Değerlendir:
  • 8 Oy - 2.5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Melankoli ve Depresyon Eğilimi
Yazar Mesaj
zeynepelif Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 21

Cvp: Melankoli ve Depresyon Eğilimi
(03-22-2017 03:17 AM)Ninsianna Yazılan:  
(03-11-2017 01:41 AM)zeynepelif Yazılan:  Depresyon genellikle Ay yada Venüsün Satürnle etkileşiminden kaynaklanır. Ay yada venüs satürnyen burçlarda da olabilir, özellikle 3. ev buna katılıyorsada görülebilir. Venüsün marsla açısı tatmin ve mutuluğu yıkar. Eğer başka etkiler güçlü bir şekilde karşı koymuyorsa, venüs satürn karesi sıklıkla pişmanlığa sebep olan ve hüzünlü bir hayat verebilir.
Bu tarz insanlar sıklıkla tüm mutluluklarını bir kişiye bağlarlar ve bu kişiyi kaybettiklerinde her şeyi kaybederler.

su burçlarının hepsi huysuzluğa meyillidir; ateşler özellikle yay ya iniştedir yada çıkışta, terazi kolaylıkla irrite olabilir ama çok geçmeden sakinliğini geri kazanır ve hava burçları ile başak genellikle zihinsel sükunete erişir. Toprak burçları oğlak dışında genellikle mumnndur, oğlak saygısızlık ve küçük görmeden dolayı kolaylıkla depresifleşebilir.

Pesimizm, genel bir tutum olarak, ağır satürn etkisi ve zayıf üyücül etkinin sonucudur. (güneş dahil). Eğer 8. ev katılımdaysa, bu tutum bir felsefe form bile alabilir. Değişken burçlar ve özellikle başak pesimizmin en yaygın kurbanları olarak görülür, öncü burçlar buna yakalanmaya daha az eğilimlidirler. zararlı evlerin tümü özellikle biliç ile alakalıdır ve etkilediği tüm sorulara karşı dikkatli bir şekilde yaklaşma gerektirir.

Kaynak: Encylopaedia of Psychological Astrology, Charles E. O. Carter

Bu yazarın, Charles Carter'ın anlatım tarzını hiç beğenmedim önce onu bir belirteyim.

Modern Astrolojide Depresyonla ilişkilendirilen iki burç var, Akrep ve Oğlak.Onların yöneticileri Satürn ve Pluton da depresyona eğilim verir; 1. evde olmaları, Güneş ve Ay'la olumsuz açı yapmaları durumunda.Oğlak ve Akrepte kişisel gezegenler olması da bunu destekler.

zaten satürn oğlağın yöneticisi
mars ise akrebin, yukarıdaki yorumlar ise bu sembolikleri kullanarak türetme tekniğine dayanıyor..

oğlak burcunun depresyonda yatan temel duygusu memnuniyetsizlik ve bilinç altında yatan kompleks asıllı duyguları depresyona meyilli yapıyor evet

akrepse en derin duygulara sahip burçtur duygularını yoğun yaşadığı için bu sebeple depresyona girmesi çok doğal ve normal

hatta bu iki burcun depresyondan çıkması anormal olur çünkü
akrebin sığ olması yada oğlağın memnun olması doğalarına aykırı olurdu

Yazarın tespitlerinden yola çıkarak, okuduğumdan anladığımı kendimce aktarmak isterim;

su burçlarına dikkat çekmiş ve hepsinin huysuz olduğunu belirtmiş,
hepimizin bildiği gibi fizik kurallarına göre su 2 hidrojen 1 oksijen atomun bileşiminden meydana geliyor ve su elementi aslında 2 adet hava atomundan meydana gelmiş oluyor

toprağın derinine nüfuz eden sadece sudur ve toprağın en çok ihtiyaç duyduğu en önemli ve ilk sıradaki sudur, sonra uv ışınları gibi vs..

ateşi bile söndürüyor su

zaten herşey bir su damlasıyla başladı!! dermişim uzatmayayım :D
bol bol su tüketelim verygood

bundan yola çıkmış oluyorum, ay'ada dikkat çekmiş gayet mantıkllı yengeç burcunu yönetir ve depresyon yine duygusal kökenli bir hastalıktır (ay duyguları temsil ettiğinden)

bir insan neden depresyona girer bunun için venüse bakıncada şunu anlıyorum (venüsle alakalı depresif konular için)
zodyakta 2. ev boğa 7. ev terazi yönetici = venüs
venüs kimdir ?
kasayı yöneten
evlilikten sorumlu
güzellik lüks düşkünü
evrensel olarak para temsilcisi gezegen

venüs yaralanırsa yani şöyleki venüs parasız kalırsa ( venüs satürn tarafından kısıtlanırsa) depresyona girer tabi
venüsün güzelliği ( satürn tarafından kısıtlanırsa) venüs krize girer kopleksede girer tavan yapar mutsuz olur yada evlilikten yara alırsa gibi gibi ...
ve katılıyorum venüs satürn sert açılı kişi yada venüs oğlak güzel olsa bile güzelliğinden memnuniyetsizdir içsel enerjisi böyle napalım

Haritam=>> https://i.hizliresim.com/aYWPoQ.png
03-22-2017 05:34 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Bu Konudaki Mesajlar
Cvp: Melankoli ve Depresyon Eğilimi - zeynepelif - 03-22-2017 05:34 AM

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir