Değerlendir:
  • 23 Oy - 3.09 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

EKSİK ELEMENTİNİ KOLLA !
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: EKSİK ELEMENTİNİ KOLLA !
bu arada bende evlerin element özelliği gösterdiğine inanıyorum belirteyim istedim.
mesela 12.evi irdeleyelim konusu üzerinde bir hayli durduk ve 12.ev enerjileriyle neptün enerjilerinin birbiriyle bağlantılı olduğunu söyleyebilirim. tabii bu enerjiler aynı zamanda BALIK enerjileriyle de bağlantılı diyebiliriz.

06-28-2008 12:37 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

RE: EKSİK ELEMENTİNİ KOLLA !
Her burçta gezegenimizin olması gerekmiyor arkadaşlar.Burçların yönetici gezegenleri element eksikliğini kapatacak etkiler verebilir.Mesela haritasında toprak gurubunda hiç gezegeni olmayan bir insan Satürnü güçlü bir konumdaysa bu eksikliği bir parça telafi edebilecektir.Ya da harita da Mars güçlüyse ateş elementi eksikliğini giderebilir.Bununla ilgili Burcunuz dergisinden daha ayrıntılı bir yazı aktarmıştım diğer foruma yazıyı bulabilirsem buraya da yapıştırırım.

Nin.Me.Sar.Ra
06-28-2008 02:09 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Ateş gurubunu eksikliği

Ateş gurubunda yani Koç , Aslan veya Yayda yıldız yoksa bu haritanın sahibi içe dönük,çekingen,atılımlar yapmasına imkan bulunmayan,cesaretsiz,türlü düşlere dalan biri olabilir.O düşlerinde son derece cesur,atılgan ve başarılıdır.Ama gereçeklerle karşılaştığında bunlardan eser kalmamaktadır.Fakat o kendisindeki bu eksikliği bilmektedir.Çevresindekileri iyi etkilemek,onların hayranlığını kazanmak için konuşmakta,cesaretinden,atılganlığından,başarılarından söz etmektedir.Oysa bunlar sadece yalandır..Çevresindekiler bşlangıçta ona inanmış olabilirler.Ancak daha sonra harita sahibinin tutumunu inceleyerek onun aslında yalanları gerçek gibi gösteren cesaretsiz biri olduğu kanısına varacaklardır.Ateş gurubunda yıldız olmaması yaşamın sönük geçmesine de neden olabilir.

Telafisi:Ateş gurubunda yıldızı bulunmayan kişinin haritasında Koç,Aslan veya Yay yükselmesi onun cesur ve atılgan olmasına yardım edecektir.

Haritada Marsın 1. eve düşmesi , Yükselen burç kesidiyle birleşmesi veya MC'yle birleşmeside ateş gurubu burçlarda gezegen olmamasının etkilerini azaltabilir.Yine Marsın Güneş ve Jüpiterle birleşmesi de çok yararlıdır.Çünkü Marsta Güneş ve Jüpiterde ateş gurubu burçların yönetici gezegenidirler.Ayrıca 1. ,5., 9. evde dört veya daha fazla gezegen toplaşmışsa harita sahibi ateş gurubu burçları güçlüymüş gibi hareket edecektir

Haritada Güneşin Yükselen burç kesidiyle ,MC'yle ve Jüpiterle birleşmeside Ateş gurubundaki yıldız eksikliğini giderebilir.Ayrıca Güneşin 1.,5. veya 9.evlerde olmasıda yararlıdı.Uranüsün 1. evde olmasıda insanın dışa dönük,atılgan,vb olmasına neden olur.Uranüs Kova'nın yıldızı olmasına rağmen bu konumda ateş gurubunu destekler.Ayrıca Jüpiterin 9. evde olmasıda çok yararlıdır.Haritada Mars ve Jüpiterle tatlı açılar yapan Güneş yine ateş gurubunda yıldız olmamasının etkilerini hissettirmez.Bu arada MC'de bir ateş Ateş gurubu burcun olmasıda sanki ateş gurubunda yıldız varmış gibi etkide yapabilir.

Nin.Me.Sar.Ra
06-28-2008 02:17 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Hava gurubunun eksikliği

Bir haritada hava gurubu burçlarda yani İkizler, Kova ve Terazide hiç yıldız görülmeyebilir.Bu durumda bu insan işte başarılı ,kolay para kazanan,sevmesini bilen,duygulu biri sayılabilir.Ancak o iletişim kurmakta zorlanacaktır.Hatta bu yüzden hakkı olan başarıyı elde edememesi de olasıdır.Sevdiğinde duygularını açıklaması güç olacaktır. Planlarını, projelerini doğru dürüst anlatamayacaktır.Heyecanla konuşmaya başlayacak fakat lafın sonunu getiremeyecektir.Bu yüzden sinirlenecektir.Oysa aslında o değerli biridir fakat kendisini anlatamamakta,tanıtamamaktadır.Bu tip genellikle konuşurken çekingendir.Hatta ateş gurubu güçlü olsa bile toplum ilişkilerinde pek başarı kazanamayacaktır.

Telafisi
:Hava gurubunda yıldızı olmayan kimsenin haritasında İkizler ,Kova veya Terazi yükseliyorsa
iletişimde öyle zorluk çekmeyecektir.Düşünce ve duygularını anlatması daha kolay olacaktır.Zaten her haritanın bir bütün olduğunu unutmamak gerekir.

Hava gurubunda yıldız yoksa Merkürün 1.,3.,veya 9. evde olması durumu epey düzeltecektir.Merkürün yükselen burç kesidiyle birleşmesi,Uranüsle uyumlu veya üçgen açı yapması da kendini gösterir.Yine Merkürün Ayla birleşmesi kare yahut üçgen açı yapması da hava gurubunun boş olmasının yol açtığı etkiyi epey giderebilir.Ayrıca Venüsün 7.,9. evde olması,Uranüsle tatlı açı yapması da değerlidir.Merkürle Venüsün birleşmesi de Hava gurubunda yıldız varmış gibi etki gösterir.Merkürün 9. evde yer alması ve Jüpiterle tatlı açısı da yararlıdır

Nin.Me.Sar.Ra
06-28-2008 02:18 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Toprak gurubunun eksikliği

Haritada toprak gurubu burçlar yani Başak,Boğa ve Oğlak boşsa bu kez madde ile ilgili sorunlar olacaktır.Harita sahibi hiçbir zaman parayı düşünmeyecektir.Zamanla parayı düşünmek zorunda kaldığında da bu konuda başarılı olamayacaktır.

Harita sahibi bir düş dünyasında yaşıyor gibi de olabilir.Onun hayallerinde türlü başarı ,zenginlik vb. vardır, fakat bunlar hiçbir zaman gerçekleşmeyecek hayallerdir.Bu tip bir hayli zeki de olabilir.Ama aklı paraya ermediği için yaşamda pek başarı kazanamayacak ve yokluktan yakınacaktır.Veya mesleğinde başarı gösterecek ama yine de parasızlıktan kalacaktır.

Telafisi: Bir yıldız haritasında toprak gurubu burçlarda yıldız olmayabilir.Fakat bu gurubun yıldızları olan Merkür,Venüs ve Satürnün yerleri,açıları durumu epey değiştirebilir.Bu yıldızlar içinde en güçlü etkiyi de kuşkusuz Satürn yaparSatürnün 1.,6., veya 10. evde olması yararlıdır.Satürn MC'yle birleşiyorsa,Toprak gurubunda epey yıldız varmış gibi etki edecektir.Yine Ayın Satürnle üçgen açı oluşturması da yararlıdır.Marsın veya Güneşin Satürnle üçgen açı oluşturmasıda toprak gurubunda yıldız varmış gibi etki yapar.

Yine Merkürün 6. evde olmasıda yararlıdır.Aynı şekilde Venüsün 2. evde yer alması da Toprak gurubu etkileri verir.Bunların dışında 2.,6.,veya 10. evde üç veya daha fazla sayıda yıldız bulunması da Toprak gurubunun eksikliğini hissettirmaz. Haritada venüs ve satürnün tatlı açısı da yine çok yararlı olabilir.

Nin.Me.Sar.Ra
06-28-2008 02:19 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:Her burçta gezegenimizin olması gerekmiyor arkadaşlar.Burçların yönetici gezegenleri element eksikliğini kapatacak etkiler verebilir.Mesela haritasında toprak gurubunda hiç gezegeni olmayan bir insan Satürnü güçlü bir konumdaysa bu eksikliği bir parça telafi edebilecektir.Ya da harita da Mars güçlüyse ateş elementi eksikliğini giderebilir.Bununla ilgili Burcunuz dergisinden daha ayrıntılı bir yazı aktarmıştım diğer foruma yazıyı bulabilirsem buraya da yapıştırırım.

evet kendimden örnek vereyim ; su elementi eksikliğim var yıldız haritamda ancak iki kavuşumum bunu telafi ediyor diye düşünüyorum.
güneş - neptün kavuşumu ve ay - plüto kavuşumu..
güneş , neptünleşiyor yani balık potansiyeli kazanıyor bir nevî.
Ay ise plütonik bir kurda dönüşüyor gülücük akrep potansiyeli kazanıyor bir nevî.

not ; Nin.me.sar.ra'nın söylediğine paralel olarak ağır gezegenlerin kişisel gezegenlerimize dokunduklarında , onları kendilerine benzettikleri yorumunu yapabileceğimizi aylar önceki bir mesajımda yazmıştım , yinelemek istiyorum.

mesela haritanızda toprak elementi eksik görünüyor ama venüs - satürn kavuşumuna sahipsiniz.
yukarıda ki bilgiye göre diyebiliriz ki ; ağır giden satürn , kişisel gezegen olan venüsü kendine benzetecektir. yani venüs , satürnleşecektir. yani venüs oğlak burcu potansiyeli kazanacaktır diyebiliriz.
ilişkiler konusunda satürnyen bir tarzı olacaktır bu kişinin ve toprak eksikliğini pek hissetmeyecektir diyebiliriz.

06-28-2008 02:20 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Su gurubunun eksikliği

Su gurubunun eksikliği acımasızlığa neden olabilir..Bu tip sevmesini bilmez.Onun için sevgi,sevecenlik,acıma gibi duygular anlamsızdır.Zaten kendisinde duygudan eser de yoktur.Dolayısıyla da o ne vatanını,ne ailesini sever.Duygulu insanları da aşağı görür.Onların zayıf kişilikli kimseler olduğuna inanır.Bu tip için sadece ve sadece kendi başarıs önemlidir..Bir hayli bencildir ve kimseye yardım etmeyi de istemez.

Su gurubu burçlarda yani Akrep , Yengeç ve Balıkta yıldız bulunmaması,insanın soğuk,sadece kendi çıkarlarını düşünen,dar kafalı,kuşkucu ve açgözlü olmasına da yol açabilir.Yine böyle biri sevmeyi de isteyebilir.Çevresinde birbirine bağlı,dostluklar kuran,sevişen kimseleri görerek onların durumlarına haset edebilir. Ama ne yaparsa yapsın onlar gibi olamaz.

Telafisi: Haritada su gurubu burçlarda yıldız olmadığında Ay'ın durumuna bakmalısınız.Ayın 1.,4.,veya 12. evde olması da yararlıdır.Yine Neptünün 1. veya 12. evde olması da su gurubunda yıldız
varmış etkisi yapabilir.Ayın Neptünle birleşmesi,Ayın Plutonla üçgen açısı,ayın yükselen burçla veya MC'yle birleşmesi , Neptünün Yükselen burç kesidiyle birleşmesi de olumlu etki yapar.Neptünün Plutonla uyumlu veya üçgen açısı,venüsün neptünle her türlü açısı,haritadaki su gurubu burçlarda ki gezegen eksikliğini giderebilir.

Kaynak:Astroloji Yıldızlar ve Burcunuz dergisi

Nin.Me.Sar.Ra
06-28-2008 02:21 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:Toprak gurubunun eksikliği

Haritada toprak gurubu burçlar yani Başak,Boğa ve Oğlak boşsa bu kez madde ile ilgili sorunlar olacaktır.Harita sahibi hiçbir zaman parayı düşünmeyecektir.Zamanla parayı düşünmek zorunda kaldığında da bu konuda başarılı olamayacaktır.

Harita sahibi bir düş dünyasında yaşıyor gibi de olabilir.Onun hayallerinde türlü başarı ,zenginlik vb. vardır, fakat bunlar hiçbir zaman gerçekleşmeyecek hayallerdir.Bu tip bir hayli zeki de olabilir.Ama aklı paraya ermediği için yaşamda pek başarı kazanamayacak ve yokluktan yakınacaktır.Veya mesleğinde başarı gösterecek ama yine de parasızlıktan kalacaktır.

Telafisi: Bir yıldız haritasında toprak gurubu burçlarda yıldız olmayabilir.Fakat bu gurubun yıldızları olan Merkür,Venüs ve Satürnün yerleri,açıları durumu epey değiştirebilir.Bu yıldızlar içinde en güçlü etkiyi de kuşkusuz Satürn yaparSatürnün 1.,6., veya 10. evde olması yararlıdır.Satürn MC'yle birleşiyorsa,Toprak gurubunda epey yıldız varmış gibi etki edecektir.Yine Ayın Satürnle üçgen açı oluşturması da yararlıdır.Marsın veya Güneşin Satürnle üçgen açı oluşturmasıda toprak gurubunda yıldız varmış gibi etki yapar.

Yine Merkürün 6. evde olmasıda yararlıdır.Aynı şekilde Venüsün 2. evde yer alması da Toprak gurubu etkileri verir.Bunların dışında 2.,6.,veya 10. evde üç veya daha fazla sayıda yıldız bulunması da Toprak gurubunun eksikliğini hissettirmaz. Haritada venüs ve satürnün tatlı açısı da yine çok yararlı olabilir.

pardon efendim aynı anda yazmışız , bunları şimdi gördüm ;)

06-28-2008 02:23 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Yıldırım Yazılan:evet kendimden örnek vereyim ; su elementi eksikliğim var yıldız haritamda ancak iki kavuşumum bunu telafi ediyor diye düşünüyorum.
güneş - neptün kavuşumu ve ay - plüto kavuşumu..
güneş , neptünleşiyor yani balık potansiyeli kazanıyor bir nevî.
Ay ise plütonik bir kurda dönüşüyor gülücük akrep potansiyeli kazanıyor bir nevî.

Aynen öyle size katılıyorum.
Yıldırım Yazılan:not ; Nin.me.sar.ra'nın söylediğine paralel olarak ağır gezegenlerin kişisel gezegenlerimize dokunduklarında , onları kendilerine benzettikleri yorumunu yapabileceğimizi aylar önceki bir mesajımda yazmıştım , yinelemek istiyorum.

Katılıyorum bu söylediklerinize.Merkür ve Venüs edilgen gezegenler gibi gelir bana hep.Bu iki gezegen yanıbaşlarında bir gezegen varsa o gezegene benzemeye başlıyorlar.

Nin.Me.Sar.Ra
06-28-2008 02:27 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

Alıntı:bu arada bende evlerin element özelliği gösterdiğine inanıyorum belirteyim istedim.
mesela 12.evi irdeleyelim konusu üzerinde bir hayli durduk ve 12.ev enerjileriyle neptün enerjilerinin birbiriyle bağlantılı olduğunu söyleyebilirim. tabii bu enerjiler aynı zamanda BALIK enerjileriyle de bağlantılı diyebiliriz.

Sanırım zaten benim daha farklı düşünmemin altında yatan temel sebeplerden biri bu.Bir şekilde Ev kavramı artık burç kavramına yapıştırılmış durumda.Mesela bir çok yazıda hatta kitapta görüyoruz .Mesela 5. evi anlatıyor.

5. EV
Aslan burcunun evi
Yönetici gezegeni Güneş

diye ifadeler geçiyor.

Evet şimdi kabul etmek gerekir ki.Eğlenceli parlayan,sahne sanatlarına eğilimli Aslan burcu(genelleme yaparak söylüyorum) , yaşam konularından çocuklar , sahne ,spekülasyonlar olan 5. evi anımsatır.Ama sadece anımsatır.Sonuçta kabaca birizi zodyaktaki bir sıralamayken diğeri ise yaşamdaki olayların evler olarak bir çatı altında toplanmasıdır.İkisi sonuçta ayrı kavramlardır(özür dilerim , biliyorum ki birçoğunuz bunları zaten çok iyi biliyorsunuz ama sadece düşüncemin temelini belirtmek istedim).Burçları bir eve yapıştırma , yada burçtan yola çıkarak bir gezegenin bir eve ait olduğunu belirtmek biraz fazla düz mantık bence.Tabi ki bazı gezegenler bazı evlerde doğalarına uygun olduğu için daha rahat-iyi hareket ederler ama nasıl desem elmalar bir yerde armutlar başka bir yerde durmalıdır.Haa sonunda bunların hepsinden en doğru şey elde edilmelidir bu başkagülücük

Aslında yinede birçok nokta da aynı şeyi söylüyoruz.Bir kişinin bir elemette yerleşiminin olmamasının her zaman , atıyorum ateş eksikliğinde heyecan , hareket eksikliği olarak gözükmeyebileceğini.Çünkü tek kriterin bu olmadığı :
örneğin

Alıntı:Ama düşünüyorumda bol açılı hava grubunda etkili bir evde bulunan mars yardımıyla bu etki biraz hafifletilebilir.
---ki hava ile kısıtlamıyorum

Alıntı:Haritada Marsın 1. eve düşmesi , Yükselen burç kesidiyle birleşmesi veya MC'yle birleşmeside ateş gurubu burçlarda gezegen olmamasının etkilerini azaltabilir.

gibi

Alıntı:çok güzel açıklamışsın tebrikler arkadaşım,kendi eksikliklerimizi başkalarıyla tamamlıyoruz yada etrafımızdaki insanların bu şekilde olmasından hoşlanıyoruz... Ben agırlık hava gurubu olan birisi olarak,tek jüpiterim ve k.ay düğümüm su gurubunda birde venüsüm oğlakta... Eskiye dönüp baktığım zaman hayatıma arkadaş olarak baktığımda en çok yengeç,oğlak,başak ama ilişki anlamındada hep akrep,boğa,başak insanlar ilgi alanıma girmiştir.. Hava gurubundan yada ateş gurubundan insanlar hiç ilgimi çekmedi,belkide dediğin gibi eksikliklerimizi başkalarıyla tamamlıyoruz ve ozaman kendimizi daha iyi keşfedebiliyoruz....

Sanrım ben eksikliğini bulmaya çalışan değil ,kaçan cinslerdenim.Bende ciddi biçimde su elementi - ve elemente ait olduğu düşünülen olgular eksikliği vardır.Ama su nitelikli insanlar bende nedense hep "Yabancı Topraklar" etkisi bırakır.Ben bildiğim yerlerde takılmaya devam ederim.Fakat son 2 yıldaki çevremdeki akrep populasyonundaki vahim artış beni de biraz düşündürüyor.gülücük)
06-29-2008 09:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir