Değerlendir:
  • 23 Oy - 3.09 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

EKSİK ELEMENTİNİ KOLLA !
Yazar Mesaj
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

RE: EKSİK ELEMENTİNİ KOLLA !
JoMaJa Yazılan:Evet şimdi kabul etmek gerekir ki.Eğlenceli parlayan,sahne sanatlarına eğilimli Aslan burcu(genelleme yaparak söylüyorum) , yaşam konularından çocuklar , sahne ,spekülasyonlar olan 5. evi anımsatır.Ama sadece anımsatır.Sonuçta kabaca birizi zodyaktaki bir sıralamayken diğeri ise yaşamdaki olayların evler olarak bir çatı altında toplanmasıdır.İkisi sonuçta ayrı kavramlardır(özür dilerim , biliyorum ki birçoğunuz bunları zaten çok iyi biliyorsunuz ama sadece düşüncemin temelini belirtmek istedim).Burçları bir eve yapıştırma , yada burçtan yola çıkarak bir gezegenin bir eve ait olduğunu belirtmek biraz fazla düz mantık bence.Tabi ki bazı gezegenler bazı evlerde doğalarına uygun olduğu için daha rahat-iyi hareket ederler ama nasıl desem elmalar bir yerde armutlar başka bir yerde durmalıdır.Haa sonunda bunların hepsinden en doğru şey elde edilmelidir bu başkagülücük

Ev-burç ilişkisi konusunun ne kadar önemli olduğunu yıllar önce Burç 2000 dergisinin bir sayısında Candan Erçetin'in haritasının yorumunda keşfetmiştim.Candan hanımın Güneşi 5. evde (Kovada)Marsı ise Aslandadır.Yorum yapan Astrolog bu iki konumdan yola çıkarak Candan hanımın Aslan burcunun güçlü olduğuna epey vurgu yapmıştı.Bu bir süreliğine benimde ev burç ilişkisine fazlasıyla önem vermeme neden olmuştu.Hatta insanların tipini ve sağlığını etkileyebildiğini düşünmeye başlamıştım bir gezegenin kendi evinde olmasını durumunun.Eğer o evin özdeşleştiği burçta da bir yada birden çok gezegen varsa bu ihtimal daha da güçleniyordu.Şimdilerde eskisi kadar dikkat etmiyorum bu konuya.

Nin.Me.Sar.Ra
06-30-2008 07:18 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
neptunzz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 0

JoMaJa Yazılan:Sanrım ben eksikliğini bulmaya çalışan değil ,kaçan cinslerdenim.Bende ciddi biçimde su elementi - ve elemente ait olduğu düşünülen olgular eksikliği vardır.Ama su nitelikli insanlar bende nedense hep "Yabancı Topraklar" etkisi bırakır.Ben bildiğim yerlerde takılmaya devam ederim.Fakat son 2 yıldaki çevremdeki akrep populasyonundaki vahim artış beni de biraz düşündürüyor.gülücük)

daha cok yol alacaksın gibi hissediyorum jomaja bu yüzden hayırlı yolculuklar dilerim -ok
06-30-2008 02:14 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sultan Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Arkadaşlar, benim haritamda toprak eksikliği var. Okuduğum kadarıyla, parayı düşünmeme, maddi anlamda ayaklarını yere basamama oluyormuş. E tabi düşününce bunu çıkarabiliyoruz aslında. Şimdi bi bitki yetişirken önce toprak lazım ki, köklerini tutabilsin, oraya tutunabilsin. Sonrasında su, güneş, hava bitkinin gelişmesini sağlayacaktır.
Bende toprak eksikliği olunca, ayaklarımı yere basamamam söz konusu olabilir. Hayata tutunamama, gerçekleri görememe olabilir sanırım. Ama diğer bölümlerde arkadaşlar 8.evimin dolu olmasını maddi anlamda başkalarının gelirleriyle rahat olma şeklinde de değerlendirdiler. (Bu arada 8.evde satürn,merkür,venüs yani bütün toprak gezegenleri de mevcut hımm??) Sanırım hayatım boyunca para kazanamayacağım ve babamın ve nasipse eşimin parasıyla geçineceğim gibi görülüyor. Haritanın farklı yerleri birbirini destekler nitelikte galiba. Ne dersiniz?
06-30-2008 02:52 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
çilekli süt
Kayıtsız

Cvp: EKSİK ELEMENTİNİ KOLLA !
ELEMENTSEL DAĞILIMDA TOPRAK EKSİKLİĞİ (TOPRAK BURÇLARININ EKSİKLİĞİNİ) GÖRÜYORSANIZ HARİTANIZA BAKIN VE ŞU SORULARI SORUN ARKADAŞLAR..

1. soru: 2, 6 ve 10.evlerinde gezegen var mı? -evetse toprak eksikliğini tamamlayabilir -gezegen yoğunluğuna göre..

2. soru: Satürn hangi evde? Yücelmiş mi? Asaleti nedir? Kavuşum yaptığı bir gezegen var mı? -Satürn güçlü ise yani güçlü bir burçta ve evde ise artı açıları da iyiyse toprak eksikliğini çok iyi kapatır, hele bir de kişisel gezegenler olan Ay, Merkür, Venüs ve/veya Mars ile kavuşum açısı yaptıysa. Hatta Satürn'ün kişisel gezegenlere sert açısı bile topraksal etkiler görülmesine sebep olur. Hem de fazlaca.. Satürn 1.evde ise kişi toprak eksikliğini fazlasıyla giderir (zararlı olduğu Yengeç burcu ya da düştüğü Koç burcunda değilse etki artar...)

3. soru: Yükselen burç bir toprak burcu mu? Yöneticisi hangi evde/burçta ve Satürn'den açı almış mı? Yükselenin bir toprak burcunda olması da toprak eksikliğini kapatmaya yardımcı olur. Heleki bir de yükselen yöneticisi bir toprak evinde yerleşmişse ve Satürn'den iyi bir açı almışsa.
06-30-2008 03:53 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
neptunzz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Çok da fazla toprak istemem ben şahsen 3 gezegenim başak burcun da,2.evim de ay ile venüs var daha ne toprak arayayım cok bile bana ben ruhsallık aramaktayım şahsen oda 8.ev ile 12.ev de yogunluk olursa bolca verim alınabılır dıye düsünüyorum.

Toprak elementinin fazla olması dünyevi işlerle olan meşguliyeti ifade eder.Benim şahsi görüşüm fazla olması iyi degıldır insan dünya ve nımetlerıne baglı kalır ayrılmak zor gelir madde'den yana.İş güç konusu tavan yapar halbu ki bu toprak grubunun zıttı olan burclar madde'den ayrılmayı ifade ederler,bir nevi maneviyatı vurgularlar.Dikkat ederseniz toprak'ın karsısında hep su burcu olur,su toprağı ayrıstırır,şekil aldırır,besler vb ee bu dünya da yasıyoruz elbette calısma,iş,güç ihtiyacımız olacaktır;ama bunu ne eksik ne de cok fazla vurgulamadan yapmaktan yana olanlardanım;çünkü madde'nin her daim geçici olacagına ve bitecegine inanıyorum,balık gözünden bu kadar olur ancak ne diyim düsüncem bu yönde -ok
06-30-2008 05:59 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sultan Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Canım bende de fazla su var galiba, fazla su da adamı fazla alıngan hassas yapıyo ama...:( biraz toprağa ihtiyaç duyuyo insann gülücük
06-30-2008 11:32 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

benim haritamdada su ve toprak elementi eksikliği var ,hava fazlalalığı var fazla havalıyım gülücük)
07-01-2008 12:06 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sultan Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Ama haritanda gördüğüme göre yine de her gruptan var sende lavinya.. Azcık olsun taştan olsun yaa..dil çýkarma havalı! gülücük
07-01-2008 12:19 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

evet her gruptan var o bakımdan iyiyim gülücük
07-01-2008 12:25 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
neptunzz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

ne fazla toprak olsun dünya malı diye cırpınayım,soguk mızac sergıleyım;ne de fazla su olsun avare dünyadan bi haber yasayıp kendı dünyamı kurayım ikiside dert ateş ile hava ayrı dert hava olmazsa fikir üretilmez,iletişime gecmek zor olurken fazla hava aşırı merak aşırı kaygı getırıyor,ateş olmaz sa bu seferde havadan gelen fıkırler havada kalıyor icraat olmuyor girişim yok çünkü ateş yok diye -ok
07-01-2008 01:10 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 2 Misafir