Değerlendir:
  • 15 Oy - 3.33 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Edebi Yetenek Veren Gezegenler Hangileridir?
Yazar Mesaj
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

Cvp: Edebi Yeteneği veren gezegenler Hangileridir?
İlgili haritada varsayalım ki gülücük Neptün - Satürn - Uranüs Oğlak stelyumu olsun.

Neptün konumu : 9. ev, birebir açıları arasında Jüpiter (12. evde) 120 derece.

Neptün'ün Merkür'e açısı olmasa da Satürn kavuşumu + Satürn ve Uranüs'ün Merkürle 120 derecelik bakışmaları olsun. (Satürn, Uranüsle de kavuşmuş.)

Bir de Merkür - Güneş kavuşumu ve Merkür Koç olsun. (konum : 12. ev)

Olası bir potansiyelden ne kadar bahsedebiliriz?

01-15-2009 03:14 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Beatricé Yazılan:Edebi yeteneği alanlarına göre de ayrıca incelemek gerekir. Şiir, yazı türleri ( aşk, psikolojik, felsefik vs ) gibi.

Benim incelediğim haritalarda;

Virginia Woolf; 3.evi yengeç, Ay kare Venüsü var, yazılarında kadınların etkisi ( gerek feminizm gerek duygusal anlamda ) yoğundur. Merkürü kovada, 9.evde Güneş Venüs kavuşumu var, ayrıca Venüs oğlak.

Sylvia Plath, şair ve yazar. 3.evi boğa, Venüs Jüpiter ile kavuşumda ve başakta. Merkür 9.evin girişinde, akrepte.

Simone de Beauvoir, filozof ve yazar. 3.evi oğlak ve burada Venüs var. Satürn balıkta, Venüs kova, Jüpiter ile karşıt açıda. Merkür oğlak, Güneş ve Uranüsle kavuşum, Neptünle karşıt açıda ( Kuzey Ay Düğümüyle de)

Bu üç kadın yazarda da Uranüs etkisi var. Virginia Woolf'unki Merkürle 150lik açı yapmış, Sylvia Plath'inki de Merkürle 150lik açı yapmış ayrıca Satürn ve Plüto ile kare, Simone de Beauvoir'ınki Güneş ve Merkürle kavuşum, Neptün ve Kuzey Ay Düğümü ile zıt, Jüpiter ile 150lik açıda.

Üçünün de feminizmle bağı vardır, ayrıca hepsinin yaşadığı dönem kadınların yazar olarak pek de görülmediği bir dönemdir, Uranüslerinin durumuna dikkat çekme sebebim bu.

Sylvia Plath'in iletişimle ilgili bakıldığında güçlü bir Venüsü var ( Ayı da terazide ), özellikle Merkürüne göre ki alanı şiir.
Virginia Woolf'un 9.evi oldukça güçlü, Venüsü de öyle, Merkürü kovada ama dekanı ikizler dwadı başak. 12.evinde boğada Plüto, Jüpiter, Neptün, Satürn stelyumu var ( Plüto ve Satürn birbirine uzak olsa da ) , Sylvia Plath'in de 12.evinde Satürn vardı, Satürn gibi kısıtlayan bir gezegen ikisinde de mevcut olmasına rağmen yazın yetenekleri ve bunu daha zor koşullarda göstermeleri ilginç. Uranüsün etkisinden olsa gerek.
Simone de Beauvoir ise psikolojik anlamda diğer iki örnek kadar karışık değil, zaten yazarlığını daha ciddi ve daha az duygusal olarak gösterebiliriz ( felsefe ), 3.evi oğlak olmasına rağmen çoğu kısmı kova kaplamıştır ve sanatsal Venüs de kovadadır, 9.evi de yengeçle başlamasına rağmen büyük kısmı aslandır buradaki Jüpiterin de aslanda olması gibi.

Shakespeare'e gelirsek, 3.evi aslanda ( tiyatroya uyarlanan eserler ), Güneş boğada, Venüs ikizlerde ve 12.evde, Merkür 10.evde ( dünyanın en ünlü yazarlarından biri ) ve koçta, Mars 12.evde yine 12.eve vurgu. Venüs Neptün kavuşum, Uranüs zıt, Plüto kare açıda; Merkürse Ay ile karşıt, Venüsle 60lık açıda. Merküre göre güçlü bir Venüs ama Merkür 10.evde Venüsse 12. gülücük

Filozof Satre'a bakarsak, Güneş Merkür Plüto stelyumu hem de ikizlerde göze çarpıyor ve 7.evde. 7.evinin gösterdiği kişi olan Simone de Beauvoir'dan da yukarı bahsettim zatengülücük Güneş ve Merkür 3derece orbla kavuşmuş, güçlü denebilir. 3.eviyse idealist balıkta, klasik yönetici Jüpiter boğada modern yönetici Neptün yengeçte ve Güneşle kavuşum, Uranüsle zıt açı halinde.

Şimdilik kısaca, alanlarına göre ya Merkür ya Venüs vurgusu olduğunu gördük. Daha duygusal, şiirsel ve derin olanların 12.evleri de güçlü Venüsleri kadar. Daha felsefik ya da gerçekçi olanlardaysa Merkür. Yanık Merkür diye tabir edilen Güneş Merkür kavuşumunuysa ben pek çok başarılı yazarın haritasında gördüm yani bu yanık iyi bir yanık. Genel olarak tüm toprak ve hava burçları bu haritalarda farklı farklı etkili.
Ne güzel bir çalışma, hem tebrik hem de teşekkür ederim.

3. ev Yengeç (gezegen yerleşimi yok), yönetici Ay - Birinci Evde.

Mars, Mc Üçgeni.
Satürn - 150.

Venüs'ün vurguda olduğunu belirtmişsiniz. Az önce eklediğim bilgilere olası 1. ev, Venüs İkizlerini de eklersem;

Açıları:

Güneş / Merkür - 45.

(10. ev) Mars - 120.

Değerlendirmelerinizi merak ediyorum.

Alıntı:İlgili haritada varsayalım ki Neptün - Satürn - Uranüs Oğlak stelyumu olsun.

Neptün konumu : 9. ev, birebir açıları arasında Jüpiter (12. evde) 120 derece.

Neptün'ün Merkür'e açısı olmasa da Satürn kavuşumu + Satürn ve Uranüs'ün Merkürle 120 derecelik bakışmaları olsun. (Satürn, Uranüsle de kavuşmuş.)

Bir de Merkür - Güneş kavuşumu ve Merkür Koç olsun. (konum : 12. ev)

Olası bir potansiyelden ne kadar bahsedebiliriz?

01-15-2009 04:11 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sevgi_s Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 0

RE: Edebi Yeteneği veren gezegenler Hangileridir?
1. ev (aslan) sınırında 0 derece başak-Uranüs
4. ev (akrep) 12 derece- neptün
4. ev (akrep) 28 derece- venüs
4. ev (yay) 6 derece- merkür, güneşe 5 orb
Ay terazi ve venüs-uranüs kare ve merkür -uranüs kare

Değerlendirmenizi ben de merak ediyorum. gülücük Teşekkür ederim.
01-15-2009 04:23 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Beatricé Yazılan:Ben teşekkür ederim. Sanırım tüm bilgiler aynı haritaya ait. Merkürün açıları da önemli.

12.evde Merkür Güneş kavuşumu yazmaya işaret edebilir, koçta olması da 12.evin içe dönüklüğünü dışa döndürebilir. Jüpiter de 12.evde, stelyumda mı?

Neptünün 9.evde olması 9.evin konularını biraz es geçmeyi gösterebilir, 3.evin yönetici ve ikizlerdeki Venüs de 1.evdeyse bu kişi potansiyele sahipse koç etkisiyle de bunu mutlaka ortaya koyacaktır bence.

Neptün, Satürn, Uranüs stelyumuna pek yorum yapmak istemiyorum çünkü üçü de kişisel gezegen değil, ama Neptün 9.evde olduğuna göre diğerleri de 9.evde olmalı o zaman Neptünün bu evin konularını azımsamasını değiştirebilirler, Satürn Neptünle beraber zorluk getirebilir ama aşıldığı zaman meyvesini verebilir de.
Jüpiter Boğası, 12. evde fakat kavuşumda değil.

Merkür açıları :
Kavuşum Güneş.
Venüs 45.
Satürn, Uranüs 120.
Mc, 90.

Buyrun dilerseniz, daha fazla detay için ilgili olası harita :

Bkz.

01-15-2009 02:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nerlir Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

Sayın yöneticilerim bu ilgisizliğinizden sebep sizleri kınıyorum!!!Nerde yardımlaşma dayanışma ,destek..? Cevaplarınızı bekliyorum...

"Keyifler değildir yaşamı değerli yapan.
Yaşamdır,keyif almayı değerli kılan."
01-20-2009 03:56 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

nerlir Yazılan:Sayın yöneticilerim bu ilgisizliğinizden sebep sizleri kınıyorum!!!Nerde yardımlaşma dayanışma ,destek..? Cevaplarınızı bekliyorum...

nerde bu devlet ! diyen reha muhtar programı gibi olmuş ;)

Sayın nerlir ,

yöneticilerin de kendi hayatları ve yapması gereken onca şeyi varken , forum içinde ki tüm mesajları okuyamayabiliyorlar ve doğal olarak hepsini hemen cevaplayamayabiliyorlar..

01-20-2009 06:16 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
luthi Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

yazmak benim işim ya 12.evim ztn ikizler merkür orda venüs orda güneş orda üstleik merkürüm uranüse 180 çok orjinal üstelik neptün ay kavuşumumda var biraz depresif oluo yazılarım genelde hihi
01-20-2009 08:00 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 30

venüsün-neptünle yaptığı açılarda edebi yetenek verebilir mesela 3.evde yazı yazma,kendini ifade etme konularında yaratıcılık verebilir
01-20-2009 12:51 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
lou_salome Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 1

ben de editörlük yapıyorum, bir dönem köşe yazarlığı da yaptım. haritamda ay, güneş ve merkür 9. evde ikizler burcunda. bunun etkili olduğu kesin. gözkýrpma
01-21-2009 05:19 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

nerlir Yazılan:Arkadaşlar benim edebi yeteneğim nasılgülücük)
Sayın yöneticilerim sizlere sesleniyorum bana bu konuda yardımcı olup beni aydınlatır mısınız? gülücük

sen bir Ay Terazisi olarak sanatın ve güzel olan herşeyin ruhuna hitap ettiğini , çabuk etkilendiğini söyleyebiliriz nerlir.

şu var ki ; senin Ay Terazin sert açılar yapıyor + yıldız haritanda DIŞADÖNÜK-AKTİF diyebileceğimiz konumlar var.

bunun anlamı ; yazmak bir beceri meselesi olduğu kadar aynı zamanda sabır ve konsantrasyon işidir diye düşünüyorum. zaten başak burcunu ikizlerden bir adım daha önde görmemin sebebi başakların daha sabırlı ve konsantre olma becerisi taşıdıklarındandır.

yani nerlir , içinde yazma isteği varsa seni hiçbişeyin frenlemesine izin verme , sonuçta bir Ay Terazisi olarak böyle konular sana keyif verecektir.

ancak şu öneriyi ( uyarıyı ) yapmalıyım ki , yazma işinin sabır ve konsantrasyon tarafları üzerinde çalışman-uğraşman gerekebilir.

01-21-2009 05:58 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir