Değerlendir:
  • 22 Oy - 3.36 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Başak Burcu ve Özellikleri
Yazar Mesaj
ariess Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

RE: Başak Burcu ve Özellikleri
mıymıntılık konusuna bısey dıyemıcem cok fazla ınce eleyıp sık dokuduklarından tez canlı ınsanlara mıymıntı gelebılır basaklar .. donuk ve soguk gorunurler belkı fakat eger ıclerını acabılırlerse ogrenılecek cok sey olan ınsanlardır.
koc olmama ragmen yukselen basak oldugum ıcın cok uzak durdugumu soylerler gülücük

http://img62.imageshack.us/img62/7818/haritam.jpg
01-19-2009 03:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nuray esen Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Rep Puanı: 2

benım esımde yukselen basak cok soğuk bırı mesafelı ,ağır yukselen toprak oloduğu ıcın ağır oluyorlar hareketlı ınsanlara gore sıkıcı oluyorlar

[Resim: nurayesen.th.gif]http://img38.imageshack.us/i/nurayesen.gif/http://img38.imageshack.
01-20-2009 12:49 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

RE: Başak Burcu ve Psikopatoloji
Alıntı:Başak burcu verimli, üretken ve yetkin olma ihtiyacını sembolize eder. Gelişim dönemi olarak, 18–25 yaş aralığına karşılık gelir. Bu dönem içerisinde, bireyin üniversite eğitimine devam etmesi veya iş hayatına atılması ve topluma faydalı olmak adına mevcut yeteneklerini geliştirmesi muhtemeldir. Bu gelişim döneminde; bireyin problem çözme becerileri ve verimli olma çabası ön plandadır.

Aynı bu gelişim döneminde olduğu gibi, Başak burcu da verimli olma ihtiyacı ile bağlantılıdır. Başak burcunun odak noktası, verimsizliğe neden olabilecek hataların tespit edilmesi ve düzeltilmesidir. Bu amaç doğrultusunda, bütünü parçalarına ayırır ve nasıl işlediğini analiz eder. Başak burcunun psişenin bakım ve onarım sistemini sembolize ettiğini söylemek mümkündür. Ancak birey sistemin işlevselliğini iyileştirme ihtiyacını kendi benliğine fazla yönlendirdiği takdirde, özdeğer algısını olumsuzlaştıran bir etkinin ortaya çıkması mümkündür. Bu durumda, aşırı tevazu gösteren ve kendini fazla kısıtlayan bir kişilik yapısı ortaya çıkabilir. Bunun yanı sıra; birey iyileştirme ve verimli olma ihtiyacını kendi bedenine fazla yönlendirdiği takdirde; diet, ekzersiz, hijyen ve sağlık konusunda aşırıya kaçabilir.

Bazı uç durumlarda, bir doğum haritasında Başak burcu aşırı vurgulandığında (stelyum vb.), harita sahibi “obsesif-kompulsif kişilik bozukluğu”ndan muzdarip olabilir. Obsesif-kompulsif kişilik bozukluğuna sahip bir bireyin aşağıdaki özelliklere sahip olması muhtemeldir:

* Aşırı detaycılık
* Aşırı otodisiplin
* Duygusal kontrol
* Aşırı mükemmeliyetçilik
* Özel hayattan yoksun kalacak şekilde kendini işe adama
* Ahlak ve doğruluk konusunda vicdanının sesini aşırı dinleme, esnek olamama
* Aşırı hata yapma korkusu
* Aşırı eleştiricilik
* Aşırı katılık

Bu durumda, harita sahibi Başak burcunun karşıt burcu olan Balık burcunun sembolize ettiği bazı fonksiyonları (bütünü görebilmek, hayatın akışına uyum sağlamak, teslimiyet, duyguları ifade edebilmek, affedicilik, aşkınlık vb.) kişiliği ile bütünleştirmeyi başarabilirse, bu sorunların üstesinden gelmek konusunda önemli bir adım atacaktır.
Astroloji okulu Barış Özkırış
08-23-2010 10:55 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

(08-27-2010 11:11 PM)ece Yazılan:  başaklar kadar memnuniyetsiz, her şeyi eleştiren bir burç daha görmedim

gülücük
HEr burcun (her insanın) problemi aynı... Karşısındakini kendi gibi zannetmek...
Sen de aynı sebepten dolayı saf ve kandırılmaya müsait değil misin zaten ? gülücük
Allah öyle yaratmış...
Hepimize her an farkındalığını yaşatsın inşalllah ... ki düzelelim.. gülücük

(Vallaha vaaz vermedim gülücük )
08-28-2010 02:04 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
intrinsic Çevrimdışı
Lunar Vip
Lunar Vip
lt=

Rep Puanı: 0

başak burcu olmama rağmen bazı başaklara ben de hiç tahammül edemem, çok yapmacık geliyorlar, hep gözleri başkalarının neler yapabildiğinde ki böylece kendini onlarla kıyaslasın sonra da öne geçip kusursuz olmak için çabalasın...

içinden geldiği gibi davranmıyor bir çoğu bu da bana samimiyetsiz geliyor.

diğer taraftan çok sevdiğim başaklardaki özellikler ise kibirden zerre olmayışı, ince düşünüp karşı tarafa sezdirmeden çok yardım etmesi, bir de kimsenin görmediği hayatın günlük rutinindeki acıları çok güzel kaleme dökmeleri( başak yazarları kast ediyorum gülücük)

zayi olmaz gül temennasiyle vermek hare su...
08-28-2010 03:41 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 25

Evet, başarılı olacağız diye çok geriyoruz kendimizi. Düşünüyorum da ortamda biri bir konuda başarılı olsun kendimde hemen zorunluluk gibi hisssediyorum o konuda başarılı olmayı. Halbuki herkesin yeteneği ilgisi vs farklı ama gel gelelim anlat işte bunu başak yanıma. Asla karşımdakiyle rekabet olsun diye değil hani onu geçeyim ona üstünlük kurayım maksatlı değil. O başarıyorsa bende başarmak zorundayım eksik olurum o zaman anlayışı sanırım.
08-28-2010 05:44 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

(08-28-2010 02:14 AM)ece Yazılan:  
(08-28-2010 02:04 AM)tiyatral_gitarist Yazılan:  
(08-27-2010 11:11 PM)ece Yazılan:  başaklar kadar memnuniyetsiz, her şeyi eleştiren bir burç daha görmedim

gülücük
HEr burcun (her insanın) problemi aynı... Karşısındakini kendi gibi zannetmek...
Sen de aynı sebepten dolayı saf ve kandırılmaya müsait değil misin zaten ? gülücük
Allah öyle yaratmış...
Hepimize her an farkındalığını yaşatsın inşalllah ... ki düzelelim.. gülücük

(Vallaha vaaz vermedim gülücük )

estağfurullah. tabi ki başkalarını kendimiz gibi bildiğimiz için hayalkırıklıklarına uğruyoruz. ama memnuniyetsizlik daha başka bir şey. eleştirinin yapıcı olmasını da geçtim. kendi yaptığı bir şeyi başkaları yaptırdığında onları eleştiren insanlara hiç gelemiyorum. yoksa her şey dozunda olduğunda neden olmasın? verygood

Şimdi bence burada olayları ayırmak gerekiyor gülücük

Alıntı:ama memnuniyetsizlik daha başka bir şey.

Bu memnuniyetsizlik başağın içgüdüsüdür. Daha doğrusu içgüdüsü mükemmeli yakalamak , bunu dürten güçte memnuniyetsizliktir. FAydacı felsefe diyebliriz..
"- Daha iyisi varken ve (belkide yapmak bu kadar kolayken) niye bu olsun ki ... " der içgüdüsel olarak... (farkında olarka yada olmayarak)

Bir yayın içgüdüsü nasıl ki araştırmak , öğrenmek , bütünü görmek , iyimser olmak vs ise başakta budur kısaca gülücük

Alıntı:kendi yaptığı bir şeyi başkaları yaptırdığında onları eleştiren insanlara hiç gelemiyorum.

Ha ama bu dediğinin başakla (en azından direkt) bir bağlantısı olduğunu düşünmüyorum.

"KEndini görmemek" in burçla bir alakası yok. Ve hatta "görmek" konsuundaki potansiyeli en yüksek burçlardan birisidir başak. Çünkü işin özünde mükemmele ulaşmak arzusunu kendinde - kendi için hisseder.

Kendini görememek her insanda vardır. Koç burcunda ABARTI konumundadır o ayrı bir mesele gülücük Mars ın galip gelme ve "BEN" dürtüsünün buna sebebiyet veridğini düşünüyorum. Eğer bu bahsettiğin başak kişisi üstüne birde mars yoğun ve tamamen "dışsal" bir kişiyse bu dediğin misli,le olur.
Kişiler (yada haritaları) bütün olarka değerlendirilmeli...

Bu arada yanlış anlaşılmasın başak savunucusu falan değilim gülücük Banane onlardan gülücük
09-02-2010 04:54 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 25

sağol tiyatral bizleri savunmuşsungülücük) Ben başağım öyle aşırı dışarıya yansıyan eleştiricilik huyum yoktur. Ama o başak eleştirici özelliğini okulda bir başak erkek gördüm. Yani insanı illlalah dedirtecek türden. Bunun haricinde genelde yardımsever barışcıl insanlar başaklar. İşler yürüsün her tür sorumluluğu alırlar. Görev insanlarıdır.
09-02-2010 05:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

(09-02-2010 05:04 PM)Messa Yazılan:  sağol tiyatral bizleri savunmuşsungülücük) Ben başağım öyle aşırı dışarıya yansıyan eleştiricilik huyum yoktur. Ama o başak eleştirici özelliğini okulda bir başak erkek gördüm. Yani insanı illlalah dedirtecek türden. Bunun haricinde genelde yardımsever barışcıl insanlar başaklar. İşler yürüsün her tür sorumluluğu alırlar. Görev insanlarıdır.

içimden bi ses, tiyatral başak diyor..

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
09-02-2010 05:07 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

başak ve şiron etkililer, mutlu olabilmek için resmin parçalarından biraz uzaklaşmalılar bana kalırsa. parçalara , detaylara indikçe kusurlar göze çarpıyor. kusurlara kafa taktıkça mutlu olmak , var olan durumdan hoşnut olmak zorlaşıyor. başak etkili bir arkadaşım var. bir restorana girdigimizde servisten tutun, fiyatlara kadar her şeyi eleştiriyor. bir ilişki kuruyor, ıncık cıncık bir sürü nüansa takılıp ''bu kişiyle olamam'' diyerek ilişkilerini başlamadan bitiriyor. onu mutlu etmek, memnun bırakmak gerçekten çok zor çünkü resmin bütününe bakamıyor. doğada kusurların da var oldugunu, kendisinin ve yaratılan hiç kimsenin mükemmel olamayacağını anlayamıyor.

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
09-02-2010 05:14 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Başak Burcu Vurgusu ve Ünlüleri astrosohbet 11 15,987 04-12-2017 12:05 AM
Son Mesaj: vilma
  Başak Kadını yaren 40 58,574 07-22-2015 01:59 AM
Son Mesaj: cero
  Başak Burcu ve Başakların Bilinmeyen Yüzü Yakamoz 1 6,154 05-28-2015 09:09 PM
Son Mesaj: Marie
  Başak erkeği ve bitmeyen aşk... i3erat 53 69,972 04-20-2015 01:06 AM