Değerlendir:
  • 37 Oy - 3.38 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

VENÜSÜNÜZ VE MARSINIZ NEREDE?
Yazar Mesaj
salmakis Çevrimdışı
Scorpio Vip
Scorpio Vip

Rep Puanı: 10

Cvp: VENÜSÜNÜZ VE MARSINIZ NEREDE?
Venüs'üm 8. evde Yengeç'te neler yapıyor? Yengeç'te olduğu için sevdiklerime karşı koruyucu kollayıcı, besleyici davranıyorum.Geçmişle ve atalarımla ilgili merakım vardır. Nereden geldiğimizi öğrenmeye çalıştım. İlişkilerimde karşımdakinin bana karşı yapıcı,olumlu davranmadığını farkedince uzaklaşıyorum.Bazen biraz fazla endişeli olabiliyorum.Ama hemen samimileşemem genelde uzunca bir süre mesafeliyimdir. neden böyle? tam olark bilmiyorum ama bunun Venüs Yengeç'le pek ilgisini kuramıyorum. Venüs Yengeç'in tipik örneği Adile Naşit. Ama ben tanışmalarımda hemen kaynaşabilen tiplerden değilim.

Mars'ım 3. evde Kova'da geri harekette: Kova'daki Mars: Kararlı ve ilkeli hareket eden, ortaklaşa amaçlara yönelen,teknolojiyle ilgili,ilerici bir yönelim veriyor. İlkelerime uygun davranırım, belkide hemen kaynaşamamın nedeni Mars'ımın geri harekette olmasıdır? Sert ve soğuk olunabiliyormuş bu durumda. Sinirlendiğim zaman ortalığı yakıp yıktığım pek söylenemez,daha zihinsel tepkiler veriyorum. Bu durumda bile düşünmeye devam ederim.Bu da Kova'daki Marsım'dan kaynaklı.

http://i1105.hizliresim.com/2011/5/4/3215.gif
06-15-2007 12:37 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Alıntı:Bazen biraz fazla endişeli olabiliyorum.Ama hemen samimileşemem genelde uzunca bir süre mesafeliyimdir. neden böyle? tam olark bilmiyorum ama bunun Venüs Yengeç'le pek ilgisini kuramıyorum. Venüs Yengeç'in tipik örneği Adile Naşit. Ama ben tanışmalarımda hemen kaynaşabilen tiplerden değilim.

bence salmakis , mesafeli oluşunun sebebi ay başak..
adile naşit'in daha sıcak kanlı görünmesi ikizler kaynaklı olabilir. zaten onun gözlerinde ki fıldır fıldır merkür kıvraklığını görmemek mümkün değil ;)

06-15-2007 12:46 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
vivienleigh Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 0

Oğlaktaki mars:şirkete girmeniz için başbakan veya ynetici arketiplerinin becerikli ve serinkanlı verimliliğini devreye sokan usta bir strateji uzmanıdır.herekete geçmeden sizi tartarlar ve ilgilendiğinizi anlayana kadar kartlarını saklarlar.sizin peşinize düştüklerinde yöntemleri gayet organizedir.sonuç isterler ve elde edilemeyecek hedeflerin ardına düşmezler .menfaatinizin onlarla birlikte olmakta yattığına ikna etmek için size pratik ,gözle görülebilir,genellikle somut nedenler sunarlar.bu insanlar dolu dolu duygu fışkırtmazlar,bunu yapmaları doğum haritasının geri kalanına bağlıdır.görünürdeki sıcaklık eksikliği ,duygularının kolayca dışa yansımaması sizi yanıltmasın.size karşı sorumluluk dolu davranışlarını-bunlar uzun vadede kalplar ve çiçeklerden daha kıymetlidir—dikkate alarak size değer verdiklerinden emin olabilirsiniz..değişen stiliyle müzik dünyasında david bowie,marlon brando mars oğlaktır..gökyüzü ortaklıkları
06-18-2007 10:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
vivienleigh Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

VENÜS HAVA GRUBUNDA
Venüsleri akıl elemanında olan insanlar bir kavramın canlı simgesi olma güçleriyle insanı etkilerler.akıl ve mantığı kendilerini ilginç kılmak için kullanırlar..varlıklrıyla büyüleyici bir akılsal yaşam umudu vaat ederler.zekidirler akıldırlar ,pırıl pırıl bakarlar ve fikirleriyle sizi çekerler.
Venüs ikizlerde:olan insanlar kalbinize giden yolun beyninizde yattığına inanırlar..bu insanlar doğuştan iyi konuşmacıdırlar.sizi katıldıkları konferanslar ,okudukları yazarlar ve deneyimleriyle ilgili hikayelerle büyülerler.çok iyi gazeteci olurlar.kütüphaneleriyle sizleri etkilerler.ben zekiyim ama ukala değilim .asla sıkıcı olmam her zaman tartışacak bir şeyimiz olur.sözel oyunları severler iyi flört ederler.onsekizinci yüzyılda bir asilzadenin evinde dönemin düşünürlerinin bir araya gelip kahve içtikleri salon yaşamı herhalde Venüs ikizler de olan birisi tarafından icat edilmiştir.bu insanlar gözlemci ve dost canlısıdırlar.doğum haritasının diğer bölümleri yalnızlık növetleri ve Tibet mağaralarını anımsatmıyorsa,neredeyse her şeyle ilgilenir ve neredeyse herkesle konuşma eğilimi gösterirler.geniş bir ilgi alanına sahipseniz ikizlerdeki Venüs için daha çekici olursunuz.maymun iştahlı olmaktan ziyade meraklıdırlar.onları eğlendirin onlar da sizi eğlendirsinler.bill cosby ve cher ,bob Dylan ,William shakespeare Venüs ikizlerdir..
gökyüzü ortaklıkları kitabından
06-18-2007 10:19 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
vivienleigh Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Venüs terazide olan insanlar sosyal incelikleri,barış uyum ve güzellik sevgileri,ve estetik duyarlılıkları le sizi büyülemeye çalışırlar.size ne kadar ince zarif,artistik,sıcak ve karşısındakini ne kadar merkeze yerleştiren bir insan oldukalrını gösterirler.ben büyük r harfiyle kibar bir romantiğim.venüsü terazide olan insanlar ne kadar dürüst ve ahlaklı olduklarını adaleti ne kadar sevdiklerini çekişme ve bağnazlıktan ne kadar nefret ettiklerini ve bu nedenle hayatın onlarla ne kadar hoş olacağını ortaya koyarlar.terazi arketiplerini hatırlayın ..sanatçı yaratıcılığıyla sevgili hassasiyetiyle ,danışman anlayışıyla,diplomat inceliğiyle ve arabulucu adaletive dengesyle sizi etkiler.eğer haritasının geri kalanı bir savaşçı haritası değilse havanın akılsal özelliği terazide idealizm ve romantizme kayar ve bazen ne pahasına olursa olsun sözel uyuma bağlılık duyar.diplomat ve arabulucu kendi iyilikleri için çok fazla ödün verebilirler veya sizden ödün vermenizi isteyebilirler.onlarla paylaşacak bir kozunuz varsa bunu yumuşaklıkla ve kendinizden emin olarak yapın ve onların dillerine kanmayın..pırıltılı yüksek sosyete komedileri yazmış Oscar wilde ,rüzgar gibi geçtideki rolüyle tanınan aktris vivien leigh nin Venüsleri terazideydi..gökyüzü ortaklıkları
06-18-2007 11:43 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
vivienleigh Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Kovadaki Venüs başkalarını çekmek için orijinallik bağımsızlık ve açık fikirlilik yayını yapar.seni bağımsız kılacak devrimci fikirlere sahibim venüsü kovada olan insanlar düşünce netlikleri ,doğruyu algıladıkları biçimde ifade etme sadakatleri ve dahi nitelikleriyle dikkat çekerler.ben geleceğin yurttaşıyım .ben zamanın ötedsini görebilien bir hayalciyim, ve bunu yapabildiğim için de çok mutluyum..bu insanlar farklılıklarıyla ,çevreye uymayarak,çevrelerinde gördüklerini sorgulayarak kendilerini ilgi çekici kılarlar …ben bağımsızım benim yanımda kendin olabilirsin ve böyle olursan daha çok severim.bu insanların aşırı bağımsızlık olarak algılanabilecek bir mesafeye ihtiyaçları vardır ve size de bol mesafe bırakırlar.doğum haritasının geri kalanı aksini belirmediği sürce ,kovadaki Venüs müökün olduğunca açık bağımsız ve sahiplenmeyen birisi olmak ister ve kendisini ve sizi bu hedeften uzaklaşmamak konusunda uyarır.bu insanlar yalnızca var olan kuralları yıkmaz tümünü atıp kendi kurallarını onların yerine koymayı veya kuralsızlığı severler.feminist simone de beauvoir ,gloria steinem erica yang ve varoluşçu oyun yazarı Edward albee nin Venüsleri kovadır..gökyüzü ortaklıkları
06-18-2007 11:44 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
memati Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

RE: VENÜSÜNÜZ VE MARSINIZ NEREDE?
akrepteki venüs sanırım insanı çok kıskanç yapıyo.(bende öyle degülücük) ne dersin vivi?

Sen yıldız ol,ben yumruk, Fatsa'da buluşalım...
06-19-2007 10:08 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
vivienleigh Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

akrepteki venüsü daha yazmadım sanırım memati ama bence de yapabilir ikili ilişkilerde fazla sahip olmacı ve tutku verir bir de gizliliğe önem verirler ..benim burada yazdıklarım ortaklıklarda venüs mars etkisi kitalarda yazılandan biraz farklılar ilşkilere bakış açısı ve adımları ile ilgili ...
akrepteki venüs gizemi sever yani buradaki mantıık ,ikizler ise konuşarak etkiler ,terazi ise sevgi ile,kova ise bağımsızlıkla etkiler...ama akrep ise tutkusuyla sahip olmasıyla gizemiyle etkileyecektir...
ek bilgi olarak eğer venüs 25 derece akrepte ise ve algol ile karşıt açı içine girer...alggol bir sabit yıldız ve 25 derece boğada bulunuyor..işte 25 derece venüs akrebin 25 derece algola zıt olması dururmu eğer haritada kuvvetli bir satürn yoksa biraz güçlük ve ilişkilerde risk alabilme verebilir. ...klasik anlamda venüs akrepte pek rahat edemiyor ..nasıl rahat etsin adil paylaşım tutkuyla sahip olmaya ,sevgi ihtirasa paylaşamamaya,romantizm de dönüşüyor venüs allak bullak oluyorgülücük)
06-19-2007 10:48 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
vivienleigh Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

bu konuda yani haritada size cazipp gelen burçlar konusunda asteroidler de önemli diye düşünüyorum özellikle erosa bakmak gerek tabi bu sadece varsayım..astrocom dan asteroidlerinize bakmak için önce haritanızı çıkarın buraya doğum bilgilerinizi girin Extended Chart SelectionA wide selection of horoscope types, house systems, asteroids, etc burayı tıklatın
Additional objects
Pars FortunaeVertexLilithChironCeresPallasJunoVestaPholusEris multiple selection possible (e.g. by holding down shift or ctrl key, depends on browser

addional objects yazan yerde bir kutucuk var oradan istediğiniz asteroidi seçin veya daha fazla asteroid için --------- buradak kuçük kutuya kod nosunu girin binlerce asteroidinizi tek tek bulma yöntemiyle hesaplayabilirsiniz.additional asteroids or "hypothetical" planets (please enter the numbers from the respective lists, e.g. "433,1221,h48")
List of over 10000 named asteroids [100 kB] For the new dwarf planet Eris, please enter "136199".
List of other horoscope factors and "hypothetical" planets
06-19-2007 11:39 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: VENÜSÜNÜZ VE MARSINIZ NEREDE?
evt alya ve romantica'nın venüsü ikizlerde. alya'nın venüsünün yakınında satürnü görüyoruz bu yüzden , venüs konularında ki ikizler aktivitesi alya için kısmen sınırlanmış olabilir diyebiliriz. hep derler ya , ikizler çapkındır diye , alya'nın satürn etkisi venüsün ikizlerden alabileceği çapkınlığı alıyor diyebiliriz. satürn güvenilirlik ister , yanında satürn varken de venüs koçta olsa vız gelir gülücük
romantica'ya gelince ; venüsü ikizler burcunun sonlarında , hemen yengeç arazisine girmek üzere. sosyal konularda yengeç yönünü en az ikizler kadar kullanıyor şeklinde yorumlayabiliriz.

06-29-2007 03:18 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir