Değerlendir:
  • 22 Oy - 2.41 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

İSA'nın Doğum HAritası
Yazar Mesaj
aslında Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 1

İSA'nın Doğum HAritası
Pek çok yerde peygamberlere ait yıldız haritalarının yorumlarını okudum. Ancak İsa'nın haritası ile ilgili yorumlara çok rastlamadım. Bende çıkarılmış hazır bir haritası var ancak siteye ekleyemedim.
bir link yollamamda sakınca olmadığını düşünerek ekliyorum;

[/quote]http://www.astrodemo.org/forum/unlulerin-yildiz-haritalari/3571-hz-isanin-haritasi.html

Bu harita ile ilgili neler söylenecek açıkcası merakla takip ediyor olacağım.
sevgiler...

gökyüzü herkesindir...
06-01-2014 04:43 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ayşe kara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 3

RE: İSA'nın Doğum HAritası
ilk dikkatimi çeken hz muhammet sas ile ay düğümlerinin aynı yerde olması boğa 9 derecede rahu akrep 9 derecede ketu. tabi balıktakı gezegen yoğunluğuna şaşmamak lazım nede olsa ruhani.geçen yılda sanırım balıkta böyle bi yoğunlukmu olmuştu.ay mars zıt açısı var venüs mars zıt açısı var.saturn ay kavuşumu anneyle ilgili anne ilgisiz diye bi yazı okumuştum az önce bu tesadüf oldu?? bu gerçek doğum haritasımı acaba.Güney ay düğümü neptün kavuşumu var geçmiş hayatta aşırı merhametli biri anlamınamı geliyor.Şİmdi kafam karıştı madem geçmiş geçmişte kalması gerekiyodu Hz isanın geçmişte bırakması gereken merhamet yada şöyle söyliyim bunla ilgili bi işi tamamlamak için yaratıldı.belkide gerçek doğum tarihi değildir.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=6...=&rs=0&ast=
06-01-2014 05:14 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ayşe kara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

sadece 10. ev erkeklerde anneyi kadınlarda babayı temsil eder ve 10. evde neptün ve jupiter için belkide mitolojiye göre işte seçilmiş,özel insanların çocukları yorumunu okumuştum bi yerde tam hatırlamasamda eminim.

06-01-2014 05:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aslında Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Cvp: İSA'nın Doğum HAritası
genel olarak teel hristiyan doktrini doğum günümü bu tarih olarak kabul ediyor. Ama biraz evvel incilden ve eski ahitten tekrar kontrol ettim, dönemin astrologları gökyüzünde parlak iki yıldıızn birleştiğini ki ortak görüş jüpiter ve satürne işaret ediyor.
Yorumlar için teşekkürler...
Sevgiyle...

gökyüzü herkesindir...
06-01-2014 05:25 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Marie Çevrimdışı
Merkury Vip
Merkury Vip
lt=

Rep Puanı: 5

Sadece matta ve luka'da doğumu anlatilir. 13 yillik bir sapmadan bahsedilir, yahya ile karistirildi soylenir vs. Hic bu konulara girmek istemiyorum. Ama işin özü şu ben doğum haritasina/ haritalarina şüpheyle bakarim. Sadece isa degil. Pek çok ölmüş şahıs icin kanaatim bu.
06-01-2014 05:34 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Arkadaş
Kayıtsız

(06-01-2014 05:25 PM)aslında Yazılan:  genel olarak teel hristiyan doktrini doğum günümü bu tarih olarak kabul ediyor. Ama biraz evvel incilden ve eski ahitten tekrar kontrol ettim, dönemin astrologları gökyüzünde parlak iki yıldıızn birleştiğini ki ortak görüş jüpiter ve satürne işaret ediyor.
Sevgiyle...

Rica etsem incilde geçen kısmı paylaşır mısın?
06-01-2014 05:43 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ayşe kara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

(06-01-2014 05:25 PM)aslında Yazılan:  genel olarak teel hristiyan doktrini doğum günümü bu tarih olarak kabul ediyor. Ama biraz evvel incilden ve eski ahitten tekrar kontrol ettim, dönemin astrologları gökyüzünde parlak iki yıldıızn birleştiğini ki ortak görüş jüpiter ve satürne işaret ediyor.
Sevgiyle...

su gurubunda bu birleşimler çok etkili demekki hz muhammet s.a.s ninde akrep burcunda jup,sat kavuşumu var.Zıtlıklar veya t kareler iki haritada var.Demekki bu açılar okadarda kötü değilmiş.

06-01-2014 05:47 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aslında Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

zaman kayması muhtemeldir. doğuda beliren bir yıldızdan bahsediliyor. ( l hirodes devrinde) http://tr.wikipedia.org/wiki/Hirodes ve gökyüzünde iki yıldızın birleşiminden. pek çok şeyden şüphe edebiliriz elbette. Matta ve Luke ayetleri eski ve yeni ahitte bahsedilir. benimki, bir haritadan neler çıkarıldığını görmek merakı. babasız dünyaya gelen İsa'nın gökyüzündeki izdüşümünü ve onun baba ile hatta anne ile, yaşadığı toplum ile kurduğu ilişikinin bu tip ,yaklaşık diyelim, bir harita ile ne kadar örtüştüğünü görmek.
sevgiyle...

gökyüzü herkesindir...
06-01-2014 05:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Marie Çevrimdışı
Merkury Vip
Merkury Vip
lt=

Rep Puanı: 5

Tabi böyle seyler bilgiyi pekistirmek icin ve bir eğlence olarak yapilabilir
Hobiden öteye gitmez. Bize gerçegi vermez yani. Yahut emin olamayiz
06-01-2014 05:58 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aslında Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

elbette paylaşırım; matta 2(1-2): isanın kral hirodes devrinde yahudiyenin baytlehem kentinde doğmasından sonra bazı yıldızbilimciler yeruşaleme gelip şöyle dediler;
yahudilerin kralı olarak doğan çocuk nerede?
.............
bu arada kral yıldız bilimcileri çağırıyor çocuğu bulmalarını emrediyor hikayesi var.
yıldızbilimciler, kralı dinleyip yola çıkarlar. DOĞUda(b:2:1-2 "doğuda onun yıldızını gördük ve ya onun yıldızının doğuşunu gördük derler. doğu yada doğuş kelimelri üzerinde hristiyan ikataloik inancının doğu kelimesine daha büyük önem atfettiği çeşitli kaynaklarda işaret ediliyor ve katolik klisesine bağlı bir arkadaşım da bu inancı doğruladı.) yıldız, onlra yol gösterir ve isayı bulurlar.
.........
birazdan luke ve devamı...

gökyüzü herkesindir...
06-01-2014 05:59 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Seren Serengil'in Acı dolu hayatı ve Doğum haritası Alejandro 7 38,818 12-01-2021 03:59 PM
Son Mesaj: Rosa
  Haritası Bize En Çok Benzeyen Ünlüler Dark Lord 51 67,823 07-31-2019 03:51 AM
Son Mesaj: say24
  Pınar Altuğ'un Doğum Haritası Alejandro 24 35,656 07-05-2017 12:24 PM
Son Mesaj: Libra
  Bülent Ersoyun Doğum Haritası Alejandro 22 40,363 11-09-2016 02:35 AM
Son Mesaj: BayanKararsız

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir