Değerlendir:
  • 13 Oy - 3.62 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

12.ev niçin bilinçaltının en dip noktasıdır ?
Yazar Mesaj
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

RE: Yorum: 12.ev niçin bilinçaltının en dip noktasıdır ?
(11-25-2010 02:54 PM)Serena Yazılan:  
(11-25-2010 01:31 PM)tiyatral_gitarist Yazılan:  
(11-25-2010 01:23 PM)Serena Yazılan:  benim 12. evle ilgili düşüncem, karmik bir ev oldugu ve sadece bebeklik/anne karnı değil, geçmiş yaşamlardan izleri de taşıdıgı yönünde.
12. evinde satürn olan bir yakınım, hapishanelerden aşırı derecede korkuyor. en büyük korkusu haksız yere suçlanıp hapishanelere düşmek.
hastanelerde de afakan bastıgını söylüyor. ilginç değil mi ? gülücük

ben, 12. evime marsı , ya da boğa burcundaki ağır gezegenleri düşen kişileri çoğunlukla kılıçtan geçirmek istiyorum.

bu kişiler resmen ruhumu okuyor ve beni en kışkırtacak sözleri seçme becerisine sahipler..

Serena bu hapishaneden korkan arkadaşının uranyenlik durumu ne ölçüdedir acaba ?

Birde bu bahsettiğin 12. evin placidusa göremi yoksa wholesign a göre mi ?

kendisinin uranüs asc ile kavuşumda, satürnü 12. evde.
tabii uranyen yönü de özgürlüğünün kısıtlanmasından korkmasına neden oluyor olabilir. ama özellikle hastane, hapishane, bakımevi gibi 12. ev alanlarının onu korkutması, telaşlandırması bana ilginç geliyor.

benim 12. evimi boğa burcu kesiyor. ikizlerin ilk dereceleri de 12. evde aslında ama özellikle mars boğa kişileri bam telime basmak, en gizli korkularımı bulup açık etmek konusunda uzmanlar makara

Benimde asc uranus kavusumu var. Bende uzun süre hapsedilme korkusu duydum. Hiçbirşey yokken bile kurgularla ,hayallerle desteklenen vesveseler bu tür bir korku duymama sebep oldu.
Yanlışlıkla birinin ölümüne sebep olmak vs gibi şeyler...
Ama tabiki burada asıl korku sebebebi özgürlüğün elden gitmesi...

Whole a göre satürn 12. evde oluyor. Bilmiyorum...

Şu ev sistemi ile ilgili soruyu şundan sordum. Placidusa göre boğanın ilk yarısından çoğu 11. evinde klaıyor. Marsı buralarda bulunan kişilerde aynı etkiyi yapıyormu diye merak ettim.
11-25-2010 03:52 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

RE: 12.ev niçin bilinçaltının en dip noktasıdır ?
(11-25-2010 02:58 PM)Yonca Yazılan:  , fetusun plasenta ile ana rahminde varoluşundan itibaren, özellikle ilk 2 yıllık bebeklik dönemi süresince yaşamış olduğubu süreçte, hem ay düğümleri, hem de 12. ev etkili hale gelir.

Neden ay düğümleri ?

Bilinçaltı 12. ev ve Ayla temsil edildiğinden ,Ayın da anne karnında onun etkisiyle oluşmaya başlayan ve ilk bebeklik dönemlerinde ortaya koyduğumuz kişiliği anlatan etkenlerden biri olduğunu düşünüyorum.

Nin.Me.Sar.Ra
11-25-2010 04:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

(11-25-2010 04:16 PM)Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:  
(11-25-2010 02:58 PM)Yonca Yazılan:  , fetusun plasenta ile ana rahminde varoluşundan itibaren, özellikle ilk 2 yıllık bebeklik dönemi süresince yaşamış olduğubu süreçte, hem ay düğümleri, hem de 12. ev etkili hale gelir.

Neden ay düğümleri ?

Bilinçaltı 12. ev ve Ayla temsil edildiğinden ,Ayın da anne karnında onun etkisiyle oluşmaya başlayan ve ilk bebeklik dönemlerinde ortaya koyduğumuz kişiliği anlatan etkenlerden biri olduğunu düşünüyorum.

Karmaya inanan kişiler için ay düğümleri karmik geçmişle alakalıdır, ancak benim görüşüme göre ay düğümlerinin de gücüne inandığım için, kişinin ana rahminde varoluşundan itibaren etkili olarak ay düğümleri şekillenecektir. Bu durumda 12. ev, sizin de söylediğiniz gibi ay ve kendi fikrim doğrultusunda ay düğümleri, özellikle güney ay düğümü ilk ana rahminde varoluştan 2-3 yaş dönemi süresince oluşan biliçaltı direktiflerini etkilemektedirler..verygood
11-25-2010 05:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

Sniper 12. evini sadece akrep olarak ele alıyorum, Plüto-Merkür-Ay bu evdeler ve stelyum oluşturmuşlar. Açıların 8. evde yengeç burcundaki Marsla trine yapmış. Stelyumundaki bu kombinasyon annenin hamileyken kendini ifade edememesi sonucu biraz zorlandığını, ancak kendi içindeki potansiyelleri sana aktardığını gösteriyor. 12. ev ve 8. ev arasında ki bu trine algılarını son derece güçlü hale getirmiş olmalı, hislerin çok kuvvetli, açığa vurduğunda şaşırtıcı olabilecek kadar oturan verileri sunabilirsin. Ama Merkürün retro olması yüzünden acabaların daima var diyebilirim. Algılarına güvenmelisin, mistik konulara çok yatkın birisin, analiz yaparken derine dalabilirsin, ifade güçlüğü yaşasanda algılarında yanılma payın az diyebiliriz. Karşı cinse olan eğilimini de bastıran biri olabilirsin, korkuların yersiz, kendine güvenen biri olmana rağmen, soru işaretlerinde bir o kadar yoğun yaşanıyor iç dünyanda, yoğun olarak içsel hesaplaşmalar yaşıyor olabilirsin ve bu noktada kendini ifade etmekten çekindiğin için, içinde var olan gücü kimi zaman ifade etmekten kaçmayı tercih ettiğini düşünüyorum. Oysa ki tam tersi bir şekilde davranıp düşündüklerini ifade edebildiğin müddetçe daha rahat ve dingin bir ruh halin olacaktır. Algıladıkların ve düşündüklerini bastırdığın zaman huzursuz bir yapı sergileyebilirsin. İntikam güdülerini beslememek adına doğru kelimelerle kendini ve içinde var olan potansiyelleri açığa vurman şansını doğru yolda kullanmana vesileolacaktır. verygood
11-25-2010 05:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

(11-25-2010 06:15 PM)Sniper Yazılan:  çok teşekkür ederim Yonca, çok naziksin, daha önce bana harita yorumu yaptığını hatırladım, demek ki tadını unutamamışım gülücük

yazdıkların o kadar isabetli ki, ama ben hislerime hiç güvenmiyorum, yanılma ihtimali var, oysaki mantık yolu çok daha güvenilir, hislerime güvenirsem beni hayal kırıklığına uğratabilir, bırakamıyorum kendimigülücük içsel hesaplaşmalar bi 12.ev insanı için zaten olmazsa olmazdır eminim, ifade güçlüğüyse en baş belası sorunum.

nezaketin için ve çok isabetli yorumun için de ayrıca teşekkürler çiçek verygood

Rica ederim Sniper..gülücük Mantığına tabii ki güvenmelisin, ama şunu untma ki bazı kişiler hislerini takip ettiklerinde en doğru olan sonuca erişirler..gözkýrpma
11-25-2010 06:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Daily Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

(11-25-2010 06:32 PM)eylülmavi Yazılan:  
(11-25-2010 06:27 PM)Daily Yazılan:  ben karmaya inanmadığım için; büyüklerimizden miras aldığımız hayırlar yada şerler diye düşünüyorum. hani 'dedenin günahı torundan' ifadesinde ki gibi..

sevgili daily,, karmadan kasteetiğin ne? reankarnasyon mu ?
ya da ''koruk yiyen dedinin dişinin torununda kamaşması mı?''

evet reankarnasyona inanmıyorum..
evet 'koruk dede torun' daha makul görünüyor..

Okyanusta ölmez de insan, gider bir kaşık ''sevda'' da boğulur...
Cemal Süreya...

Sadece susayanlar suyu aramaz. Su da susuzları arar durur.
RUMİ

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang...y=13&go=Go
11-25-2010 07:02 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

(11-25-2010 07:02 PM)Daily Yazılan:  
(11-25-2010 06:32 PM)eylülmavi Yazılan:  
(11-25-2010 06:27 PM)Daily Yazılan:  ben karmaya inanmadığım için; büyüklerimizden miras aldığımız hayırlar yada şerler diye düşünüyorum. hani 'dedenin günahı torundan' ifadesinde ki gibi..

sevgili daily,, karmadan kasteetiğin ne? reankarnasyon mu ?
ya da ''koruk yiyen dedinin dişinin torununda kamaşması mı?''

evet reankarnasyona inanmıyorum..
evet 'koruk dede torun' daha makul görünüyor..
bencede..

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
11-25-2010 09:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Terazi Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 1

Kişisel gezegenlerim 12.evimde ve hastanelerden nefret ederim kokusuna bile tahammülüm yok kapısından bile geçerken kalp krizi geçircekmiş gibi ölüyorum ..

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=8...2=1&lang=e
11-27-2010 11:12 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
picachu Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

12inci evimde ay ve kuzey ay dugumum var .. ikizlerde.. bu ne demektir?

https://resmim.net/f/xWSL8c.jpg

haritam
02-27-2011 01:37 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
BayanKararsız Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 39

12.evimi inceleyesim geldi okuyunca:
11 derece Yengeç'te başlayıp yine 11 derece Aslan'da bitiyor,gezegen yok;ama gelelim çocukluktan bu yana bilinçaltımda benimle gelip yeni yeni su yüzüne çıkan şeylere ve şu anda olan şeylere: (Konu bilinçaltı olduğu için diğer 12.ev konularına girmiyorum.)

Ay 11.evde,Jüpiterle zıt,Satürnle kare: Annem gerçekten çok iyi bir insan onu çok seviyorum ama ilk ve tek çocuğu olmamdan olsa gerek biraz yanlış yetiştirme politikalarına kurban gittim ve aldığım hasarların neyseki farkındayım,kendimi yeni yeni temizliyorum.Mesela en ufak şeyde bağırma huyu,o bağırmalardan dolayı kendimi pasifize etmem,hepsi birer birer siliniyor ve adeta bir Başak pervasızlığıyla yüzüne vurup duruyorum.Aşmamda babamın da çok büyük yardımları oldu,inkar edemem.(Tabiki vicdan yapıp sakin kaldığım yerler de oluyor.)
Lilith (Yengeç) ve Amor (Aslan) 12.evde,

Yengeç'teki lilith sağ olsun bilinçaltımda aile kurma ve anne olma dürtüleri çok fazla,zaten Yengeç'i annelikle bağdaştırırsak ki 12.ev yöneticim zaten ay evet anne olma isteğim,annelik içgüdülerim tavan.
Amor'a gelirsek aşka aşık olmam da Güneş Terazisi olmam dışında sanırım bununla açıklanabilir gülücük

Amacı öğrenmek olan herkese mesaj kutum ardına kadar açık,gelin beraber araştırıp öğrenelim,bildiğim konularda harita yorumlatmak dışında istediğinizi sorabilirsiniz.Öğrenmek isteyene saygım,sevgim ve hoşgörüm sonsuz... gülücük

Haritam
02-19-2017 08:01 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir