Değerlendir:
  • 39 Oy - 2.95 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Haritada Güçlü Gezegen
Yazar Mesaj
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

RE: Haritada Güçlü Gezegen
(07-10-2010 05:32 PM)Messa Yazılan:  Yükselenim yengeç ay gezegeni bir de mars akrepte başkada öyle etkin güçlü gezegen göremiyorum.

messa,
haritanda evet öyle aman aman çok öne çıkan bir vurgu yok. gezegenler biraz dağınık biçimde yığılmış. mars akrepte, yönetici oldugu için, ve kişisel gezegenin venüsle sert açı aldıgı için biraz daha öne çıkabilir.

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
07-10-2010 07:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 25

(07-10-2010 07:03 PM)Serena Yazılan:  
(07-10-2010 05:32 PM)Messa Yazılan:  Yükselenim yengeç ay gezegeni bir de mars akrepte başkada öyle etkin güçlü gezegen göremiyorum.

messa,
haritanda evet öyle aman aman çok öne çıkan bir vurgu yok. gezegenler biraz dağınık biçimde yığılmış. mars akrepte, yönetici oldugu için, ve kişisel gezegenin venüsle sert açı aldıgı için biraz daha öne çıkabilir.

Demek ki gezegenlerden hiçbiri bana güç yetirememiş gülücük) Kendimden de biliyorum çok etkili olarak evet bu özellikleri taşıyorum diyemem hiç.
07-10-2010 08:26 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
merkürijüp Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip

Rep Puanı: 2

Bende merkür, venüs, uranüs, jüpiter, neptün güçlü konumda.
Fakat ben marsım 4 evde(5.ev çizgisinde)(düşük durumda) oğlakta,ve satürnüm 2. evde akrepte,plutom 2. evde (düşük durumda) terazi güçlü olup olmadığını merak ediyorum

pladicus
http://img7.ressim.net/out.php/i5646564_...-19172-gif
whole
http://imageshack.us/f/535/astro2gw52serapcardakhw.gif/
07-10-2010 09:53 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

(07-10-2010 09:53 PM)serap Yazılan:  Bende merkür, venüs, uranüs, jüpiter, neptün güçlü konumda.
Fakat ben marsım 4 evde(5.ev çizgisinde)(düşük durumda) oğlakta,ve satürnüm 2. evde akrepte,plutom 2. evde (düşük durumda) terazi güçlü olup olmadığını merak ediyorum

serap,
güçlü güçlü diyoruz ama neye göre güçlü oldugunu da belitmekte fayda var. örneğin, mars koç burcunda güçlüdür. ama haritada başka koça dair ifadeler, vurgular yoksa, ya da mars ASC ya da MC gibi bir noktayla temasta ve yükselimde değilse, kişisel gezegenlerle temas etmemişse bu durumda haritada gücü yoğun olarak hissedilmeyebilir.

kişisel gezegenlerinizin yığıldıgı evler, ve bulundugu burç haritada öne çıkar.
örneğin, senin haritanda güneş, merkür, venüs ve neptün yay burcunda stelyum oluşturuyor. yükselen yöneticisi de yay burcunda. bu durumda yay burcu öne çıkmış oluyor. ağırlık yay burcunda ve yığılmanın yaşandığı 3. ev vurgu kazanıyor.

yay burcu vurgulandıgı için, dolayısıyla jüpiter, jüpiteryen bir tarz sende ön planda ve vurgulanmış olacaktır.

marsın oğlakta ve yücelmekte. mars kişisel gezegenin ve satürnden de kare açı aldıgı için, bu durumda satürn de bir parça sivrilir. ama haritanda yay ve jüpiter etkisi daha yoğun olacaktır. kişisellerin yayda yığılmış çünkü.

07-10-2010 10:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

(07-10-2010 09:57 PM)lajâ Yazılan:  benim ki hangisi ya? pluton mudr?

laja, senin mars ve plüto vurgun belirgin olarak öne çıkıyor.
akrepte bulunan 4lü stelyumun, yükselen yöneticisinin akrep burcunda olması ve plüto ile kavuşumu plütoyu haritanda öne çıkarıyor.

akrebin klasik yöneticisi mars da merkür ve güneş gibi iki kişisel gezegeninle sert açı aldıgı için, akrep vurgusunu güçlendiriyor.
mars, akrebin klasik yöneticisidir. mars ve plüto, haritanda açık ara öndeverygood

07-10-2010 10:13 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yasemen88 Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

bana herşeyim güçlü gibi geliyor ama neyse gülücük ne biliyim plütonum uçurtma ve t kare üyesiymiş. ama jüpiterim de güçlü değil mi ya güneşle kavuşum yapmış gülücük hayır tiyatroyla ilgiliyim ama 5.evim boş olacak iş mi şimdi bu? gülücük

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=x...&rs=0&ast=
07-10-2010 10:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
merkürijüp Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip

Rep Puanı: 2

Teşekkür ederim Serena,aslında 2. sayfada güneşle kavuşum yapan gezegenlerin fokalizör görevi gördüğü yazdığı için diğerlerini de güçlü olarak yazdım senin anlatmak istediğini anladım en güçlü bende yay demek istiyorsun sanırım ve jüpiteryenlik.Yaylıktan da bir türlü kurtulamadım eskiden severdim yaylığı şimdi sevmiyorum

pladicus
http://img7.ressim.net/out.php/i5646564_...-19172-gif
whole
http://imageshack.us/f/535/astro2gw52serapcardakhw.gif/
07-10-2010 10:19 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

(07-10-2010 10:17 PM)yasemen88 Yazılan:  bana herşeyim güçlü gibi geliyor ama neyse gülücük ne biliyim plütonum uçurtma ve t kare üyesiymiş. ama jüpiterim de güçlü değil mi ya güneşle kavuşum yapmış gülücük hayır tiyatroyla ilgiliyim ama 5.evim boş olacak iş mi şimdi bu? gülücük
T-Kare´nin apex gezegeni olan Mars, Uçurtma´nın kilit gezegeni olan Pluto, Mc ile kavuşum alarak aşina olduğu toprağa yerleşik Satürn, Boğa´daki stelyum ile işaret edilen Venüs, öne çıkan gezegenler arasında. 5. ev yöneticisi 2. ev´e yerleşik...bence, pek de boş durmamış zira 5. ev temsilcisi Güneş, yani, fark edilme ve yaratıcı enerji kapasitesi ile direkt ilişkide. Daha önceden de belirttiğim gibi, Güneş, T-Kare ve Uçurtma elemanı olarak oldukça dinamik açılar yapmış gezegenlerden. Detay´a girmeden, salt, ev yöneticiliği çerçevesinde yorumlandırmaya çalışırsam; sahne sanatları, eğlence sektörü, hobiler vb. 5. ev başlıkları odağında yetenek-kaynak sahibi olarak bulunduğunu ve ilgili başlıklar aracılığıyla para kazanma potansiyelini muhtemel kıldırabilir.

07-11-2010 12:54 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yasemen88 Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

(07-11-2010 12:54 AM)Aprilios Yazılan:  
(07-10-2010 10:17 PM)yasemen88 Yazılan:  bana herşeyim güçlü gibi geliyor ama neyse gülücük ne biliyim plütonum uçurtma ve t kare üyesiymiş. ama jüpiterim de güçlü değil mi ya güneşle kavuşum yapmış gülücük hayır tiyatroyla ilgiliyim ama 5.evim boş olacak iş mi şimdi bu? gülücük
T-Kare´nin apex gezegeni olan Mars, Uçurtma´nın kilit gezegeni olan Pluto, Mc ile kavuşum alarak aşina olduğu toprağa yerleşik Satürn, Boğa´daki stelyum ile işaret edilen Venüs, öne çıkan gezegenler arasında. 5. ev yöneticisi 2. ev´e yerleşik...bence, pek de boş durmamış zira 5. ev temsilcisi Güneş, yani, fark edilme ve yaratıcı enerji kapasitesi ile direkt ilişkide. Daha önceden de belirttiğim gibi, Güneş, T-Kare ve Uçurtma elemanı olarak oldukça dinamik açılar yapmış gezegenlerden. Detay´a girmeden, salt, ev yöneticiliği çerçevesinde yorumlandırmaya çalışırsam; sahne sanatları, eğlence sektörü, hobiler vb. 5. ev başlıkları odağında yetenek-kaynak sahibi olarak bulunduğunu ve ilgili başlıklar aracılığıyla para kazanma potansiyelini muhtemel kıldırabilir.

hhmmm teşekkür ederim. ama bu placidus haritasına göre değil whole signs e göre değil mi? birbirinden çok farklı sonuçlar çıkıyor iki haritada. hangisini baz almak gerekir?

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=x...&rs=0&ast=
07-11-2010 10:30 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

(07-11-2010 10:30 PM)yasemen88 Yazılan:  hhmmm teşekkür ederim. ama bu placidus haritasına göre değil whole signs e göre değil mi? birbirinden çok farklı sonuçlar çıkıyor iki haritada. hangisini baz almak gerekir?
Tercih meselesi...net bi´kanı yok, bilebildiğim kadarıyla. Kişinin hangi ev sistemi ile daha sağlıklı geribildirim aldığı, baz alma konusunda rehberlik yapabilir fikrimce.

07-11-2010 10:43 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Firdaria (Gezegen Periyotları) JoMaJa 4 31,704 03-04-2021 08:40 PM
Son Mesaj: Rosa
  beşinci ve altıncı evde gezegen birkimi liverliv 14 19,090 05-20-2012 02:04 AM
Son Mesaj: Derin

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir