Değerlendir:
  • 28 Oy - 2.79 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

2.Harmonik
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

2.Harmonik
2.Harmonik haritayı açmak için

http://www.astro.com

+

Free Horoscopes

+

Extended Chart Selection

sırayla tıklayınız ve doğum haritasıyla alakalı seçeneklerin bulunduğu sayfayı açınız.

METHODS bölümünde Please select the type of chart you want: seçenekleri içerisinde en alt kısımda Harmonic chart ( please enter harmonic number in day field ) seçeneğini işaretleyin.

+

Hemen altındaki OPTİONS bölümünde Start date for charts marked with *: yazan yerde GÜN - AY - YIL tarih seçeneklerine ait kutucuklar göreceksiniz.

GÜN olan en soldaki kutucukta mevcut sayıyı silin ve onun yerine 2 rakamını yazın

+

son olarak enter tıklayın yada CLİCK HERE TO SHOW THE CHART tıklayın.

10-26-2011 02:18 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Arkadaş
Kayıtsız

RE: 2.Harmonik
Peki 2. harmonik ne anlama geliyor ?.

Üstelik 10 tane var hepsi farklımı ?
10-26-2011 02:46 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Harmonik haritalar önemlimidir , önemliyse ne kadar önemlidir çok net şeyler söyleyemem.
Her astroloğun bu konuya vakıf olduğunu da zannetmiyorum ki bir astrolog astrolojinin tüm içeriğine hakim olamaz bu doğaldır.

Harmonik haritaları incelemeye değer bulmaya başladım çünkü astrolojinin en temel araçlarından biri olan AÇILAR , 360 derecenin SAYILARA bölünmesiyle bağlantılı ( quintile açılar konusunda bunu detaylıca yazmıştım )

Açılar gibi temel bir enstrüman sayılarla bağlantılıysa , belki de İNSAN denen çok yönlü çok boyutlu çok fonksiyonlu kompleks varlığında haritaları NATAL'dan ibaret olmayabilir.

Merak edenler Harmonikler bölümünde eklediğim Hakan Kırkoğluna ait yazıyı okuyabilir , orada işin mantığını gayet güzel açıklamış.

Ben 2.Harmoniğin İLİŞKİLER konusuyla alakalı olabileceği fikrine sahibim ( şimdilik sadece basit bir fikir )

Niçin böyle düşünüyorum ?

2 rakamı 360 : 2 = 180 dereceyi verir ve zıt açının temelidir.

2 rakamı BEN VE SEN gibi İKİLİK ortaya koyan bir rakamdır.

Zaten astrolojik yorumlarda zıt açılar KARŞINIZA ÇIKAN İNSANLARI VE OLAYLARI ifade eder.

Karşınıza biri çıktığında onunla olan etkileşiminiz bir tür İLİŞKİDİR ( duygusal ilişki olması şart değil )

Elimde bu fikri destekleyecek sadece 1 örnek var ( şimdilik kendi 2.harmonik haritam gülücük )

Zamanla örnekler artar mı yoksa yerinde sayarmı bilemiyorum , ben yine de Harmonikler üzerine böyle bir bölüm açmayı ve müsait oldukça incelemeler yapmayı tercih ediyorum.

10-26-2011 02:46 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
feynmann_m Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 19

mesela nasıl bir harita senin teorini gerçekleyebilir? yani senin haritanda neler var biraz açar mısın?
10-26-2011 02:50 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(10-26-2011 02:46 AM)safak17100 Yazılan:  Peki 2. harmonik ne anlama geliyor ?.

Üstelik 10 tane var hepsi farklımı ?

evet hepsi farklı

kabaca şöyle ifade edebiliriz ;

H2 = İlişkiler konusunu vb.

H3 = Mutluluk , uyum , olumlu gelişmeler vb.

H4 = Mücadeleler , gerilimler vb.

H5 = Zeka , yetenekler vb.

H7 = Yaratıcılık , hassaslık vb.

10-26-2011 02:53 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
feynmann_m Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Şimdi bakıyorum benim en çok dikkatimi çeken haritam H5 oldu bir büyük toprak üçgeni ve 4 tane uçurtma kalıbı var!!
10-26-2011 02:58 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Arkadaş
Kayıtsız

Merak ettim şimdi harmonik haritaları.. kişilik üzerinde detaylı bilgi verebilir belki.

360 :2 = 180 demişsiniz ya çok doğru.. benim harmonik haritamdada zıtlaşma söz konusu..

Plüto satürn zıt
venüs neptün zıt
jüpiter uranüs zıt
venüs uranüs zıt
jüpiter neptün zıt tesadüfmü bilmiyorum..

Ayrıca çok teşekkür ederim.. bir inceleyeyim ben yazıyı...
10-26-2011 02:59 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(10-26-2011 02:50 AM)feynmann_m Yazılan:  mesela nasıl bir harita senin teorini gerçekleyebilir? yani senin haritanda neler var biraz açar mısın?

özel hayatımı açmamı istiyorsun , peki gülücük

2.harmonik haritama göre Güneş ve Neptün ve Yükselen Başak burcundalar + Ay Boğa burcunda yani buram buram TOPRAK kokuyor.

ve evet ben hep ifade ettiğim gibi asla tipik bir Yay olamadım , özellikle ilişkiler konusunda =)

ayrıca Başak burcunun kısırlığı yetmezmiş gibi Venüs-Satürn arasında 135 derecelik sert bir açı var yani özel hayatım sizlere ömür gülücük

Kadınları ifade eden Ay ve Venüs ikilisi Boğa ve Akrep burçlarındalar ve ilgi duyduğum hatunlarda Boğa ya da Akrep etkileri mutlaka oluyor.

Ayrıca Güneş-Ay arasındaki toprak üçgeniyle Büyük Şans Üçgeni oluşturan Oğlak burcu etkili bayanlar ile genelde iletişimimiz uyumlu ve verimli oluyor.

10-26-2011 03:07 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(10-26-2011 02:58 AM)feynmann_m Yazılan:  Şimdi bakıyorum benim en çok dikkatimi çeken haritam H5 oldu bir büyük toprak üçgeni ve 4 tane uçurtma kalıbı var!!

ve sen çok zeki birisin verygood

5 sayısı Merkürle ilişkilendiriliyor.

10-26-2011 03:08 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
feynmann_m Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

(10-26-2011 03:07 AM)Yldrm Yazılan:  
(10-26-2011 02:50 AM)feynmann_m Yazılan:  mesela nasıl bir harita senin teorini gerçekleyebilir? yani senin haritanda neler var biraz açar mısın?

özel hayatımı açmamı istiyorsun , peki gülücük

2.harmonik haritama göre Güneş ve Neptün ve Yükselen Başak burcundalar + Ay Boğa burcunda yani buram buram TOPRAK kokuyor.

ve evet ben hep ifade ettiğim gibi asla tipik bir Yay olamadım , özellikle ilişkiler konusunda =)

ayrıca Başak burcunun kısırlığı yetmezmiş gibi Venüs-Satürn arasında 135 derecelik sert bir açı var yani özel hayatım sizlere ömür gülücük

Kadınları ifade eden Ay ve Venüs ikilisi Boğa ve Akrep burçlarındalar ve ilgi duyduğum hatunlarda Boğa ya da Akrep etkileri mutlaka oluyor.

Ayrıca Güneş-Ay arasındaki toprak üçgeniyle Büyük Şans Üçgeni oluşturan Oğlak burcu etkili bayanlar ile genelde iletişimimiz uyumlu ve verimli oluyor.
Özel hayata müdahale yokgülücük astrolojik olarak açmanı istedim ve teşekkürler çok güzel açıklamışsın konuyu.
H5 konusunda da çok zeki olduğunu bildiğim birinin haritasını görmelisin (ki sana buluşma da bahsetmiştim ) kesinlikle zekayla bağlantılı H5 acaip bi harita var büyük üçgenleri sayamadım desem!!
10-26-2011 03:15 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir