Değerlendir:
  • 12 Oy - 2.75 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

beşinci ve altıncı evde gezegen birkimi
Yazar Mesaj
liverliv Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

beşinci ve altıncı evde gezegen birkimi
arkdaşlar beşinci evimde jupiter venüs plüton ve saturn altıncı evimdede mars uranüs var ne anlama gelir ve hayaımda neleri etkiler bu
05-15-2012 09:34 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeynep_muteal06 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 4

RE: beşinci ve altıncı evde gezegen birkimi
5. ve 6. ev konularının hayatınızda öne çıkacağını, bu hayat konularına önem vereceğinizş; bu konuların sizi uğraştıracağını gösterir bence. 5. ev gayet olumlu gibi görünüyor. jüpiter venüs sağlıklı ve hayırlı evlatlar ve aşk evliliği demek olabilir. 6. ev ise iş hayatınızın iniş çıkışlı ve gürültülü olacağını gösterebilir. iş sorunlarının sizi hayatınızda yoracak ve uğraştıracak potansiyelde olduğunu anladım ben. Yine de haritanın bütünü değerlendirilmelidir.

Gizlesem de aşikar etsem de canımsın benim.
05-16-2012 11:40 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
liverliv Çevrimdışı
Üye
**

Yorum larınıza cok sevindim bana ilginç gelen haritamda beşinci ve altıncı evde bu kadar fazla gezegen olması beşinci evde venüs güneş jupiter satürn ve plüto altıncı evde merkür uranüs ve mars tek farklı olan yedinci ev yay da gezegenin neptün olması acaba özel hayatımdaki hayal kırıklığı ve aldanısın nedeni bu yerlesim olabilr mi?umarım bu yazgı besinci evdeki olumlu gezegenlerin etkisiyle azalır ne dersiniz...?
05-16-2012 11:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 25

5. ev aşk, çocuklar, şans oyunları kendimi gösterdiğimiz alanı işaret eder. Jüpiter ve venüs olumlu etki olarak çocuklarla ilişkilerin yoğunluğu ya da aşk trafiğinin hızlanması şeklinde söylesekte satürn ve pluto bunu duraksatabilir. Tabi açılara da bakmak lazım. Satürn belki erken yaşta aşk ilişkilerinde tutukluk sebebi olabilir.Yani jupiter ve venüs belki kısıtlanabilir. Pluto ise senin 5. ev konularıyla yani aşk, ilişkiler, flört, çocuklar, eğlence, şans oyunları yoluyla dönüşümler yaşayabileceğine işaret ediyor. Venüs terazi de ve 5. evde güzel sanatlar alanında parlayabilirsin. Özellikle sanatla adını duyurabilirsin diyebilirim. İş hayatında ki mars senin atak olmanı sağlayabilir diyeceğim ama sanırım akrep burcunda mars bu da marsının güçlü olmasına ve iş yaşamında bir akrep gibi olmana sebep olabilir. uranüs ise yenilikçi olmanı sağlayabilir bir de aynı iş ortamında uzun süre kalmama potansiyeli verebilir. Yani değişiklik ihtiyacının fazla olması, sürekli iş yeri olarak değişik ortam arayışına sebep olabilir. 7. evdeki neptün ise duyarlı, gizemli, farklı kültürden deniz aşırı olan yerlerden bir eş potansiyeli verebilir. Özellikle felsefik, düşünsell yetenekleri fazla olan kişilere karşı bir çekilme hissedebilirsin.
05-17-2012 12:25 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeynep_muteal06 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 4

(05-16-2012 11:09 PM)liverliv Yazılan:  Yorum larınıza cok sevindim bana ilginç gelen haritamda beşinci ve altıncı evde bu kadar fazla gezegen olması beşinci evde venüs güneş jupiter satürn ve plüto altıncı evde merkür uranüs ve mars tek farklı olan yedinci ev yay da gezegenin neptün olması acaba özel hayatımdaki hayal kırıklığı ve aldanısın nedeni bu yerlesim olabilr mi?umarım bu yazgı besinci evdeki olumlu gezegenlerin etkisiyle azalır ne dersiniz...?

7.evdeki neptün evliliği ve genel anlamda ilişkide bulunduğunuz kişileri idealize ettiğinizi, gözünüzde büyüttüğünüzü belki bir anlamda baş tacı ettiğinizi gösterebilir. Eğer venüsle olumlu açıda ise, _ ki 5 ve 7 evler uyumludur_ size hayallerinizin aşkını da verebilir. Ancak 7. evdeki neptünün bir özelliği de düşünülmeden hareket etme ve bunun sonucunda pişmanlık vermesidir. Stelyum olması bir harita için kötü değildir ; size o hayat alanında hassasiyet verebilir. Uyumlu planetlerin olduğu stelyumunuz 5. evde. sevgi, aşk, çocuklar konusunda düşkünlük, fazla istek ve hırs, yoğun duygular verebilir diyorum ben.

Gizlesem de aşikar etsem de canımsın benim.
05-17-2012 10:10 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
liverliv Çevrimdışı
Üye
**

Güzide yorumlarınız o kadar doğru ve acık ki evet özellikle ask hayatımda her zaman bir kısıtlama hissettim tam oldu olacak derken hep eksik kaldı sanırım bu satürn ve plüto varlığı ama aynı zamanda yaşanmısllık ve ders ögretir değil mi bu gezegenler?ayrıca altıncı ev yorumlarınız uranüsün etkisi tamamen doğru sürelki iş degişme had safhadaydı ama son bi kaç yıldır duruldum sanırım bu da satürn ün yaklasık iki yıldır terazdie olmasıyla ilgili olabilir mi?evet neptün yorumlarınız deniz asırı eş evet her zaman zoru ve birazda imkansıza yatkınlık veriyo galiba neptün ün yay da olması ama eminim satürn bunuda düzeltcek daha olası ve real yapcak ...ayrıca arkadaslar yükselen burcum ikizler teraziden cok ikizler özelliklerine sahibim bu böyle midir genel olarak?
05-17-2012 11:53 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sankigibibiraz Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 3

Altıncı evim Başak ama içinde sıkışmış Terazide Satürn Pluto ve Mars stelyumu bulunuyor. Böyle bir stelyum küçücük fıçıcık içi dolu turşucuk şeklinde sevimli değil maalesef üçü de malefik olduğundan tahrip gücü yüksek plastik patlayıcı gibi.sürprizzz
05-19-2012 09:13 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
liverliv Çevrimdışı
Üye
**

arkadaşlar feci bişey öğrendim alıtıncı evdeki mars ve uranüs kaza riskini artırmaktaymıs ama bu ölümcül kazalar değilmis ölümcül ve beklenmedik olan kazalar eğer mars ve uranüs sekizinci evde ise olurmus...arkadaslar altıncı evin nelerle bağlanıtılı olduğunu ayrıntılı ve gündelik dilden anlatrısanız çok memnun olacagız
05-19-2012 09:24 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sankigibibiraz Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 3

Sevgili liverliv sitenin Medikal Astroloji bölümünü okumanı tavsiye ederim.Böylece altıncı evdeki gezegenlerin ya da 6. evin bulunduğu burcun sağlığa getirileri ve görtürüleri hakkında fikir sahibi olabilirsin.

Genel bir 6. ev tanımı için:

6. Ev

Günlük yaşam, rutin işler, fiziksel ve ruhsal sağlık evidir. Sağlık, temizlik, hijyen, topluma yararlı hizmetler, çalışma yöntemleri, kişisel gayretler, memurlar, işçiler, iş ve iş ortamı, çevrecilik, moda, defileler, evcil hayvanlar gibi konuları temsil eder.

Hesap yapma, sayılar, kafayı kullanma gücü, detaylar, eleştiri, günlük çalışmalar, problemler, hastalıklar bu evle ilgilidir. Vücut kısımlarından sindirim sistemi, karın bölgesi, sinir sistemi, bağırsaklar, apandisit bu evin etkisindedir. Yani kısaca genel vücut sağlığı üzerinde söz sahibidir. Doğal yıldız haritasında 6. evin sahibi BAŞAK Burcudur. Altıncı evin yöneticisi Merkür gezegenidir.

Yazı, Astrolog Demet Hoşmen'e aittir.
05-19-2012 09:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

6.ev , hastalıkları ve günlük işleri anlatır . bu evde başkalarına faydalı oluruz . bu fayda nasıl bir faydadır ? metadik bir faydadır , el emeği göz nuru bir çalışmadır . eski astroloji metinlerinde bu eve köleler evi denmekteydi.

6.evi dolu olan insanların alerjik reaksiyonları olabiliyor ve genellikle fazla çalışabiliyorlar . 6.ev başağın evidir ...

mars bu evdeyse , 6.ev konuları gndeme gelebilir . mars enerjisi bu evde kendisini gösterecektir. uranüsü de hesaba katarsak anilikler gündeme gelebilir. uranüsü bilininden özgürleşmektir , kısaca agariplktir aslında ...

yne 6.v ev hayvanalrını da anlatır .

başlığa bakarsak , 5.evi de anlatayım ;

çocuklar , kumar , yaratıcılık , taahhütsüz ilişkiler ( one night stand gülücük ) ve aşk oyunları buraya girer .

gezegenlern konumuna göre kişi 5.ev deneyimleri yaşayabilir. 5.ev aslanın evidir egomuza hoş gelen egoyu önplana çıkaran konular 5.eve girer
05-19-2012 09:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Firdaria (Gezegen Periyotları) JoMaJa 4 31,694 03-04-2021 08:40 PM
Son Mesaj: Rosa
  Haritada Güçlü Gezegen salmakis 35 83,562 03-17-2018 12:03 AM
Son Mesaj: justicee

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir