Değerlendir:
  • 42 Oy - 3.45 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mars Evlerde
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: Mars Evlerde
buna sevindim gizem hanım , çünkü tipik kronik neptün sorunları normal düzeydeyse bununla daha kolay başedebiliriz. sanırım oradaki marsınız -ki pozitif bir burç olan Yay'da- neptünün melankolisini hafifletici bir etki yapıyordur.
bende Yay'dan kurtarmıştım gülücük benzediğimiz yönlerimiz var haritalara baktığımızda. tabii yanlış hatırlamıyorsam siz birde ay koçuydunuz ;)
sorunlarla yüzleşme konusunda ay koçlarının üstüne yoktur bu da bir avantaj , neptünü bastırmak açısından.

06-10-2008 04:36 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gizem kara Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

artı benin jüpiterde 1.ev yay da ve üstelik neptünle dereceleri neredeyse aynı neptün 02.46 derece ile jüpiter 02.45 derece ile 1. ev yay da,
bu şekildede biraz olumluluk katıyor galiba jüpiter neptünün melankolisine ve hafifletiyor sanırım
06-10-2008 04:45 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: Cvp: Mars Evlerde
gizem kara Yazılan:artı benin jüpiterde 1.ev yay da ve üstelik neptünle dereceleri neredeyse aynı neptün 02.46 derece ile jüpiter 02.45 derece ile 1. ev yay da,
bu şekildede biraz olumluluk katıyor galiba jüpiter neptünün melankolisine ve hafifletiyor sanırım

jüpiter - neptün kavuşumu maneviyatı besleyen bir açı türüdür. saf bir kalp verir , bunun kötüye kullanılması gibi zararları olsada , ileriye dönük umutları koruma açısından ya da pes etmeme açısından pozitif bir yönüde vardır diyebiliriz.

06-10-2008 05:16 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
neptunzz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 0

RE: Mars Evlerde
Mars 1,5,10 ev dışında zarar verecek düzeyde enerji ortaya cıkarır.7.evdeki mars ortaklık kurmak için baskasının dikkatini çekmene gerek yok sen zaten girişkensin kendin seç baskasına uyma der, ortaklıkları bozan agresif bir yapı sergiler kolayca her istenılenı yerıne getırmez bu yüzden 7.evde düşer, terazi mars da aynıdır etkisi yine ortaklıkları pasif degıl aktif kabul et der sen seç der kişiye o yüzden zorlu ortak ve eş olurlar.
4.evde ise;ailevi ve yuva konularında sürtüşme olusur kişinin ailesi sırtında yük gibidir özgürce hareket edemez yükümlülük taşır bayan için 4.evdeki mars babanın zorlu etkisi,erek için 4.evdeki mars annenin etkisini yogun bir sekılde baskılı hissettirir.
6.evde iş güç angarya gelir istemeden de olsa kişi cok enerji harcar bu yüzden sinir sistemi gerilir hatta fiziksel güç zayıflasır hastalık etkisi sert açılarda etkin olur.
12.ev de sinirler gerginleşir bilinçaltına vurur kişiye kurban olmuş izlenimi verir kendini kapana iyice sıkışmış eli kolu baglı kalmıs ne yapsa olmıycak izlenimi verir.
8.evde hem verir hem alır burda yönetici etkide calısan mars ben verecem ama sen bunları yanlıs kullanırsan fena sekılde alırım geri gibisinden etki yapar.Para akarken bir anda borç batagına girme gibi bir durum yani örnek verirsek.
2.evde bu durum daha vahimdir habire para gelir ama elde degıldır o para birikim olmaz gelir ve aynen gider kişi habıre calısır cabalar fakat ekonomısı kısıtlı kalır.Büyük para kazanır ama büyük borclar yada harcamalarla tükenir bir sekilde.
3,9 evde seyahatler zorlu olur,sinir sitemını tamamen zora sokar asabıyet verir.Egitim ögrenim hayatı sekteye ugrayabılır.
11.evde gürültülü gruplar da bulunma olasılıgı vardır cevresi geniş bir kimse olunabılır; fakat bu gruplardan ve dostlardan kişiye zarar gelebilir.
06-10-2008 01:53 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
redroseee Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

özge Yazılan:teşekkürler saol
harıtanı ekledınmı sen ?? meslekle ılgılı sormak ıstedıgın varsa 2,6,10 evler bana gore oradakı gezegenlere bı bak ıstersen
Meslek” evlerindeki 2-6-10 gezegenler ve bu evlerin yöneticileri
• 2. Ev : maddi güvence
• 6. Ev : iş ve sağlık
• 10. Ev (MC) : meslek / uğraş, konum ve toplum içerisinde tanınma
: Yükselen (AC), yükselen yöneticisi ve aldığı açılar
• Toplum önündeki çehre
• Kişi kendini diğerlerine nasıl gösterir?
• Kişi hangi rolü oynar?
• Kişi çevresine nasıl reaksiyon verir?
Yükselen yöneticisi kişinin hangi alanlarda hangi yollarla kendisini ifade etmek, göstermek istediğine işaret eder.
: Gezegenler – burçlardaki ve evlerdeki anlamları, ve yaptıkları açılar
• Güneş: Hayatın merkezi teması nedir?
• Ay: Kişinin kendisini gerçekleşmiş ve memnun hissetmesi için neye ihtiyacı vardır?
• Merkür: Aklın ortaya konuşuna ilişkin kişinin tutumu nedir?
• Venüs: Kişinin artistik ve sosyal nitelikleri nelerdir?
• Mars: Hangi alanlarda kişi enerjilerini kullanır? Kişi nerede aktif hale geçer?
• Jüpiter: Kişi hangi alanlarda kendisini genişletebilir ve geliştirebilir?
• Satürn: Kişi nerelerde sorumluluk taşır ve görevlerini yerine getirir? Nerede engellerle karşılaşır? Korkuları nelerdir?
• Uranus: Kişi hangi alanlarda farklılaşma ve değişiklik ihtiyacı gösterir? Nerede sezgiselliğini, orijinalitesini, çabuk anlayış ve hevesliliğini ortaya koyar?
• Neptün: Kişi nerelerde ilham, içgüdü, duyarlılık ve hayal gücünü kullanır?
• Pluto: Nerelerde kişi kontrol, güç veya güçsüzlük hisseder veya sergiler?

YILDIZ HARITAM
08-15-2008 01:39 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

özge Yazılan:daha çıkarma fısatını bulamadım ama sana kodlayabilirim:
24-mayıs-1991 ,doğum yeri kadıköy ,saat 11:55

tamamdır özge , ben haritanı ÜYELERİN DOĞUM HARİTALARI konu başlığına ekledim , bilgin olsun ok.

haritanda iki adet T-Kare gerilimli açı kalıbı görünüyor.

AÇILAR bölümünde T-Kare'yi inceleyelim konu başlığında yazılanları dikkatlice okumanı öneririm.

08-15-2008 06:58 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

Mars düşünmeden eyleme geçme, önce eylem sonra düşünce demek olduğu için soyut konularla ilgili evlerde o evin ilgili olduğu konuyu somut değerlere çevirir.Mesela Mars sevgiyi aşkı temsil eden 5. evdeyse kişi cinselliğe düşkün olabilir, ya da Mars inançları,felsefeyi temsil eden 9. evdeyse kişi inancını mutlaka pratiğe döker ,gereklerini yerine getirir ve onu militanca savunur.

Benim Marsım 6. evde ve 11 yaşımdan beri hatta muhtemelen çocukluğumdan beri Migrenim var.Ayrıca Migren dışında da değişik bağ ağrılarını sık sık yaşıyorum.Son dönemde de Sinüzitüm var.Mars 6. evdeyse Koç burcunun ilgili olduğu baş bölgesiyle ilgili sağlık sorunları verebilir.

Alya Yazılan:Ayrıca Mars 4. evde olumsuz açılarla ev kazalarına karşı yatkınlık veriyor. Ben bunu kızımda devamlı yaşıyorum. Mars'ı 4.evde Ay ve Uranüs'le karşıt açısı var. Allah esirgiyor kılpayı kurtarıyoruz. Bir keresinde kapalı dolaptaki babanemin kalp ilaçlarını içmiş midesi yıkandı. Ondan önce bir sürahi suyu ağzından aşağı boşaltırken bir girdim odaya nefes alamıyor hemen ters çevirdim sırtına vurdum öksürmeye ve nefes almaya başladı. Bir keresinde de kapalı pencereyi açmış arkadaşına sesleniyor. Sessizce yaklaşıp tuttum. Evin içinde durup duruken düşmeleri saymıyorum bile.Şimdi bana korku geldi nereye gitse peşinden gidiyorum.

Bende de 4. evimdeki Uranüsün 6. evdeki Marsla karesi var.Ben de çok sakarım kızınız gibi.Bardak, tabak çok sık kırarım evde.

Nin.Me.Sar.Ra
08-16-2008 11:02 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

acmiyam Yazılan:mars 8evde bogada
mars 120 güneş
mars 120 merkür
mars 60 satürn
mars180 uranüs
mars 120 m.node
mars180 fortune
mars 60 earth ne gibi etkiler verir

mars ile ilgili açıları foruma eklemişmiydik hatırlamıyorum ama eklememişsek bile yakında ekleyeceğimizi belirteyim oradan bakabilirsiniz.

mars 8.evde boğa burcunda kombinasyonu için ise yol göstereyim ;)

gezegen-burç-ev kombinasyonlarını yorumlama pratiği isimli konu başlığımızı okuyup bu tür yorumları kendinizde geliştirebilirsiniz sevgili acmiyam
linki veriyorum ; http://www.astrosohbet.com/showthread.php?tid=2171

08-22-2008 04:06 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

MARS Birinci Evde:

Bu konum kişinin hakimiyetini, ruhsal ve fiziksel cesareti, enerjiyi, yaşam canlılığı ve yaşam gücünün en büyük kullanımını verir. Kişi enerjik, dışadönük, kavgacı, sert görünümlü, atılgan, tutkulu, çalışkan ve yarışmacıdır. Mars zararlı bakış açısında ise korkaklık işaretidir ve kişi kendinden daha güçsüz kimselere karşı harekete geçebilir. Ekseriya anlaşmazlıklar ve çatışmalar göstergesidir. Eğer Mars, Yükselen Burç ev çizgisine yakın konumdaysa, bir duygusal veya aşk olayının habercisidir.

Mars sert etkiler almışsa, fiziksel mücadeleye hazır, kaba ve duygusal davranan, Mars TOPRAK burcunda ise, bencil....açgözlü....haris ve karşı cinse düşkün.. HAVA burcunda ise, değişikliği ve gezmeyi seven...dirençli....öfkeli...kavgacı fakat disiplinli.. bir yapı oluşturur..

MARS İkinci Evde:

Bu evde yerleşen Mars, iyi görünümde ve kendi burçlarından birinde yerleşmiş ise talihli bir etki verir. Eğer Jüpiter 2.ci ev ile iyi açı yapıyorsa, kişi başarılı bir evlilik yapabilir. Bu evlilik duygusal olarak tatmin etmese bile zenginlik ve parasal yönden faydalıdır. Ayrıca kişiye dik kafalılık, inatçılık, kazandığı gibi çabucak yok etme, vermeyi kendi dilerse cömert, zorla istenirse cimri olabilme gibi özelliklerde verir.Bu evde yerleşen Mars, Uranüs ve Satürn ile zararlı bakış açısı yapıyorsa bir çok sorun yaşanabilinir ve kaçınılmayan para kaybına sebep olabilir..

Mars sert etkiler almışsa, maddesel değerlere çok düşkün ve elde etmek için kanunsuz yolları deneyen, sinirlenince küfürbaz bir karakter oluşturur..

MARS Üçüncü Evde:

Mars'ın bu konumu kişinin çevresinde oluşan kavgaların, anlaşmazlıkların, kardeşler arasındaki uyumsuzluğun işaretidir. Kişiye, çabuk kızan ve egoist mizacı ile her türlü kontrol ve idarenin kendi elinde olmasını isteyen bir karakter yapısı verir. Aile arasında da aynı eğilimi gösterme olasılığı olacağından barış havası olanaksız gibidir.Bu yerleşim yolculuklar için olumlu değildir.Kişinin iyi bir eğitim yapması ve 1.ci sınıf bir tartışmacı veya politikacı olması mümkündür.

Ayrıca bilimsel konulara meraklı, araştırıcı, keşfedici, cesur ifadelerle yazabilen bir yazar, keskin zeka, uzunca bir dil, yerli yersiz münakaşaya hazır olma gibi özelliklerde verir.

MARS Dördüncü Evde:

Mars'ın bu konumu iyi değildir. Aile içinde huzursuzluklar, akraba ilişkilerinde sorunlar, sağlık problemleri (dolaşım bozuklukları), despot bir karakter, daima yaklaşan bir tehlike işaretidir. Güneş, Mars ile zararlı bir açı yapıyorsa, mülk kaybını gösterir. Eğer yararlı bir görünümde ise, çalışma ve gayret sayesinde varlık çoğalmasına yardım edecektir.

Kişi için ebeveynleri ile çatışma ve yaşlılık günlerinde sıkıntı çekmek olasıdır. Doğduğu yerden uzaklara gidip oralarda yaşaması daha olumlu sonuçlar doğuracaktır.

MARS Beşinci Evde:

Bu konum kargaşalı bir yaşam ve organizasyonda gevşeklik demektir. Çocuklar için bir tehlike uyarısıdır ve Mars'ın yerleştiği burcun karakterine uyan bir hastalık geçirebilirler.

Bir kadın Horoskop' unda, zararlı bir görünüm varsa çocuk doğurması ile ilgili sorunlar olabilir. Eğer zararlı açıyı Neptün ile yapıyorsa bir düşük riski vardır. Mars eğer olumlu ise, kadın çocuklarının yetişmesi için kendini feda eden bir tip olacaktır. Fakat çocuklar yaramaz ve başıboş olmaya yatkın olduklarından sorunlar yaşayabilir. Ama sonunda yaşamda başarılı olmak için her türlü şansı yakalayacaktır.Mars'ın bu konumu kişi'de aşırı cinsel dürtüler oluşturur. Cinsel kıskançlık nedeniyle kavga çıkarması ve evlilik dışı ilişkilere kayması olasıdır.

Mars sert etkiler almışsa, çocukları yüzünden üzüntüleri ve kumar yüzünden para kaybını gösterir.

MARS Altıncı Evde:

Mars'ın bu konumu da olumsuzdur. Kaza tehlikesi, sağlık sorunları, güvendiği kişilerden zarar görme, para çaldırma veya kaptırma, kesici aletlerle ilgili bir işte çalışma, eleştiricilik, acelecilik yüzünden fırsat kaçırma gibi özellikler verir. Kişinin vücuduna, özellikle zararlı bir burçta ise, yüksek ateş ve iltihaplar verir. Eğer olumlu görünümde ise tam tersine kişinin yapısı kuvvetli olur ve hastalıklardan etkilenmez. Bu konum para kazanmak için olumludur. Mars bu konumda kişiye çok çalışma enerjisi verir ve tembel kişilere dayanamaz olur.

Mars sert etkiler almışsa, fazla çalışmaktan dolayı gelecek hastalıkları gösterir.

MARS Yedinci Evde:

Mars'ın bu konumu kişinin favori bir evlilik yapacağını, eşinin Mars karakterinin özelliklerinde olacağını, evinin yönetimini elde tutacağını gösterir. Eğer zararlı bir görünüm varsa, evliliği yürütmek ve beraber olmak giderek zorlaşır.
Mars olumlu bir görünümde ve Merkür ile iyi bir açı yapıyorsa, Mars'ın bu evdeki etkisi büyük şeyleri elde edeceğini, önemli yararlar sağlayacağını, olumsuz karakter yapısını (kıskançlık ve haset gibi), yeneceğini gösterir.

Mars sert etkiler almışsa, ilişkilerde kopma, kavga ve mahkemelik olaylar, ortaklıklarda hüsran ve üzüntü, kendine zarar verme, düşünceleri ve davranışları arasında bir türlü denge kuramama gibi özellikler verir.

MARS Sekizinci Evde:

Mars'ın buradaki yerleşimi zorlu bir yaşam demektir. Kişiye gizli, ruhsal, tutkulu, yıkıcı, yakıcı duygular, cinsel tatminsizlik, normal dışı cinsel arayışlar, aşk ve tutku uğruna her türlü anormal çarelere baş vurabilme, istediği şeye mutlak olarak sahip olma, miras konularında sorunlar, kayıplar, bir kavgada veya savaşta hoş olmayan tarzda ölmek veya çok ciddi kayıplar yaşama gibi zorlu bir yaşam verir.

Mars sert etkiler almışsa, yok etme eğilimleri, evlilikte serüven, miras ve para işlerinde çatışmalar görülür.

MARS Dokuzuncu Evde:

Burada Mars eğer güçlü konumda ise şans verir, fizik ve moral olarak destekler, girişimci ve enerjik birisi yapar. Kişi din, felsefe, ilim, eğitim, öğretim alanlarında uğraşmaya yatkın, inançlarının doğruluğuna ve üstün olduğuna inanan, bu yolda savaşmaktan bıkmayan, politika alanında olay yaratıcı ve önder, gezmeyi seven bir yapıda olur.

Mars sert etki almışsa, kendi düşüncelerini fanatik bir biçimde yayan bir karakter, dik kafalı ve inatçı, Mars SU grubu bir burçta ise uzun yolculuklar sakıncalı bir özellik verir.

MARS Onuncu Evde:
Başucu noktasındaki Mars'ın etkisi eğer güçlü konumda ise oldukça yüksektir. Mars burada olumlu yükselme, şan, şöhret sahibi olma, zirveye göz dikme, bunun için hırsla, cesaretle ve önüne çıkan engelleri acımadan yıkarak çalışma, pratik, çabuk düşünebilme, yetki sahibi olma, önderlik yapma, meslek alanında tutkularını elde etme için gözü kara davranabilme özellikleri verir.

Mars sert etkiler almışsa, yetki sahibi olmak için yasa dışı yollara sapma ve maddeye aşırı düşkünlük verir.

MARS Onbirinci Evde:

Bu konum genellikle zararlıdır. Çeşitli çatışmaları, fiziksel tahribatı, arkadaşlardan ve sosyal çevreden kaynaklanan sürtüşmeleri gösterir. Ebeveynler ve çocuklar arasındaki anlaşmazlıkları ve gerginlikleri gösterir. Eğer Satürn 5.ci evde ve zararlı bir görünümde ise, bu çocukların kaybı demektir.
11.ci evde güçlü konumdaki Mars kişiye güç verir ve kendisini sevmek yerine korkulan bir lider yapar. Fakat bunu için Venüs, Güneş veya Jüpiter Horoskop' ta olumlu görünüm yapmalıdırlar. Kişi sosyal kurallara başkaldıran, zihinsel olarak yetenekli dir.
Mars güçlü hırsların gezegenidir ve bu da kişide güçlü yönelişler oluşturur, kuvvetli amaçları vardır fakat daima başkalarına acı ve üzüntü vermek pahasına gelişirler.

Mars sert etkiler almışsa, arkadaşlar yolu ile incinme ve ihanet olasılığını verirsin.

MARS Onikinci Evde:

Bu konum genellikle kişiye saflık verir. Kişi iç aleminde sıkıntılı, duygularını ifade edememe veya yanlış anlaşılma yüzünden incinme, endişeli, gizli işlerde çalışarak kendine güvenini kazanma, rahatlık veren alışkanlıklara bağlılık, kendine kolay söz geçirememe, aşk ilişkilerinde dengesizlik, kendini savunma gayesiyle düşmanca davranma, zarar görürüm endişesi ile kendine ait şeyleri saklama, sessiz ve derinden giderek kendini kabul ettirme yapısındadır.
Güneş, Venüs veya Jüpiter'in iyi ve olumlu etkileriyle kişi ancak zorlukları yenebilir fakat genel olarak yaşam kasvetli ve amaçsız geçer.
Mars sert etkiler almışsa, gizli düşmanlar ve kayıplar, yaralanma, cezaevine düşme tehlikesi (Mars, Uranüs veya Satürn ile olumsuz açı yapıyorsa)gibi özellikler verir.

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
10-20-2008 04:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

Mars III. Evde

Son derece işlek, atak ve her an aktif olan bir zeka potansiyeliniz vardır. Mental olarak hareketli olmanız, acil durumlara ve problemlere çabuk çözümler bulmanıza yardımcıdır. Ancak çok çabuk bir şekilde sonuçlara atlamak eğiliminiz de vardır. Genellikle direkt ve açık konuşmayı tercih edersiniz. Etkin bir şekilde enformasyon almak ve vermek için kendinize güvenli, hatta kimi zaman saldırgan bir tavır içinde olabilirsiniz. İletişim endüstrisinde başarılı olma şansınız yüksektir. Günlük yaşamınızda büyük bir hareketlilik vardır. Tartışmaya eğiliminiz, konuşma tarzınız problemler yaşamanıza neden olabilir.

yazan : Niobe.

11-15-2008 11:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Mars 8.evde ilerizekali 18 38,035 08-28-2019 03:58 PM
Son Mesaj: ilerizekali
  Mars;Kendimizi Savunma Biçimimiz ve Cinselliğimiz Serena 53 67,494 04-15-2018 06:37 PM
Son Mesaj: shinigami
  Mars Boğa burcunda astrosohbet 17 27,292 11-12-2017 02:55 PM
Son Mesaj: Merau
  Mars İkizler burcunda astrosohbet 24 37,378 09-20-2017 12:14 PM
Son Mesaj: Gulsen
  Mars Terazi burcunda astrosohbet 10 20,207 04-04-2017 09:19 PM
Son Mesaj: Libra
  Mars Akrep burcunda astrosohbet 23 34,011 03-25-2017 10:52 PM
Son Mesaj: Ahmeedd
  Mars Oğlak burcunda astrosohbet 8 14,275 08-27-2016 01:23 AM
Son Mesaj: Alejandro
  Mars Koç burcunda astrosohbet 5 12,193 08-11-2016 02:12 AM