Değerlendir:
  • 37 Oy - 3.38 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

VENÜSÜNÜZ VE MARSINIZ NEREDE?
Yazar Mesaj
vivienleigh Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 0

Cvp: VENÜSÜNÜZ VE MARSINIZ NEREDE?
mars hava grubunda
hava grubundaki mars ikna gücüyle peşinize düşer.bu insanlar sözel yeteneklerini güzel konuşmalarıı veya mantıksal açıklamalarını sizin gönlünüzü kazanmak için kullanırlar ve çok inandırıcıdırlar.konuşarak oyun oynarlar .mektuplar şiirler kartlar yazarlar .ateşli telefon konuşmaları yapıp beyanatlarda bulunurlar .havanın zeka kıvraklığıı kullanarak sizi kazanacak tüm savları biraraya toplarlar..
ikizlerdeki mars: akıl zeka ve erken gelişimiyle gözlerinizi kamaştırır..sizin için soneler yazar veya bir başkasınınkini kopyalayıp gönderir.siizn şiirlerinizi okumak ister ve sizi az bulunur eserlerin bulunduğu tüm kitapçılara götürür.sizinle tartışabilmek için en sevdiğiniz kitabı okur .ikizlerdeki mars iletişim düzeyini düzeltmek ve deinliştirmek için her çabayı göstererek sizinle konuşur ve sizi dinler.bu insan deliler gibi görek istediğiniz tiyatro oyununun biletleriyle karşınıza çıkıp sizi şaşıtrmayı sever.mars deneyime aç olan bu burçta şehir fuarına sirke veya üçüncü dünyaya bir yolculuğu anımsatır.si<e hikayeler anlatır sizigüldürür kapınıza orijinal bir şiir iğneler sizi yıldızlaştırır.bütün bu akılsal hamelerin ve savuşturmaların amacı sizinle yakın bir diyaloğa girmek ve sizi bu diyaloğun devamı için ikna etmektir.yazarlardan f.scott fitzgerald ,ram dass,richard bach,erica jong marsları ikizlerdir.
gökyüzü ortaklıklarıı kitabından
07-28-2007 12:03 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
vivienleigh Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

mars terazide sözü önce kulağa çelişkili gelir savaş tanrısı sevgilinin burcunda mı?mars(takipçi) tarafından kullanılan terazi yöntemlerini (anlayışlılık ,kendini bir başkasının yerine koyma )düşünün bu yapıyı derhal anlarsınız.terazideki mars sizi ne kadar iyi anladığını (danışman)ve bu ilişkiyi (sevgili)kabul ettirdiğiniz takdirdeyaşamınızın ne kadar huzurlu ve uyumlu olabilceğini (arabulucu)ısrarla belirterek harekete geçer.''sana söylüyorum ;seni tanıyorum;senin hakkında herşeyi biliyorum;sen benim için açık bir kitapsın .''marsı terazide olanlar sizinle yakınlaşmak (diplomat)için gayret sarfeder.sanatçı resminizi çekmek veya sizi sahneye çıkarmak veya size yakışan giysiler almak ister.sevgili yumuşak ve duygulu bir şekilde romantizmi kullanır ..danışman sizi dinler ve öğütler verir.tüm bu arketipler desteklerini sağlamak için arkadaşınızla iyi geçinmek isterler.romantik şair percy bysshe,shelley ve psikoterapinin kurucusu sigmund freud marsları terazidir.biyografik film lenny'de lenny bruce eşi honeyin giyinme odasını duvardan duvara çiçeklerle doldurur ..bu gerçekten oldu mu bilmiyorum ama bruce un davranışı terazideki marsa güzel bir örnektir..
gökyüzü ortaklıkları kitabından
07-28-2007 12:16 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
vivienleigh Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

mars kovadayken ,ikizlerde olduğu gibi entellektüeldirama kovanın tonu farklıdır.''ben bir dahiyim ve sen bunu farketmelisin ..nasılsa eninde sonunda herkes bunu farkedecek ..benimle kal gerçeğe ulaş ve kendin olma özgürlüğüne kavuş..şimdi ne yapacaksın ?''dünyaya farklı bakış açısıyla orijinalliğiyle merakınızı uyandırır..size sınırsız bireyselliği geliştiren bir yaşam tarzı sunar.''ben beşkaları gibi değilim ..seni öfkelendirebilirim ama seni asla sıkmam .''kovadaki mars nedensiz bir isyan deli bilim adamı,yanlış anlaşılan dahi,veya sosyal gelişmenin müjdecisi olabilir ..insan hakları savunucusu w.e.b. du bois,botanilçi luther burbank,ve yazar j.d. salinger masları kovadadır..
gökyüzü ortaklıkları
07-28-2007 12:23 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
vivienleigh Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

VENÜS SU GRUBUNDA
venüsü su grubunda olan insanlar bu grubun elemanının sembolü olan duygular ve subjektiflikle koşullanmışlardır.bizi duygularımız kanalıyla çekerler .bize hassas oladuklarını ,kalplerimizin içini gördüklerini ve orada bulduklarına karşı incelikle davranacaklarını gösterirler .bizi hayalgücünün büyülü subjektif dünyasına davet ederler..
yengeçteki venüs: ne kadar koruyucu yumuşak ve iyileştirici olduğunu göstererek cezbeder.''sen yorgunsun ve ağırlaşmışsın,bana gel seni dinlendireyim .''astrolojik gelenek venüsü yengeçte olanları evcil,aşırı bağımlı ,kederli bir duygusallıkla dolu ve annelik yapan ,aşırı anneliğiyle boğan tipler olarak etiketler.bunun gölge yönü böyle bir tehlike taşır ama ''boğucu anne ''tanımlaması yengeçteki venüsü azımsamak olur.bu insanlar ister ailevi ,ister psikolojik ister arketipsel olsunlar köklerinizi bulmanıza ve bunları beslemenize yardımcı olur.''bak ben ne kadar anlayışlıyım''gerçek sana '' ne kadar uyumluyum.yumuşak başlı clark kent görünümünün altındaki süpermanı farkediyorum.telefon klübesini ben sağlarım ...''size kendinizi güvende hissedebileceğiniz bir merkez üs sunarlar .yengeçteki venüs ne kadar düşsel ve özgün olduğunu ve sizin hayak uçuşunuzda ne kadar iyi yardımcı pilotluk yapabileceğini göstererek size hitep eder.judy garlandın venüsü yengeçteydi ve o fantastik oz diyarında dolaşan ,evini seven dorothy rolünde bundan yararlandı .carl jungun yengeçteki venüsü hastaların kişisel mitlerini incelemesinde yardımcı oldu..
gökyüzü ortaklıkları
07-28-2007 12:39 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
vivienleigh Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

venüsü akrepte olan insanlar farkedilmek istedikleri zaman gizem güç ve cinsellik -manyetik bir güç -yayarlar.hipnozcu arketipi venüsün bu konumunda işlev görür.''benden kaçamazsın ,gözlerimin içine bak daha derine daha derine .''büyücü arketipi kanalıyla ,sizi onlarla ilşkiye girmenin ruhsal boyutlarını incelemeye çağırırlar..aklınızı mı el falınızı mı okuduklarınızı anlayamazsınız.akrepteki venüs cinsel ,duygusal veya psikolojik olarak temel ve dönüştürücü bir yoğunluk vaat eder.''bak ben ne kadar fırtınalıyım .ben volkanik duygularla kaynıyorum .ve ben senin kendinden saklanmana izin vermem .''eğer siz de dürüstlüğe ve yoğunluğa bağımlıysanız kancaya akıldınız demektir.eğer değilseniz başka yarlere bakın .akrepteki venüs sizi okült kelimesinin orijinal anlamı olan bilinmeyenle saklı olanla büyüler.kurukafa yüzükleriyle de tanınan rolling stonesun gitaristi keith richards ve mick jaggerın ''dünyadaki en sıcak yer sahnede onun yanı ''dedikleri rock şarkıcısı tina turnerin venüsü akreptedir ve sophia lorenin venüsü akrepteydi..
gökyüzü ortaklıkları
07-28-2007 12:49 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
vivienleigh Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

balıktaki venüsneptünün yönettiği arketiplerle insanın ilgisini çeker .mistik şair hayalci kahin, ve romantik.gçzlerinin arkasındaki saf ve özgür ruhu farketmenizi isterler.sosyal güvenlik numarası ve alışveriş listelerini kapsayan kişilkten sıkıcı gerçek dünyadan bilincin egemen olduğu farkındalık hayal ve ilüzyon kralığına kaçışı vaat eder.balıktaki venüsün vizyonuyla sizi klise tapınak veya camiinin iç.inde mi yoksa dışında mı etkilediği önemli değildir.bu insanlar içsel uzaya birinci sınıf biletlerle sizi ayartırlar.bu biletlerin tek yönlü olmamasına dikkat edin ..''benimle birleş ..benimle ruhunnu yenile .plaklarımı dinle veya birlikte suda yansıyan ayı seyredelim ..benim yanımda en derin iç beniğin nefes alabilir ve ben parlak ışıklarla veya kaba sorularla onu rahatsız etmem .''new age yazarları ram dass ve shirley mclaine balet mikhail baryshnikovun ,şair edgar allan poe venüsleri balıktadır..
gökyüzü ortaklıkları
07-28-2007 12:58 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
vivienleigh Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

MARS SU GRUBUNDA
su grubundaki mars insanı ya duygusal bir saldırıyla ya da sürekli ve karşı konulmaz sessiz duygu dalgalarıyla direncini kırarak kovalar.büyük olasılıkla çinlilerin su işkencesini keşfeden kişinin marsı du grubundaydı.bu nedenle istediğini elde etme yeteneğini küçümsemeyin.
yengeçteki mars: onunla ilşkide ne kadar iyi besleneceğinizi tüm duygusal gereksinmelerinizin karşılanacağını ispatlamaya girişir.bu insanlar size koruma ,güvenlik ve yıpranmış sinirlerinizin sakinleşip iyileşeceği bir yuva sunarlar ve bu durumu korumak için anakondalarla bile savaşırlar.yapınıza göre kendinizi tümüyle güvende veya boğulmuş hissedebilirsiniz.duygusal destek ve anlayış sunarlar ve iç yaşamınızın bir parçası haline gelirler.öğneğin yengeçteki mars geçen gece ne rüya gördüğünüzü sorar rüyanızı anlattığınızda esneyip başka tarafa bakmaz.bu insanlar sizi ilgiyle dinler kendi sezgileriyle katkıda bulunurlar.rüya günlüğü olarak kullanmanız için bir defter verir bir kabustan sonra uyandığınızda size sarılırlar.kişisel mitolojinize dikkat ederler .örneğin marsı yengeçte olan sevgilinize çocukluğunuzda hep menekşe topladığnız için bu çiçeklerin size daima baharı simgelediğini söylediğinizi varsayalım.mayısı birinde yengeçteki mars elleriyle topladığı kocaman bir buket menekşeyle evinize gelir..sert kabukları içinde yumuşak kalpleri olan güçlü ,huysuz erkekleri başarıyl canlandıran humphrey bogartın ,yengeçteki marsıyla tüm hayalerini gerçekleştiren bir kadın olan marie antoinette ,fransız ihtilalinden önce versaillesteki köylüler için bir köy inşa ettirmişti.
gökyüzü ortaklıkları
07-28-2007 01:24 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
vivienleigh Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

akrepteki mars:gelip giden ihtiras dalgalarıyla sizi sarar veya uygun bir anda size delici bakışlar fırlatır..sizi hipnotize eder,inceler veya yoğunluğuyla ezer .cinsel duygusal ve ilişkisel düzeyde doyum vaat eder.'bu ilşki her ikimizi de değiştirecek ve asla kopmayacak bir bağ oluşturacak .ben bunun için hazırım ..sen de hazır mısın ?bırakta sana niye korktuğuu anlatayım.''akrepteki mars dürüstlüğünü ,gerçekliğini ,hassas konuları haletme yeteneğini ,siznle derinlikleri paylaşma arzusunu ortaya koyar .s,ze ölümcül hastalarla ilgili çalışmalarını anlatır.sizi paikoloji konferansına ,bir seansa,bir korku filmine veya sabahın üçüne kadar süren insanın ruhunu cömertçe sergilediği ,şaşırtıcı bir sohbet için evine götürür.bu insanlar daima yanınızda olacaklarını hatta size teninizden bile daha yakın olacaklarını sezdirirler ve eğer bu tür bir yakınlığın özlemini duyuyorsanız ,onlaı karşı konulmaz bulabilirsiniz.rock yıldızı jimi hendrix marsı akrepteydi ..kelimenin tam anlamıyla ihtiraslı bir insan olan henry miller in marsı akrepteydi..
gökyüzü ortaklıkları
07-28-2007 01:37 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
vivienleigh Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

balıktaki marsruhsal savaşçı pankartının altında peşinize düşer ..bu bir haçlı seferidir ve sizin kalbiniz de kusal kasedir.çıplak elleriyle ruhunuza yumuşakça dokunmaya çalışır.kaınıza beyaz bir at üzerinde gelmeyebilir,ama gelebilmeyi ister.ve bunun mütevazi bir alternatifi olarak sizi bilim kurgu ve hayallerle ilgili toplantılara götürmeyi teklif eder.size şiirler yazar.sizi yıldız savaşlarına götürür.gerçeklerden kaçmanızı teşvik etmek ve bu konuda yardımcı olmak için her olanağı kullanır.bin soytarı isimli tiyatro oyununda bir karekterin sevgilisi bir an için gerçeğe dönmesini ister ve o cevap verir.:''sadece bir turist oalrak giderim''bu balıktaki marsa iyi bir örnektir.şair şarkı yazarı bob dylan ın marsı kariyer evinde balıktadır.birçok yönden bu yapının toplumsal sembolü haline gelmiştir.balıksal hayalgücünü yansıtan güfteleri ve bazı şarkılarının isimleri buna uygundur
gökyüzü ortaklıkları
07-28-2007 01:46 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
vivienleigh Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Venüsünüz ve marsınız nerede
Venüs ateş grubunda
Ateş grubundaki Venüs insanları ne kadar eğlenceli ,ne kadar renkli ,yürekli ,maceraperest ve asil ruhlu olduklarını göstererek başka bir deyişle ateş özelliklerini ortay koyarak –insanı cezbederler.eğer bunları göz ardı ederseniz,ilişkilerle ilgili reklamları özel bir şeyler kaçıracağınızı söylerler ..bu kadar cüretkar ve kayıtsız bir cesarete nasıl karşı koyarsınız?
Koçtaki Venüs kendisini hayata öncü bir ruhla saldıran aynı ruhla darbeleri atlatan ve hatta bu darbelerle gelişen bir savaşçı veya bir amazon olarak ilan eder.bakın ben ne kadar cesurum .ben sade bir flört değilim bir macerayım .ben denetlenemez tutkuyum .koçtaki Venüs sizin dürtüsel arzularınızla sürüklenmeye hazırdır.hızlı bir şekilde ilişkiye girebilir ve aynı hızla ilşkiyi bitirebilir..koçtaki Venüs size kendisini fethe davet eden romantik bir çağrı gönderir.beni en iyi atışınla vur ..koçtaki Venüs bağımsızlığı ,yürekliliği ve doğruluğu takdir eder.bunlar risk alan insanlardır.özellikle sonuçta kendileri kazanırlarsa sağlıklı rekabete bayılırlar ..marilyn Monroe nun ve elizabeth taylorun tüm zamanların en çok kur yapılan ve en çok kovalanan iki kadınının Venüsleri koçtadır..jack nicholson Venüs koçtur
Venüsü aslanda olan insanlar ya maskaralıklarıyla kalbinizi fethederler ya da görkemli aristokrat tarzlarıyla sizi etkilemeye çalışırlar eğer işini biliyorsan benden hoşlanırsın ..dikkatinizi çekmek için gösteriş yapar azametli tavırlar takınırlar ..takdir dolu bir seyircinin de hiçbir zararı yoktur ,ama sizin en ön sırada yerinizi aldığınızdan emin olmak isterler ..’tüm hayranlarım içinde sen bir tanesin ..dünya bir sahne sen ve ben afişlerde başroldeyiz.hadi gösterinin tadını çıkaralım ..aslandaki Venüs ne kadar olağandışı ve asil ,ne kadar cömert ,ne kadar yaratıcı ,ne kadar eğlendirici olduğunu ,ne kadar saygı hakkettiğini ve nasıl şapkanızdaki tüy olabileceğini gösterir.hele bir de siz onun için uygun bir adaysanız harika olur.kendi öz saygılarının ne kadar desteklendiğine veya kösteklendiğine bağlı olarak bu insanlar aslan yürekli Richard veya önemsiz bir zorba gibi davranabilirler.
Yaydaki venüsün çekim sanatına karmaşık bir yaklaşımı vardır ve bu yaklaşım kendi arketipleri içinde –gezgin öğrenci ,filozof kaşif ve antropolog –değişkendir.gezgin ve kaşif bak ben ne kadar maceracı ve kaygısızım ..herşeyi bırak ve benimle avrupaya gel der.öğrenci asırların bilgelik birikimine anlık bakışlarla sizi kışkırtır.filozof spiritüel yolunuzun ona doğru yönlendiği konusunda sizi ikna eder ..antropolog sizi nefes kesen insan tiplemeleri koleksiyonunda ilgi çekici arkadaşlar ve tanıdıklar çeyizinde vals yaparak dolaştırır..yayı tanrıların kralı kanun koyucu ve çapkın jüpiter yönetir.bu özellikler elbette venüsü yayda olan herkeste yoktur ama bunlar bu insanların deneyim macera ve çeşitlemeye olan muazzam iştahlarını ve bazen ideal ve prensiplere çelişkili bağlılıklarını gösterirler .onları asla sıkmayın onların inançlarını asla küçümsemeyin ve safarinin zevkini çıkarın ..grubuna gezginler grubu diyen olağanüstü gitarist jimi hendrix in venüsü yaydaydı.jane fonda joan baez federico fellini Venüs yaydır..
Mars ateş grubunda :korkak bir kalp asla hoş bir kadını elde edemez deyişi ateş grubundaki bir marsa açıklık getirir.bu insanlar dolaysız aktif bir kovalamayı tercih ederler;ateşle yanarlar..inisiyatif almak onlar için kolaydır..ateş grubundaki mars dayanılmaz bir güçtür.
Koçtaki mars hayır diye bir cevap kabl etmiyorum diyerek gelir..rock yıldızı pete townshnend in marsı koçtadır ve şarkılarının isimleri bunu açıkça gösterir :’seni elde edceğim’,’sıkı çocuklar’,ve ‘ben bir hayvanım’coşkulu ve fevri savaşçı arketipli mars insanı kalbinizi kazanmak için mücadele eder..haritanın geri kalanı çok yumuşak değilse ,tutku ve açıklık onun için bir taktiktir.rekabet koçtaki marsı tetikler ..o iz sürmenin heyecanına bayılır.clint eastwoodun’ hadi kaç beni mutlu et ‘marsı koçatadır..yoğun bir ilginin merkezi olamak isterseniz bu harikadır..hemen yumuşamazsanız ,yumuşayınca daha da harika olur.duygular karşılıklı değilse bir kuşatmaya hazır olun ve kapitülasyon olarak algılanabilecek hiçbir mesaj vermeyin ..namzedinizi savaşın ümitsiz olduğuna inandırabilirseniz ,koçtaki mars sonunda daha alıcı bir hedefe razı olma dürtüsünü takip eder..
Aslandaki mars kralların ilahi haklarıyla kur yapar.aşkta kur yapmayı aşar.özlellikle şahitler önünde kendinden geçerek parıltılı zırhlar içindeki şövalyeyi oynar.aslandaki mars kur yapmanın tiyatrosal etkisini diğer burçlardan çok daha iyi bilir.sahne dekoruna ve aksesuarlarına çok önem verir.krallar göz koyduklarına armağanlar yağdırırlar.marsı aslanda olanlar da güçleri yetse de yetmese de böyle yaparlar.eğer pratik toprak grubundansanız bu sizi ürkütebilir..aslandaki mars ofisinize güller gönderir .aslandaki mars kalabalık bir asansörde size evlenme teklif eder.reddederek bu tabloyu nasıl bozabilirsiniz ki ?bu insanlar gerçekten asil ,sıcak dürüst sadık ve sevgi dolu olsbilirler.karşılığında siz de doğru olun ve onurunu kırmayın yoksa aslan kükreyiverir.şov dünyasının bazı sevilen isimlerinin marsları aslandadır..robert redford,Bruce springssteen,frank Sinatra .aşk şiirleriyle ve arketipsel yüce tanrıça çalışmalarıyla meşhur olan Robert gravesinde marsı aslandadır.

Yaydaki mars:bu burcun arketipleri kanalıyla peşinizden koşar .öğrenci sizi bir şiir okuma matinesine davet eder.filozof ve antropolog kendi perspektifini sunarak dünyanızı daha anlaşılabilir daha az karmaşık kılar.gezgin ve kaşif deneyimsel ,romantik ve cinsel maceralar sunar.yaydaki mars özgürlük aşkı sorgulayan aklı ,idealizmi ve ileri görüşlü özellikleriyle sizi etkiler.bu mars burcu koç ve aslandaki marstan daha dürüst ve dobradır ve kovalayarak veya gösterişle vakit kaybetmektense ,hemen konuya girmeyi tercih eder.siz de açıksanız bu özelliği takdirle karşılarsınız .eğer hassassanız ve daha yumuşak bir tarzda kur yapılmasını tercih ediyorsanız incinebilirsiniz.bu burç acı verebilecek kadar dürüst olabilir ve size veya başkalarına duyduğu çekim konusunda zarif olmayabilir.açık sözlü rock yıldızı janis joplin
Mars yaydı.br şairin tüm duygularını deneyimle boğarak kendisini bir akhin haline getirmesi gerektiğini iddia eden Fransız şairi Arthur rimbaud un ve aktif sporcu prens charlesin marsları yaydadır..
Venüs toprak grubunda venüsü toprak grubunda olanlarımız bu elemanın gerçekçilik pratiklik ve üç boyutlu somut dünyaya hakimiyet özelliklerini göstererek kendimizi çekici kılmaya çalışırız ..bu insanların maddi ve fiziksel bir yönleri vardır.topraktaki Venüs bize ne kadar bedensel sabırlı güvenilir verimli ,ne kadar olgun ne kadar pratik biri olduğunu gösterir.
Boğadaki Venüs toprağın fiziksel beden merkezli doğasını vurgulayarak cezp eder.bu insanlar dokunabilirlik duygusunu yansıtırlar ..insanın içinden onlara sarılmak gelir.bek benimle olmak ne kadar kola ve doğal derler.bak yakınlığım senin için ne kadar huzur verici .akaylarını uzat ve kulaklıklarını tak .ben toprak anayım/babayım .ben her şeyi basitleştiririm ..boğadaki Venüs rahatlığı ve lüksü sever..bunar insanın duyularına veya cebine hitap ederler.size sizden hoşlandığını kelimelerle ifade etmeyebilir..ama beraber olmanın ne kadar doğru olduğunu ,size sunabileceği fiziksel ve maddi olanakları göstererek sizi çekmeye çalışır..kovboy filmlerinin kahramanı john wayne marlon brando venüsteki boğanın maddesel çekiciliğinin örnekleridir.
Başaktaki Venüs:ğer beraber olursanız hayatın ne kadar kusursuz olacağını belirterek cazibe kazanır.başaktaki Venüs bir ilşkinin tüm detaylarına ne kadar ilgi gösterdiğini ilişkiyi geliştirmeye ne kadar ne kadar gönüllü olduğunu belirtir.bak ne kadar dürüstüm ..bak bu ilişkiyi olabileceği en yi hale getirmek için ne kadar karalıyım..bu insanlar ayrıca Merkür zekalarını ,eleştiri yeteneklerini,en iyiyi seçebilme kabiliyetlerini de ortaya koyarlar.kendilerini olabildiğince vazgeçilmez kılarlar.bu yapıyla iki ayrı davranış biçimi ortaya çıkabilir..başaktaki Venüs bazen aşırı eleştirici olur ve kimsenin kendisi için yeterince iyi olmadığını düşünür..bazen de kendisinin bir ilşkiyi hak edecek kadar iyi olmadığını düşünür ve eşine hizmet etmek onu hak etmek için yerlere kadar eğilir..elbette her iki uçtatn da kaçınılması gerekir.eşi Franklin delano roosvelt için vazgeçilmez olan eleanor roseveltin venüsü başaktaydı.şair ve mitoloji tarihçisi Robert gravesin venüsü başaktaydı ve kendisi bu konuma özgü sözel yetenekler göstermekteydi.rolling stonesin şarkıcısı mick jagger ın venüsü başaktadır.başparmağımın altından patron odura kadar değişkenlik gösteren şarkı isimlerine bir bakınız
Venüsü oğlakta olanlar sizi oğlağın strateji ve etkinlikleriyle cezbederler ..ketum bir havaları vardır.derinleşen sular gibi sizi çekerler ..ben yalnız bir kurt olabilirim.ama senden hoşlanıyorum…bir şekilde bu münzevinin kalbine giden yolu buldun ..ondan sonra bir yem daha sunarlar ve ben asla bağımlı ve boğucu olmayacağım ..sorumluluk etkinlik ve dürüst duygularını vurgularlar ..ben güvenilirim ben boş kafalı biri değilim ..ben sahte değilim bana güvenebilirsin..maddi dünya üzerindeki hakimiyetlriyle –belki statüleriyle belki namlarıyla veya kişisel derebeylikleriyle sizi etkilerler..gösterişli olmayabilirim ama ben klasik pahalı fakat sağlam bir hisse senedi gibiyim.ben iyi bir yatırırmım ve yıllandılça değerlenirim .bu insanlar o anda moda olup olmamasına bakmaksızın bağlılık fikri karşısında dehşete düşmezler ve sükunuetle bunu size belirtirler..james dean ,katherina hepburn oğlaktır bu konumun yalnız kurt ve klasik özelliklerini ortaya koyarlar…
Mars toprak grubunda
Bu metodik elemanda ,mars pratikliği sabrı ve hedefin peşine düşme stratejilerini kullanır..topprak grubundaki mars konuşmaz ve arzulamaz,somut bir plan uygular ..plan beklemeyi gerektiriyorsa< ,sorun olmaz ..bu insanlar manevra planlayan bir general gibi sizin alışkanlıklarınızı ,hareketlerinizi sevdiklerinizi ve sevmediklerinizi takip eder ve taktiklerini ona göre geliştirir.onlar kararlılığın insanı ödüllendirdiğine inanırlar …
Boğadaki mars sadece maddi olarak değil bedensel olarak da iyi bir tedarik edici konumundadır.boğadaki mars sizin fiziksel olarak rahat etmenizi sağlar.çek hesabınızı dengeleyebilir,sevdğiniz yemeklerle bir masa donatıp en sevdiğiniz müziği çalabilir,sırtını okşayıp en sevdiğiniz kokuyu sürebilir..sizi dinlendirmek ve gevşetmek ister..tabiat anayı yanına alır baharda sizi hayvanat bahçesine götürür veya bir yaz akşamı sizi hanımellerin arasında yürüyüşe çıkartır ..bu marsın çok fiziksel ve zevk düşkünü konumundan kaynaklanır ve inatçılığın sahipleniciliğin sınırında bir kararlılığı vardır..eğer sizi isterse çok ister ve uzun süreli ister ..bale partnerleri rudolf nureyev ve margot fonteyn in her ikisinin de marsları boğadaydı.sidney poitier ve mick jagger ın marsları boğadadır…..
Başaktaki mars bak sen ve ben birbirimize ne kdar yardımcı oluyoruz benimle ilşki kurmak zoologun yetişrtirme ortamında amip olmaya benzer ..sana birtakım değişimlerden geçme garantisi veriyorum ..olabileceğinin en iyisini olamak istemezmisin ..başaktaki mars tekniğe ve detaya dikkat ederek sizi sanat veya müzik becerilerinizi geliştiriyormuşcasına insanlarla ilgili becerilerinizi kusursuzlaştırmaya davet eder.bu insanlar inceden inceye sizi ve yaşamınızı irdeler ve gilşime için önerilerde bulunurlar .daima yardıma hazırdırlar..daima daha iyisini bilirler ..sizi zekaları ve analitik yönleriyle etkilerler.kendilerini veya sizi aşırı eleştiriyorlarsa bu sizi ilşkinin kusursuz olabileceğine ikna etmek içindir..analiz ve eleştiriyi bu amaçla kullanırlar ..kendini dansa adamış olan Mikhail baryshnikov ve beyaz sarayı yenileyen jacqueline Kennedy onassisin marsları başaktır.
Oğlaktaki mars:şirkete girmeniz için başbakan veya ynetici arketiplerinin becerikli ve serinkanlı verimliliğini devreye sokan usta bir strateji uzmanıdır.herekete geçmeden sizi tartarlar ve ilgilendiğinizi anlayana kadar kartlarını saklarlar.sizin peşinize düştüklerinde yöntemleri gayet organizedir.sonuç isterler ve elde edilemeyecek hedeflerin ardına düşmezler .menfaatinizin onlarla birlikte olmakta yattığına ikna etmek için size pratik ,gözle görülebilir,genellikle somut nedenler sunarlar.bu insanlar dolu dolu duygu fışkırtmazlar,bunu yapmaları doğum haritasının geri kalanına bağlıdır.görünürdeki sıcaklık eksikliği ,duygularının kolayca dışa yansımaması sizi yanıltmasın.size karşı sorumluluk dolu davranışlarını-bunlar uzun vadede kalplar ve çiçeklerden daha kıymetlidir—dikkate alarak size değer verdiklerinden emin olabilirsiniz..değişen stiliyle müzik dünyasında david bowie,marlon brando mars oğlaktır.

VENÜS HAVA GRUBUNDA
Venüsleri akıl elemanında olan insanlar bir kavramın canlı simgesi olma güçleriyle insanı etkilerler.akıl ve mantığı kendilerini ilginç kılmak için kullanırlar..varlıklrıyla büyüleyici bir akılsal yaşam umudu vaat ederler.zekidirler akıldırlar ,pırıl pırıl bakarlar ve fikirleriyle sizi çekerler.
Venüs ikizlerde:olan insanlar kalbinize giden yolun beyninizde yattığına inanırlar..bu insanlar doğuştan iyi konuşmacıdırlar.sizi katıldıkları konferanslar ,okudukları yazarlar ve deneyimleriyle ilgili hikayelerle büyülerler.çok iyi gazeteci olurlar.kütüphaneleriyle sizleri etkilerler.ben zekiyim ama ukala değilim .asla sıkıcı olmam her zaman tartışacak bir şeyimiz olur.sözel oyunları severler iyi flört ederler.onsekizinci yüzyılda bir asilzadenin evinde dönemin düşünürlerinin bir araya gelip kahve içtikleri salon yaşamı herhalde Venüs ikizler de olan birisi tarafından icat edilmiştir.bu insanlar gözlemci ve dost canlısıdırlar.doğum haritasının diğer bölümleri yalnızlık növetleri ve Tibet mağaralarını anımsatmıyorsa,neredeyse her şeyle ilgilenir ve neredeyse herkesle konuşma eğilimi gösterirler.geniş bir ilgi alanına sahipseniz ikizlerdeki Venüs için daha çekici olursunuz.maymun iştahlı olmaktan ziyade meraklıdırlar.onları eğlendirin onlar da sizi eğlendirsinler.bill cosby ve cher ,bob Dylan ,William shakespeare Venüs ikizlerdir..

Venüs terazide olan insanlar sosyal incelikleri,barış uyum ve güzellik sevgileri,ve estetik duyarlılıkları le sizi büyülemeye çalışırlar.size ne kadar ince zarif,artistik,sıcak ve karşısındakini ne kadar merkeze yerleştiren bir insan oldukalrını gösterirler.ben büyük r harfiyle kibar bir romantiğim.venüsü terazide olan insanlar ne kadar dürüst ve ahlaklı olduklarını adaleti ne kadar sevdiklerini çekişme ve bağnazlıktan ne kadar nefret ettiklerini ve bu nedenle hayatın onlarla ne kadar hoş olacağını ortaya koyarlar.terazi arketiplerini hatırlayın ..sanatçı yaratıcılığıyla sevgili hassasiyetiyle ,danışman anlayışıyla,diplomat inceliğiyle ve arabulucu adaletive dengesyle sizi etkiler.eğer haritasının geri kalanı bir savaşçı haritası değilse havanın akılsal özelliği terazide idealizm ve romantizme kayar ve bazen ne pahasına olursa olsun sözel uyuma bağlılık duyar.diplomat ve arabulucu kendi iyilikleri için çok fazla ödün verebilirler veya sizden ödün vermenizi isteyebilirler.onlarla paylaşacak bir kozunuz varsa bunu yumuşaklıkla ve kendinizden emin olarak yapın ve onların dillerine kanmayın..pırıltılı yüksek sosyete komedileri yazmış Oscar wilde ,rüzgar gibi geçtideki rolüyle tanınan aktris vivien leigh nin Venüsleri terazideydi..
Kovadaki Venüs başkalarını çekmek için orijinallik bağımsızlık ve açık fikirlilik yayını yapar.seni bağımsız kılacak devrimci fikirlere sahibim venüsü kovada olan insanlar düşünce netlikleri ,doğruyu algıladıkları biçimde ifade etme sadakatleri ve dahi nitelikleriyle dikkat çekerler.ben geleceğin yurttaşıyım .ben zamanın ötedsini görebilien bir hayalciyim, ve bunu yapabildiğim için de çok mutluyum..bu insanlar farklılıklarıyla ,çevreye uymayarak,çevrelerinde gördüklerini sorgulayarak kendilerini ilgi çekici kılarlar …ben bağımsızım benim yanımda kendin olabilirsin ve böyle olursan daha çok severim.bu insanların aşırı bağımsızlık olarak algılanabilecek bir mesafeye ihtiyaçları vardır ve size de bol mesafe bırakırlar.doğum haritasının geri kalanı aksini belirmediği sürce ,kovadaki Venüs müökün olduğunca açık bağımsız ve sahiplenmeyen birisi olmak ister ve kendisini ve sizi bu hedeften uzaklaşmamak konusunda uyarır.bu insanlar yalnızca var olan kuralları yıkmaz tümünü atıp kendi kurallarını onların yerine koymayı veya kuralsızlığı severler.feminist simone de beauvoir ,gloria steinem erica yang ve varoluşçu oyun yazarı Edward albee nin Venüsleri kovadır..
mars hava grubunda
hava grubundaki mars ikna gücüyle peşinize düşer.bu insanlar sözel yeteneklerini güzel konuşmalarıı veya mantıksal açıklamalarını sizin gönlünüzü kazanmak için kullanırlar ve çok inandırıcıdırlar.konuşarak oyun oynarlar .mektuplar şiirler kartlar yazarlar .ateşli telefon konuşmaları yapıp beyanatlarda bulunurlar .havanın zeka kıvraklığıı kullanarak sizi kazanacak tüm savları biraraya toplarlar..
ikizlerdeki mars: akıl zeka ve erken gelişimiyle gözlerinizi kamaştırır..sizin için soneler yazar veya bir başkasınınkini kopyalayıp gönderir.siizn şiirlerinizi okumak ister ve sizi az bulunur eserlerin bulunduğu tüm kitapçılara götürür.sizinle tartışabilmek için en sevdiğiniz kitabı okur .ikizlerdeki mars iletişim düzeyini düzeltmek ve deinliştirmek için her çabayı göstererek sizinle konuşur ve sizi dinler.bu insan deliler gibi görek istediğiniz tiyatro oyununun biletleriyle karşınıza çıkıp sizi şaşıtrmayı sever.mars deneyime aç olan bu burçta şehir fuarına sirke veya üçüncü dünyaya bir yolculuğu anımsatır.si<e hikayeler anlatır sizigüldürür kapınıza orijinal bir şiir iğneler sizi yıldızlaştırır.bütün bu akılsal hamelerin ve savuşturmaların amacı sizinle yakın bir diyaloğa girmek ve sizi bu diyaloğun devamı için ikna etmektir.yazarlardan f.scott fitzgerald ,ram dass,richard bach,erica jong marsları ikizlerdir.
mars terazide sözü önce kulağa çelişkili gelir savaş tanrısı sevgilinin burcunda mı?mars(takipçi) tarafından kullanılan terazi yöntemlerini (anlayışlılık ,kendini bir başkasının yerine koyma )düşünün bu yapıyı derhal anlarsınız.terazideki mars sizi ne kadar iyi anladığını (danışman)ve bu ilişkiyi (sevgili)kabul ettirdiğiniz takdirdeyaşamınızın ne kadar huzurlu ve uyumlu olabilceğini (arabulucu)ısrarla belirterek harekete geçer.''sana söylüyorum ;seni tanıyorum;senin hakkında herşeyi biliyorum;sen benim için açık bir kitapsın .''marsı terazide olanlar sizinle yakınlaşmak (diplomat)için gayret sarfeder.sanatçı resminizi çekmek veya sizi sahneye çıkarmak veya size yakışan giysiler almak ister.sevgili yumuşak ve duygulu bir şekilde romantizmi kullanır ..danışman sizi dinler ve öğütler verir.tüm bu arketipler desteklerini sağlamak için arkadaşınızla iyi geçinmek isterler.romantik şair percy bysshe,shelley ve psikoterapinin kurucusu sigmund freud marsları terazidir.biyografik film lenny'de lenny bruce eşi honeyin giyinme odasını duvardan duvara çiçeklerle doldurur ..bu gerçekten oldu mu bilmiyorum ama bruce un davranışı terazideki marsa güzel bir örnektir..
mars kovadayken ,ikizlerde olduğu gibi entellektüeldirama kovanın tonu farklıdır.''ben bir dahiyim ve sen bunu farketmelisin ..nasılsa eninde sonunda herkes bunu farkedecek ..benimle kal gerçeğe ulaş ve kendin olma özgürlüğüne kavuş..şimdi ne yapacaksın ?''dünyaya farklı bakış açısıyla orijinalliğiyle merakınızı uyandırır..size sınırsız bireyselliği geliştiren bir yaşam tarzı sunar.''ben beşkaları gibi değilim ..seni öfkelendirebilirim ama seni asla sıkmam .''kovadaki mars nedensiz bir isyan deli bilim adamı,yanlış anlaşılan dahi,veya sosyal gelişmenin müjdecisi olabilir ..insan hakları savunucusu w.e.b. du bois,botanilçi luther burbank,ve yazar j.d. salinger masları kovadadır..
VENÜS SU GRUBUNDA
venüsü su grubunda olan insanlar bu grubun elemanının sembolü olan duygular ve subjektiflikle koşullanmışlardır.bizi duygularımız kanalıyla çekerler .bize hassas oladuklarını ,kalplerimizin içini gördüklerini ve orada bulduklarına karşı incelikle davranacaklarını gösterirler .bizi hayalgücünün büyülü subjektif dünyasına davet ederler..
yengeçteki venüs: ne kadar koruyucu yumuşak ve iyileştirici olduğunu göstererek cezbeder.''sen yorgunsun ve ağırlaşmışsın,bana gel seni dinlendireyim .''astrolojik gelenek venüsü yengeçte olanları evcil,aşırı bağımlı ,kederli bir duygusallıkla dolu ve annelik yapan ,aşırı anneliğiyle boğan tipler olarak etiketler.bunun gölge yönü böyle bir tehlike taşır ama ''boğucu anne ''tanımlaması yengeçteki venüsü azımsamak olur.bu insanlar ister ailevi ,ister psikolojik ister arketipsel olsunlar köklerinizi bulmanıza ve bunları beslemenize yardımcı olur.''bak ben ne kadar anlayışlıyım''gerçek sana '' ne kadar uyumluyum.yumuşak başlı clark kent görünümünün altındaki süpermanı farkediyorum.telefon klübesini ben sağlarım ...''size kendinizi güvende hissedebileceğiniz bir merkez üs sunarlar .yengeçteki venüs ne kadar düşsel ve özgün olduğunu ve sizin hayak uçuşunuzda ne kadar iyi yardımcı pilotluk yapabileceğini göstererek size hitep eder.judy garlandın venüsü yengeçteydi ve o fantastik oz diyarında dolaşan ,evini seven dorothy rolünde bundan yararlandı .carl jungun yengeçteki venüsü hastaların kişisel mitlerini incelemesinde yardımcı oldu..
venüsü akrepte olan insanlar farkedilmek istedikleri zaman gizem güç ve cinsellik -manyetik bir güç -yayarlar.hipnozcu arketipi venüsün bu konumunda işlev görür.''benden kaçamazsın ,gözlerimin içine bak daha derine daha derine .''büyücü arketipi kanalıyla ,sizi onlarla ilşkiye girmenin ruhsal boyutlarını incelemeye çağırırlar..aklınızı mı el falınızı mı okuduklarınızı anlayamazsınız.akrepteki venüs cinsel ,duygusal veya psikolojik olarak temel ve dönüştürücü bir yoğunluk vaat eder.''bak ben ne kadar fırtınalıyım .ben volkanik duygularla kaynıyorum .ve ben senin kendinden saklanmana izin vermem .''eğer siz de dürüstlüğe ve yoğunluğa bağımlıysanız kancaya akıldınız demektir.eğer değilseniz başka yarlere bakın .akrepteki venüs sizi okült kelimesinin orijinal anlamı olan bilinmeyenle saklı olanla büyüler.kurukafa yüzükleriyle de tanınan rolling stonesun gitaristi keith richards ve mick jaggerın ''dünyadaki en sıcak yer sahnede onun yanı ''dedikleri rock şarkıcısı tina turnerin venüsü akreptedir ve sophia lorenin venüsü akrepteydi..
balıktaki venüs neptünün yönettiği arketiplerle insanın ilgisini çeker .mistik şair hayalci kahin, ve romantik.gçzlerinin arkasındaki saf ve özgür ruhu farketmenizi isterler.sosyal güvenlik numarası ve alışveriş listelerini kapsayan kişilkten sıkıcı gerçek dünyadan bilincin egemen olduğu farkındalık hayal ve ilüzyon kralığına kaçışı vaat eder.balıktaki venüsün vizyonuyla sizi klise tapınak veya camiinin iç.inde mi yoksa dışında mı etkilediği önemli değildir.bu insanlar içsel uzaya birinci sınıf biletlerle sizi ayartırlar.bu biletlerin tek yönlü olmamasına dikkat edin ..''benimle birleş ..benimle ruhunnu yenile .plaklarımı dinle veya birlikte suda yansıyan ayı seyredelim ..benim yanımda en derin iç beniğin nefes alabilir ve ben parlak ışıklarla veya kaba sorularla onu rahatsız etmem .''new age yazarları ram dass ve shirley mclaine balet mikhail baryshnikovun ,şair edgar allan poe venüsleri balıktadır..
MARS SU GRUBUNDA
su grubundaki mars insanı ya duygusal bir saldırıyla ya da sürekli ve karşı konulmaz sessiz duygu dalgalarıyla direncini kırarak kovalar.büyük olasılıkla çinlilerin su işkencesini keşfeden kişinin marsı du grubundaydı.bu nedenle istediğini elde etme yeteneğini küçümsemeyin.
yengeçteki mars: onunla ilşkide ne kadar iyi besleneceğinizi tüm duygusal gereksinmelerinizin karşılanacağını ispatlamaya girişir.bu insanlar size koruma ,güvenlik ve yıpranmış sinirlerinizin sakinleşip iyileşeceği bir yuva sunarlar ve bu durumu korumak için anakondalarla bile savaşırlar.yapınıza göre kendinizi tümüyle güvende veya boğulmuş hissedebilirsiniz.duygusal destek ve anlayış sunarlar ve iç yaşamınızın bir parçası haline gelirler.öğneğin yengeçteki mars geçen gece ne rüya gördüğünüzü sorar rüyanızı anlattığınızda esneyip başka tarafa bakmaz.bu insanlar sizi ilgiyle dinler kendi sezgileriyle katkıda bulunurlar.rüya günlüğü olarak kullanmanız için bir defter verir bir kabustan sonra uyandığınızda size sarılırlar.kişisel mitolojinize dikkat ederler .örneğin marsı yengeçte olan sevgilinize çocukluğunuzda hep menekşe topladığnız için bu çiçeklerin size daima baharı simgelediğini söylediğinizi varsayalım.mayısı birinde yengeçteki mars elleriyle topladığı kocaman bir buket menekşeyle evinize gelir..sert kabukları içinde yumuşak kalpleri olan güçlü ,huysuz erkekleri başarıyl canlandıran humphrey bogartın ,yengeçteki marsıyla tüm hayalerini gerçekleştiren bir kadın olan marie antoinette ,fransız ihtilalinden önce versaillesteki köylüler için bir köy inşa ettirmişti.
akrepteki mars:gelip giden ihtiras dalgalarıyla sizi sarar veya uygun bir anda size delici bakışlar fırlatır..sizi hipnotize eder,inceler veya yoğunluğuyla ezer .cinsel duygusal ve ilişkisel düzeyde doyum vaat eder.'bu ilşki her ikimizi de değiştirecek ve asla kopmayacak bir bağ oluşturacak .ben bunun için hazırım ..sen de hazır mısın ?bırakta sana niye korktuğuu anlatayım.''akrepteki mars dürüstlüğünü ,gerçekliğini ,hassas konuları haletme yeteneğini ,siznle derinlikleri paylaşma arzusunu ortaya koyar .s,ze ölümcül hastalarla ilgili çalışmalarını anlatır.sizi paikoloji konferansına ,bir seansa,bir korku filmine veya sabahın üçüne kadar süren insanın ruhunu cömertçe sergilediği ,şaşırtıcı bir sohbet için evine götürür.bu insanlar daima yanınızda olacaklarını hatta size teninizden bile daha yakın olacaklarını sezdirirler ve eğer bu tür bir yakınlığın özlemini duyuyorsanız ,onlaı karşı konulmaz bulabilirsiniz.rock yıldızı jimi hendrix marsı akrepteydi ..kelimenin tam anlamıyla ihtiraslı bir insan olan henry miller in marsı akrepteydi..
balıktaki mars ruhsal savaşçı pankartının altında peşinize düşer ..bu bir haçlı seferidir ve sizin kalbiniz de kusal kasedir.çıplak elleriyle ruhunuza yumuşakça dokunmaya çalışır.kaınıza beyaz bir at üzerinde gelmeyebilir,ama gelebilmeyi ister.ve bunun mütevazi bir alternatifi olarak sizi bilim kurgu ve hayallerle ilgili toplantılara götürmeyi teklif eder.size şiirler yazar.sizi yıldız savaşlarına götürür.gerçeklerden kaçmanızı teşvik etmek ve bu konuda yardımcı olmak için her olanağı kullanır.bin soytarı isimli tiyatro oyununda bir karekterin sevgilisi bir an için gerçeğe dönmesini ister ve o cevap verir.:''sadece bir turist oalrak giderim''bu balıktaki marsa iyi bir örnektir.şair şarkı yazarı bob dylan ın marsı kariyer evinde balıktadır.birçok yönden bu yapının toplumsal sembolü haline gelmiştir.balıksal hayalgücünü yansıtan güfteleri ve bazı şarkılarının isimleri buna uygundur
gökyüzü ortaklıkları kitabından
07-28-2007 02:02 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir