Değerlendir:
  • 32 Oy - 3.31 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Merkür Geri Harekette ( Retro )
Yazar Mesaj
yaren Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

RE: Merkür Retrosu
ee peki güneş balık yükselen ikizler ve ay başağı olarak beni etkilemeyecekmi bu merkür retrosu ?hımm etkilemeye çoktan başladı bile ...bende yorum isterim Yıldırım beni unutmaaaaaaaaaaaaaaasimdi-kızdım

melek

Full Time Şerefsiz Olacağına,Part Time İnsan OL......
05-28-2008 02:01 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Alya Yazılan:Merkür retrosunun hangi evde olcağını haritamızdaki transitleden mi görüyoruz?

selam Alya ;merkür ikizler burcunda ve 21 dereceden 13 dereceye kadar geri gidecek.

herkes haritasında 21 derece ikizler ile 13 derece ikizlerin hangi evine düştüğüne bakabilir.
mesela Alya ; senin yükselenin ikizlerin son derecelerindeydi öyleyse yükslenini biraz etkileyecek ama asıl etkisini 12.evinde gösterecektir.

ayrıca senin 12.evinde birkaç tane gezegen bulunuyordu ve merkür retrosu sırayla bunlara dokunacaktır. pek çok konuyu birden gündemine alabilirsin ve zihnin karışabilir , kararsız hissedebilirsin kendini.
hayaller aleminde dolaşırken , bir takım işlerini aksatman söz konusu olabilir.
haziranın ikinci haftası marsına sert bakacak olan retro merkür , kendini tartışma ortamında bulmana işaret edebilir.

05-28-2008 03:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

yaren Yazılan:ee peki güneş balık yükselen ikizler ve ay başağı olarak beni etkilemeyecekmi bu merkür retrosu ?hımm etkilemeye çoktan başladı bile ...bende yorum isterim Yıldırım beni unutmaaaaaaaaaaaaaaasimdi-kızdım

melek

Maviye yaptığım yorumun benzeri senin içinde geçerli yaren çünkü seninde 1.evinde gerçekleşiyor merkür retrosu.. oradan okuyabilirsin ok

05-28-2008 03:13 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Alya Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 2

Yıldırım Yazılan:
Alya Yazılan:Merkür retrosunun hangi evde olcağını haritamızdaki transitleden mi görüyoruz?

selam Alya ;merkür ikizler burcunda ve 21 dereceden 13 dereceye kadar geri gidecek.

herkes haritasında 21 derece ikizler ile 13 derece ikizlerin hangi evine düştüğüne bakabilir.
mesela Alya ; senin yükselenin ikizlerin son derecelerindeydi öyleyse yükslenini biraz etkileyecek ama asıl etkisini 12.evinde gösterecektir.

ayrıca senin 12.evinde birkaç tane gezegen bulunuyordu ve merkür retrosu sırayla bunlara dokunacaktır. pek çok konuyu birden gündemine alabilirsin ve zihnin karışabilir , kararsız hissedebilirsin kendini.
hayaller aleminde dolaşırken , bir takım işlerini aksatman söz konusu olabilir.
haziranın ikinci haftası marsına sert bakacak olan retro merkür , kendini tartışma ortamında bulmana işaret edebilir.

Çok teşekkürler Yıldırım. Zaten bugünler benim için zor geçiyor.Sanırım biraz daha sürecek.

Yapılan hiçbir iyilik cezasız kalmaz! Bekle gör ki yaptığın iyiliklerin cezasını çektirsinler!
05-28-2008 04:26 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yezda Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 3

Dikkat! Merkür Geri Harekette 27.Mayıs.2008 / 10:30:29

İletişim gezegeni Merkür, 26 Mayıs’ta geri harekine başladı ve tekrar düz hareketine 19 Haziran’da dönecek. Aslında, gezegenler yörüngelerinde asla geri hareket etmezler. Geri hareket, yer merkezli bakışla gezegenlerin hareketlerinin izlenmesi esnasında gözlemlenen edilen bir olgudur. Gece gökyüzünü gözlemlersek, gezegenlerin birbirlerini takip eder şekilde Zodyak’ta ilerlediğine şahit oluruz. Normal şartlarda bir gezegenin Zodyak’taki hareketi Batı’dan Doğu’ya doğrudur. Buna düz (direkt) hareket denir. Bu hareket saat yönünün tersinedir. Bizim yeryüzünden bakışımızla, Zodyak’ta hareket etmekte olan bir gezegen yavaşlar, durur ve Zodyak burçlarının tersi istikametinde hareket ediyor gibi gözükür. Gezegen, bu hareketiyle saat yönünde ilerlemeye başlar. Biz bu harekete “Geri hareket” deriz.

Nelere Dikkat Etmeliyiz

Astrolojide Merkür, genel anlamda iletişim, kontratlar, yazılı metinler, sözleşmeler ve sözlü taahhütler, alım satım, pazarlık ve eğitimle ilişkilendirilir. Bazı astrologların “Kozmik düzenbaz” olarak nitelendirdikleri Merkür’ün geri hareketi iletişimsel karışıklıklara, yanlış anlaşılmalara, dalgınlıklar ve unutkanlıklar neticesinde aksamalara işaret eder. Merkür geri harekette iken girişeceğimiz yeni işlerde, yapacağımız sözleşmelerde koşullar beklenmedik şekilde yön değiştirebilir. Yapılacak sözleşmelerde, muhtemelen belge veya bilgi eksikliği söz konusu olacaktır. Bu yüzden Merkür geri harekette iken önemli adımlar atmamakta fayda vardır. Eğer atmak durumunda isek, bu şartlarda içinde bulunacağımız şartları çok iyi değerlendirmeli, gelecekte karşılaşacağımız olası problemlerin önlemlerini almalı, imzalamamız gereken belgeleri çok iyi okumalı, yeni satın alacağımız şeyleri çok iyi kontrol etmeli, parasal alışverişlerimizde dikkatli olmalıyız. Özellikle bilgisayarların iyi korunması, önemli bilgilerin yedeklenmesinde fayda vardır. Merkür İkizler burcunda geri hareket edecek olduğundan, iletişim ve haberleşme konuları, eğitim ve yayıncılıkla ilgili konular başta olmak üzere, bilgi akışının öne çıktığı bütün alanlarda dikkatli olmamız gerekiyor.

Nasıl Kullanmalıyız

Merkür’ün gerileme zamanları eldeki her türlü projeleri gözden geçirmek, eksiklerini bir kez daha değerlendirmek, düzeltmek açısından çok olumludur. Yapacağımız işle ilgili yeni ve ilave bilgiler toparlama, kendimizi daha iyi hazırlama fırsatı buluruz. Merkür geri giderken akla gelen fikirler çok parlaktır ve direkt harekete döndüğünde, bunlar çok akışkan olarak ortaya çıkarlar. Bu yüzden fikir jimnastiği yapmak, ya da daha güncel ifadesiyle beyin fırtınası yapmak, yeni projeler üzerinde tartışmak için çok ideal bir dönemdir. Kuşkusuz, bu fikirleri ortaya çıkarmak için 19 haziran sonrasını beklemek daha akıllıca olacaktır. Merkür’ün geri gittiği dönemlerde, eskiye ait şeyler tekrar karşımıza çıkabilir. Bu, işimiz veya ilişkilerimizle alakalı olabilir. Kaybettiğimiz eşyaları bulma şansını da yakalayabiliriz. Evde veya işyerindeki evraklarımızı ve eşyalarımızı düzenlememiz işe yarayacak; kaybetmiş olduğumuz bazı evraklarımızı bulmamız konusunda şansımız artacaktır.

Merkür’ün haritamızda hangi evimizden geçiyor olduğu, bu aksamaların hayatımızın hangi alanında karşımıza çıkacağına dair tüyolar verir. Burcunuza göre değerlendirmeleri "Haftaya Bakış" kategorimizde okuyabilirsiniz.

Yazan: Öner Döşer

Başkalarına dayalı bir yaşam süren, hiçbir şey yapmadan öylesine yaşayan bir kişi, başına gelen zorlukları, kaderim buymuş diye nitelendiremez.
05-28-2008 05:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: Merkür Retrosu ve Türkiye
merkür retrosu , Türkiye haritasının 12.evinde gerçekleşiyor. olasılıkları yazıyorum ;

- genel anlamda Türkiye'nin , dünya ülkeleriyle olan iletişiminde sesinin soluğunun çıkmayacağı bir süreç..

- yapılacak anlaşmalar da olası problemlerin çıkması..

- medyanın kendini irdelemesi.. medyada üretilen yeni fikir ve programların uzun vadede tutmaması , rating yapmaması..

- asker ve polisin gizli suç örgütleriyle ilgili detaylı araştırmalar yapması , çözümler üretmesi. yine asker ve polisin kendi hatalarını irdelemesi..

- hastanelerle ilgili olumsuzluklar.. (örneğin dün ki haberlerde izlediğim , 500 metre uzaktaki hastaneden , ambulansın tam yarım saatte gelmesi ! ve gecikme sebebiyle yaralının ölmesi)

- hapishanelerle ilgili olumsuzluklar..

- gerçeklerden kaçma eğiliminde , sessiz bir siyaset..

- haziranda uranüse sert bakacak olan retro merkür etkisiyle , havayollarıyla ilgili bir problem..

05-28-2008 10:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: Merkür Retrosu ve Türkiye
Yıldırım Yazılan:merkür retrosu , Türkiye haritasının 12.evinde gerçekleşiyor. olasılıkları yazıyorum ;

- genel anlamda Türkiye'nin , dünya ülkeleriyle olan iletişiminde sesinin soluğunun çıkmayacağı bir süreç..

- yapılacak anlaşmalar da olası problemlerin çıkması..

- medyanın kendini irdelemesi.. medyada üretilen yeni fikir ve programların uzun vadede tutmaması , rating yapmaması..

- asker ve polisin gizli suç örgütleriyle ilgili detaylı araştırmalar yapması , çözümler üretmesi. yine asker ve polisin kendi hatalarını irdelemesi..

- hastanelerle ilgili olumsuzluklar.. (örneğin dün ki haberlerde izlediğim , 500 metre uzaktaki hastaneden , ambulansın tam yarım saatte gelmesi ! ve gecikme sebebiyle yaralının ölmesi)

- hapishanelerle ilgili olumsuzluklar..

- gerçeklerden kaçma eğiliminde , sessiz bir siyaset..

- haziranda uranüse sert bakacak olan retro merkür etkisiyle , havayollarıyla ilgili bir problem..

arkadaşlar müsait oldukça Türkiye gündemine dair yorumlar yapalım , hatta astrolojik anlamda öngörülerde bulunalım istiyorum. hep söylediğim gibi ; hata yapmaktan korkmak yok..

yukarıdaki öngörülerimi gündemle ilgili herhangi bir konuyu takip etmeden yapmıştım. şimdi gündemde ne var ne yok diye internette biraz gezindim ve mevcut haberlerin biz astrolog adaylarına merkür retrosunu bas bas bağırarak işaret ettiğini gördüm diyebilirim.
bir kaç örnek vermek istiyorum ; bu arada amaç yukarıdaki yorumlarımı övmek filan değil , amaç merkür retrosu yani ASTROLOJİ çalışıyor , tek yapmamız gereken gözlemlemeye devam etmek , işte bunu göstermek istiyorum..

Alıntı:İstanbul'da kokain piyasasının büyük bir bölümünün kontrol altında tuttuğu iddia edilen Ubeydullah Ç. isimli uyuşturucu baronunu, televizyon yarışmasına katılma sevdasının yakalattığı ortaya çıktı.
Uzun süre kimliğini ve nerede olduğunu saklamayı başaran kokain baronu Ubeydullah Ç., yarışma programına göndermek istediği başvuru formu ve irtibat adreslerinin ele geçirilmesi sonucunda başlatılan operasyonda yakayı ele verdi.

Alıntı:Telekulak skandalında şok gelişme 30 Mayıs 2008

Türkiye’yi sarsan “Dinleme” depreminde şok gelişme. Vakit gazetesi CHP Genel Sekreteri Önder Sav’ın cep telefonuyla, gazete telefonu arasında yapılan görüşmenin Telekom’dan alınmış belgesini yayınladı. Sav, Cumhuriyet Başsavcılığına başvurarak, kendi Cep telefonunun dökümünün alınmasını istedi.

Alıntı:THY, İzmir-Ankara hattını üçüncü sınıf gördü , Egeli isyan etti..(ben haziran demiştim ama neyse yaklaşmışım gülücük )

Alıntı:ABD Başkanı George W. Bush'un, terör örgütü PKK'yı Başkanlık Yabancı Uyuşturucu Kaçakçıları listesine aldığı bildirildi.

Alıntı:Şanlıurfa’da yine Kızılay’dan alınma AIDS’li kan skandalı..

05-31-2008 04:11 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yezda Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 3

GERİ GİDEN MERKÜR

Artık hepimiz geri giden Merkür'ün anlamını bilir olduk, ancak yine de bilmeyenler için tekrar edelim ve geri giden Merkür'ün özelliklerine bir göz atalım:

-derin düşünceler içinde, iç dünyaya yönelmiş bir zihin.

-kendini analiz eden, özeleştiri yapan insan.

-iç dünyadaki hassas noktaların farkında olma süreci.

-dalgın, dıştaki ayrıntıları algılamaya duyarlı değil.

-söz söylemeye ya da iletişim kurmaya utanır. Ağzından çıkanı kulağı duyar.

-kendi başına kalmaktan zevk alır, gevezelik etmeye ya da ayaküstü sohbetlere eğilimli değildir.

-algılarını kelimelere dökmekte ve iletişim kurmakta sıkıntı çeker.

-yanlış anlaşıldığı ya da insanlarla iletişim kuramadığı hissini taşır.

Yukarıdaki cümleleri okuduğumuzda Merkür geri gitmeye başladığında neler yapmamız gerektiğini anlayabiliriz. Örneğin önemli bir proje üzerinde çalışıyorsak, bu sürede onu ayrıntılı biçimde gözden geçirebiliriz. Diğer insanlarla iletişimde sorunlar yaşıyorsak, algılama ve iletişim kurma biçimimizi analiz edebiliriz. Bir roman yazmayı planlıyorsak şimdi kurgusunu yapabiliriz. Çok aktif bir hayat sürdürüyorsak biraz yalnız kalıp müzik dinleyerek, roman okuyarak, meditasyon yaparak iç dünyamızla bağlarımızı güçlendirebiliriz. Merkür'ü bilinçaltımızla bilincimiz arasında bir köprü gibi düşünerek iki dünyayı birbirine bağlayabiliriz. Yaşamımızda ters gittiğini hissettiğimiz konular üzerinde düşünebiliriz, böylece bunları düzeltme olanağına kavuşuruz. Özet olarak, Merkür'ün bu hareketini çok verimli biçimde kullanabiliriz.

Şimdi asıl düşüncelerimizi inzivada bulma zamanı. Müzik dinlemek, film seyretmek bizi esinlendirebilir. Bilinçdışımız bizimle rüyalarımız kanalıyla konuşabilir. İlhamımızı yaratıcı projelerde kullanabiliriz. Ne istediğimizi, ne düşündüğümüzü anlamak için biraz susabilir, aklımızı durdurabiliriz. Başkalarıyla iletişimde daha anlayışlı ve kabullenici olabiliriz. Dış dünyadan biraz uzaklaşıp, deniz kenarında tek başına vakit geçirebiliriz. Daha dikkat gerektiren işleri biraz erteleyebiliriz. Çıkan aksiliklerdeki hayırlı yönleri görmeye çalışabiliriz. Sorularımızın yanıtını iç sesimizi dinleyerek bulabiliriz.

Doğum haritalarında geri giden bir Merkür'le doğanlar önümüzdeki bu dönemi fazla yadırgamazlar, çünkü bu onların aşina oldukları bir enerjidir.

Merkür (26 Mayıs -19 Haziran) arasında Geri Gidiyor

Bu dönemdeki olasılıklar:

Bugüne kadar aklımdan çıkmış olan düşünceler şimdi yenilenmiş biçimde aklıma gelebilirler ve onların üzerinde düşünebilirim.
Takıntılı aklımı nihayet yavaşlatıp, yaşamı hissetmeye başlayabilirim.
Şimdi (patronum, arkadaşım, iş arkadaşım, kardeşim, annem, babam, çocuğum vb.) o kimse ile buluşup, o eski anlaşmazlığı çözebilirim.

Günlük rutini bir kenara bırakıp, spontane olabilirim.

Şimdi o kararı bir daha gözden geçirmek için harika bir zaman olabilir.

Şimdi zihnim daha bağlantısız ve mesafeli, dolayısıyla o "kötü" alışkanlığı daha korkusuz bırakabilirim.
Disneyland ve Microsoft Merkür geri giderken kurulmuş, benim neler yapabileceğimi bir hayal edin.
Uzun zaman önce kaybettiklerimi şimdi bulabilirim.
Uzun zamandır karar verdiğim, ama ertelediğim şeyleri belki şimdi yapabilirim.

http://www.astrolojidergisi.com

Başkalarına dayalı bir yaşam süren, hiçbir şey yapmadan öylesine yaşayan bir kişi, başına gelen zorlukları, kaderim buymuş diye nitelendiremez.
05-31-2008 01:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

çok güzeldi yezda , sağolasın -ok

06-01-2008 12:45 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavi Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 4

bence de , retro merküre olumlu bakılmasından yanayım ve bu yazı bu arzumu karşılıyorgülücükçünkü retro merkürün nefesini ensesinde hissedenlerdenim asc ikizler olarakgülücük)

[IMG=http://img138.imageshack.us/img138/3929/maviharita.gif][/IMG]

Ben bazen münasip bir yerde inmek istiyorum.
Size de oluyor aynından biliyorum...
06-01-2008 12:54 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Venüs Geri Harekette ( Retro Venüs ) astrosohbet 135 179,258 11-20-2018 06:18 PM
Son Mesaj: picachu
  Merkür Transitleri.. tiyatral_gitarist 24 69,918 10-12-2018 04:04 AM
Son Mesaj: Feslegen
  Gezegenlerin Geri Gidiş Zamanları Angel 2 5,958 01-09-2009 12:37 AM
Son Mesaj: nuray esen

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir