Değerlendir:
  • 38 Oy - 3.34 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

VENÜSÜNÜZ VE MARSINIZ NEREDE?
Yazar Mesaj
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

Cvp: RE: VENÜSÜNÜZ VE MARSINIZ NEREDE?
(02-17-2010 11:01 PM)engül Yazılan:  birşey sorabilirmiyim ?venüs ve mars 12.evde koçta harita dışında kalmış yükselen boğa bir erkek haritası için neler söylenebilir(7 ev akrep ve ay var içinde satrünle birleşmiş)

Temiz ruhlu kadınlardan darbeye açık ...

Duygulara disiplinle yaklaşan ...

Ama onu bu duygular konusundan eğiten bir kadın profili..

Yüksek ihtimalle bunu yaparken sahne ardından yapacaktır..

Gizemli ve tehlikeli kadınların peşinde koşan , maddi değerlerin onun dünyasında öenmli olan bir erkek tipi gülücük)
02-17-2010 11:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: VENÜSÜNÜZ VE MARSINIZ NEREDE?
(11-14-2010 02:38 AM)nutt Yazılan:  benim mars ikizlerde 4.evde,venüs terazide 8.evde.pek tekin gözükmüyor.

ilişkiler alanında HAVA elementi vurgusu görünüyor.
zihinsel / fikirsel uyum ihtiyacı ön plana çıkabilir.

11-14-2010 02:42 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
kara_kedi Çevrimdışı
Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

Venüs 2. ev sonunda Aslan'da, Mars 8. evde Oğlak'ta ve geri gidiyor... 2 gezegenin de açılarına baktığımda venüs'ün satürnle uyumlu bir açısı var, plüto'ya 90 derecelik açı yapmış, plutonik bir venüs'üm var ve 2. evde,karışık bir durum... insan ilişkilerinde çok laylaylom bir kişilik sergilemem çoğu zaman, içi kapalı bir kutuyumdur, açmam gerektiğini hissettiğimde(karşımdakine çok güvendiğimde) ancak dilim çözülür, o zaman da susturabilene aşk olsun..bir de gurur yaparım,başkalarına anlamsız gelen bir sürü önemsiz hareketi kafama haftalarca,aylarca takıp gurur yapabilirim ve hatta bu yüzden arkadaşlığımı bitirebilirim. Mars'ım da geri gittiğinden dolayı tepkilerimi dışa vurmaktan ziyade daha çok içimde yaşıyorum. Tepkimi illa dışa vuracaksam önce o negatif ortamdan uzaklaşmaya çalışıyorum...atıyorum kendimi,dağa bayıra kıra... avazım çıktığı kadar bağırıyorum geçiyor... Bu da bi çeşit terapi gibi bişey... ve çıkarılması gereken dersler var tabi...
11-15-2010 02:51 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
panel Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

(11-14-2010 02:46 AM)gezegenjupiter Yazılan:  kıvılcım sana bir tavsiye
yatmadan önce sürekli 'iş konusunda ne istediğimi biliyorum' diye tekrarlayarak uyu. bilinç altı uyurken devreye girer, o yüzden sınava uyumadan hemen önce çalışın derler.son aylarda bilinçaltı ile ilgili çok fazla şey okudum. ve şunu söyleyebilirim ki her sorunun cevabı bilinç altında var. inanılmaz bi bilgisayar , her durumun farkında ve hiç bir şeyi unutmuyor.
sen bu yöntemi uygularsan bir sabah cevabı bulmuş olarak uyanırsın. ama hemen olmuyor biraz ısrarla bilinç altını uyarman lazım!!

Bu bilinçaltını uyarma olayını ben bir kere denedim:)Sabah 6 ya alarmsız uyanmaya şartladım kendimi.Her ihtimale karşı alarmıda kurdum.İnanır mısınız 6 ya 1-2 dakika kala uyandım.Ama dediğin gibi çok yoğunlaşıp defalarca tekrarladım kendime.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=3...r=1&nho2=1
11-17-2010 01:58 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
panel Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

Venüs 4. evde bir su evinde kıstırılmış sayılır mı?&6 ve 12. evdeki etkiye benzer kayıp bir venüs söz konusu mudur?

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=3...r=1&nho2=1
11-17-2010 01:59 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

(11-17-2010 01:59 AM)panel Yazılan:  Venüs 4. evde bir su evinde kıstırılmış sayılır mı?&6 ve 12. evdeki etkiye benzer kayıp bir venüs söz konusu mudur?

Evi boşver. Venüsün hem başakta hemde chirondan kare almış. Yani çifte başak etkisi.... gülücük Uranus karesi..
Karşındaki insanda mükemmeli arıyor , adeta beyaz atlı prens beklentisi içinde oluyor olabilirmisin acaba ?
Uranus karesiyle de zaten yüksek olan beklentilerinle birlikte , var olandan da çok çabuk sıkılma vs gibi bir durum olabilir mi... ?
11-17-2010 02:13 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
marskovası
Kayıtsız

Birşeye takıldım, mantıklı düşünelim:
Terazi'de ki mars düşüktür (terazi yön venüs olduğu halde, kavuşum olmuş olur)
Akrep'te ki venüs düşüktür (akrep 2.yön mars'tır, kavuşum olarak yine düşünelim)
O vakit natal haritalarda mars kavuşum venüs'te mi özellikleri gösteremez acaba? diye bir düşünce fışkırdı?
04-02-2011 04:08 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(04-02-2011 04:08 PM)marskovası Yazılan:  Birşeye takıldım, mantıklı düşünelim:
Terazi'de ki mars düşüktür (terazi yön venüs olduğu halde, kavuşum olmuş olur)
Akrep'te ki venüs düşüktür (akrep 2.yön mars'tır, kavuşum olarak yine düşünelim)
O vakit natal haritalarda mars kavuşum venüs'te mi özellikleri gösteremez acaba? diye bir düşünce fışkırdı?

venüs-mars ikilisi hangi burçta kavuşum yapıyor bu kısım önemli olacaktır.

örneğin aslan burcunda venüs-mars kavuşumu oldukça tutkulu bir aşık olacaktır ( satürn gibi frenler dominant değilse )

oysa başak burcunda venüs-mars kavuşumu biraz daha çekingen olabilir.

04-02-2011 04:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
jet
Kayıtsız

venüsüm oğlakta, marsım da akrep de. bunlardan bağımsız olarak diyebilirim ki balık gibi iki yöne doğru giden bir yapıda olduğumu görüyorum her zaman. bir yandan maddi hayatın gerçeklerini hatırlatan bir düşünceyle çarpışırken, diğer yandan soyut değerlere doğru yöneliyorum. gerçeklere adapte olmak zor geliyor, çok fazla gerçeğin içinde kalmak asabiyete ve bıkkınlığa sebebiyet veriyor. oysa hayallerden konuşmak ve hayalleri gerçekleştirme keyfi huzur veriyor adeta.
04-02-2011 04:27 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(04-02-2011 04:27 PM)jet Yazılan:  venüsüm oğlakta, marsım da akrep de. bunlardan bağımsız olarak diyebilirim ki balık gibi iki yöne doğru giden bir yapıda olduğumu görüyorum her zaman. bir yandan maddi hayatın gerçeklerini hatırlatan bir düşünceyle çarpışırken, diğer yandan soyut değerlere doğru yöneliyorum. gerçeklere adapte olmak zor geliyor, çok fazla gerçeğin içinde kalmak asabiyete ve bıkkınlığa sebebiyet veriyor. oysa hayallerden konuşmak ve hayalleri gerçekleştirme keyfi huzur veriyor adeta.

tipik bir venüs oğlak değilsin , güçlü Neptün etkilerinin hem beğenilerini (venüs) hem ilişkilerini ( venüs ) hem isteklerini ( güneş ) hem de hayatının pek çok konusunu ( güneş ) etkileyeceğini söyleyebiliriz.

mesela bu söylediklerin bana Neptünü hatırlattı.

04-02-2011 05:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir