Değerlendir:
  • 23 Oy - 2.78 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

1. ev
Yazar Mesaj
Kıvılcım Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 15

RE: 1. ev
tşk. vishne21

Haritam
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=e...&asp=1&ast=

Hayat Mucizelerle Dolu - Ben Güneşin Kızıyım
11-03-2010 03:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

(11-03-2010 12:22 PM)Kıvılcım Yazılan:  1.evimde venüs ve merkür güneş var
aklıma takılan

Kişilik ve görünümde etkileri olduğu söylendi
Venüs = Boğa ve Terazi
Merkür = Başak ve İkizler

ise benim 1.evimdeki venüs bana boğa fiziği ve karkteri mi verecek terazi fiziği ve karakteri mi

yada merkür beni ikizler gibi mi etkiliyor başak gibi mi ? Bunu nasıl anlarız

Benim bildiğim kadarıyla Venüs sadece Terazinin Merkür de sadece İkizlerin yönetici gezegenidir,dolayıyla senin Asc çizginle birleşen Venüs sana Terazi tipi 1. evindeki Merkürde İkizler tipi verir.Astrolojide tamamen kendine ait yöneticisi olmayan iki burç kaldı sadece onlarda Boğa ve Başak.Onlar keşfedildiğinde Venüsü Boğanın Merkürü de İkizlerin ikinci yöneticisi sayacağız.Bugün için Venüs sadece Boğada olduğunda Merkür de sadece Başakta olduğunda Başak tipi verebiliyor.

Nin.Me.Sar.Ra
11-03-2010 11:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

Alıntı:Benim bildiğim kadarıyla Venüs sadece Terazinin Merkür de sadece İkizlerin yönetici gezegenidir,dolayıyla senin Asc çizginle birleşen Venüs sana Terazi tipi 1. evindeki Merkürde İkizler tipi verir.Astrolojide tamamen kendine ait yöneticisi olmayan iki burç kaldı sadece onlarda Boğa ve Başak.Onlar keşfedildiğinde Venüsü Boğanın Merkürü de İkizlerin ikinci yöneticisi sayacağız.Bugün için Venüs sadece Boğada olduğunda Merkür de sadece Başakta olduğunda Başak tipi verebiliyor.
bilgili olduğun için merak ettim.

modern gezegenleri yönetici olarak alıyor musun ?
anladığım kadarıyla venüse boğayı , başağa da merkürü yakıştırmıyorsun.

ben, incelediğim kadarıyla , modern gezegenlerin yöneticiliğinin tatmin edici sonuçlar vermediğini gördüm.bu yüzden uzun bir süredir klkasik yöneticleri kullanıyorum ; çok iyi sonuçlar aldım.
11-04-2010 12:22 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(11-04-2010 12:22 PM)aeon Yazılan:  
Alıntı:Benim bildiğim kadarıyla Venüs sadece Terazinin Merkür de sadece İkizlerin yönetici gezegenidir,dolayıyla senin Asc çizginle birleşen Venüs sana Terazi tipi 1. evindeki Merkürde İkizler tipi verir.Astrolojide tamamen kendine ait yöneticisi olmayan iki burç kaldı sadece onlarda Boğa ve Başak.Onlar keşfedildiğinde Venüsü Boğanın Merkürü de İkizlerin ikinci yöneticisi sayacağız.Bugün için Venüs sadece Boğada olduğunda Merkür de sadece Başakta olduğunda Başak tipi verebiliyor.
bilgili olduğun için merak ettim.

modern gezegenleri yönetici olarak alıyor musun ?
anladığım kadarıyla venüse boğayı , başağa da merkürü yakıştırmıyorsun.

ben, incelediğim kadarıyla , modern gezegenlerin yöneticiliğinin tatmin edici sonuçlar vermediğini gördüm.bu yüzden uzun bir süredir klkasik yöneticleri kullanıyorum ; çok iyi sonuçlar aldım.

Klasik astrolojiyi kullananlar, kişisel haritalarda klasik yöneticilerin, dünya, ülke haritalarında modern yöneticilerin daha net sonuçlar verdiğini ifade ediyor..
Sen başak yöneticisi olarak ne kullanıyorsun?
11-04-2010 02:12 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

@Aeon ve Felice:Ev yöneticisi olarak 1. ya da 2. yöneticilerden hangilerini kullanmak gerektiği konusunda kararsızım açıkçası.Beni kesin bir fikre götürecek kadar harita bakmadım.Ama burç yöneticiliği konusunda her gezegenin bir yöneticisi olması gerektiğini düşünüyorum.Fiziksel özellikler konusunda da gözlemlerim bir gezegenin sadece ikinci yöneticisi olduğu burçta olduğunda o burç tipini verebileceği sonucuna varmamı sağladı diyebilirim.Yani Venüs sadece boğadaysa Merkürde sadece Başaktaysa bu burçların tipini verebiliyor.Son zamanlarda yönetici gezegenini ağırlayan evlerin de ilişkili oldukları burcun tipini verebileceğine dair bir kaç vakayla karşılaştım.Çok emin olduğum bir konu değil ama.

Nin.Me.Sar.Ra
11-04-2010 05:15 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

Alıntı:Sen başak yöneticisi olarak ne kullanıyorsun?

ben başak için merkürü kullanıyorum.
11-04-2010 06:24 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

(11-04-2010 12:22 PM)aeon Yazılan:  ben, incelediğim kadarıyla , modern gezegenlerin yöneticiliğinin tatmin edici sonuçlar vermediğini gördüm.bu yüzden uzun bir süredir klkasik yöneticleri kullanıyorum ; çok iyi sonuçlar aldım.

Mesela bir örnek verir misin, hangi konuyu incelerken klasik yöneticilerin daha iyi sonuç verdiğini keşfettin ?

Nin.Me.Sar.Ra
11-05-2010 05:52 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

(11-05-2010 05:52 AM)Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:  
(11-04-2010 12:22 PM)aeon Yazılan:  ben, incelediğim kadarıyla , modern gezegenlerin yöneticiliğinin tatmin edici sonuçlar vermediğini gördüm.bu yüzden uzun bir süredir klkasik yöneticleri kullanıyorum ; çok iyi sonuçlar aldım.

Mesela bir örnek verir misin, hangi konuyu incelerken klasik yöneticilerin daha iyi sonuç verdiğini keşfettin ?

şuan aklıma somut bir örnek gelmese de , hayatını bildiğim ünlüleri ve kendi haritamı incelediğimde , klasik yöneticilerin daha iyi sonuçlar verdiğini fark ettim.

tabi plutoyu akrebe, neptünü balığa veya uranüsü de kovaya ister istemez yakıştırıyorum.ancak , kollektifleri yönetici olarak kullandığımda , klasik yöneticiler kadar isabet sağlayamadım.

yani 99 ve 100 birbirine yakın olabilir ama sonuçta eşit değildir. gülücük
11-05-2010 04:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kıvılcım Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 15

(11-03-2010 11:04 PM)Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:  
(11-03-2010 12:22 PM)Kıvılcım Yazılan:  1.evimde venüs ve merkür güneş var
aklıma takılan

Kişilik ve görünümde etkileri olduğu söylendi
Venüs = Boğa ve Terazi
Merkür = Başak ve İkizler

ise benim 1.evimdeki venüs bana boğa fiziği ve karkteri mi verecek terazi fiziği ve karakteri mi

yada merkür beni ikizler gibi mi etkiliyor başak gibi mi ? Bunu nasıl anlarız

Benim bildiğim kadarıyla Venüs sadece Terazinin Merkür de sadece İkizlerin yönetici gezegenidir,dolayıyla senin Asc çizginle birleşen Venüs sana Terazi tipi 1. evindeki Merkürde İkizler tipi verir.Astrolojide tamamen kendine ait yöneticisi olmayan iki burç kaldı sadece onlarda Boğa ve Başak.Onlar keşfedildiğinde Venüsü Boğanın Merkürü de İkizlerin ikinci yöneticisi sayacağız.Bugün için Venüs sadece Boğada olduğunda Merkür de sadece Başakta olduğunda Başak tipi verebiliyor.

Cevap için çok teşekkür ederim.
Evet bende ikizler özellikleri Başak dan daha çok
Terazi ve Boğa aynı gibi..hem fiziksel hem kişilik olarak .
Yanıtını kaydettim çok güzel
Sevgiler

Haritam
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=e...&asp=1&ast=

Hayat Mucizelerle Dolu - Ben Güneşin Kızıyım
11-05-2010 04:44 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

(11-05-2010 04:18 PM)aeon Yazılan:  
(11-05-2010 05:52 AM)Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:  

şuan aklıma somut bir örnek gelmese de , hayatını bildiğim ünlüleri ve kendi haritamı incelediğimde , klasik yöneticilerin daha iyi sonuçlar verdiğini fark ettim.

tabi plutoyu akrebe, neptünü balığa veya uranüsü de kovaya ister istemez yakıştırıyorum.ancak , kollektifleri yönetici olarak kullandığımda , klasik yöneticiler kadar isabet sağlayamadım.

yani 99 ve 100 birbirine yakın olabilir ama sonuçta eşit değildir. gülücük

ek;
kendi haritamdan yapabilirim aklıma geldi.
boğa burcu için yönetici olarka venüs bana uyuyor.
27 derece yükselen boğayım.doğumumu çok zor gerçekleşmiş(boyna kordon dolanması ). caput algol
ancak , uyönetici venüs jupiterle kavuştuğundan (12.evde koçta )
sanırım bir şekilkde yırtmışım.
ayrıca fizik olarak uzun boyluyu ve iriyim.son olarak yük. yöneticisi 12de olduğundan , oldukça içedönük bir kişiliğim var.
11.evimi balık kesiyor.yönetici jupiter alıyorum.
forum tipi yerlerde olan arkaşlıkları ve kayıplık olayını açıkıyor.çünkü 12.evde jupiterim.

10.evimi kova kesiyor.yönetici satürn hakkında bir şey söyleyemem.; daha meslek hayatına atılmadım.

7.evimi akrep kesiyor.yönetici mars alıyorum.
mars 8.evde ve oğlakta satürnle kavuşum.ilişkiler açısından söyleyim , genellikle kendimden yaşça büyük veya olgun kişileri daha ilgi çekici buldum.

kollektifleri ve klasik yöneticileri kendi haritamda kıyasladığımda , klaisklerini beni yansıttığına karar verdi. tabi hayatını az çok bildiğim ünlüler içinde aynı şeyi söyleyebilirim.

herkese de kendi hartiası üzerinde yapmasını tavsiye ederim.
11-05-2010 04:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir