Değerlendir:
  • 23 Oy - 2.39 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Transitlerin hayatımıza etkileri - hadi paylaşalım
Yazar Mesaj
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

Cvp: Transitlerin hayatımıza etkileri - hadi paylaşalım
teşekkür ederim melis , Nihan , amine ,Yıldırım.

Hakikaten artık şu mistik stelyum mudur nedir bitsin mümkünse.Bu mistizm bana karın ağrısından başka bişey vermedi.İşin kötü tarafı bu üçlü geri harekete girdi birçok dereceyi -tabi özellikle jüpiter, neptün yavaş hareketi dolayısıyla fazla yer değiştirmeyecek- tekrar transit geçecek.Yani gerek yoktu aslında bidefa bana yetti de arttı bile.Nihan bu stelyum aslan-kova temalı insanları diğerlerine göre daha fazla etkiledi sanırım.Ki ikimizde de zıt açılı güneş -ay var(kova-aslan)

Aminecim haritana baktım.Sende şöyle birşey de var.Bu stelyum senin merkürüne kare açı yapıyor.Merkür 10. ev yöneticisi durumunda.Ve natal Jüpiterin de ilginçtir 10. evde.10. ev klasik astroloji de anne göstergesidir.Özellikle tam şu aralar kare açısı oldukça belirginleşmiş.Geri hareketten normal harekete döndükten sonra yine belirgin bir transit yaşıyacaksın muhtemelen.Sorunlarının bir ucu anne-baba olabileceği gibi(özellikle düşünsel anlamda yanılgılar ve hayal kırıklıkları söz konusu olabilir)Sorun kaynakları arasında kardeşlerin ve akraba çevren de olabilir.Baba nerden çıktı diye sorarsan 4. ev(baba) yöneticisi Jüpiter.Yani sıkıntıların ev kaynaklı.Kare açı diğer bütün açılara oranla(zıt açı dahil) daha fazla anlaşmazlık , sürtüşme getirir.

Teşekkür ederim Yıldırım.Aklımda olacak.
07-03-2009 12:45 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ariess Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

benım marsım bogada ve tkarem var suaaralar mars bogama dokundugu ıcın olabılır , elımde pımı cekılmıs bı bombayla dolasıyorum sankı . evill ve cok memnunıyetsızım gözkýrpma

http://img62.imageshack.us/img62/7818/haritam.jpg
07-03-2009 01:42 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

Sevgili neptün..aslında sevgili dediğime bakma aram senle pek hoş değil.Ama galiba seninle iyi geçinmeliyim.Çünkü önümde beni bekleyen can sıkıcı zıt açı transitlerin var.Lütfen gelecek sefere bu kadar bunaltma olur mu?
11-10-2009 11:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
melis_bk
Kayıtsız

Bu üçlü güneşime kare yapıyor ..Natalda ay balık karesi ..Bu transit birşeyler yapıyorsa da ben sisten göremiyorum...
11-10-2009 11:36 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 30

Cvp: RE: Transitlerin hayatımıza etkileri - hadi paylaşalım
(02-04-2010 11:38 PM)virgotaurus Yazılan:  merhabalar...acaba taşınmaları hangi transit tetikler?? 2004 sonunda ailemden ayrı bir kentte işe başladım 11 ay dayımlarla oturdum,2005 ekim 5'te ev tuttum 2007 eylül başında kardeşim yanıma gelince ev değiştirdik.2008 ağustosta da kardeşim evlenince yeni bir eve taşındım.2009 temmuz başında ev sahibinin oğlu evlenince yine yeni bir eve taşındım. şu anki oturduğum evde uzun süre otururum diye düşünüyordum; ev sonuncu kat ve odamın tavanı akıyor. galiba yaza beni yeni bir taşınma bekliyor:(çok bunaldım. oysaki 2000 yılında üniversiteye başlayana kadar aile evimden hiç ayrılmamıştım. şu anda sürekli taşınma halindeyim. 2004 kasımından beri 5. ev değiştirmiş oldum. Burcu boğa yükseleni yengeç olan biri içinse yer değiştirmek yorucu birşey. acaba haritamdan bununla ilgili birşey çıkar mı? yakın gelecekte yine taşınma görünüyor mugülücük

trasit uranüsün,plutonun yada satürn ün 4.ev geçişleri taşınma ev ile ilgili değişiklikler verebilir yine 4.evinde gezegen varsa bunlara etki eden saydığım gezegenlerde bu etkiyi verir yine
02-08-2010 04:01 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

RE: Transitlerin hayatımıza etkileri - hadi paylaşalım
çok güzel bir başlık..

annem bir kaç yıl önce merdivenlerden inreken düşdü ve tabiri caizse ölümden döndü.. ortopedi ameliyatı, peşinden akciğer embolosi, yoğun bakım..

o günün transitlerine baktımda; oğlaktaki t-güneş, jüpiter, merkür ve yengeçdeki t-mars ve ay, benim terazideki stelyuma kare yapıyorlarmış.. balıktaki uranüs ise güneşime tam zıtmış..

bu arada annemin doğum tarihi kesin değil, dedem mart nisan arası demişti.. gökyüzündeki, oğlak yengeç zıtlığından nasibini aldığına göre, annem de kesin koçdur diyorum..

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
12-26-2010 02:06 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ginka
Kayıtsız

Alıntı:Neptün n.satürn square

kendini emniyetsiz hissedersin endişeli olursun yolunu kaybetmiş ve şaşkın hissedersin.bu etki psikolojikdir senın dünya görüşünü etkiler.sen kendi ayakların üzerinde durmak için kendini yetersiz hisedersin.bu yüzden korkular hisedersin herşeyden elini çekmek isteyebilirsin.eğer çevrende biri senıjn kendine olan güvenini etkiliyorsa sana kendini güvensiz hisetiriyorsa onunla ilişkini kesmelisin.en azından bu dönemde görüşmemelisin.bu etkiyle bir kesiş gibi davranmak istersin maddi malları bırakmayı düşünürsün madiyatı önemsemezsin.ne kadar az şeye ihtiyacın olduğunun farkına varırsın.aniden herkes senin planlarına karşı çıkabilir.önüne engeller çıkar kendini yorgun sinirli ve üzgün hissedersin.eskiden kabul ettiğin koşulları artık etmeyebilirsin.

Alıntı:Neptün n.merkür square

pratik konularda dikkatli olmaısın çok ayrıntıcı olursun unutkanlık bu dönemde oldukça fazladır aptalca hatalar yaparsın mantıklı değilsin hayalcisin günlük rutininde sorunlar olur.önünü göremezsin aldatılabilirsin.sorumluluklarını görmezden gelir ihmal edersin.iş görüşmelerini ve önemli kararları bu dönemde ertelemelisin.endişelisin sinirsel bir hastalık yaşabilirsin.alkole eğilimin artar

geçenki vizemde aptalca bi hata yaptım kafamı kırasımm geliyoo hatırladıkça simdi-kızdım
kendimi yolumu kaybetmiş şaşkın hissetmeye başladım...önüme çıkan engeller beni yoruyo sinirli ve üzgün ruh hali içersindeyim... neptün'ün yaratmış olduğu bu halden kurtulmak istiyorum :(
12-28-2010 10:22 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
marskovası
Kayıtsız

Bir ara geriye dönük pluto transitlerini kovaladım harita üzerinden ve hep kalıcı göçlere rastladım. Düşününce pluto göç değil ama göçle gelen dönüşüm mü diyesim var? Yoksa kendi gezegenim oluşundan mı tam çıkıyor bu göçler?

Natalda plutom başakta, köklerdeyim aile evinde diye yoruyorum bu durumu. Denilen 1/2 yaş civarı Almanya'ya göçtüğümüz. 1984 yılına kadar yerleşik oradaydım ki bu da pluto teraziyi gösterir (1971/1984 Almanya). Sonra akrebe geçiyor yine köklere dönüyorum Türkiye temelli ki pluto kendi evinde oluyor aynı zamanda (1984/1995 Türkiye-İstanbul). 1995 e kadar aile ileydim, 93 te gerçi evden ayrıldım (Antalya) ancak kendi evim yoktu, Antalya daydım yalnızdım ancak aileye hala bağımlıydım, 2 sene çalışıp döndükten sonra (1995) kendi evimi tutuyorum İstanbul'da. Sonra yay da 98-99 a kadar istanbul'daydım, (yks yay olunca zaten gidip gelmeler-dışarıyla bağlantılar) gidip geliyordum oralara tam gittim (1999-2007 Antalya) ve yay sonunda döndüm, yüzleşmemi yaptım 1.evimde istanbul'dayken (2008) ardından hemen oğlağa geçti ve köklerimdeyim yine İstanbul'da.
03-10-2011 04:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
venüsakrep Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

merhaba uranüs koç burcuna geçişiyle birlikte 4. evimde ilerlemeye başlıycak şuanda koç burcunda olan jüpiterde 4.evimde
uranüsün 4.evde biranda taşınmak ev değiştirmek ve yaşadığımız çevreyle ilgili değişiklikler meydana geleceğini okumuştum 2012 de evlenicem kısmetse ev değiştirmek taşınmak... sanırım buna işaret ediyor
ve satürn 10. evimde ilerliyor şuanda önemlii bir bankanın bilgi işlem bölümü için görüşmelerim var 10.evdeki satürn de iyi bir kariyer başlangıcı için bana yardımcı olucak sanırımgülücük)

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=v...r=1&nho2=1 natal

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang...y=12&go=Go sinastri

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=v...&rs=0&ast= solar haritam
03-10-2011 04:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Arkadaş
Kayıtsız

Kollektif gezegenler bir kere açı yapınca tekrar eski hale dönmek mümkün olmuyor sanırım.

Etkisi geçse dahi kalıcı izler bırakıyorlar.
02-08-2013 09:54 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  EVLERDE TRANSİT TUTULUM ETKİLERİ yezda 2 5,591 09-11-2007 05:08 PM
Son Mesaj: yezda

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir