Değerlendir:
  • 14 Oy - 3.79 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Burçlar Zamanla Değişir Mi?
Yazar Mesaj
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

Cvp: Burçlar Zamanla Değişir Mi?
Çok haklısınız,zaten bende 2 ayda anca daha yeni yeni öğreniyorumgülücük

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
09-06-2007 07:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 15

RE: Burçlar Zamanla Değişir Mi?
Sezeryanla dogumda sezeryan saatini ya da gününü belirleyen anne olarak ya da doktor olarak görunse de , o hissi ilk anneye veren bence cocuktur. Örnek olarak doktor der ki, "günün gelmiş, yarin gel alalım cocugu, ben saat 10.00 da musaitim" ama ertesi gunu bir cok sey araya girer ve ya daha erken ya da daha sonra dogar cocuk, ya da o gece ani bir sanci, ve önceden gelir cocuk... hatta bu zamanlarda daha cok erken dogum oluyor, 1 hafta, 15 gun önceden de dogumlar oluyor cok fazla...anne sezeryan için karar verse de doktoruyla beraber temmuzun 3. haftasi diye, neticede hep cocugun dedigi oluyor... 22 temmuzda doğuveriyor.... Burada evrendeki senkron enerjiye ben cok guveniyorum arkadaslar... neticede kötü burc diye bir sey yok..eger cocuk yengeci secmisse, anlayın ki, basta o cocuk olmak uzere, anne ve babanın ihtiyacı da bir yengec cocugunu büyütmektir ve bu sürec içinde anababa için çok daha faydali olacaktır o cocuk... neticede cocuk bir sey ögrenirken büyütülürken, anne ve baba da o sürec içinde bir sürü seyler ögreniyorlar o cocuktan... Bu senkronizasyona kimse mudahale edemez... be bence evrenin kanunudur...
Size baska bir ornek vermek istiyorum...
sinema icin sözleştiniz arkadasınızla ve evden saat 18.00 de cikmanız gerekiyor, cunku gideceginiz yere gore ayarlamışsınız trafik, dolmus v.s yi ve bir hesap yapmışsınız... tam evden cıktınız dolmus durağına yururken birden aklınıza cüzdanınızı unuttuğunuz geliyor ve tekrar eve dönuyorsunuz ve 10 dk.lık bir gecikmeyle dolmusa biniyorsunuz ...bir de bakmısınız ilerde yolda bir kaza olmus bir dolmus kaza yapmıs.... önde oturan birisinin burnu kırılmış.... sizin sayet burnunuzun kırılacagı varsa cüzdani evde unutmazdınız....gülücük) neticede ne olacaksa o olur...ve muhakkak iyi olur...
İstanbulda bir merkez efendi camii vardır, zeytinburnunda...bilenler bilir ve her yıl haziran ayında merkez efendi festivali yapılır, pek duyulmamıştır ama işin özunde hep doğasal ilaclar, caylar, bitkiler satılır, dogal sabunlar, şifalı bitkiler, baharatlar...v.s.
Padisah zamanında sormus vezirine, gel sehiri dolasalım ve herkese soralım ne isterler, diye...ve gezmeye baslamıslar... birisine sormuslar , "ben saglik hizmeti istiyorum"...öburu ben okul istiyorum...öburu filan derken bir kösede yol kenarında oturmus bir dilenci kılıklı birisine rast gelmisler, padisah sormus ona... sen ne istersin peki , demiş...ihtiyar söyle bir suratina bakmış ve "hic bir sey istemem ben sultanım" demis...neden , diye sorunca da, "cunku zaten hersey yerli yerinde ve merkezdedir" demiş... padisahın bu coook hosuna gitmis ve onu danısman olarak saraya almış... Bu zat ı muhterem Merkez Efendiymiş....adına cami bile yaptırılmış....

sevgiyle kalınız....gülücük))

Mutluluğumun sınırı, başkalarının mutsuzluk sınırına kadardır.
09-11-2007 06:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
vuslat Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Rep Puanı: 7

RE: Cvp: Burçlar Zamanla Değişir Mi?
ayşe Yazılan:
blackdeaths Yazılan:peki bizim hayata bakış açımız çevremizdeki diğer burçlara bağlı olarak değişir mi?yani biriyle uzun süre arkadaşlık etmek yada ona benzer etkenler etkili olur mu... çevremizdekilerin özelliğinimi taşırız burç olarak?:gülücük)

bence kısa süreli olur o değişim.yani biz öle sanarız yada çaba ssarfederiz uyum göstermek adına ama bi gün bi yerde "bu ben değilimm "die patlarız.
bu yüzden ortak paydası olan insanlar daha uzun vadede bir arada kalırlar..

ben asıl şunu merak ediorum. örneğin oğlumu 22 temmuzda saat 5 de dünyaya getirdim sezeryanla.oysa bi gün daha bekleseydim kii bekleyebilirdim bi acelemiz yoktu ikimizinde 23 temmuz arslan olucakdı.
erkek olarak hassas bi karakterde olmasından yana şimdi keşke diorum aslan doğursaydım?
bu duurmda ben belirlemiş olmuyomuyum ?

merhaba benim oğlumda 22 temmuz 2002 li saat 23 20 sizin oğlunuzla aynı gün doğmuşlar benim oğlum aslan değil ama aslan burcunun özelliklerini taşıyor kaç tane evi var aslanda marsıda aslanda merküriside aslanda ve acaip vücut dili var ben oğlumla gurur duyuyorum çok yetenekli sürekli çocuğunu öven anneler vardırya onlar gibi oldum ha şunuda söyliyeyim benim burcum aslan önceleri aslan burcunu okuyunca bana hiç uymuyor sanıyordum o aslanın cesur kendinden emin duruşu ,bunlar bende hiç yok sanıyordum ne zamanki kendimi geliştirmeye başlayınca çıktı ortaya aslında yezdayada katılıyorum ama sennin dediğin genelde gelişmemiş tipler ya bide açılar felan öbür etkiler de var tabi sen daha iyi bilirsin melek

[Resim: vuslatharitas.th.gif]

secdelerde imiş aşk bulmak alnıma düştü
04-14-2008 09:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
neptunzz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 0

Açıkcası progress cok ilginç bir konu ve teknik bazı araştırmalar yaptım ve bilhassa burda progress konusunda YILDIRIM'ın bazı konulara yaptığı açıklamalarıda okudum ve çok güzel bir paylaşım oldugunu düşündüm.
Bence progress bir Transit süreci gibi olayı başavuran, maddi şekilde gelişen bir durumlar silsilesi değil.Progress sadece dogum anında ki Güneş burcunun eksik yanını törpülemeye yada tecrübe kazandırıp bunu kullanmaya sevk etmekte misal Güneş-koç doğan bir kimse güneş derecesi diyelim 2 derece olsun 28 yaslarında güneşi BOĞA burcuna ilerlemiş olcak kısaca burda ki boğa koç'un hızlı,hevesli,baslatan,aceleci,sabırsız yanlarını durdurmaya başlayacaktır.İlk zamanlarda KOÇ özelliği vurgulamıs olan bu kimse zamanla BOĞAvari davranıslar sergılemeye baslıyacaktır belkide bu durum cok önemlidir çünkü bir düsünün insanın 30 yılda bir degısen güneşi var aynı sekılde ASC burcuda 30 sene sürecinde 2.evi YÜKSELEN BURC olarak ele aldıracaktır.Progress bir nevi yaslandıkca tecrubelendirmekte,bilinçaltımız olgunlasmaktada denebılır eskiden hızlı olan kimse zamanla yavaslarken;yavaş olan bir insan 30'undan sonra hızlı bir hayata gecebılır.

Progress gelecege etkı edermi o tartısılır; ama progress etkileri kişinin bilinçaltına o hareketi yap,devam et diye direktif verebılır bu sebeplelerden progress etkisi belki hayatı Transit gibi degıstırmeye yönlendırebılır.Zaten bütün olay bilinçaltındadır derim her zaman ben, o yüzden progress BİLİNÇALTINI etkileyerek kişiye başka bir yönden bak HAYATA diyebilir.

ASC burcuda degıstıgı ıcın progress sürecinde bence 2.ev yine cok büyük önem tasıyor orayıda ayrı incelemek gerekir düsüncesındeyım.Ben şahsen astrolojiye ilgi duydum duyalı hep 2.ev konusuna kafa yordum herkes 8,6,12 derken ben 2.ev diye düsündüm sebebim ise;2.ev bu dünyanın yasanılan hayatın kalbin attıgı gercek dünyanın taa kendisi.2.ev zorlu ise hayat olmuyor yasanmıyor sert açılı 2.ev her daim kişiye zararlı dönerken güçlü bir 2.ev bu dünyada büyük başarı ve mutlulugun anahtarı konumunda egerki bu dünya ile ilgilenıyorsak 2.eve muhakkak bakmamız lazım ki progress yaklasık olarak dogumdan 30 yıl sonra kişinin ASC burcunu 2.evi olarak yansıtmakta buda yaşanılacak dünyevi hayatın ne derecede etkili olacagını ifade edecektir görüsündeyim naçiz olarak fikrim budur.
06-12-2008 03:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gizem kara Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

şu an progress haritama baktım bu konuyla önceden fazla ilgilenmemiştim benim bütün burçlarım yükselenim güneşim ay ım değişmiş o zaman ......
06-13-2008 01:44 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
LUNA Çevrimdışı
Üye
**

Bana göre burçlar zamanla değişmez. Öz -iç burç herneyse işte herzaman aynı kalır. Zamanla değişen çevremiz,çevremizdeki insanlar ve tabii ki biziz.

BİRŞEY BİLİYORUM; O DA HİÇBİRŞEY BİLMEDİĞİMDİR.

SOCRATES
08-01-2008 12:12 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
wigo Çevrimdışı
Lunar Vip
Lunar Vip
lt=

kendimde dahil insanların huy değiştirmesi şimdi daha net anlaşılıyor.bazen duyarız 30-40 yaşından sonra değişti diye bunun progress'le kesinlikle bağlantısı var bence.hani bazı erkekler için çapkındı duruldu yada bazı kadınlar için aman çok tembeldi pire gibi oldu derler ya sebebi bu sanırımgülücük
10-12-2008 09:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
kariyb Çevrimdışı
Üye
**

benim bildiğime göre kişinin yalnızca güneş burcu değil yıldız haritasındaki tüm planetler ve açılar önemlidir.güneş burcu insanın istidadını,potansiyelini belirler.karakteri dış görünüşü yükselen burcun etkisiyle belirlenir.yani yükseleni insanın dışarıdan görünen yüzüdür maskesidir.aynı zamanda kabiliyetidir.35 li yaşlardan itibaren yükselen burç etkisini daha fazla hissettirir.güneş burcu ve yükseleni zıt olan insanlarda bu etki değişim olarak kendini gösterir.burcu ateş yükseleni su olan birini örnek verecek olursak.bu agresif yapılı kişinin duygusallaştığı görülür.veya tam tersi mülayim biri iken saldırgan birine dönüşebilir.halk arasında 40 ından sonra azıttı sözü böyle olanlar içindir.ay burcunun etkisini de hafife almamak gerekir.kişinin dünyaya bakışı düşünsel dünyası hep ay burcunun etkisindedir.bayanlarda ise ay burcunun etkisi erkeklere göre daha fazladır.hatta neredeyse yükselen kadar etkili olduğu söylenebilir.çünkü duyguları yöneten ay burcu duygusal bayanlarda tüm hünerini gösterir.tabi başta da belirttiğim gibi haritanın tamamını analiz etmek daha doğru olacaktır.fakat burada vurgulamak istediğim asıl konu kişi kendisini sadece güneş burcu ile değerlendirmesinin çok yetersiz olduğudur.güneş burcu kova yükseleni koç olan birinin kendisini kova olarak bilmesi yanlıştır.kova onun iç yapısı potansiyelidir sadece.bu kişi tip olarak karakter olarak koç özelliklerini taşır.tabi diğer planetlerin diziliş ve etkisi de unutulmadan.
11-09-2008 12:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sundancer Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Cvp: RE: Burçlar Zamanla Değişir Mi?
vuslat Yazılan:
ayşe Yazılan:
blackdeaths Yazılan:peki bizim hayata bakış açımız çevremizdeki diğer burçlara bağlı olarak değişir mi?yani biriyle uzun süre arkadaşlık etmek yada ona benzer etkenler etkili olur mu... çevremizdekilerin özelliğinimi taşırız burç olarak?:gülücük)

bence kısa süreli olur o değişim.yani biz öle sanarız yada çaba ssarfederiz uyum göstermek adına ama bi gün bi yerde "bu ben değilimm "die patlarız.
bu yüzden ortak paydası olan insanlar daha uzun vadede bir arada kalırlar..

ben asıl şunu merak ediorum. örneğin oğlumu 22 temmuzda saat 5 de dünyaya getirdim sezeryanla.oysa bi gün daha bekleseydim kii bekleyebilirdim bi acelemiz yoktu ikimizinde 23 temmuz arslan olucakdı.
erkek olarak hassas bi karakterde olmasından yana şimdi keşke diorum aslan doğursaydım?
bu duurmda ben belirlemiş olmuyomuyum ?

merhaba benim oğlumda 22 temmuz 2002 li saat 23 20 sizin oğlunuzla aynı gün doğmuşlar benim oğlum aslan değil ama aslan burcunun özelliklerini taşıyor kaç tane evi var aslanda marsıda aslanda merküriside aslanda ve acaip vücut dili var ben oğlumla gurur duyuyorum çok yetenekli sürekli çocuğunu öven anneler vardırya onlar gibi oldum ha şunuda söyliyeyim benim burcum aslan önceleri aslan burcunu okuyunca bana hiç uymuyor sanıyordum o aslanın cesur kendinden emin duruşu ,bunlar bende hiç yok sanıyordum ne zamanki kendimi geliştirmeye başlayınca çıktı ortaya aslında yezdayada katılıyorum ama sennin dediğin genelde gelişmemiş tipler ya bide açılar felan öbür etkiler de var tabi sen daha iyi bilirsin melek

cocugunuz 22 temmuzda dogmussa aslan burcudur demektir zaten değil mi??

haritam
11-09-2008 02:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sundancer Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

kariyb Yazılan:benim bildiğime göre kişinin yalnızca güneş burcu değil yıldız haritasındaki tüm planetler ve açılar önemlidir.güneş burcu insanın istidadını,potansiyelini belirler.karakteri dış görünüşü yükselen burcun etkisiyle belirlenir.yani yükseleni insanın dışarıdan görünen yüzüdür maskesidir.aynı zamanda kabiliyetidir.35 li yaşlardan itibaren yükselen burç etkisini daha fazla hissettirir.güneş burcu ve yükseleni zıt olan insanlarda bu etki değişim olarak kendini gösterir.burcu ateş yükseleni su olan birini örnek verecek olursak.bu agresif yapılı kişinin duygusallaştığı görülür.veya tam tersi mülayim biri iken saldırgan birine dönüşebilir.halk arasında 40 ından sonra azıttı sözü böyle olanlar içindir.ay burcunun etkisini de hafife almamak gerekir.kişinin dünyaya bakışı düşünsel dünyası hep ay burcunun etkisindedir.bayanlarda ise ay burcunun etkisi erkeklere göre daha fazladır.hatta neredeyse yükselen kadar etkili olduğu söylenebilir.çünkü duyguları yöneten ay burcu duygusal bayanlarda tüm hünerini gösterir.tabi başta da belirttiğim gibi haritanın tamamını analiz etmek daha doğru olacaktır.fakat burada vurgulamak istediğim asıl konu kişi kendisini sadece güneş burcu ile değerlendirmesinin çok yetersiz olduğudur.güneş burcu kova yükseleni koç olan birinin kendisini kova olarak bilmesi yanlıştır.kova onun iç yapısı potansiyelidir sadece.bu kişi tip olarak karakter olarak koç özelliklerini taşır.tabi diğer planetlerin diziliş ve etkisi de unutulmadan.

diğer gezegenlerinde etkisi kesinlikle onemli ama bence %40-%50 güneş burçlarımız karakterimizi belirliyor

haritam
11-09-2008 02:35 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir