Değerlendir:
  • 15 Oy - 3.33 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Edebi Yetenek Veren Gezegenler Hangileridir?
Yazar Mesaj
holybomb Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

RE: Edebi Yeteneği veren gezegenler Hangileridir?
her ne kadar tembel umursamaz bir insanda olsam istedigim zaman hic zorlanmıyorum siir yazmakta sanki kelimeler akıyor.nasil oldugu hakkında hicbir fikrim yok.tek sorun yazabildigimi bilmek benim icin yeterli birilerinin onları bilmesi yada üzerinden para kazanmak umrumda degil.sanat icin sanat felsefesimi ego tatmini yoksa kendinin farkında olmakmı bende ne olduguna karar veremiyorum belkide hepsidir tek bir nedeni olmak zorunda degil sonucta :S
benim haritamada bakarsanız bunun nasıl oldugu hakkında fikir edinebilirim

[img=http://img10.imageshack.us/img10/4813/haritas.gif]
10-06-2009 01:07 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
hilal-e Çevrimdışı
Merkury Vip
Merkury Vip
lt=

Rep Puanı: 0

Cvp: Edebi Yeteneği veren gezegenler Hangileridir?
Merküm güneş ile 9 cu evde
Neptün ve uranus ile üçken

Neptün 4 cü evde.....venus ile karesi var

daha bi kaç gezegen/açılar vardır ama neyse...

acaip bir hayal gücüm var çocukluğumdan beri

hatta sadece hayel değil hafıza gücü.....abartmıyorum gerçekten 3 yaşımda iken olan şeyleri bile hatırlıyorum!

Annemin ağzı açık kalıyor hep.....anne şu olmuştu...şöyle demiştin/demiştim...şunu yapmıştım/yapmıştın vs

Hemde öyle hayal meyal de değil ....resmen filim gibi capcanlı senaryolar var kafamda......hatta o an (3 yaşında,4 yaşında vs) neler hiss ettiyimi....ne düşündüğümü......her şeyi çok net halen hiss edip hatırlıyorum....

Ben kendim çok hayret ediyorum buna
Annem daha 12 yaşında iken neler hiss ettiyini bırak....bir şeyler nerde ise hatırlamıyor....!!! ne acaip geliyor bu banapek anlamadımdil çýkarma
sadece ufak şeyler hatırlıyor annem ve babam....mesela..babam şuna kızmıştı....bir kere alışverişe gitmiştik...vs...böyle ufak şeyler hep

Belki Neptün 4 ci evde olduğu için çocukluğumu bu kadar iyi hatırlıyorum?
Benim gibi birisine daha hiç rastlamadımda....öoğu insan en erken 4-5 yaşında olan şeyleri hatırlasa bile hayal meyal.....sadece kısa 'şerit' resim şeklinde hatırlıyorlar...

Neyse...Şiir yazarım....kendim bile hayret ederim kağıda dizilen cümlelere
Sadece mutsus....hüzünlü....hicranda iken...veya 'sitem' modunda iken yazabiliyorum

hikaye çok güzel uydururum...kısa hikayeler yazarım bazen ...ama genelde kafamda kurar yaşarım uzun uzun yazmaya nedense hiiiç sabrım yok...(ay ikizlerden belkide?)

http://imageshack.us/photo/my-images/812...16923.gif/
10-06-2009 01:20 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: RE: Edebi Yeteneği veren gezegenler Hangileridir?
holybomb Yazılan:her ne kadar tembel umursamaz bir insanda olsam istedigim zaman hic zorlanmıyorum siir yazmakta sanki kelimeler akıyor.nasil oldugu hakkında hicbir fikrim yok.tek sorun yazabildigimi bilmek benim icin yeterli birilerinin onları bilmesi yada üzerinden para kazanmak umrumda degil.sanat icin sanat felsefesimi ego tatmini yoksa kendinin farkında olmakmı bende ne olduguna karar veremiyorum belkide hepsidir tek bir nedeni olmak zorunda degil sonucta :S
benim haritamada bakarsanız bunun nasıl oldugu hakkında fikir edinebilirim

Balık burcundaki Güneş-Merkür-Venüs üçlüsü yazma potansiyeli verebilir diyebiliriz.

10-06-2009 03:37 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kıvılcım Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 15

RE: Edebi Yetenek Veren Gezegenler Hangileridir?
Merkür 1.evimde ama çok eskiden şiir yazardım son 10 yıldır yazdığım herşeyi yırttım attım ve artık şiir okumak bile beni sıkıyor....

Haritam
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=e...&asp=1&ast=

Hayat Mucizelerle Dolu - Ben Güneşin Kızıyım
05-10-2011 12:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
salmakis Çevrimdışı
Scorpio Vip
Scorpio Vip

Rep Puanı: 10

Hakan Kırkoğlu'nun sitesinde yazar Perihan Mağden'le yaptığı aynı zamanda haritasını incelediği bir röportaj vardı. P. Mağden'in progres venüsü teraziye geçtüğinde ilk kitabı yayınlanmış. Progreslerin somut etkileri de olabiliyor.

http://i1105.hizliresim.com/2011/5/4/3215.gif
05-10-2011 02:01 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Karpuzseverim Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 4

Güneş, Merkür ve Ay Başak ve kavuşumda 7. evdeler, Neptün oğlak 11. evde ve güneş ay ve merkürümle 120 derece açısı var. Uranüsüm kovada 11. evde neptünle kavuşum ay ve merkürle 120 derecesi var. Yükselenim de balık güneşle 180 dereceler.

lise 1 de küçük bi fantastik roman denemem oldu yaklaşık 20 sayfa kadar yazdım ama sonra baktım başa çıkılıcak gibi değil çok uzun sürücek bende sıkılıp bıraktım. Okuyanlar beğenmişti aslında (Umarım nezaketen beğenmemişlerdir :D). Şimdilerde de uzun uzun günlükler tutuyorum biraz da olsa hevesimi alıyım diye, ama içimde çok senaryo yazma isteği var hem yazıp hem oyniycam sınıftakilerle yani böyle bi heves var içimde. Kalemim ne kadar güçlü bilemem ama kesinlikle bi yazma tutkusu var içimde verygood

=>Haritam<=
03-12-2013 01:16 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(03-12-2013 01:16 AM)Karpuzseverim Yazılan:  Güneş, Merkür ve Ay Başak ve kavuşumda 7. evdeler, Neptün oğlak 11. evde ve güneş ay ve merkürümle 120 derece açısı var. Uranüsüm kovada 11. evde neptünle kavuşum ay ve merkürle 120 derecesi var.

Yazmak ve benzeri sanatsal eğilimler için gayet güzel kombinasyonlar verygood

03-12-2013 01:21 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nisan15 Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Rep Puanı: 30

Başlayalım yazma potansiyelimi incelemeye
1. Güneş şiron kavuşumu irdeleme sabır karşıdan uranüsten aldığı karşıt açı örjinalite
2. Merkür koçta 1. evde veee neptünle 120, ay ile 60 lık güzell açıları var hayal gücü zaten hat safhadadır bende düşündüklerimi film izler gibi bir yandan da tahayyül eder izlerim kendi zihin sinemamda
3. Neptünü de baz alıcaktık 9. evde zaten merkürle 120 lik açısından bahsetmiştim ay ile de 60 lık açısı vardı ayrıca venüs balık jüpiterle kavuşum neptünle bu iki gezegen kare bu olumsuz etkiler mi bunu bilemiyorum
4. Mars zaten ikizlerde enerjimi iletişim yazma öğrenme konuşlarında boşaltıyorum cene ve hiiic durmadan çalışan bir zihin bunun dA satürnle kavusumu var yalnız bu da problem olur mu pek bilmiyorum ama
Tek bildiğim şeyi söyliyeyim sanata krşı resim müzik özellikle kitap ve sinema inanılmaz bir zaafım var yazmayı hiç denemedim ama çantamda kitapsız evden cıkarsam kendimi eksik hissederim okumadan asla ve asla yapamıyor müziksiz yaşayamıyorum. Şundan eminim hamgş dalı ile olursa olsun sanat ile uğraşıyor olsa ididm ben cok mutlu bir insan olurdum bunu biliyorum.
Yıldırım bu açılar bende güçlü bir sanat potansiyeli olduğunu ayan beyan ortaya seriyor gibi geliyor bana yanılıyor muyum yoksa hissi bir yaklaşım mı oldu gülücük Bir kaç yorum yapar mısın yorumlarıma ?

HARİTAM

''Kelimelere yüklediğim anlamı, ancak ben bilebilirim.'' GORGİAS
03-12-2013 08:19 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir