Değerlendir:
  • 28 Oy - 2.79 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

2.Harmonik
Yazar Mesaj
albunea Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 13

RE: 2.Harmonik
(06-23-2012 06:52 PM)impromotive Yazılan:  
Alıntı:h2 nin mantığı çekilme potansiyelimiz olan kimselerin natalı gibi yorumlanması mıdır?

evet.

Alıntı:örneğin venüsü akrepte olan bir erkeğin kavuşmadığı halde natal güneşi akrep olan bir kadına ilgi duyabileceğini düşünmek ne kadar doğrudur?

natal venüsü akrep olan bir erkeğin natal güneşi akrep olan bir kadına ilgi duyma ihtimali var.

ama tabi sinastride nasıl açılar oluşuyor bakmak lazım.

h2 haritasından da, hangi özelliklere sahip kişilere çekilebileceğine bakılabilir.

erkeğin h2deki venüsü kadının nataldaki güneşi idi o. olsun, aynı mantık muhtemelen.
06-23-2012 07:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Presence
Kayıtsız

belki çekilim oluşabilir ama haritada oluşan açılara ve haritanın bütününe bakmak gerekir diyebiliyorum ancak.
06-23-2012 07:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Presence
Kayıtsız

Mahinur'un h2 haritasını yorumlamaya çalışayım:

güneş boğa burcunda, kovadaki venüs ile kare açı yapıyor.

Mahinur; hayatın zevklerini yaşamayı seven, pratik, değişen ve gelişen değerleriyle yaşayan, sabırlı, zaman zaman tembellik etmek isteyebilecek, sakinliğini kolay kaybetmeyecek kişilere çekilebilir.

güneş ve venüs arasında oluşan kareye göre Mahinur; çekici, anlaşılması zor ve derin bir yapıya sahip, istekleriyle ters düşme pahasına sosyal bağlantılar kurmakta sakınca görmeyecek kadar fedakar, entelektüel becerileri gelişmiş, sanata veya bilime ilgisi olan, zekasını ve bir çok kaynağını insanlara yardım etmeye yöneltmek için kullanabilecek, insanlarla gönüllü işbirliği yapabilecek ve kimseyi yargılamaya çalışmayacak kişilere çekilebilir.

güneş-venüs-neptün arasında oluşan t-kare'de venüs odak gezegen:

Buna göre Mahinur; ilişkilerden hayal ettiğini bulamamış, belki aldatılmış, belki ilişkiler yoluyla yara almış, yaşadığı acıları haketmediğini düşünen kişilere çekilebilir.

güneşin plüto ile olumlu görünümü Mahinur'un; duygusal ama değişen duygularını çabucak kontrol edebilen, ruhsal bütünlüğü sarsılsa bile çabuk toparlayabilecek düzenleyici özelliklere sahip kişilere çekilmesine neden olabilir.

plüto'nun oğlaktaki mars ile yapmış olduğu karşıt açıya göre Mahinur; bir hedefin peşinden adım adım sabırla ilerleyebilen, başarma gücü sabrında saklı olan kişilere çekilebilir.

ancak marsın 7. evdeki jüpiterden aldığı açıya göre bu kişi; ilişkiler alanında, duygusal açıdan zarar görmüş olabilir. kişi belki yara alacağını düşündüğü için duygusal ilişki kurmakta zorlanabilir.

7. evdeki jüpiter kişiye ilişkiler açısından şans verebilir fakat ya geçirdiği zor çocukluğu ya da aldığı yaralar yüzünden kendisini işine vermiş olabilir.

Mahinur; geçmişte, ya ailesinden ya ilişkilerinden duygusal yara almış, güvenli, huzurlu ve mutlu bir yaşam oluşturmayı hedefleyen kişilere çekilebilir.

ay-merkür-jüpiter arasında oluşan büyük üçgen kalıbına göre; Mahinur, akıcı konuşan ve konuştuğu taktirde dinleyenlerin duygularına ve düşüncelerine önem verecek şekilde duyarlı ve etkileyici olabilen, herkesle barışık olmaya çalışan, insancıl kişilere çekilebilir.

Mahinur; eski sosyal ilişkilerinden edindiği deneyimler sayesinde olgunlaşmış, fakat yinede ilişkiler alanında karamsarlığa ve kararsızlığa düşüp bocalayabilecek kadar duygusal ve hayalci, ortak karar almaya yatkın kişilere çekilebilir.

Mahinur'un natalinde oluşan zorlayıcı güneş, neptün&uranüs, jüpiter&şiron t-kare açı kalıbına göre Mahinur; özel ilişkiler kurarken oldukça duygusallaşabilir ve nostaljik ve romantik hayalleri gerçeğin önüne perde çekebilir.

Mahinur; hassasiyetine ayak uydurabilecek, kendisi gibi romantik hayalleri olan kişilere çekilebilir.

Mahinur ilişkide daha hassas ,talepkar ve eleştirici olabilir.

bazı zamanlar, tarafların birbirlerinden bekledikleri anlayıştan ötürü kendi isteklerinin peşine düşüp birbirlerini anlamayabilirler; ilişkide sevgiden doğan aşırı hassasiyet, yer yer aniden beliren tahamülsüzlükler, aceleye getirilmiş beklentiler, aşırı sahiplenme, romantizm ve fedakarlık olabilir.

Öte yandan Mahinur daha çok platonik aşklar yaşıyor olabilir.

Yanlış yorumlar yapmış olabilirim aðla...

umarım yardımcı olmuşumdur.acaba

kendine iyi bak Mahinurçiçek
06-23-2012 10:14 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mahinur Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 50

impromotive teşekkür ederim.Yazdıklarında yanlış birşey yok.
Evet benim olayım hep platonik.Bunu Neptün bağlantılarına dayanarak mı söyledin?
06-23-2012 10:29 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Presence
Kayıtsız

neptün bağlantıları, venüs balık - ay başak zıtlığı, güneşinin 5. evden 11. evlerden sert açı alması dikkatimi çekti.

önce 1. ev 7. ev zıtlığı üzerinden sonra 8. ev ile 5. ve 11. ev arasında oluşabilecek durumları hayal ederken Mahinur platonik aşklar yaşayabilir düşüncesine kapıldım :D
06-23-2012 10:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mahinur Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

(06-23-2012 10:38 PM)impromotive Yazılan:  neptün bağlantıları, venüs balık - ay başak zıtlığı, güneşinin 5. evden 11. evlerden sert açı alması dikkatimi çekti.

önce 1. ev 7. ev zıtlığı üzerinden sonra 8. ev ile 5. ve 11. ev arasında oluşabilecek durumları hayal ederken Mahinur platonik aşklar yaşayabilir düşüncesine kapıldım :D
Hmm natal haritaya da bakınmışsın sen.verygood
Haritam acımasızmış!
diyeyim ve orada bırakayım.suna-bak
Tekrar düzeltme:Bir an için Placidus'a baktın sandım.
06-23-2012 10:44 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Presence
Kayıtsız

harmonikler natalin türevleri olduğu için her ikisine de bakıyorum.

nasıl biri olabileceğini kurgularken natalden yararlanıyorum,

ideal o nasıl biri olabilir diye hayal ederken de h2'den yararlanıyorum.

ayrıca forumda geçirmiş olduğumuz zamanın da etkisi var :D
06-23-2012 10:53 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mahinur Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

(06-23-2012 10:53 PM)impromotive Yazılan:  harmonikler natalin türevleri olduğu için her ikisine de bakıyorum.

nasıl biri olabileceğini kurgularken natalden yararlanıyorum,

ideal o nasıl biri olabilir diye hayal ederken de h2'den yararlanıyorum.

ayrıca forumda geçirmiş olduğumuz zamanın da etkisi var :D

Pektabii.Ancak bu harmoniklerde bir hayli zorlanıyorum açıkçası.sürprizzz
06-23-2012 10:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Presence
Kayıtsız

natal'ı yorumlamayı öğrenebiliyorsanız, harmonikleri de öğrenebilirsiniz.verygood
06-23-2012 11:01 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mahinur Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Varsayalım ki bir h2 haritasında (harita sahibi erkek)Güneş İkizler-Ay Balık-Satürn Başak T-karesi var.
Güneş:Mizaç,potansiyeller
Ay:İç dünya
Dolayısıyla söz konusu kişi içinde gergin bir insan.Sürekli bir çatışma var.Özellikle Güneş İkizler karşı tarafla birşeyler konuşmaya,ondan birşeyler öğrenmeye kendini geliştirmeye önem verirken Ay Balık duygusal anlamda birşeyler bekliyor.Peki Satürn Başak'ın olayı nedir?
Güneş'e de Ay'a da sert açılar yapıyor.Bu içteki çatışma karşı tarafın içine kapanmasına mı neden oluyor?
Harita sahibi sadece bu T-kareyi baz alırsak bahsettiğim nedenden dolayı içine kapanmış,soğuk kişilere mi çekiliyor?
06-23-2012 11:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir