Değerlendir:
  • 23 Oy - 2.39 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Transitlerin hayatımıza etkileri - hadi paylaşalım
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Transitlerin hayatımıza etkileri - hadi paylaşalım
arkadaşlar alışkanlık yapmamızın faydalı olacağını düşündüğüm bir fikrim var. kitaplarda okuduğumuz bilgilerle yetinmememiz gerektiğini düşünüyorum. en önemli bilgi kaynağımız hayatın ta kendisi bence ;
mesela bir arkadaşımızın venüsüne , gökyüzündeki transit satürn sert bakıyor diyelim bu dönemde. çok fazla özele girmeden neler hissettiğini , nasıl etkilendiğini bizimle paylaşsın. kitapta aşk ve arkadaşlık konularında sorunlar getirir yazıyor bu transit. arkadaşımız bunun doğruluğunu teyit etmiş olur yada farklı bi şeyle karşı karşıya kalmıştır kitaplardan öğrenemeyeceğimiz. bu söylediğimi alışkanlık haline getirebilirsek , transit açıları daha iyi anlar ve bi sonraki seferde benzer şeyle biz karşılaştığımızda daha tedbirli ve bilinçli oluruz diye düşünüyorum

04-04-2007 02:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Transitlerin hayatımıza etkileri - hadi paylaşalım
2005 nisan ayından beri -iki yıldır- balık burcundaki uranüs bi ileri- bi geri giderek , doğum haritamda , 8.evimin sonundaki mars-jüpiter ikilisine zıt bakıyor. şimdi müsadenizle bu etkiden olduğunu düşündüğüm değişimlerimi paylaşmak istiyorum.
mars haritada erkeği ifade ediyor evet aynı zamanda erkeğin aşkta ve sosyal arenada kendini nasıl ifade ettiğinide gösterir diye biliyorum. doğru olmalı çünkü ilişkilerimde bir Yay kadar rahat ve esnek olamıyorum.
şimdi 2 senedir uranüs , marsıma ve jüpiterime zıt bakıyor dedim. mars-jüpiter alanlarında değişmemi istiyor olmalı.
mars ; erkek olarak aşktaki ve sosyal alandaki itici gücüm.
jüpiter ; felsefe gibi düşünce sistemlerim ve inançlarım.
öncesine oranla insanlarla daha çok diyalog halinde olduğumu görüyorum.
duygularımı ve düşüncelerimi daha rahat ifade ettiğimi görüyorum.
aşk ve arkadaşlık konularında fikirlerimin değiştiğini ve zihnimde oturduğunu görüyorum. ve inançlarım konusunda maneviyatımın arttığını görüyorum.
ayrıca ; uranüs bu süreçte 2.evimden 3.evime geçti. iletişim evine yani. bu konuda daha benimle uğraşacak sanırım
bunu paylaşmak istedim çünkü klasik bilgiler içeren kitaplarda uranüsün , marsa ve jüpitere olan zıt yani sert açıları olumsuz tablolar koyuyor önümüze. itiraf etmeliyim kısmen haklılar , çünkü zor ve gerilimli bir dönemden sonra yukarıdaki dersleri çıkardım diyebilirim. gerilimi ve zahmeti oluyor ancak uranüsün sert bakan transitlerinden de çok iyi mesajlar çıkarıp hayatımızda uygulayabiliriz diye düşünüyorum.

04-04-2007 02:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kurby Çevrimdışı
.
**

Rep Puanı: 0

Transitlerime bakarken, Plutonun 2. evimden geçisini gördüm. 80li yılların başı mali bütçemizin sarsıldığı yıllar.Zor zamanlardı çok zor.Bu durum uzun sürmüştü, taki izmire gelmeye karar verene kadar.Pluto o zaman 3.evime geçmişti.İletişim konusunda sorunlar yaşadım.Eğitim evimle yapmış olduğu açı sayesinde tek hedefim olan üniversiteye gittim.Ve inanın bana satürnün desteğiyle bitirdim.Bana deli diyen bir topluluğun içine yeniden girip, okulu bitirmeyi başardım çünkü. gülücük
Satürn 10. evimden geçerken önüme bir iş teklifi geldi ve hala burada çalışıyorum.gülücük
Venüsümün Transit neptünden açısı var.Bu beni aşık olduğum hissiyle bir kaç ilişkiye sürükledi.Ancak sonu hep hüsran oldu.Satürnün de Venüsüme yaklaşmasıyla, içe döndüm.Ve çok ilginçtir, Satürn 11. evimden çıkmak üzereyken bir Satürn insanıyla tanıştım. gülücük O her ne kadar kendisini Uranüsyen olarak nitelendirse de güneşi ve ay Oğlakta! gülücük Tabi bu arada Trelite girişim ve bir çok şeker arkadaşımı da unutmamalıyım.Unutmadım, burası da var. gülücük
Elbette son zamanlarda içteniçe yaşadığım değişim isteğini göz ardı etmemek gerek, zirveye oynamak için müthiş bir istek var ben de.Ancak fren konusunda iyiyim sanıyorum.Yavaş yavaş ilerliyorum çünkü.Plutonun MC ve Satürnle zıt açısı var. :D Sadece bu mu, görüntüm üzerinde de oynamaya başladım.Saçlar kızıl bir kere, mor kızıl!Kıyafet konusunda da aynı durumdayım, eskiden rahatlıkla giyip çıktığım şeyler konusunda soru işareti var kafamda.Ben ki, ne giyeyim diye düşünmem asla!Giyerim çıkarım.Şimdi ise kendime dikkat etmek zorunda hissediyorum kendimi.
Bu arada güneş tutulması esnasında yay burçlarına dikkat demişlerdi ya, bu etki benim 3. evimde.Manyak bir komşuya denk geldim.Şimdilik sabrediyorum.Ancak marsım ne zaman patlar bilemiyorum.Bu etki bir an önce bitmeli!Sonuçta marsiyen- plutonik kişilik hoş değil bir haritada.Tabii bu onun farkında olmadığı birşey. gülücük Aslında görünüş olarak ince kemikli rüzgar üfürse sallanacak biri olmama rağmen öfkelendiğimde koca bir insanı kaldırıp fırlatacak kadar güce sahip oluyorum.Annem buna deli gücü der.:cool:

Birkaç gün sonra, natal venüsüme neptünün açısı alırken, bu kez transit venüs natal neptünüme aynı açıyı yapacak.Bakarsınız derin uykudan uyanırım, ne dersiniz?İki eksi bir artıdır. gülücük
04-10-2007 01:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 15

Cvp: Transitlerin hayatımıza etkileri - hadi paylaşalım
Eşimden ayrılacağımı hem benim pluton transitinden hem de eşimin Uranus transitinden anlamıştım...zaten kavga gürültüler başlamıştı...
Onun haritasında Uranus 7. evden 1. evindeki saturnu tetikliyordu...ve hemen sonra da 8. eve girecekti...ustelik Saturn dongusu de yasıyordu.... 8. ev aynı zamanda partnerinin sahip oldukları anlamını da taşır... hiç unutmuyorum, bir gece astrolojidersinden eve geldigimde benim butun arka balkonda duran ne kadar şahsi eşyalarım varsa hepsini naylonlara doldurmuş ve daire giriş kapısının dışına koymustu... içinde taaa nenemden (babamın anneannesi) kalma bambudan yapılmış gazetelik de vardı... oturdum agladım... bana bunu nasıl yapar diye....
ertesi gunu baktım ki haritasına...yapar kardesim baaal gibi yapar.... Uranus 8. evine girmiş, ve o gece tr. Ay onu birgüzel tetiklemiş.... ve partnerinin sahipolduklarını değiştirmek için ilk adımını atmış..... gülücük)))
neyse ..daha okadar anım var ki transitlerle ilgili.... benim haritamı bilirsiniz... mc de 3 ü dokuzdan 3 ü 10 dan 6 gezegen var ve tr. Pluto kac senedir tepemde duruyor... aynı haritaya sahip ikiz kardesim le benzer tarihlerde benzer olaylar yaşıyoruz... 2005 de o eşinden resmen boşandı, yepyeni bir iş kurdu, yeniden evlendi...şimdi çocuk bekliyorlar... ben de 2005 de eşimden ayrıldım... zaten 1999 da resmen boşanmıştım...çalıştığım şirkette tepede bir sürü değişiklikler oluyor... Roche da calişiyorum... duymuşsunuzdur dedikoduları basında... (valla benim bisucum yok..gülücük).) tam plutonik olaylar... ve 1 mayıstan itibaren de halen çalıştığımRoche fabrikası Sandoz a devroluyor... bakar mısınız Pluton MC imde neler yapıyor bana.... ama ben astroloji sayesinde dimdik ayaktayım allaha şükür... çünkü biliyorum neler olacagını ve anlıyorummmm ...korkulacak hiçbir şeyin olmadığını....kasım ayından beri şirkette mesai arkadaslarım ne senaryolar yazıyorlar birgörseniz şaşarsınız... sendikaya girmeler... yok haklarımıznolacak... ben hepsine gulup geciyorum ve onlar da bana deliriyorlar... "yaa sen nasıl bu kadar pozitif olabiliyorsun ..." diyorlar... nasıl derim ki astroloji sayesinde...gülücük))
ben ameliyat olmadan önce sandoz ve roche yöneticileribi toplantı yapıldı ve butun şef statusundeki arkadaslara kagıt dağıtıldı... kısaca Sandoz a şu şu şartlarla gecmeyi kabul ediyorum diye kagıt imzalamamız gerekiyordu 6 gun içinde...kanunen yaniii... ben orda o toplantı içinde kagıdı imzalayıp verdim müdüre herkesin gözu önunde... herkes şaşırdı.... sonradan bir suru soru sordular bana... kısaca cevabım şuydu... siz boşuna telaş yapıyorsunuz... hersey iyi olacak... ne olacaksa olur zaten... kimse de bunu engelleyemez.... Plutonun enerjisini ben zaten kanalize etmiştim hedefime... ve cok huzurluyum, rahatım....

Bir önemli not...
ağır giden gezegenlerin Transitleri bizlerin hayatımızda karşılaşacağımız kişileri de sembolize ederler.... Örnek : Uranus transiti sırasındasürpriz bir şekilde size cok farklı gelen (uranusyen) birisiyle tanışırsınız ve onunla yaşayacağınız olaylar neticesinde değişiminizi gercekleştirebilirsiniz.... neptun ve pluton hatta saturn ransitlerinde de bu böyleolur... Transitin bulundugu burc kişiyi tarif edebilir... hangi tür olayları yaşayacağınızı da transitin etkiledigi nataldaki gezegenin konumu belirler....

sevgiyle kalınız...gülücük)

Mutluluğumun sınırı, başkalarının mutsuzluk sınırına kadardır.
04-10-2007 03:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Sevgili yuk.başk...
bence sordugun soruda ikiayrı konu var....
Birincisi:
Natalde geri giden gezegeni cok iyi incelemek lazım... kişi doğdugunda hangi aşamadaydı gezegen... mesela demeterin haritasındaki merkur geri gidiyor gözukse de 2 gun sonra düzeliyor...yani yaklaşık iki yaşından sonra progres merkur duzelmiş oluyor.... o zaman onu tetikleyen bir transiti tabii ki gerigiden merkurun tetilenmesi seklinde degil, normal bir merkurun tetiklenmesi şeklinde yorumlayacagız, çünkü kişi şimdi iki yaşından buyuk....gülücük)
Kaldı ki, geri giden Saturn, Jupiter ya da agır giden gezegenlerde dogmuş olsa kişi, transit geldiğinde bence esas konu değişmez ama o kişi için çok daha derin ve etkileyici olur bu transit........ örnegin kişi geri giden Uranus zamanında dogmuş ise ve progres haritasında hala daha Uranus geri gider konumdaysa ve bir transit onu tetikliyorsa o zaman ilk önce nataldaki geri giden gezegenin anlamını çözmek lazım...
Genelde geri giden gezegenlerde dogmuş kişiler normalde o gezegenin özelliklerini pek algılayamazlar ve transit geldiginde her zamankinden daha fazla algılamaya başlarlar...yani bu durmdaki kişiler bir transit yasadıklarında çok daha fazla etkilenirler, cunku yıllarca farkına varmadıkları o gezegenin özelliklerini anlamaya baslarlar... yani jetonlar düşmeye başlar...zaten bir transit o kişi için boşuna olmaz.... transitleri bizim subjektive görüşlerimize göre degil, kişinin görüşüne, onun haritasına göre ve olabildigince odjektif, yalın yorumlamak çok önemlidir....

ikincikonu ise geri giden transitler...bu konuda zannedersem daha önce yazmıştım neden bir noktadan bazen iki hatta 3 kere gectiklerini... nataldeki bir gezegenin tam üstündeyken transitin pek etkisi olmuyor geri giderken ya da tekrar dogru yöne giderken yani gezegene yaklaşırken ya da uzaklaşırken daha cok etkili oluyorlar....
bu konuda anlaşılmayan nokta varsa tekrar seve seve yazarım...çünkü çok önemli bir konu....
sevgiyle kalın...

04-10-2007 07:43 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

sevgili yukselenbasak,
kusura bakma geciktigim için, işlerimin yogunlugundan....
bir kere transit Marsı pek kaale alma, cunku hızlı hareket eden bir gezegendir o...
o, mesela cok riskli bir spor yapanlar için, ya da bir yere gitmen gerekiyordur, canın istemeye istemeye gitmek zorunda kalırsın filan, o zamanlarda bakmak faydalıdır, ya da birileriyle kızgın halde konusman, tartışman gerekiyordur... o zamanlar bu transite bakmak çok işe yarar... Hiç unutmuyorum, Datca da bir ressamla tanışmıştım, o anlatmıştı...kadının kardeşi dağcıymış ve Trabzon da Yasemin Boran la karşılaşmış... ve Yasemin onun haritasına bakmış ve sen buhafta otur , bir yere gitme, daga filan da sakın tırmanma, demiş...adam dinlememiş ve dagda tırmanırken düşmüş ve ölmüş... düşünsene kadın bana bunu anlattı aglayarak.... ben kardeşinin haritasını bilmiyorum tabii ama tatilden gelince ben bunu Yasemin e sordugumda, hemen hatırladı... Yani mars transitleri bir , en fazla iki haftalık transitlerdir... ve bu yukarda anlattığım durumlar için insanlara bilgi veriyor... Özellikle haritasında pluton Mars oppositionu, zıt açısı olanlar için kaza riski veriyor...
senin retro Jupiterine açı yaptığı zaman tabiiki seni zorlar... nasıl zorlar, Jupiterin retro, yani geri konumdayken doğduğun için, progresinde Jupiter duzelmeden sen Jupiterin potansiyellerini tam anlayamazsın, eksik anlarsın...3. ev Jupiter e dar gelir biraz... ama normal konumdaysa kolay ve hızlı öğrenme verir, yakın cevrenle sosyal olursun, onları anlarsın, onların davranışlarının detaylarını görebilrsin... ama retro konumda dogduysan yakın cevrenle olan ilişkilerinde olayları gereksiz buyutursun, optimist olmaktan çok pestimist , yani kötümser bir hava çizersin.... iyimserliğin daha ilerki yaşlarında olur....
tam felsefe yapamazsın...akrebi normalde çok iyi anlaman lazım ama retro konumda pek anlayamzsın, yani bu yaşlarda...ama ilerde anlayacaksın....
Şimdiböyle birJupiter potansiyeline sahipken , tr. Mars da gelip bunu tetiklerse ne olur? Aslında normal Jupiter potansiyellerini ögrenmen için seni kanırtır... Yani henüz ögrenemedigin Jupiter potansiyellerini ögretecek, onları deneyimleyecek olaylar yaşatır sana... nerde yasarsın? 3. evin sahnesinde, yaniyakın cevrenle ilgili olaylar... yani cok yakın iş arkadasların, yakın komsuların ya da yakın akraba dedigimiz teyzeler, halalar, amcalar filan... bir takım olaylar olusur, oyle ya da böyle ve neticede sen sinirlenirsin, kızarsın onlara bu sürec içinde... Çünkü bu bir enerjidir, Mars enerjisi ve tr.Mars hangi gezegeni tetikliyorsa onun bulundugu evin konularında ve tetikledigi gezegenin sıfatlarında seni sinirlendirir,senin içinden enerjinin çıkıp görünür hale getirmesini saglayacak olaylar olusur...ve neticede sen birşeyler ögrenirsin bu sayede...Ama mARS jupiteri tetiklemeyi bıraktıgında , ki bu en fazla iki hafta filan surer... ondan sonra rahatlarsın!?!

TRANSİT URANÜS DE GERİ KUZEY AY DÜĞÜMÜME 120'LİK AÇI YAPMAYA BAŞLAMIŞ

Transitin natalde geri giden gezegenlere olumlu açı yapılması........ Beni bu düşündürüyor aslında.... Bu durumda olumsuz mu etkileceğim bu transitlerden?...diye sormuşsun...

Aslında haritana göre senin kuzey ay duğümün geri gitmiyor ki, normal konumda duruyor... ve ordan Uranus aslında uzaklaşmaya başlamış...yani pek önemini kaybetmiş artık...Uranus bugunlerde 16-17 derecelerde bulunuyor, ama 11 - 15 derecelerdeyken herhalde aklın karışmıştır... Tanıştıgın Uranusyen birisiyle yaşadığın olaylar neticesinde kafan karışmış olabilir, çünkü o zamanlar 10. evdeki merkurun de tetiklenmişti...Sen herhalde birisine aşık olmuştun o zamanlar, çünkü partner evinde tetiklemiş seni... Sürpriz olarak tanıştıgın radikal tarzda birisiydi herhalde, yani sana çok farklı gelen birisi...ve normalde teknolojiyle ugrasan biriside olabilir, cunkü Uranusyen birisi...(ben bunu, birisinin haritasını da yolladığın için yazmıyorum, lutfen yanlış anlama...bu normalde de böyle oluyor ...gülücük) ) Burada bu zamanda tanıştığın birisi senin kendini"en iyi" hisedeceginle ilgili sahip oldugun düşünce tarzını (merkur10. evde bunları düşünür...) değiştirecektir..., belki de değiştirmiştir...Tr. Uranus 23 Hazirandan 24 Kasım a kadar retro gidecek ve 14 dereceye kadar... Bu zaman zafında sen tekrar aynı konularda tetikleneceksin...Kuzey ay dugumunde tetiklenecektir... Yani11. evle ilgili kaderi surpriz olaylar yasayabilirsin... Baskalarının mutlulugu ile ilgili ve senin kendini guvende ve korunma altında hissetmenle ilgili sürpriz olaylar... Belki de yaşayacağın olaylarla beraber bazı kişilere nasıl güveneceğini ya da herkese güvenmemen gerektiğini ögreneceksin... Büyük ihtimal Partnerin ile yaşayacağın olaylar sayesinde bu konuları ögreneceksin...
Nisan 2008 de ise Uranus senin için çok önemli olan 21 derecelere geliyor....1. evdeki Ayıcığına zıt açı yapmaya başlayacak... Orada zor ama güzel değişimler yaşayabilrsin...
Duygularını neden gösteremediğini, nasıl göstereceğini deneyimleyebilirsin ve bu çok önemli zamanı avantajlı kullanabilirsin...
Ve Mayıs 2010 - Ocak 2013 tarihleri arasında da Uranus döngüsü yaşayacaksın... hayırlı ve ugurlu olsun...gülücük)) Hem Venusun hem de Uranusun tetiklenecek hem de Aksın ustunden... çok kuvvetli radikal kararlar alabilirsin o dönemde... Bence müthiş bir değişim yaşarsın... bu enerjiyi de avantajlı hale getirmek senin elindedir... Yaşayacağın değişim türüne senin karar vermen gerekiyor... zaten kendini ve aklını serbest bırakırsan zamanı gelince ne tür bir değişim yaşaman gerektiğini için bilecek ve sana söyleyecektir....gülücük)) yani o zamanki ihtiyacınla karşılaşacaksındır... Ve unutma hayatında buna benzer bir transit bir daha 2013 + 21 sene sonra yasarsın... yani 60 yaslarında...herhalde emekli olacaksındır o transit zamanında, çünkü zirven, 10.evin tetiklenmiş olacak...gülücük))
sevgiyle kal ...gülücük))

04-14-2007 01:04 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
luci Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Bugün yeni ay ve güneş ile ay 9. evde yani seyehatgülücük
bende bu gece gidiyorum istanbuldan
1 haftalığına izinliyim..

[Resim: astrosohbetlm7.gif]
06-15-2007 05:00 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kurby Çevrimdışı
.
**

Evren kardeşim olmaz ki böyle, sen tut, venüs-venüs kavuşumumum tam yanıbaşına satürn amcayı dik!Nasıl aşık olacağım ben.Üsterlik venüs-mars 120liğimde mevcut olacak o an.Ahh, ahh! yaktın beni satürn amca!
06-20-2007 02:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ay_se Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 2

4. ev pluto yuvada kesin ve kalıcı değişikliktir umarım yıkıcı olmaz diyorsun "ağzını hayra aç derim" bende şöyle umuyorum belkide sözlünle evleneceksin ve bu sizin yuvanızda kesin kalıcı değişiklik olacaktırgülücük)

feryadıma şahit gökteki tüm yıldızlar.
06-21-2007 05:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Hades Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Cvp: Transitlerin hayatımıza etkileri - hadi paylaşalım
1. evimde pluto ve jüpiter var. İkiside yakında 2. evime geçecek... Peeee... Ayrıca neptün ve uranüs 3. evimde. Neptün ay-natal plutoya kare bakarken , venüse zıt , uranüs güneşime karşıt ...Ayrıca jüpiter 9. evimde ilerlemekte. Yakında 10 a geçicek ve 10. evimşin yarısı terazi. Satürn 10. evdeyken ve bu birde terazideyken sanırım en güçlü konumda oluyor. Yarıca kovadaki natal satürnümle 120 derecelik açı yapacak sanırım.
Ayrıca mars Ekim den sonra bayaa bir geri hareket yapıyor ve 8. evimde yengeçte..

Hebirdee.. Ben küçükken trafik kazası geçirmiştim. Buraya o günün transit haritasını koymuştum ama kimse bakmadı.. [Resim: icon_sad.gif]

Fark edilmek için çok küçük olduğunu düşünüyorsan, kapalı bir odada bir sivrisinekle uyumayı dene.
09-10-2007 11:26 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  EVLERDE TRANSİT TUTULUM ETKİLERİ yezda 2 5,591 09-11-2007 05:08 PM
Son Mesaj: yezda

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir