Değerlendir:
  • 14 Oy - 2.43 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dwadlar vw Dekanlar
Yazar Mesaj
nisan15 Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Rep Puanı: 30

Dwadlar vw Dekanlar
DWADLAR VE DEKANLAR

Astrolojik alfabede kullanılan yöntemlerden ikisi burçları dekanlara ve dwad’lara ayırmaktır. Dekanlar her burcu 10o’lik bölümlere ayırır. Dwad’lar ise her burcu 2,5o’lik bölümlere ayırır. Dekanların modern astrolojideki yorumuna göre her burcun ilk on derecesi –ilk dekanı- o burcun kendi enerjisini temsil eder. Aynı burçtaki ikinci on derecelik bölüm aynı elementten olan bir sonraki burcu temsil eder. Üçüncü dekan ise bu sırayı takip eden aynı elementin sonuncusunu temsil eder. Örneğin Koç burcunun ilk on derecesi, yani ilk dekanı, Koç özelliklerinin vurgulandığını gösterir. İkinci dekan aynı element sırasını takiben Aslan eğilimlerini, üçüncü dekan ise Yay eğilimlerini gösterir.

Dwadlar her burcu 2,5o’lik 12 eşit parçaya bölerek benzer ilkeyi temsil ederler. Bu 2,5’lik bölümlerle bir burç içinde bütün Zodyak temsil edilir. Örneğin Koç'un ilk 2,5’lik bölümünü yine Koç'un kendi saf enerjisi temsil eder. 2,5o–5o arasını Boğa, 5o-7,5o arasını İkizler 7,5o-10o arasını Yengeç temsil eder. 10 ile 12,5 dereceler arası ikinci dekanla aynı burçtur. Yani Koç'un 10 ile 12,5 derecelerini ikinci dekanıyla aynı olan Aslan temsil eder.

Kaynak: Astroloji Dergisi

HARİTAM

''Kelimelere yüklediğim anlamı, ancak ben bilebilirim.'' GORGİAS
06-05-2011 04:59 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nisan15 Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Rep Puanı: 30

RE: Dwadlar vw Dekanlar
Koçun son dekanında doğdugumdan yay eğilimlerim fazla olmalı enteresan geldi bana dekanları biliyordum ama aynı elementten sırasıyla aslan ve yay olarak takip ettiğini bilmiyordum.

Ve deneyimlediğim bir sey olmustu bu forumda marskovası bana yay etkinliğim baskın mı diye sormustu ben de anlamadıgımı söylemiştim demek ki son dekanda olmam sebebiyle yay egilimlerim fazlaymıs bu etkiyi bırakmıs ve bu nedenle bu soruyla karsılasmısım.

HARİTAM

''Kelimelere yüklediğim anlamı, ancak ben bilebilirim.'' GORGİAS
06-05-2011 05:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Astrolojide Dekanlar Angel 15 23,649 03-20-2012 12:04 AM
Son Mesaj: astrosohbet

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir