Değerlendir:
  • 23 Oy - 2.78 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

1. ev
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: RE: 1. ev
plutonik Yazılan:peki yıldırım şöyle olsa;1. ev terazi ama son derecelerinde kesmiş teraziyi ve 1. evin içinde de pluton gezegeni var olsa ama pluton asc yi geçmiyor sonuçta. ufuk çizgisini geçmiyor yani.o zaman da vurgulu gezegenin venüs olduğunu iddia edebilirmiyiz. (bu ben oluyorum dagülücük) çaktırmayın ne yapiyim plutonik özellikler sürekli bir arka planda kalma isteğigülücük))

peki plütonik şöyle olsa ; sen şu arka planı filan bırakıp doğum bilgilerini versende , güzel güzel haritanın bütününe baksak nasıl olur gülücük

önceki mesajımda Belirsiz kullanıcı adlı arkadaşımızın Venüs-ASC kavuşumu olduğu için Venüsünün hayatında yükseleceğini söylemiştim.

senin durumun biraz daha farklı olabilir sevgili plütonik.
yükselen burcun Terazi ise yükselen yöneticisi olarak Venüs oldukça güçlü olacaktır hayatında.
ve eğer Venüsün Oğlak , başak gibi rahat çalışmadığı burçlarda değilse + Venüsün köşe evlerden birindeyse ( 4 , 7 , 10 ve 1.evler ) + Venüsün güçlü açılar yapıyorsa işte bu durumda evet senin Venüsün oldukça güçlüdür diyebiliriz.

Plütoya gelince , eğer ASC noktasına 10 orb kadar yakın ise + Akrep burcunda ise + güçlü açılar yapıyorsa evet plütonik kullanıcı adınında sana uyacağını söyleyebiliriz ;)

08-01-2009 03:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: RE: 1. ev
plutonik Yazılan:şimdi benim en çok merak ettiğim şu;sahi ben gerçekten plutonik miyimgülücük))) yoksa yükselen terazimden dolayı venüsüm mü daha baskın haritamda...ben hep plutonik yanımı daha fazla hisediyorum ama yükselen terazi özelliğini de çok gösteriyorum...1. evimi de daha çok akrep kapsıyo aslında ama yani anlayacağınız iyice karışık bir durumgülücük)))

tam bir plütonik olduğunu sanmıyorum ;)

Balık burcundaki jüpiterin ve Venüsün oldukça güçlüler + Ay-Neptün kavuşumu + Merkür-Neptün bağlantısı gibi konumları düşününce senin Neptünün ve Balık burcu potansiyelin oldukça kuvvetli görünüyor.

Balık burcu çok ilginçtir , her burcun özelliğini taşır derler , Akrep burcuyla SU elementi olması gibi ortaklığı vardır , Teraziyle güzellik-incelik-duyarlılık-romantizm-sanat gibi konularda benzer özellikler gösterir.

peki sen çok romantik bir Balıkmısındır ?

Güneş Balık olarak , Güneş-Satürn karesine ve Güneş-Mars karesine sahipsin..

bazı kişilerde 1 veya 2 gezegen dominant olurken , senin gibi bazı kişilerde de 3-4-5 gezegen arasında güç dağılımı olabiliyor.

bence de bu güç dağılımı sebebiyle , Plütonun sertliğini ve Venüsün inceliğini ( aslında 2 ayrı uç potansiyel ) bir arada kendinde hissediyor olmalısın.

08-03-2009 02:52 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
plutonik Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

RE: 1. ev
bugüne kadar saf olduk da ne oldu kigülücük)))(bknz:balık burcu)güneş kare satürn, güneş kare mars bile sertleştiremez beni ya....ya işin aslı ben 1. evdeki plutonun ağır etkili olduğunu bilirdim hep ama başka etkiler bunu nasıl etkiler bilmiyordum....güneşim 5. ev olup günümü gün etmem gerekirken hep mi engel hep bi harbede...bu da güneşimin karesiyle ve pluton 1 le alakalı bence...

[Resim: astro2gw02plutonikhp448.th.gif]

Kimi aradığını yitirir aradıkça,
Kimi de arayandır;aranan onu bulur...Ö.Asaf
08-03-2009 02:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

güneşinin engellerle karşılaşmasında chironda etkili olabilir. 5orb fark olsa da geçerliliği var .
hem satürn hem chiron 90 derecesinden dolayı marstan gelen enerji (90 derece ) zayıflıyor.
çünkü chiron ve saturnun oluşturdukları sinerji marsınkiyle çok örtüşmez.örneğin bir anda parlama eğilimi göstermek isterken bunu yapamayabilirsin ve içine atarsın.
güneşin de balıkta olduğunu hesaba katarsak bu daha da etkili olur.
08-03-2009 03:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

http://www.astroanaliz.com/astroloji_evl...loji_1._ev

kopyalanamıyor.o yüzden link verdim.dileyen baksın fena bilgiler değil.

evlerin hepsi var.
06-22-2010 07:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Dinoo Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 5

Yaşam,ruh, vücudun formu.fiziksel görünüm.
İlk intiba,sağlık ve canlılık
Kişiye hayat armağanı olarak verilen doğal yetenekler.
Yaşam gücü ve kalitesi
Motivasyon,eylem, istek ve arzularımız
Meslek
Her şeyin başlangıcı.
Savunma
Bizi harakete geçiren şeyler
Saat astrolojisinde soruyu soran Kişi
Spor müsabakalarında ev sahipliği yapan takım
Alım satım işlerinde alıcı
Medikal astrolojide; baş yüz ve burada ki organlar

http://solarlunarx.blogspot.com/

Haritam

Kusurlarımız ile Mükemmeliz.!
10-30-2010 01:07 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 25

(06-22-2010 07:38 PM)aeon Yazılan:  http://www.astroanaliz.com/astroloji_evl...loji_1._ev

kopyalanamıyor.o yüzden link verdim.dileyen baksın fena bilgiler değil.

evlerin hepsi var.

1.EV - UFUK ÇİZGİSİ

Doğal burcu : Koç
Yöneten gezegenler: Mars,Pluto
Güçlü gezegen: Güneş 1.Ev
Şifre: Ben, ilk çevre
Yükselen burçta denilen birinci ev, bir doğum haritasındaki en duyarlı noktadır.

Kişiliğimizin biçimlenmesini etkileyen kalıtım, doğum, eğitim, bakım, uzay - zaman - madde parametrelerini ve bilinçli kontrolünüzün az olduğu, yaşama başladığınız çevreyi simgeler. Birinci evi tanımlayan "BEN" ve "TEMEL BEN" dir Kimiz biz? Hangi sıfatlar bizi en iyi şekilde tanımlar? Tenimizin, saçımızın ya da gözlerimizin rengi nedir? Bünyemiz güçlümü, zayıf mı; iyimser bir insan mıyız, kötümser bir insan mı? Dış dünyaya nasıl bir kişilik yansıtmaktayız? İşte yükselen burcumuzun ve ilk evimizin yansıttığı bazı yönlerimiz bunlardır.

Her şeyden önce biz insanlar, karşıt yönleri bir arada barındıran varlıklarız. Anlamadığı şeye esir olan, arzuladığını sandığı şey tarafından ayartılan varlıklar. Bir tarafımız hep bu çelişkiyi giderip kendimizi bir bütün haline getirme arayışındadır. Bunu ne ölçüde başaracağımız, ilk evimizde olup bitenlerle ne ölçüde başa çıktığımıza bağlıdır.

Yükselen burç ve ilk ev, kişiliğimizin dışa yansıyan yönlerini yansıtır. Bu yönlerimiz doğuştan aldığımız, ve kazanmak için çaba sarf etmemizin gerekmediği yönlerdir. Yükselen burç ufuk çizgisine denk geldiği için, yaşama ilişkin kişisel bakış açımızı temsil eder. Ancak çoğu zaman yükselen burcumuzun ardına saklanırız. Görüşlerimizin ardına gizleniriz. Uzağı göremez olur, görüşlerimizden başka bir şeyimiz olmadığına inanırız. Derine bakmayı unuturuz.

İlk ev aynı zaman da bedenimizle ve genel görünüşümüzle de ilgilidir. Sağlık durumumuz da bu evde yansır. Yükselen burcu yöneten gezegen genellikle haritanın yöneticisi olarak kabul edilir. İlk ev tamamen kişinin kendisiyle ilgilidir. Bedensel özellikler, yüz hatları, davranışlar, genel sağlık durumu. Ayrıca yaşamın başlangıcıyla da ilgilidir. Kökenimizdeki baskın davranışlar, geçmiş yaşamlardan getirmiş olabileceğimiz anılar ve davranışlar.

Birinci ev doğmuş olanın kişiliğini, mizacını, aynı zamanda da fiziki görünümünü belirler. Bununla beraber, bir kişi olarak, miras ve çevrenin haricinde bütün sahip olduğu şeyleri belirler.

Bu kısım sanırım.
10-30-2010 01:48 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kıvılcım Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 15

1.evimde venüs ve merkür güneş var
aklıma takılan

Kişilik ve görünümde etkileri olduğu söylendi
Venüs = Boğa ve Terazi
Merkür = Başak ve İkizler

ise benim 1.evimdeki venüs bana boğa fiziği ve karkteri mi verecek terazi fiziği ve karakteri mi

yada merkür beni ikizler gibi mi etkiliyor başak gibi mi ? Bunu nasıl anlarız

Haritam
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=e...&asp=1&ast=

Hayat Mucizelerle Dolu - Ben Güneşin Kızıyım
11-03-2010 12:22 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kıvılcım Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 15

OKURUM TİP VE KİŞİLİĞİ ETKİLER YAZIYOR HER YERDE ORDAN TAKILDI AKLMA ÇÜNKÜ 2 GEZEGEN DE 2 AYRI YILDIZIN YÖNETİCİSİ.

Haritam
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=e...&asp=1&ast=

Hayat Mucizelerle Dolu - Ben Güneşin Kızıyım
11-03-2010 01:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
vishne21 Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 2

(11-03-2010 01:04 PM)Kıvılcım Yazılan:  OKURUM TİP VE KİŞİLİĞİ ETKİLER YAZIYOR HER YERDE ORDAN TAKILDI AKLMA ÇÜNKÜ 2 GEZEGEN DE 2 AYRI YILDIZIN YÖNETİCİSİ.

yaşınızı hiç göstermiyorsunuz gerçektende çok hoş bir bayansınızgülücük etkisi altında olduğunuz gezegenler olumlu yönde etkilemiş olmalı ...

[IMG=http://img826.imageshack.us/img826/6449/astrow2at01vishne11hp77.gif][/IMG]
11-03-2010 02:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir