Değerlendir:
  • 13 Oy - 3.62 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

12.ev niçin bilinçaltının en dip noktasıdır ?
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

12.ev niçin bilinçaltının en dip noktasıdır ?
Asc noktasının doğum anıyla bağlantılı olduğunu biliyoruz. ( yada şimdi öğrendiniz )

Bizler Asc noktasında doğarız , tıpkı Güneşin ufukta doğması gibi.

Ve hayatlarımız doğum haritalarımıza göre yukarıya doğru akar , tıpkı gün içinde Güneşin hareketi gibi.

[Resim: gnes.jpg]

Öyleyse Asc noktasının hemen üst kısmı olan 12.ev , bebekliğimize ve ilk çocukluk yıllarımıza işaret ediyor.

Şu anda kaç yaşındaysanız o kadar yıl boyunca bilinçaltınıza milyonlarca yükleme yaptınız.

Tahmin edin bakalım o milyonlarca yüklemenin en dip noktasında hangileri var ?

Evet işte o noktada 12.ev olarak ifade ettiğimiz bölgeye ait ilk çocukluk deneyimleriniz ( algıladığınız herşey ) bulunmakta.

Niçin en altta onlar var ?

Çünkü daha zihniniz tazeyken ilk çocukluk zamanında oraya pek çok yükleme yaptınız ve yaşınız ilerledikçe yaptığınız yeni yüklemeler sebebiyle o 12.ev yüklemeleri en altta kaldı.

12.ev enerjileriniz , sizin bu dünyaya gözünüzü açtığınız ilk zamanlara ait yüklemelerinizi ( gördükleriniz , işittikleriniz , algıladıklarınız ) ifade ediyor.

İlk oldukları için ve yıllar geçtikçe üzerine başka milyonlarca yükleme yaptığınız için en altta kalıyorlar ve unutuluyorlar ( bilinçaltından yukarıya bilinç seviyesine çıkmaları zorlaşıyor )

11-24-2010 12:05 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

RE: 12.ev niçin bilinçaltının en dip noktasıdır ?
Güneş'in neden 12. evden yükseldiğini öğrenmek ve bunun mantığını kavramak gerçekten çok önemli, güzel bilgi;))
11-24-2010 12:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(11-24-2010 12:09 PM)Félicé Yazılan:  Güneş'in neden 12. evden yükseldiğini öğrenmek ve bunun mantığını kavramak gerçekten çok önemli, güzel bilgi;))

bu bilginin benim açımdan kaynağı senin paylaşmış olduğun notlar oluyor , teşekkür ederim verygood

11-24-2010 12:20 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

12. evin çocukluk deneyimlerinden ziyade Anne karnında(12. ev temasıyla uyumlu bi bölge)başlayan ve bilincimizi kazanmadığımız,dolayısıyla üst beynimiz yoluyla hatırlayamadığımız(rüyalarımızda ortaya çıkan alt beyin kayıtları bunlar) bebeklik yıllarımızda edindiğimiz bilinçsiz kayıtlarımızın anlatıldığı ev olduğunu düşünüyorum.

Nin.Me.Sar.Ra
11-24-2010 10:37 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gizem kara Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

Yorum: 12.ev niçin bilinçaltının en dip noktasıdır ?
12.evi yoğun biri olarak benim fazlasıyla hareketli geçmiş o yıllar anlaşılan...gülücük)mars,jüpiter,neptün kavuşumu mevcut 12.evde...
11-24-2010 10:52 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

benim 12. evle ilgili düşüncem, karmik bir ev oldugu ve sadece bebeklik/anne karnı değil, geçmiş yaşamlardan izleri de taşıdıgı yönünde.
12. evinde satürn olan bir yakınım, hapishanelerden aşırı derecede korkuyor. en büyük korkusu haksız yere suçlanıp hapishanelere düşmek.
hastanelerde de afakan bastıgını söylüyor. ilginç değil mi ? gülücük

ben, 12. evime marsı , ya da boğa burcundaki ağır gezegenleri düşen kişileri çoğunlukla kılıçtan geçirmek istiyorum.

bu kişiler resmen ruhumu okuyor ve beni en kışkırtacak sözleri seçme becerisine sahipler..

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
11-25-2010 01:23 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

RE: Yorum: 12.ev niçin bilinçaltının en dip noktasıdır ?
(11-25-2010 01:23 PM)Serena Yazılan:  benim 12. evle ilgili düşüncem, karmik bir ev oldugu ve sadece bebeklik/anne karnı değil, geçmiş yaşamlardan izleri de taşıdıgı yönünde.
12. evinde satürn olan bir yakınım, hapishanelerden aşırı derecede korkuyor. en büyük korkusu haksız yere suçlanıp hapishanelere düşmek.

ben, 12. evime marsı , ya da boğa burcundaki ağır gezegenleri düşen kişileri çoğunlukla kılıçtan geçirmek istiyorum.

bu kişiler resmen ruhumu okuyor ve beni en kışkırtacak sözleri seçme becerisine sahipler..

Serena bu hapishaneden korkan arkadaşının uranyenlik durumu ne ölçüdedir acaba ?

Birde bu bahsettiğin 12. evin placidusa göremi yoksa wholesign a göre mi ?
11-25-2010 01:31 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

RE: Yorum: 12.ev niçin bilinçaltının en dip noktasıdır ?
(11-25-2010 01:31 PM)tiyatral_gitarist Yazılan:  
(11-25-2010 01:23 PM)Serena Yazılan:  benim 12. evle ilgili düşüncem, karmik bir ev oldugu ve sadece bebeklik/anne karnı değil, geçmiş yaşamlardan izleri de taşıdıgı yönünde.

Serena bu hapishaneden korkan arkadaşının uranyenlik durumu ne ölçüdedir acaba ?

Birde bu bahsettiğin 12. evin placidusa göremi yoksa wholesign a göre mi ?

kendisinin uranüs asc ile kavuşumda, satürnü 12. evde.
tabii uranyen yönü de özgürlüğünün kısıtlanmasından korkmasına neden oluyor olabilir. ama özellikle hastane, hapishane, bakımevi gibi 12. ev alanlarının onu korkutması, telaşlandırması bana ilginç geliyor.

benim 12. evimi boğa burcu kesiyor. ikizlerin ilk dereceleri de 12. evde aslında ama özellikle mars boğa kişileri bam telime basmak, en gizli korkularımı bulup açık etmek konusunda uzmanlar makara

11-25-2010 02:54 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

Natal haritamızda 12. evimizi etkileyen kişi ile hayatımızın derinliklerine ait olanı tetikleyen etkileşimler yaşadığımız doğru, ancak şu varki, derinde kalanların hepsi kötü anılardan ibaret değildir, fetusun plasenta ile ana rahminde varoluşundan itibaren, özellikle ilk 2 yıllık bebeklik dönemi süresince yaşamış olduğubu süreçte, hem ay düğümleri, hem de 12. ev etkili hale gelir. Bu süre zarfında her yaşanılan veri kötü ve zorlayıcı olmayacaktır, kimisi içimizde ki gizli hazinenin tetikleyicisi olurken, kimisi en derin duygularımıza hitap edebilir ve evet kimisi de en sevmediğimiz ve hatta hatırlamadan bile acısı ile kıvrandığımız, ne olduğunun farkında dahi olmadığımız çevremizde olup biten gerilimli acı zamanların hislerini tetikler.
Ancak şu varki içimizde var olan her ne var ise onunla yüzleşip atılması gerekeni atıp, uyandırılması gerekeni de uyandırmak en sağlıklı yaklaşım olacaktır.
12. ev kimimiz için hapis, kimimiz için sığınaktır, kimimiz için saklı olan ışığı sembolize eder kimimiz için elimizi sokmamamız gereken çiyanlarla dolu bir deliktir,her neyi yaşıyorsak yaşayalım hep aynı şeylerle hayatımızı sürdüremeyeceğimize göre 12. evdekilerle yüzleşip gerçek hayatı deneyimlememiz gerekiyor. 12. evde ki gezegenlerine takılıp kalanların ilk yapması gereken ordaki varlığından nefret etmeyip, ya da ürkmeyip yüzleşmesidir ki diğer evlerin ona sunmuş olduğu potansiyellerin ışığında yaşayabilsinler.
11-25-2010 02:58 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

bir de şu var ki , bizim ailede herkesin marsı birbirinin 12. evine düşüyor.
aile bir araya geldimi, herkes deli fişek gibi parlamaya birbirine püskürmeye başlıyor:D
aile içinde pek sakin bir ortam görmedim mesela. dayak falan asla yoktu ama herkeste birbirine karşı kolayca hiddetlenebilme, köpürme eğilimleri var.

11-25-2010 03:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir