Değerlendir:
  • 11 Oy - 2.91 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Husuf ve Kusuf Namazı
Yazar Mesaj
Venüs
Kayıtsız

RE: Husuf ve Kusuf Namazı
Evet Felice sen sormuşsun, kafam çorba resmen , neyse, evet Allah imtahanları beşerlerle yollar, ancak hem o kişi hem de senin içinde aynı derece de sınav olabilir bu, o kişi sadece senin sınavına aracı da olabilir, ancak seçimler ve tepkiler bize aittir. Kimse yaşadığım sadece Külli iradenin sonucudur diyemez, Allah seni sınamıştır ve yolda ayağını kaydıran veya taşa çarpacak olan sensindir, ha yok bir başkası vesile ise o da sınanıyordur ve senin bunun bilincinde olman gerekir..
Tabii ahkam kesip yazıyoruma ama senden farkım yok Felice, sadece olanı kabul ediyorum ben, yoksa isyana da sürükleniyorum, hatta asiliğimden çok farklı yanlışlara da kayıyorum, seçim benim, şeytan sunar, insan seçer sonuçta.
Cevabın bumuydu emin değilim ama ben soruyu bu açıdan anladım Felice..

Ha bu arada Tiyatral hep soru sorduğu için soruyu senin sorduğunu bile anlamamışım, önyargımdan dolayı kardeşimden özür dliyorum Bu çiçekler sana Tiyatral ...çiçek çiçek çiçek
06-19-2011 02:23 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

(06-19-2011 02:23 AM)Venüs Yazılan:  Ha bu arada Tiyatral hep soru sorduğu için soruyu senin sorduğunu bile anlamamışım, önyargımdan dolayı kardeşimden özür dliyorum Bu çiçekler sana Tiyatral ...çiçek çiçek çiçek

Estağfurullah ablacım , özürlük bir olay yok ortada... gülücük çiçek
06-19-2011 11:07 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Evet Yonca, sorumun biraz cevabı olabilir.. Bu konu geniş, tam da idrak edemedeğim bir şeyi anlatmakta da zorlanıyor olabilirim açıkçasıgülücük
06-19-2011 02:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

(06-19-2011 12:40 AM)aeon Yazılan:  bir çizgifilmde izlemiştim aklıma geldi.
ama yazdıklarına katılıyorum, tanrı varsa ve hayata müdahale ediyorsa, doğa olayları şeklinde bir müdahale söz konusudur diye düşünüyorum.

Evet ... tanrı diye bir şey varsa... gülücük
06-19-2011 04:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(06-19-2011 04:21 PM)tiyatral_gitarist Yazılan:  
ama yazdıklarına katılıyorum, tanrı varsa ve hayata müdahale ediyorsa, doğa olayları şeklinde bir müdahale söz konusudur diye düşünüyorum.

tiyatral çaktırma , aeon nihayet tanrı varsa moduna girmeye başladı ve bu önemli bir gelişme , yakında diğer tüm gerçekleride kavrayacak ve birlikte cumaya gidecez , oradan da çapkınlığa gülücük

06-19-2011 04:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Garavu Çevrimdışı
Parola61
Webmaster
lt=

Rep Puanı: 169

(06-19-2011 04:57 PM)Yıldırım Yazılan:  

tiyatral çaktırma , aeon nihayet tanrı varsa moduna girmeye başladı ve bu önemli bir gelişme , yakında diğer tüm gerçekleride kavrayacak ve birlikte cumaya gidecez , oradan da çapkınlığa gülücük

lan hiç ince düşünemiyosunuz siz yaa! önce çapkınlığa gitsenize kardeşim,

sonra cumada tövbe edersiniz işte puhaha3 puhaha2
06-19-2011 05:23 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

(06-19-2011 04:57 PM)Yıldırım Yazılan:  

Önce tanrı diye birşeyin varolmadığını kavrasın , sonra gelir ancak cumaya... Kavramadan birşey yapacağını sanmıyorum , benim gibi... gülücük
06-19-2011 05:43 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

Alıntı:lan hiç ince düşünemiyosunuz siz yaa! önce çapkınlığa gitsenize kardeşim,

sonra cumada tövbe edersiniz işte

:D ya çok komedisin .
her hafta cumaya gitmektense , yaşlanınca bir kez hacca gittik mi yeter makara

bu arada tiyatral yazıların bilmece gibi gelmiş , anlamadım.

tanrı kavramı biraz engin bir konu benim birikimim yetmiyor. ama fikrimi söyleyim.dinlerin görünür anlamından anladığımız gibi bir tanrı olduğuna inanmıyorum. belki tanrı da bir bilinç gibi birşey olabilir.
06-19-2011 06:01 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

(06-19-2011 06:01 PM)aeon Yazılan:  bu arada tiyatral yazıların bilmece gibi gelmiş , anlamadım.

Hangi kısmı bilmece gibi olmuş ? 1-2 msj önceki uzun msj ı demiyorsun heralde, inşallah... gülücük

Alıntı:tanrı kavramı biraz engin bir konu benim birikimim yetmiyor. ama fikrimi söyleyim.dinlerin görünür anlamından anladığımız gibi bir tanrı olduğuna inanmıyorum. belki tanrı da bir bilinç gibi birşey olabilir.

Ben direkt tanrıya inanmıyorum. Hatta inanmamak yüklemi bunu anlatmaya yetmez... gülücük
06-19-2011 06:07 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

şimdi inanmadığın tanrı kavramını bilmediğim , için ne desem boş çıkacak.

tasavvufla ilgileniyosun diye biliyorum , felsefi bir tarafın var.

o yüzden cümlelerin anlamı farklı yerlere çıkabilir.

ben zaten dini tasavvufi metinleri hiç anlamam.
sen bende bir sen , ben sende bir ben gibi dizler kafamı karıştırıyordu :D

valla ne yalan söyleyim bende inanmak için kasıyorum ama olmuyor. makara

ama aynı şeyden mi bahsediyoruz ? orası ayrı bir konu .
06-19-2011 06:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir