Değerlendir:
  • 23 Oy - 2.78 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

1. ev
Yazar Mesaj
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

RE: 1. ev
(11-06-2010 02:40 PM)Serena Yazılan:  
(11-06-2010 01:13 PM)tiyatral_gitarist Yazılan:  
Alıntı:ilkokullar için tasavvuf sözlüğü

çekirdekten yetişmişsin üstad

Sözlük derken yazım klavuzundan bahsetmek istemiştim. gülücük Tr mars 1. eve girdi. MErkürle kare yapıyor. Asc ile buluşmak üzere, tabi aynı zamanda uranuslede... Sonra mars return gerçekleşecek ... Güneş kare vs vs vs... Bu sıralar marstan dolayı dikkatsizlik hakim gülücük ÇEkirdekten öyle bir olayım yok ;)

Alıntı:sarmıyorsa görüşmemk en uygunu.karşındaki insanlar sığ geliyor olabilir .
bezen insanın canı astrolojiden bahsetmek veya varoluştan konu açmak istiyor ama karşı tarafta ilgi olmayınca olmuoyr.

Sığ... gülücük Sen derinlerine rastlayanlardansın demekki üstad. Şanslısın , özendim gerçekten. gülücük
Birde başak-yay dan dolayı + uranus etkisiyle = (dürüstlük)² olunca ,sahte işlere gelemiyorum. Laf olsun diye yapılan hareketler , "formalite icabı" lar , gelenekler, "napıyosun-nasıl gidiyo"lar , "birgün işim düşer"ler e hiç gelemedim.
Sanırım benim için hayat böyle geçecek , yada daha fazlası... gülücük

tiyatral sen 11. ev satürn kişisisin. arkadaşlıklarla ilgili daralmalar ve yalnızlaşma olasıdır gülücük

Peki bunun (11. ev satürn) manası (vermek istediği msj) 11.ev konularında oğlaklaşmak (satürna olmak) mı yoksa , 11 ev konularında yeni bir yaklaşım geliştirmek mi ?
Ve aynı evde pluto da var... Bunun manası nedir ? gülücük
11-06-2010 04:24 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

(11-06-2010 04:24 PM)tiyatral_gitarist Yazılan:  
(11-06-2010 02:40 PM)Serena Yazılan:  

Sözlük derken yazım klavuzundan bahsetmek istemiştim. gülücük Tr mars 1. eve girdi. MErkürle kare yapıyor. Asc ile buluşmak üzere, tabi aynı zamanda uranuslede... Sonra mars return gerçekleşecek ... Güneş kare vs vs vs... Bu sıralar marstan dolayı dikkatsizlik hakim gülücük ÇEkirdekten öyle bir olayım yok

Alıntı:sarmıyorsa görüşmemk en uygunu.karşındaki insanlar sığ geliyor olabilir .
bezen insanın canı astrolojiden bahsetmek veya varoluştan konu açmak istiyor ama karşı tarafta ilgi olmayınca olmuoyr.

Sığ... Sen derinlerine rastlayanlardansın demekki üstad. Şanslısın , özendim gerçekten. gülücük
Birde başak-yay dan dolayı + uranus etkisiyle = (dürüstlük)² olunca ,sahte işlere gelemiyorum. Laf olsun diye yapılan hareketler , "formalite icabı" lar , gelenekler, "napıyosun-nasıl gidiyo"lar , "birgün işim düşer"ler e hiç gelemedim.

tiyatral sen 11. ev satürn kişisisin. arkadaşlıklarla ilgili daralmalar ve yalnızlaşma olasıdır

Peki bunun (11. ev satürn) manası (vermek istediği msj) 11.ev konularında oğlaklaşmak (satürna olmak) mı yoksa , 11 ev konularında yeni bir yaklaşım geliştirmek mi ?
Ve aynı evde pluto da var... Bunun manası nedir ?

bence 11. evinde uranüs olsaydı, 11. ev konularında yeni yaklaşımlar geliştirmek gibi durumlardan bahsedebilirdik. ancak senin 11. evinde satürn var. satürn, kova sahasını (11. ev) oğlaklaştıracaktır. (böyle burçlara indirgemek daha kolay geliyor gülücük ) örneğin arkadaşlıklarda seçici olursun. insanlarla temas kurman, gruplar içine girmen, kalabalıklar içine karışman, gruplarla ortaklaşa iş yapman senin için biraz stres unsuru haline gelir. yalnızlığı tercih edebilir, ancak elle tutulur, sana bir şeyler katabilecek, ciddi yönü olan arkadaşlıklar kurmayı , ciddi amaçları olan gruplar içerisinde yer almayı yeğleyebilirsin.

satürn, bulundugu evle ilgili baskı ve gerçekleştirme arzusu verir. örneğin senin için kendini bir grup içinde ifade edebilmek, arkadaşlık ve sosyalleşmek, takım olabilmek, bir grupla ortaklaşa bir ülküyü gerçekleştirmek, ya da en basitinden arkadaşlıklar önemli bir konu olabilir. tabii bu alana önem atfettigin için, başarılı olamamak ya da yalnızlık korkuları da beraberinde gelir. 11. ev satürn kişisinin, genellikle yalnızlığı tercih ederken bir yandan yalnız kalmaktan, dışlanmaktan, bir grup içinde yer alamamaktan, sosyalleşememekten korkması da olasıdır. satürnün böyle ilginçlikleri vardır gülücük

satürn bulundugu alanda otoritenin onayını arar. mesela herhangi bir sosyal oluşum ya da arkadaş grupları içinde sevildigine, takdir edildigine dair onaya, delillere ihtiyaç duymak gibi..

satürn ciddiyet, otorite ve gelenekleri temsil ettigi için bu konum kişiye otoriter yönü olan gruplara, cemaatlere çekilmek gibi bir meyil de verebilir. aynı zamanda yaşça büyük ve bilge kişilerle arkadaşlık da olasıdır. tasavvufla ilgileniyorsun, bilmiyorum dergahlarla aran nasıl gülücük

satürnle kova konularını gerçekleştirmek, yani ortak ülkülere dair takım kurmak, sosyal bir imaj ve sağlamlık sağlamak isterken plüto da bu alanda güç arar. kova konularında gerçekleştirme arzusu ve güç arayışı birlikte gider. örneğin bir grup içinde güçlü, otoriter, saygın bir pozisyon sağlamak isteyebilirsin.

aklıma bunlar geldi gülücük

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
11-06-2010 10:27 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

(11-06-2010 09:26 PM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  
(11-06-2010 01:39 PM)tiyatral_gitarist Yazılan:  
(11-06-2010 01:22 PM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  

Sözlük derken yazım klavuzundan bahsetmek istemiştim. gülücük Tr mars 1. eve girdi. MErkürle kare yapıyor. Asc ile buluşmak üzere, tabi aynı zamanda uranuslede... Sonra mars return gerçekleşecek ... Güneş kare vs vs vs... Bu sıralar marstan dolayı dikkatsizlik hakim gülücük ÇEkirdekten öyle bir olayım yok ;)

Sığ... gülücük Sen derinlerine rastlayanlardansın demekki üstad. Şanslısın , özendim gerçekten. gülücük

o zaman oğlak-yay / uranüs etkisi de dediğin bu özelliliği verir.

Oğlakta dürüstlük olayı var mı bilmiyorum , öyle birşey şimdiye kadar okumadım. Oğlak daha bir kapalı kutu , çekingen olduğu için onun görüşmemesi kendini açık etmemekten dolayı olabilir diye düşünüyorum. Tabi demek istediğin buysa...
Ama yay illaki doğruyu söyleyecek gülücük

laf olsun diye yapılan hareketler, sahte işler konusunda demiştim.
ben şahsen bizzat dürüst bir insanım kesinlikle bence gülücük

O zaman dediğim gibi oğlağı çıkaralım bence bu listeden gülücük Ve dediğin gibi yay uranus diyelim... gülücük
11-06-2010 10:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

(11-06-2010 10:27 PM)Serena Yazılan:  bence 11. evinde uranüs olsaydı, 11. ev konularında yeni yaklaşımlar geliştirmek gibi durumlardan bahsedebilirdik. ancak senin 11. evinde satürn var. satürn, kova sahasını (11. ev) oğlaklaştıracaktır. (böyle burçlara indirgemek daha kolay geliyor gülücük ) örneğin arkadaşlıklarda seçici olursun. insanlarla temas kurman, gruplar içine girmen, kalabalıklar içine karışman, gruplarla ortaklaşa iş yapman senin için biraz stres unsuru haline gelir. yalnızlığı tercih edebilir, ancak elle tutulur, sana bir şeyler katabilecek, ciddi yönü olan arkadaşlıklar kurmayı , ciddi amaçları olan gruplar içerisinde yer almayı yeğleyebilirsin.

satürn, bulundugu evle ilgili baskı ve gerçekleştirme arzusu verir. örneğin senin için kendini bir grup içinde ifade edebilmek, arkadaşlık ve sosyalleşmek, takım olabilmek, bir grupla ortaklaşa bir ülküyü gerçekleştirmek, ya da en basitinden arkadaşlıklar önemli bir konu olabilir. tabii bu alana önem atfettigin için, başarılı olamamak ya da yalnızlık korkuları da beraberinde gelir. 11. ev satürn kişisinin, genellikle yalnızlığı tercih ederken bir yandan yalnız kalmaktan, dışlanmaktan, bir grup içinde yer alamamaktan, sosyalleşememekten korkması da olasıdır. satürnün böyle ilginçlikleri vardır gülücük

satürn bulundugu alanda otoritenin onayını arar. mesela herhangi bir sosyal oluşum ya da arkadaş grupları içinde sevildigine, takdir edildigine dair onaya, delillere ihtiyaç duymak gibi..

satürn ciddiyet, otorite ve gelenekleri temsil ettigi için bu konum kişiye otoriter yönü olan gruplara, cemaatlere çekilmek gibi bir meyil de verebilir. aynı zamanda yaşça büyük ve bilge kişilerle arkadaşlık da olasıdır. tasavvufla ilgileniyorsun, bilmiyorum dergahlarla aran nasıl gülücük

satürnle kova konularını gerçekleştirmek, yani ortak ülkülere dair takım kurmak, sosyal bir imaj ve sağlamlık sağlamak isterken plüto da bu alanda güç arar. kova konularında gerçekleştirme arzusu ve güç arayışı birlikte gider. örneğin bir grup içinde güçlü, otoriter, saygın bir pozisyon sağlamak isteyebilirsin.

aklıma bunlar geldi gülücük

Çok teşekkür ederim serenay gerçekten güzel tespitler. çiçek
Dergah ismini almış oluşumlarla herhangi bir olayım yok. Uranus baya sağlam çalışıyor. gülücük
Satürn ve pluto bir noktada birbirlerine zıt etki ediyor olabilir. Yanlızlık korkusu (satürn) ve yanlızlık (pluto) gülücük ... Uranyenliğinde kattığı özelliklerle arkadaşça yanlızlıktan korkmadığımı tahmin ediyorum. En azından şu an için öyle görünüyor.

Satürn ve plutonun (ki pluto uçurtmanında ateşleyicisi) verdiği ve benim çözmekte ,anlamakta yetersiz kaldığım ve gidişatına bıraktığım şey 11.evle ilgili ne yapacağım konusu gülücük Söylediklerinden çıkardığım kadarıyla bu konuda satürna olurken scorpio tarzında bir iş yapmak olabilir mi acaba diye düşünüyorum.. gülücük
11-06-2010 10:42 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

(11-06-2010 10:47 PM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  tiyatral,

ben de satürnümle plutomu 11. evde sanıyordum ama yıldırımın çıkardığı haritada 12 evde. sende de orda olabilir mi?
ikimizin de asc 6 derece yay ve aynı yıl doğumluyuz

Yıldırm whole sign sistemine göre çıkartmış , genelde de onu kullanıyor zaten. Bu sistemde 12. evde oluyor
Ben satürnü 11.evde deneyimliyorum ama 12. evinde sınırında... Ve sınıra yakın olunca 2 evide etkiliyor deniliyor. Ama sorun şu ki benim 12. evle ilgili pek bir bilgim yok ve bu yüzden böyle bir durum var mı bunu müşahede edemiyorum , bilmiyorum...
11-06-2010 10:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

(11-06-2010 10:59 PM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  
(11-06-2010 10:56 PM)tiyatral_gitarist Yazılan:  
(11-06-2010 10:47 PM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  tiyatral,

ben de satürnümle plutomu 11. evde sanıyordum ama yıldırımın çıkardığı haritada 12 evde. sende de orda olabilir mi?
ikimizin de asc 6 derece yay ve aynı yıl doğumluyuz

Yıldırm whole sign sistemine göre çıkartmış , genelde de onu kullanıyor zaten. Bu sistemde 12. evde oluyor
Ben satürnü 11.evde deneyimliyorum ama 12. evinde sınırında... Ve sınıra yakın olunca 2 evide etkiliyor deniliyor. Ama sorun şu ki benim 12. evle ilgili pek bir bilgim yok ve bu yüzden böyle bir durum var mı bunu müşahede edemiyorum , bilmiyorum...

işte ben de onu diyordum. eşit ev sistemini kullanıyor. bana daha çok uyuyor onların 12. evde olması. görüşmeler sonucunda bunu anladım. dedim belki sende de öyledir.
verygood

Daha çok uyuyor dediğin nasıl deneyimliyorsun 12. evde. Bildiğim kadarıyla bu evde olanların pek farkına varmıyoruz
11-06-2010 11:15 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mercan Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

(11-06-2010 11:15 PM)tiyatral_gitarist Yazılan:  Daha çok uyuyor dediğin nasıl deneyimliyorsun 12. evde. Bildiğim kadarıyla bu evde olanların pek farkına varmıyoruz

nasıl farkına varmıyoruz? Daha açık yazabilir misiniz..

bazen sebeplerini göremiyoruz ama olanların farkına varmamak pek mümkün değil.

11-06-2010 11:42 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

(11-06-2010 11:42 PM)Mercan Yazılan:  
(11-06-2010 11:15 PM)tiyatral_gitarist Yazılan:  Daha çok uyuyor dediğin nasıl deneyimliyorsun 12. evde. Bildiğim kadarıyla bu evde olanların pek farkına varmıyoruz

12.ev hakkında pek bir bilgim yok. Burada bulunan gezegenler gizli çalışır deniliyor.
Olanların farkına varabilirsiniz tabi ama "ne , hangi sebepten ve hangi mekanizmayla çalışarak oluyor" un cvbını bulmadan bu bize bir fayda getirmez. Astrolojiyi çözüm bulmak, kendimizi tanımak , başımıza gelen işlerin hikmetini algılayab,lmek için öğreniyoruz değil mi.. gülücük En azından ben bunu öğrenmeye çalışıyorım
11-07-2010 01:31 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mercan Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

(11-07-2010 01:31 AM)tiyatral_gitarist Yazılan:  
(11-06-2010 11:42 PM)Mercan Yazılan:  

12.ev hakkında pek bir bilgim yok. Burada bulunan gezegenler gizli çalışır deniliyor.
Olanların farkına varabilirsiniz tabi ama "ne , hangi sebepten ve hangi mekanizmayla çalışarak oluyor" un cvbını bulmadan bu bize bir fayda getirmez. Astrolojiyi çözüm bulmak, kendimizi tanımak , başımıza gelen işlerin hikmetini algılayab,lmek için öğreniyoruz değil mi.. gülücük En azından ben bunu öğrenmeye çalışıyorım

kendimi yanlış ifade ettim anlaşılan ve iyi ki yanlış ifade etmişim. bu sayede çok değerli birşey öğrendim..cevapladığınız için teşekkür ederim. gülücük Bu arada siz ilk söylediğinizde inanmıştım ama ikinci mesajınızla pekişti cidden 12.evi pek bilmiyorsunuz. Ama halen benden fazla astroloji bilginiz ve astroloji öğrenmek için benden çokkk daha iyi bir sebebiniz var gülücük Satrün umarım bunu dikkate alır gözkýrpma

11-07-2010 03:06 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kıvılcım Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 15

(11-04-2010 05:15 PM)Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:  @Aeon ve Felice:Ev yöneticisi olarak 1. ya da 2. yöneticilerden hangilerini kullanmak gerektiği konusunda kararsızım açıkçası.Beni kesin bir fikre götürecek kadar harita bakmadım.Ama burç yöneticiliği konusunda her gezegenin bir yöneticisi olması gerektiğini düşünüyorum.Fiziksel özellikler konusunda da gözlemlerim bir gezegenin sadece ikinci yöneticisi olduğu burçta olduğunda o burç tipini verebileceği sonucuna varmamı sağladı diyebilirim.Yani Venüs sadece boğadaysa Merkürde sadece Başaktaysa bu burçların tipini verebiliyor.Son zamanlarda yönetici gezegenini ağırlayan evlerin de ilişkili oldukları burcun tipini verebileceğine dair bir kaç vakayla karşılaştım.Çok emin olduğum bir konu değil ama.

Selam Nin.Me.Sar.Ra
Yanlış anlamadıysam sen diyorsun ki ...Merkür ve Venüs 1.evdeyse sadece kişiliği etkiler ama aynı zamanda Merkür Başak burcunda Venüs de Boğa da ise o zaman da fiziği etkiler öyle mi doğru mu anladım ?

Haritam
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=e...&asp=1&ast=

Hayat Mucizelerle Dolu - Ben Güneşin Kızıyım
11-08-2010 01:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir