinin huylarini destekleyip sabitlestirebilir. Varyemezler cifti olustururlar.

Ikizlerle Basak anlasamaz. Iki burcun günesi kare yapiyorsa cok gecimsiz olurlar. Yoksa zor da olsa gecinebilirler. Iki burc da akilli ve beceriklidir, bazi konularda da birbirlerini cok iyi anlarlar. Ancak bu onlarin birbiri hakkinda kötü düsünmelerini artirir. Ikisi de birbirini kurnazlik ve menfaatcilikle suclayabilir.

Yengec basagi biraz soguk ve elestirici bulsa da gecinmeleri kolaydir. Basagin mütevazi ve görevlerine sadik yapisi, yengecin beklentilerine uyar. Iki burc maddi yönden üretken ve verimli bir birliktelik ortaya koyabilir. Ancak sosyal yönlerinin zayif olmasi mümkündür.

Aslan'a göre Basak, soguk ve pinti bir tiptir. Bu iki burc birbirine pek benzemese de komsu burclar olduklari icin sIkca bir araya gelirler. Özellikle bazi gökcisimleri birlesen basakla aslan arasinda cesitli beraberliklere sIkca rastlanir. Bu beraberlikler, Aslan'in Basak'tan tevazuu, Basagin da aslandan kendine güveni ögrenmesine vesile olabilir.

Teraziye göre Basak kaba ve incitici bir elstiricilige sahiptir. Hoslanmadigi durumlara kacarak tepki gösteren Terazi icin basagin tavri anlasilmazdir. Ancak bu burc da basagin komsusudur. Iki burcun insani birbirinin eksikliklerini tamamlar.

Akrep basakta hoslanmadigi bir seyler sezse de genelde iyi gecinir. Iki burcun dedektiflik hisleri ve süphecilikleri birbirine benzer. Ancak Basak ayrintilari dikkati ile yakalarken, Akrep güclü sezgileriyle sirlara nüfuz eder. Dedikoduculuk ve kinayicilik konusunda iyi anlasabilirler. Bu ikisinin toplumda pek hoslanilmayan bir cift olusturmalari mümkündür.

Yaya göre Basak, asagilik kompleksli, cimri ve kacamak davranan biridir. Bu iki burc are aciliysa iliski daha gergindir. Iki burc birbirinin en kötü taraflarini görür, birbirlerinden hic hoslanmazlar. Oysa birbirlerinden ögrenebilecekleri seyler vardir. Basak ayrintilarda bogulmaktan yayin tümevarimci zihin yapisiyla kurtulabilir.

Oglak basagin kurallardan memnun, akilli uslu yapisini begenir. Iki karakter görev ve sorumluluk konusundaki duyarliliklarinda cok benzer yapidadir. bu yüden birbirini bu konularda fazlaca destekleyip asiri uclara varmaya sebep olabilirler. Bu ikilinin eline düsmüs bir hizmetkar veya evlat, gelin gibi biri olmak, dayanilmasi güc bir iskence olabilir.

Kovaya göre Basak anlasilmaz bir burctur. Hayatin bütün rütini ve kurallarini düsman gibi gören Kova icin, bunlardan adeta zevk alan Basak, gercekten anlasilmaz biridir. Pek fazla ortak yönü olmayan bu karakterler birbirlerini cok iyi tamamlarlar.

Baliga göre Basak, ayrintilarda bogulmus, manasiz kurallarla sIkIsmIs dar kafali biridir. Hele karsit acisi olan bir balikla Basak bir birbirini cok itici görürler. Oysa birbirlerinden ögrenebilecekleri seyler vardir. Balik yüksek ideallere ve hayallere sahipken bunlari gerceklestirmekle ilgili hayatin gerceklerini ve kurallari hice sayar. Basak ise kurallari manasizca ve amacini önemsemeden esneklik ve hosgörüden uzak bir anlayisla savunur.

Basakla Basak iyi anlasabilir. Pek sIkI fIkI olmadan, birbirini sIkmadan bir iliski sürdürebilirler. Ancak günesleri pek birlesmiyorsa. Eger birlesiyorsa birbirlerinin komplekslerinin fazlasiyla farkina varir, elestirileriyle birbirlerini bunaltabilirler.

Kaynak: Islam'da Astroloji ve Burclar. H. Kübra Ergin

HAYALLER NE KADAR BÜYÜK OLURSA, KIRIKLIKLARI DA O KADAR GÜRÜLTÜLÜ OLUR

Söylesem tesiri Yok, sussam gönül razi degil...

Ögüt verecek insana degil, örnek olacak insana ihtiyac

Öyle Bir Dert Varki BendE, Bin Dermana Degismem !!!
10-06-2010 10:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Nâr Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 2

RE: Diger Burclara Göre Basak
(10-07-2010 12:42 PM)lajâ Yazılan:  
Alıntı:Akrep basakta hoslanmadigi bir seyler sezse de genelde iyi gecinir. Iki burcun dedektiflik hisleri ve süphecilikleri birbirine benzer. Ancak Basak ayrintilari dikkati ile yakalarken, Akrep güclü sezgileriyle sirlara nüfuz eder. Dedikoduculuk ve kinayicilik konusunda iyi anlasabilirler. Bu ikisinin toplumda pek hoslanilmayan bir cift olusturmalari mümkündür.

ideal eşim başak kesin makara

kinaye yaptın sanırım, başak sana uygun olmaz benden demesi :D akrepte gezegeni varsa mesela marsı venüsüne kavuşursa bilemicem makara

Yüzde ısrar etme,doksan da olur.İnsan dediğinde
noksan da olur.Sakın büyüklenme,elde neler var,Bir ben varım deme,yoksanda olur!...

HZ Mevlana!!!

http://a1108.hizliresim.com/11/8/16/17364.gif
10-07-2010 12:49 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Yargıç Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 5

bu başakları seviyorum yav zeki, mütevazi, ciddi, yargılayıcı oluyolar.mükemmeliyet takıntılarını aşırı uçlara kaçırmasalar, birde balıklardan biraz duygusallığı öğrenseler çok tatlılar.başaklarla çok iyi anlaşırım "güvenini kazanabilsem "

u_u
01-09-2011 09:37 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ayşe kara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 3

(01-09-2011 11:31 PM)gezegenjupiter Yazılan:  ayım başak
bu gün bir fotoğraf -grafik sergisine gittim. sergiyi son gezen kişi bendim.sanatçıya bir tablodaki bir hatasını gösterdim, benden önce bir kaç kişi diğer tablodaki hatayı bulmuşlar ama bu tablodaki hatayı tek ben görmüşüm gülücük
eserinizin bitmiş halini başağın görmesinde her zaman fayda vardır diyorum verygood

benzer bişeyi bende yaşadım akadaşımın ilk tepkisi "başak işte" olmuştu.
duygusallık konusuna gelince seçici mükemmelliyetç,i vs. ama sevmeye değer biri olunca içten severler uzun süreli vefalı ve sadık.en eleştirilen tarafı mükemmelliyetçiliğigülücük okadar kusur kadı kızındada olur:D

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=6...=&rs=0&ast=
02-20-2011 09:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

kardeşimin ayı ve marsı başaktır.

ben bunu yemem.

ben kola içmem ice tea içerim.ıce tea alınır ve başka bir kişi bir bardağa koyarak içmişse o içmez.inandıramazsın ağzınla içtiğini düşünür.
bu sıcak olmuş
bunu yemem vs.

bir de başaklarda daimi olarak bir ispiyonculuk hali var.
bunu da farkında olmadan yaptıklarına çok şahit oldum :D

mesela mustafa hakkında herşey filminde mustafanın plütnik tarafları olsa da , muazzam başaklıkları da vardı.
karısına ilallah dedirten cinsten.hehee
02-20-2011 09:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ayşe kara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

herkesin çok rahat yemeğine devam ettiği bi lokantada masaya oturup biraz etrafı inceleyince midemin ağzına gelmesiyle masadan kalkmam bir oldu.garson çocuğun yerleri sildiği sarı bezle masayıda silmeye kalkışması sanırım benden başka bunu farkeden olmamıştıgülücük

02-20-2011 09:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
vatansever Çevrimdışı
Yasaklanmış

burdaki yorumları okudum gerçekten ben bi normal bi başak değilmişim gülücük)yorumcumda demişti normal bi başak değilsin diye gülücük titizlik iidir ama bana göre herşeyin fazlası zarar hastalık korkusu çok başakta, bu yok bende :)seviyorum marsyenimi gülücük) eleştri var ama bi kare açıdan dolayı (hangisi bilmiyorum biri demişti bu var sende diye ) susarım genelde
02-20-2011 10:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

(02-20-2011 09:33 PM)ayşe kara Yazılan:  
bu gün bir fotoğraf -grafik sergisine gittim. sergiyi son gezen kişi bendim.sanatçıya bir tablodaki bir hatasını gösterdim, benden önce bir kaç kişi diğer tablodaki hatayı bulmuşlar ama bu tablodaki hatayı tek ben görmüşüm gülücük
eserinizin bitmiş halini başağın görmesinde her zaman fayda vardır diyorum verygood

duygusallık konusuna gelince seçici mükemmelliyetç,i vs. ama sevmeye değer biri olunca içten severler uzun süreli vefalı ve sadık.en eleştirilen tarafı mükemmelliyetçiliğigülücük okadar kusur kadı kızındada olur:D

Kesinlikle haklısınız, resim yaparken başak ayım daima devrededir, hele ki bir reprödüksiyon yapıyorsam ufacık ayrıntıyı bile yakalar tuvalime yansıtırım, aslı ile birebir olur. Ressam Ayten Çağlar var kendisi genelde at ressamlığı yapar, baharda nasipse osmanlı ve tuğralar konulu bir sergi açacak Dolmabahçe Sarayında ve bu derece ilerlemesini yapacağı resimlerle ilgili ayrıntılı araştırmalarına borçlu, güneşi, plütosu, merkürü hep başakta, venüs ve yükselen teraziside ressamlığa yönelmesini sağlamış, dalında çok başarılı bir ablam.
02-20-2011 10:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ayşe kara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

(02-20-2011 10:11 PM)Yonca Yazılan:  
(02-20-2011 09:33 PM)ayşe kara Yazılan:  

Kesinlikle haklısınız, resim yaparken başak ayım daima devrededir, hele ki bir reprödüksiyon yapıyorsam ufacık ayrıntıyı bile yakalar tuvalime yansıtırım, aslı ile birebir olur. Ressam Ayten Çağlar var kendisi genelde at ressamlığı yapar, baharda nasipse osmanlı ve tuğralar konulu bir sergi açacak Dolmabahçe Sarayında ve bu derece ilerlemesini yapacağı resimlerle ilgili ayrıntılı araştırmalarına borçlu, güneşi, plütosu, merkürü hep başakta, venüs ve yükselen teraziside ressamlığa yönelmesini sağlamış, dalında çok başarılı bir ablam.

ilkokuldayken arkadaşım resmimi çok beğenmesine rağmen öğretmene göstermedim çünkü eller yeterince güzel olmamıştıgülücük sınıftaki en güzel resim olduğuna emin olmama rağmen.demek istediğim mükemmelliyetçilik başaklarda özgüven sorunu gibi duruyor.koç ve akrep arkadaşlar başaklara iyi geliyor gibime geliyor.koç un neden asla rezil olmadığı ve akreplerse sessizce iğnesini batırdığı halde bizim kadar eleştirilmemesigülücük onlardan öğreneceğimiz çok şey var gibigülücük

02-20-2011 10:27 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ELF
Kayıtsız

(12-26-2011 02:01 PM)Lajâ Yazılan:  
(10-07-2010 12:53 PM)virgotaurus Yazılan:  
(10-07-2010 12:42 PM)lajâ Yazılan:  
Alıntı:Akrep basakta hoslanmadigi bir seyler sezse de genelde iyi gecinir. Iki burcun dedektiflik hisleri ve süphecilikleri birbirine benzer. Ancak Basak ayrintilari dikkati ile yakalarken, Akrep güclü sezgileriyle sirlara nüfuz eder. Dedikoduculuk ve kinayicilik konusunda iyi anlasabilirler. Bu ikisinin toplumda pek hoslanilmayan bir cift olusturmalari mümkündür.

ideal eşim başak kesin makara

:D

bu söz benim bi tarafımda patlamasa bari dil çýkarma
Hayatım patlıyor hemi de parça tesirli makara
12-26-2011 02:07 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Başak Burcu ve Özellikleri ay_se 65 120,987 05-31-2017 11:53 PM
Son Mesaj: gökyüzü
  Başak Burcu Vurgusu ve Ünlüleri astrosohbet 11 15,986 04-12-2017 12:05 AM